Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2006 o 12:18, damianvs napisał:

> Mam pytanie??Po rozmowie z Alamonem idę do biblioteki tak więc może mi ktoś powiedziec
Co tam
> trzeba zrobić i jak to trzeba zrobić i gdzie można znależć płaszcz archiwadiusza czy jakoś

> tak????

Na ziemi leza zwloki archiwariusza, zabierz z nich potrzebny przedmiot i ZALOZ na swoja postac.
Potem zbieraj ksiazki z regalow, czytaj je, po czym szukaj piedestalow z ksiegami (w sumie
sa 4) i odpowiadaj na zadane pytania.




Ale gdzie na ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 12:42, rafaeland napisał:

Ale gdzie na ziemi


No rozejrzyj sie troche, lokacja jest przeciez mala. Niedaleko wejscia, po prawej, miedzy regalami a sciana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 12:10, damianvs napisał:

> spoilery!
> Pytanie: W Części 3 zbieram sobie sojuszników. W Highcliff pokonuje Batha''e, wodza jaszczurek

> i nic. Nie ginie do końca, podejrzewam, ze powinien sie ''nawrócić'' itd. Klikanie na
niego
> nic nie daje, ani na Slaana, i nie da sie też wyjśc poza barykade!


- wczytanie save''a sprzed walki i obnizenie poziomu trudnosci;

>
Fakt podziałało, ale (!) nie za pierwszym razem. Swoją drogą granie na poziomie łatwym jest nudne... A gra jest świetna, dużo lepsza od NWN1. Spolszczenie niestety troche kuleje ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z nwn2, daje podroz do dzielnicy handlowej i przy wczytywaniu zatrzymuje sie na rozpakowaywaniu modulu i dalej nie idzie, modul tez sie nie rozpakowywuje (wczesniej moglem tam wchodzic), przeinstalowalem nwn2 i dalej nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie gram, gram i nawet udało mi się już twierdzę zdobyć. :P Ale tak sobie patrzę na te błędy w polonizacji i się zastawiam, czy nie dałoby się zrobić jakiegoś nieoficjalnego patcha (tak jak przy Heroes 5). :P Na razie grzebię w jakichś archiwach w folderze z grą, ale żadnych plików tekstowych nie znalazłem. No ale gdzieś w końcu te pliki tekstowe muszą być. :D Więc jeśli komuś udałoby się je gdzies znaleźć, to bardzo proszę o odezwanie się. :P Chociaż nie wiadomo, czy w patchu 1.03 błędy językowe nie zostaną poprawione (ciekawe, czy w tym roku patch się pojawi...). Jeśli nie, to ja bym mógł się tym w sumie zająć. :D Tylko trzeba znaleźć te pliki z tekstem (jeśli w ogóle się da). Według mnie, CDP powinno się najpierw zająć brakującymi dźwiękami (u mnie jest tak, że w przy wielu zdaniach w dialogach jest cisza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko. Jak "rozwiązać" quest Marzenie Khelgara: Próba Sprawiedliwości? Tak przy okazji. Gra jest suuuper! Fabuła miodzio, grafika tak samo. Praktycznie same plusy (no, może trochę czepiałbym się błędów w zaimplementowaniu polonizacji, ale i tak trzyma ona wysoki poziom :)). O postaciach z drużyny się nie wypowiadam, bo nie jestem pewien, czy "mam" już wszystkich. :P Może mi ktoś napisać jakich bohaterów spotkam w aktach: II i III (oprócz Sanda)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedł ktoś pojedynek bardów w Teatrze na Wodzie? Grobnar niewiele mi pomógł, a sam też coś nie mogę odtworzyć melodii... możecie podać kombinację strun do wszystkich utworów po kolei?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 16:13, Sztywny-pl napisał:

Przeszedł ktoś pojedynek bardów w Teatrze na Wodzie? Grobnar niewiele mi pomógł, a sam też
coś nie mogę odtworzyć melodii... możecie podać kombinację strun do wszystkich utworów po kolei?

[SPOILER]
Runda 1: 4 4 1 2 4 7 5 4
Runda 2: 2 3 4 4 5 1 1 2 2
Runda 3: 2 3 3 2 2 3 3 1 7 5
Runda 4: 3 5 3 4 5 2 7 1 7 2 5
[/SPOILER]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 16:11, Lex napisał:

Takie pytanko. Jak "rozwiązać" quest Marzenie Khelgara: Próba Sprawiedliwości?


Zostanie wykonana automatycznie podczas drugiego aktu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 16:38, cubba napisał:

>

Rundę 4 napisałeś chyba źle, gdy ją grałem to próba się niepowiodła. Proszę, napisz jeszcze raz.
W każdym razie- dzięki za resztę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 15:22, matiz123 napisał:

A ja sobie gram, gram i nawet udało mi się już twierdzę zdobyć. :P Ale tak sobie patrzę na
te błędy w polonizacji i się zastawiam, czy nie dałoby się zrobić jakiegoś nieoficjalnego patcha
(tak jak przy Heroes 5). :P Na razie grzebię w jakichś archiwach w folderze z grą, ale żadnych
plików tekstowych nie znalazłem. No ale gdzieś w końcu te pliki tekstowe muszą być. :D

Wszystkie teksty idialogi są w plikach : dialog.TLK i dialogf.TLK. Przynajmniej taką informację znalazłem w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do klas prestizowych od ktorego lvlu one sa ja jestem klerykiem i mam 13 lvl i czekam na ta klase co lvl i nie moge jej wybrac.a i chce isc na kaplana bojowego i wszystkie wymagania mam spelnione. I jeszcze jedno pytanie jak zrobic quest z Elgunem . Gadalem z nim i i z wszystkimi w karczmie. Ale jak teraz z nim gadam i pytam o Ember to pisze Niewazne .zegnaj czy cos takiego . A jak Khelgar bedzie tym mniche to co sie dzieje sa jakies plusy polepszy sie cos w nim . Z gory dzieki za odpowiedz . Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 21:01, adamkos napisał:

A jak Khelgar bedzie tym mniche to co sie dzieje sa jakies plusy polepszy
sie cos w nim . Z gory dzieki za odpowiedz . Pozdro


Według mnie nie warto zmieniać mu klasy, jako wojownik jest maszyną do zabijania. Zrobiłem sobie sejva przed rozmową w świątyni gdy wykonałem już wszystkie trzy próby i pograłem nieco jako mnich. Osobiście preferuję krasnoluda jako wojownika, myślę jednak, że to zapewne kwestia ogrania, jakoś nie bardzo lubię mnichów ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 12:17, drapichrust7 napisał:

Denerwuje mnie sterowanie postaci z mojej drużyny przez AI.
Ustawiam w opcjach "korzystanie z przedmiotów" na wyłączone, ale gdy tylko przejmę kontrolę
nad inną postacią niż główna, to mój czarownik, którego pozostawiam pod ochroną AI, zaczyna
żłopać wszelkie eliksiry jakie ma w plecaku. Można temu jakoś zaradzić, nie zabierając mu ich?


Raczej nie. Twórcy gry uznali, że system AI jest tak doskonały, że nie dali Ci możliwości sterowania kilkoma postaciami, albo wydania dokładniejszych rozkazów w stylu właśnie pij czy nie pij. Też przez to cierpiałem. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

się zastawiam, czy nie dałoby się zrobić jakiegoś nieoficjalnego patcha
Na razie grzebię w jakichś archiwach w folderze z grą, ale żadnych
plików tekstowych nie znalazłem. No ale gdzieś w końcu te pliki tekstowe muszą być.
Żeby "zangielszczyć" NWN2 należy zastąpić następujące pliki ich angielskimi odpowiednikami :
dialog.tlk, characterscreen.xml, journal.xml, optionscreen.xml, stylesheet.xml, Sounds.zip, VO.zip. Ważne jest żeby ww pliki były z wersji angieskiej 1.2. Po zamianie plików gra aktualizuje się bez problemu angielskimi patchami po zainstalowaniu nowego updatera w wersji 1.05 oczywiście.
życze miłej zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować