Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 22.11.2007 o 16:18, KrzychW napisał:

A
> szkoda bo cukiereczek pierwsza klasa, mam nadzieję że nie skończy się za szybko.

Ja właśnie skończyłem Wiedźmina.Gra dobra , ale nie bez wad.Bardzo jestem ciekawy , jak wypadnie
porównanie tych dwóch tytułów.Wiedźmin jest bardzo dynamiczny , dialogi są rewelacyjne , ale
rozwój bohatera , współczynniki trafień i tym podobne rzeczy , ma niezbyt rozwiniete.Zaraz
zobaczę , jak to wszystko wygląda w NWN2.



Tja... Erm.... Taak nabijanie postów ZUPEŁNIE niezwiązanych na temat rulez prawda?

Co do NWN2. Czy to tylko ja czy ktoś jeszcze się modli by daty MOT nie przełożono?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 21:05, Qba777 napisał:

Tja... Erm.... Taak nabijanie postów ZUPEŁNIE niezwiązanych na temat rulez prawda?


No tak , po 2 latach na Forum wpadłem raptem na pomysł nabijania postów i piszę w tym temacie jeden za drugim , a co gorsze nie na temat.Jeżeli chcę porównać dwie gry , to moim zdaniem jest normalne , że piszę o obydwu.Wspomniałem Wiedźmina dlatego , że jest to gra zrobiona na silniku "ze stajni" Atari.NWN2 to również tytuł tej firmy , więc nic dziwnego , że zastanawiam się , jak wypadnie porównanie.Poza tym , nie będę zakładał dodatkowego tematu w stylu: co jest lepsze , aby napisać kilka zdań o tych dwóch tytułach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 21:05, Qba777 napisał:

Co do NWN2. Czy to tylko ja czy ktoś jeszcze się modli by daty MOT nie przełożono?


Modlimy się wszyscy ale....
the cake is a lie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką klasę prestiżową polecalibyście dla Druida? Mam zamiar zagrać taką właśnie postacią , ale nie bardzo wiem , co z takiego Druida ma "wyrosnąć".Przy niektórych klasach nie ma większych wątpliwości , ale w tym przypadku , w poradniku można znaleźć tylko ogólne i niezdecydowane porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 18:20, KrzychW napisał:

Jaką klasę prestiżową polecalibyście dla Druida? Mam zamiar zagrać taką właśnie postacią ,
ale nie bardzo wiem , co z takiego Druida ma "wyrosnąć".Przy niektórych klasach nie ma większych
wątpliwości , ale w tym przypadku , w poradniku można znaleźć tylko ogólne i niezdecydowane
porady.

Poczekaj na MoT , tam chyba bedzie specjalnie dla druida Zmiennokształtny. Poza tym nie ma nic ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 18:20, KrzychW napisał:

Jaką klasę prestiżową polecalibyście dla Druida? Mam zamiar zagrać taką właśnie postacią ,
ale nie bardzo wiem , co z takiego Druida ma "wyrosnąć".Przy niektórych klasach nie ma większych
wątpliwości , ale w tym przypadku , w poradniku można znaleźć tylko ogólne i niezdecydowane
porady.


Najlepszą klasą prestiżową będzie Zmiennokształtny.
Kolega mi mówił, że jego kolega (który grał w MoTB) opowiedział mu, że Zmiennokształtny (albo Druid? Nie jestem pewien, ale chyba Zmiennokształtny) po zabiciu przeciwnika będzie mógł wcielić się w jego postać, a wszystkie te kształty będą zapisane na specjalnej liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie przeszedłem NWN2 2 razy ,czarnoksiężkikiem i łotrem/łowcą. Kim polecacie teraz grać , aby było ciekawie? Czarownikiem-Mistycznym Oszustem bedę w MoT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 20:35, Asthariel napisał:

Na razie przeszedłem NWN2 2 razy ,czarnoksiężkikiem i łotrem/łowcą. Kim polecacie teraz grać
, aby było ciekawie? Czarownikiem-Mistycznym Oszustem bedę w MoT.



Zostaje Ci druid/kapłan albo czarodziej ... Może być też mnich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 20:35, Asthariel napisał:

Na razie przeszedłem NWN2 2 razy ,czarnoksiężkikiem i łotrem/łowcą. Kim polecacie teraz grać
, aby było ciekawie? Czarownikiem-Mistycznym Oszustem bedę w MoT.


Mam pytanie, jak wygląda gra czarnoksiężnikiem? Więcej używa się magii czy walki wręcz? I jak taki czarnoksiężnik ma się np. do Qary jeśli chodzi o możliwości bojowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 09:41, xDeuSx napisał:

> Na razie przeszedłem NWN2 2 razy ,czarnoksiężkikiem i łotrem/łowcą. Kim polecacie teraz
grać
> , aby było ciekawie? Czarownikiem-Mistycznym Oszustem bedę w MoT.

Mam pytanie, jak wygląda gra czarnoksiężnikiem? Więcej używa się magii czy walki wręcz? I jak
taki czarnoksiężnik ma się np. do Qary jeśli chodzi o możliwości bojowe?

Czarnoksięznik ma umiejętności bojowe na pozomie łotra bądź kapłana. Ja używałem tylko i wyłącznie magii , jak pewnie wiez ma atak magiczny o nieskończonej ilości rzutów. Oprócz tego , inne jego czar mozna mieszać , by np. ognisty atk przeskakiwał na wrogów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 09:49, Asthariel napisał:

Czarnoksięznik ma umiejętności bojowe na pozomie łotra bądź kapłana. Ja używałem tylko i wyłącznie
magii , jak pewnie wiez ma atak magiczny o nieskończonej ilości rzutów. Oprócz tego , inne
jego czar mozna mieszać , by np. ognisty atk przeskakiwał na wrogów.


Z tego co mówisz to ciekawa postać. Póki co gram pierwszy raz Paladynem - Boskim Czempionem. Gra się dobrze, swego czasu miałem zamiar grać jeszcze raz od początku, ale przywiązałem się do postaci. Gdy ukończę podstawkę prawdopodobnie zakupię dodatek albo zacznę grać jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 20:30, Qba777 napisał:

Nie mam zielonego pojęcia dlaczego kolega tak Ci mówił.

Zmiennokształtnego NIE będzie(a raczej nie ma) w dodatku.


Wiesz, ja też nie twierdzę, że tak MUSI być, tylko, że możliwe, kolega tak mu mówił (ale nie wiem czy to prawda). Czas pokaże.

~Asthariel

Dnia 24.11.2007 o 20:30, Qba777 napisał:

Czarnoksięznik ma umiejętności bojowe na pozomie łotra bądź kapłana (...)


Nie no, nie obrażaj mi tu kapłanów! Kapłani są o wiele lepsi walce od czarnoksiężników, a i zbroje mogą cięższe nosić. Kapłan musi się opierać na walce, bo ma ograniczoną liczbę czarów, w przeciwieństwie do czarnoksiężnika. Ma on trochę lepsze zdolności bojowe od czarodzieja i czarownika, od pozostałych klas jest gorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale chyba Zmiennokształtny) po zabiciu przeciwnika będzie mógł wcielić

Dnia 24.11.2007 o 18:48, edeń napisał:

się w jego postać, a wszystkie te kształty będą zapisane na specjalnej liście.


Ale czy to oznacza , że ta klasa prestiżowa zostanie wprowadzona również do samego NWN 2 ? Mam zamiar najpierw zagrać w podstawkę zanim zaborę się do Maski Zdrajcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 18:01, KrzychW napisał:

Nie jestem pewien, ale chyba Zmiennokształtny) po zabiciu przeciwnika będzie mógł wcielić

> się w jego postać, a wszystkie te kształty będą zapisane na specjalnej liście.

Ale czy to oznacza , że ta klasa prestiżowa zostanie wprowadzona również do samego NWN 2 ?
Mam zamiar najpierw zagrać w podstawkę zanim zaborę się do Maski Zdrajcy.


Ech... Zmiennego NIE MA w MoT.

Nowe klasy (jak i rasy) będą w już załączone w podstawce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 20:57, Qba777 napisał:

Ech... Zmiennego NIE MA w MoT.


A wiadomo , jak ma być nowa klasa prestiżowa?Udało mi się znaleźć informację , że taka klasa ma być dodana , ale bez szczególów.Skoro nie Zmiennokształtny , to co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 09:18, KrzychW napisał:

> Ech... Zmiennego NIE MA w MoT.

A wiadomo , jak ma być nowa klasa prestiżowa?Udało mi się znaleźć informację , że taka klasa
ma być dodana , ale bez szczególów.Skoro nie Zmiennokształtny , to co?


*wali głową w biurko * Ech... Mot już dawno został wydany za granicą.

Klasy podstawowe:
Szaman
Wybrana Dusza

Klasy prestiżowe:
Władca Grzmotów
Święta Pięść
Niewidzialne Ostrze
Czerwony Czarodziej
Mistyczny Uczony z Candlekeep

Po więcej info zapraszam na Oficjalną Polską Stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 14:08, Qba777 napisał:

*wali głową w biurko * Ech... Mot już dawno został wydany za granicą.

Niech nie wali , bo głowy... oj , to znaczy biurka szkoda.:-)
Przeważnie korzystam z informacji na GOLu , a tam o MotB tylko trochę ogólników można znaleźć.

Przy okazji zadam jeszcze pytanie.Kiedyś w NWN grałem Druidem i o ile dobrze pamiętam , przy awansie mozna było wybierać zwierzęcego towarzysza.Ponieważ grało mi sie całkiem dobrze , w NWN 2 przy pierwszym podejściu wybrałem taką samą postać.Moja postać awanasowała , ale nie mogę znaleźć , gdzie jest jakaś zakładka z wyborem zwierzaka.Biega za mną jakiś borsuk i nie wiem , jak to zmienić.Złapałem dopiero pierwszy poziom , może to jest przyczyną?Sorki , jeżeli dla starych wyjadaczy pytanie jest zbyt oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze trochę pytań związanych ze zwierzęcym towarzyszem dla Druida.Przy tworzeniu bohatera , gdy wybiorę postać z niedźwiedziem , faktycznie po rozpoczęciu gry i rzuceniu czaru , pojawia się niedźwiedź.Za to po wybraniu postaci z towarzyszącą panterą , po przywołaniu pojawia się borsuk.Gdzie , co i jak mam przestawić?W Jedynce w trakcie rozgrywki można chyba było zmieniać zwierzaka na innego.Obecnie nie mogę znaleźć takiej opcji.Poza tym , za licho nie mogę sprawdzić , ile punktów wytrzymałości ma mój towarzysz.Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? A może znacie jakąś stronę z rozbudowanymi informacjami o Druidach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować