Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

To Twoja warownia, rozwijanie jej jest zabawne samo w sobie:)
Bardziej konkretnie - jeśli rozwiniesz warownię i zadbasz o dobre zorganizowanie swoich żołnierzy to możesz na tym zyskać (trochę ciekawych towarów do kupienia w sklepach, nagrody za udane misje, parę dodatkowych questów oraz jakieś prezenty od różnych mieszkańców twierdzy), jeśli naprawdę dobrze poprowadzisz swoją twierdzę to na sam koniec otrzymasz atut historyczny (alternatywnie inny atut historyczny otrzymasz jeśli będziesz naprawdę złym władcą:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 10:34, Budo napisał:


Opłaca się inwestować w leczenie? Czy w dwójce jest też tak dużo toreb leczniczych jak
w jedynce?

Zgadzam się z przedmówcami nie opłaca się inwestować ale w póżniejszym etapie gry bedzie potrzeba solidnego leczenia żeby wyjśc z opałów apteczek jest stosunkowo mało, kupowałem dużo mikstur krytycznego leczenia w porcie Liast jest możliwy zakup tego w dużych ilościach(zawsze kupowałem po 20 szt) mniejszych się nie opłaca kupować bo mało co dają , mikstur uzdrowienia jest bardzo mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 16:20, jadam napisał:

Jestem już po rozprawie z ??Natale Sydney?? (luskanką) i jeszcze nie korzystałem z żadnych
warsztatów.

Czy warto sie w to bawić? Jeżeli tak to co byście polecali - moja postać wojownik (długi
miecz).
W ekipie mam postacie wyspecjalizowane w poszczególnych rodzajach przedmiotów tylko nie
mam zacięcia do kombinowania.
Czy do magicznej broni np. długi miecz +2, 1k6 od ognia lub pierścienia niewrażliwość
na wyssanie cechy
mogę dołączyć kolejne cechy przedmiotu nie tracąc poprzednich.

Ja się w to nie bawiłem szkoda zachodu po drodze można znaleźć dużo dobrych przedmiotów albo kupic kasy można dużo też zebrać Ja kończyłem NW2 300 tys miałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 14:16, BoloMaster napisał:

warto rozwijać warownię na rozstajach?

Zgadzam się z Karharotem ja miałem na maksa warownie odbudowana i uzbrojonych opancerzonych po szyje płaszcze jak i wyszkolonych nie mówiąc o spokoju na traktach ziemiach itd , poza tym dużo kasy wpada póżniej do skarbca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mała porada dla tych co będą odpierać atak na warownie jak dostaniecie berło wskrzeszenia proponuje nie korzystać z niego podczas ataku na warownie a wykorzystać poźniej w ostatecznej rozgrywce porzyda się bardzo.
Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 17:18, ArekForn napisał:

Mi się osobiście przydało podczas potyczki z

Spoiler

3 łupieżcami cienia ;)


No dokładnie ciężko było przejeść no i ten początek ostatecznej rozgrywki też ciężki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 17:26, BoloMaster napisał:

moja główna postać to paladyn na 16 poziomie.Warto od kolejnego poziomu inwestować w
boskiego czempiona lub członka dziewiątki z neverwinter?

Jak już to Czempiona. A kolejne atuty bierz, żeby awansować na Mistrza Broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gram w NWNa od nowa, ot tak, przed noym dodatkiem. Zdecydowalem się na łamńca, początkowo miał on wyglądać tak:

10 wojownik/10 czarny strażnik/10 rozszalały berserker (to na koncu MZ, w oryginalnej kampanii miał być 6 woj/ 10 CzS/ 4 RB)

teraz myślę nad nieco innymi konfiguracjami, mianowicie, jako, że Czarny Strażnik po 9 levelu nie ma żadnych bonusów, chciałem ten poziom wykorzystać w...

10 woj/ 9 CzS/ 10 RB/ 1 mistrz broni

ale ten 1 poziom Mistrza Broni jakiś słaby mi się wydaje, więc wymyśliłem jeszcze coś takiego, dla jednego premiowego atutu wojownika:

12 woj/ 9 CzS/ 10 RB.

I moje pytanie: Który zestaw będzie się najlepiej sprawdzał? Ewentualnie prtosze o jakiś inny "build" z wykorzystaniem tych trzech klas, które podałem ( już mam 6 woj/ 1 RB/ 3 CzS)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2009 o 15:08, DazZy napisał:

I moje pytanie: Który zestaw będzie się najlepiej sprawdzał? Ewentualnie prtosze o jakiś
inny "build" z wykorzystaniem tych trzech klas, które podałem ( już mam 6 woj/ 1 RB/
3 CzS)



Ja ci powiem tak: daruj sobie tego Czarnego Strażnika a weź 7 poziomów mistrza broni.
W moim mniemaniu to mogło by wyglądać tak: 6 woj/7 mb/ 7 rb lub 13 woj/ 7 mb, ale to pierwsze jest chyba lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za późno, już wybralem i nie chce mi sie cofać gry o calkiem sporo czasu... poza tym- klasa sama w sobie mi sie podoba. przyzywańce, aura, zaklecia i atak z zaskoczenia (apropo- da sie go wykonac posługując się oburęcznym mieczem? :P) i tym podobne zdolności. Not bad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2009 o 18:22, DazZy napisał:

Za późno, już wybralem i nie chce mi sie cofać gry o calkiem sporo czasu... poza tym-
klasa sama w sobie mi sie podoba. przyzywańce, aura, zaklecia i atak z zaskoczenia (apropo-
da sie go wykonac posługując się oburęcznym mieczem? :P) i tym podobne zdolności. Not
bad.

Da się. A moim zdaniem lepiej byłoby wziąć 7 poziomów MB i mniej RB. A to co możesz przyzwać będąc Czarnym Strażnikiem to raczej słabe potworki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam straszny kłopot z pokonaniem Gariusa, już na początku pojawia się Balor i zabija ponad połowę mojej drużyny (oczywiście moje najlepsze postacie Qara i Neeskha mnie zdradziły:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 16:07, BoloMaster napisał:

mam straszny kłopot z pokonaniem Gariusa, już na początku pojawia się Balor i zabija
ponad połowę mojej drużyny (oczywiście moje najlepsze postacie Qara i Neeskha mnie zdradziły:(

Tutaj dużo jednak zależy od tego jakim sprzętem dysponujesz. Jeśli chodzi o same zaklęcia, którymi ma szansę dysponować Sand to mocno mogą pomóc np. większa burza pocisków Izaaka, opóźniona kula ognista, lodowa nawałnica (najlepiej wzmocnione lub zmaksymalizowane), zawodzenie banshee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Użyj swoich spellcasterów przeciwko Gariusowi a zbrojni niech się zajmą Balorem (po pokonaniu Balora użyj ich do zniszczenia bariery która Cię oddziela od Gariusa). Jeśli Quara bardzo Ci przeszkadza to przed rozmową zabierz jej cały ekwipunek i zużyj tyle jej czarów ile tylko możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować