Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2012 o 01:12, Hoplita napisał:

<ciachum>


A to aby nie jest tak, że Piekielny Czarnoksiężnik ma tylko trzy poziomy? Większość prestiżówek ma dziesięć, ale to głównie dlatego że wywodzą się z tabletopów gdzie czasu na zdobycie doświadczenia i rozwinięcie postaci było po prostu więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio po raz olejny zaczalem grac w NWN2 i po raz pierwszy sie napotalem z taim problemem, iż postaci nie zbierają expa po równo. Otóż Khelgar ma już (zaczynam pracowac dla Axl''a) nad moją elfką 8tys pkt expa przewagi... Utrudnia to troche rozgrywke, poniewaz gra zawsze za pokonanych przeciwnikow przydziela tyle odpowiednia ilosc pkt do poziomu najsilniejszego bohatera i tak też moja postac wolniej awansuje... Wie ktos jak mozna temu zaradzic? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 16:59, loginus07 napisał:

<dziab>


Spróbuj może odłączyć i przyłączyć postać ponownie. Wtedy powinno ją "wyrównać" do poziomu reszty drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2012 o 09:43, Tajemnic napisał:

Spróbuj może odłączyć i przyłączyć postać ponownie. Wtedy powinno ją "wyrównać" do poziomu reszty drużyny.

Mam wrażenie że przez "moją postać" loginus07 ma na myśli postać stworzoną przez gracza, jeśli tak to odłączenie jej od drużyny może być problematyczne (co najwyżej można wykopać Khelgara aby nie zaniżał zdobywanego expa)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, faktycznie. Z niewiadomego powodu pomyślałem o Elanee.

W takim układzie sugerowałbym użycie kodów. Najpierw musiałbyś pacnąć tyldę i wpisać "DebugMode 1" (uwaga na wielkie litery), aby je aktywować. Następnie zaznaczasz Khelgara i (znów tylda) wpisujesz dm_givelevel [numer] aby ustawić jego poziom. Następnie, aby wyrównać mu doświadczenie do reszty drużyny wpisujesz GiveXP [liczba], w nawiasie rzecz jasna ilość ikspeków. Po fakcie radziłbym wyłączyć debug mode (komenda "DebugMode 0") bo mogą się różne, dziwne rzeczy dziać.

Chociaż, skoro już przy tym jesteśmy to nie mam pojęcia jak właściwie zadziała na postać zmniejszenie jej poziomu. W najgorszym razie zachowa swoje "podlevelowane" PW i atuty, ale to chyba nie jest takie straszne, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem nie jest tak, że postacie które są dołączane mają w trakcie gry mają swój własny bazowy poziom i podczas levelowania nie muszą być równe głównemu bohaterowi?

Poza tym niektóre klasy z tego co pamiętam wolniej nabierały doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest tak że każda postać z drużyny ma tyle samo ekspa co inni. Zmieniają to tylko rasy które mają bazowo jakieś dodatkowe atuty i te mają o 1 lub 2 poziomy niższy lvl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2012 o 22:29, Thalanthas napisał:

To jest tak że każda postać z drużyny ma tyle samo ekspa co inni. Zmieniają to tylko
rasy które mają bazowo jakieś dodatkowe atuty i te mają o 1 lub 2 poziomy niższy lvl.


A klasy prestiżowe itp? Dawno nie grałem więc nie pamiętam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem został rozwiązany :) otóż okazało się, że głównym problemem była wieloklasowość mojej postaci, co łączyło się z karą do exp''a ;) a kolejny towarzysze uśredniali poziom pomiędzy tym prawdziwym, jaki powinien być (Khelgar) i tym, który ja posiadam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Kupilem gre lata temu, oczywiście z dodatkami. Ukonczylem ją, ale nigdy nie udalo mi się ukonczyć Maski Zdrajcy, postanowilem wiec odświezyć sobie tę pozycję i w koncu dokonac tego przy czym poniosłem porażkę. Jakiez bylo moje niebotyczne zdziwienie gdy po zainstalowaniu Maski i dodatku Gniew Zehira (lub Cien Zehira) przy aktualizacji do Wrót Zachodu dostłem kicka z instalatora ponieważ gra odmówiła dostepu programowi aktualizacyjnemu z plytki z Wrotami Zachodu. Spróbowałem zainstalowac jeszcze raz i kolejny zonk... tym razem gra twierdzi że CD-Key podany na okladce instrukcji do gry NWN2 jest niepoprawny, czy ktoś może mi wyjscnić co się dzieje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2012 o 02:10, Tymonius napisał:

tym razem gra twierdzi że CD-Key podany na okladce instrukcji do gry NWN2 jest
niepoprawny, czy ktoś może mi wyjscnić co się dzieje ?


Tu powód może być taki że zamiast dwóch V piszesz W. Ewentualnie 0 (zero) piszesz jako O lub na odwrót. Upewnij się co do tego. Małe szanse że jest inny powód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu może być wiele potencjalnych problemów - np. wpisanie 0-O, I-1, etc. Może to też być związane np. z instalacją gry na Vista/7 przy włączonym UAC i nie wymuszaniu uprawnień administratora na pliku setup.exe i jeszcze kilka innych.

Napisz do pomocy technicznej - ta posiada bazę wszystkich kluczy. Zweryfikują i doradzą - jeśli popełniasz literówkę, podadzą prawidłowo odczytany kod, a jeśli problem leży gdzie indziej, to dadzą rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 15:18, Boguslav4 napisał:

Poleciłby ktoś jakieś dobre moduły po polsku/angielsku? Nigdy nie sprawdzalem sceny moderskiej
Nwn 2, więc czas to nadrobić :)


To istnieje coś takiego jak moduł do NWN/NWN2 w języku polskim?

Co do pytania - znalazłem takie:

Pool of Radiance Remastered
Dark Waters trilogy
Trinity
Misery Stone
A slave destiny, część I i II

Czy moduł przenoszący nas do Icewind Dale na silnik gry NWN2.

Tutaj masz listę modułów, warto ogarnąć bazę bo ma sporo modułów.
http://nwvault.ign.com/View.php?view=NWN2ModulesInternational.List

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 16:36, SpecShadow napisał:

> Poleciłby ktoś jakieś dobre moduły po polsku/angielsku? Nigdy nie sprawdzalem sceny
moderskiej
> Nwn 2, więc czas to nadrobić :)

To istnieje coś takiego jak moduł do NWN/NWN2 w języku polskim?

Co do pytania - znalazłem takie:

Pool of Radiance Remastered
Dark Waters trilogy
Trinity
Misery Stone
A slave destiny, część I i II

Czy moduł przenoszący nas do Icewind Dale na silnik gry NWN2.

Tutaj masz listę modułów, warto ogarnąć bazę bo ma sporo modułów.
http://nwvault.ign.com/View.php?view=NWN2ModulesInternational.List


Ten moduł ID jest tragiczny. Już lepiej sprawić sobie ID złotą edycje, na win 7 chodzi bez problemu (testowałem), natomiast mod ten nie dość że brakuje mu jakiś plików graficznych (pobrałem najnowsze pliki i robiłem wg instrukcji) to jest zabugowany. W moim wypadku nawet drużyny nie mogłem zrobić i musiałem grać jedną postacią.

Właśnie kończę podstawkę NWN2, z okazji czego planuję skrobnąć jakąś reckę (byłem fanem 1 a 2 się duużo różni). Jakie są wasze odczucia pomiędzy obiema częściami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2012 o 20:31, Rzygthul napisał:

Właśnie kończę podstawkę NWN2, z okazji czego planuję skrobnąć jakąś reckę (byłem fanem
1 a 2 się duużo różni). Jakie są wasze odczucia pomiędzy obiema częściami?


Dlaczego same miasto w dwójce odgrywa tak małą rolę
i czemu zmieniono styl graficzny ikon przedmiotów (w domyśle na gorszy)?

Te kwestie zauważyłem :)

Zarówno jedynka, jak i dwójka są świetnymi grami, lecz ze względu na pierwszy dodatek do 2 (nie najdłuższy, ale najciekawszy dodatek do crpg od bardzo dawna), ogólnie sequel wydaje się dużo lepszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2012 o 20:31, Rzygthul napisał:

Właśnie kończę podstawkę NWN2, z okazji czego planuję skrobnąć jakąś reckę (byłem fanem
1 a 2 się duużo różni). Jakie są wasze odczucia pomiędzy obiema częściami?


Grając w jedynkę trochę się nudziłem i system walki nie był powalający. Lubię jedynkę, ale uważam, że dwójka bije ją na głowę, przede wszystkim fabuła jest lepsza i postacie poboczne fajniejsze. Chociaż przyznać muszę, że dodatki do jedynki są super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa problemy które wyprowadzają mnie z równowagi. Pierwszy, co mam zrobić, aby moi towarzysze atakowali ten cel, który im wyznaczyłem, a nie durnowato przerywali za każdym razem, aby pomóc mojemu bohaterowi. Drugi problem, jeśli tylko przeciwnik jest w pobliżu, nawet całkiem daleko, to durnoty rzucają mi się na niego.

edit: ma to chyba związek z opcją "Zaatakuj najbliższego" wtedy jest normalnie, atakuje tak jak mu wskażę, ale gdy mam tryb "Za mną" to dzieje się to co mnie irytuje. Nie mam ochoty cały czas wydawać rozkazy tyle klikając, może są jakieś skróty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować