Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

Jednakże nie ma tu linii ciągłej i jakiś uparciuch mógłby zmienić pas na prawy zaraz za obszarem zakreskowanym (jeśli poprawnie wnioskuję, że ta dwupasmówka jest jednokierunkowa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)Zresztą rozmieszczenie znaków drogowych powinno zostać zweryfikowane.

Dnia 07.09.2007 o 21:12, Treant napisał:

Niektóre są dla mnie mocno niezrozumiałe (załączam obrazek zaczerpnięty z rzeczywistego miejsca
- zielony kolor oznacza teren ograniczający widoczność, ponieważ droga z lewej jest początkowo
niżej niż ta z prawej) i proszę kogoś kompetentnego o uzasadnienie znaku STOP w prezentowanym
przykładzie.


a nie bylo tam swego czasu kilku konkretnych wypadkow ? bo znajac mentalnosc polakow to wyskakujac z lewego pasa odrazu cisna sie na prawy pas, coby pozniej niebawic sie w zmiany, nie wazne ze jest linia ciagla ect. wiec mysle ze jest to powod dla ktorego wymaga sie zatrzymania tam, zeby obadac sprawe, tym bardziej ze jest to droga z ograniczona widocznoscia, pozatym taki pedzacy pojazd wyskakujacy znikad ;) moglby troche przestraszyc tych jadacych po prawej [IMO]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest dwukierunkowa, w drugą stronę także są dwa pasy. Zmiana pasa na prawy nic nie da, ponieważ po około 400 metrach pas ten "znika", zostaje tylko lewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Denerwuję się bo jutro mam ostatnią godzinę jazdy i jadę umawiać termin egzaminu :) A jeszcze na dodatek rezygnuje ze zdawania na Oplu Corsie bo za długo się czeka (2 miesiące). Dlatego postanowiłem zdawać na Toyocie Yaris ponieważ kolejki są mniejsze a na egzamin czeka się coś koło 2 tygodni. Także lepiej nie zdać za 2 tygodnie niż za 2 miesiące XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2007 o 21:39, jakoktochce napisał:

Denerwuję się bo jutro mam ostatnią godzinę jazdy i jadę umawiać termin egzaminu :) A jeszcze
na dodatek rezygnuje ze zdawania na Oplu Corsie bo za długo się czeka (2 miesiące). Dlatego
postanowiłem zdawać na Toyocie Yaris ponieważ kolejki są mniejsze a na egzamin czeka się coś
koło 2 tygodni. Także lepiej nie zdać za 2 tygodnie niż za 2 miesiące XD

Zalezy tez na czym jezdziles wczesniej. Ja na przyklad nie ejstem w stanie sie przestawic ze starego "pumpo" na Grande Punto. Grande jezdze dobrze(jak to sam instruktor okresla) a stare mi gasnie przynjamniej 3 razy na jazde:/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 01:08, goomis74 napisał:

Zalezy tez na czym jezdziles wczesniej. Ja na przyklad nie ejstem w stanie sie przestawic ze
starego "pumpo" na Grande Punto. Grande jezdze dobrze(jak to sam instruktor okresla) a stare
mi gasnie przynjamniej 3 razy na jazde:/.


Wcześniej 27 godzin wyjeździłem na Oplu Corsie :) Natomiast tylko 3 na Toyocie Yaris :0 Ale jeszcze się ze dwie godzinki dokupi i będzie luzik... mam taka nadzieję przynajmniej...

Dzisiaj byłem umówić termin egzaminu wewnętrznego i będę miał pisemny w poniedziałek 24 :)) Nie mogę się doczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 12:26, jakoktochce napisał:

Dzisiaj byłem umówić termin egzaminu wewnętrznego i będę miał pisemny w poniedziałek 24 :))
Nie mogę się doczekać...


W takim razie życzę powodzenia ;)
Na szczęście ja już swój egzamin mam za sobą ale zastanawiam sie nad kategorią "C" i raczej chyba będę robił juz niedługo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 12:41, wdowiakm napisał:

W takim razie życzę powodzenia ;)


Nie dziękuję żeby wiesz co.... :) W sumie to mi się dobrze jeździ tą Toyotą tylko czasami za dużo gazu przy ruszaniu daję i wtedy jest takie wrrrrym ;)

Dnia 13.09.2007 o 12:41, wdowiakm napisał:

Na szczęście ja już swój egzamin mam za sobą ale zastanawiam sie nad kategorią "C" i raczej
chyba będę robił juz niedługo ;)


Powodzenia XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 12:43, jakoktochce napisał:

Nie dziękuję żeby wiesz co.... :) W sumie to mi się dobrze jeździ tą Toyotą tylko czasami za
dużo gazu przy ruszaniu daję i wtedy jest takie wrrrrym ;)


Ja zdawłałem na Nissanie i powiem szczerze, ze bardzo fajne autko tyle, ze troche malutkie jak dla mnie ;)
A co do gazu to wiem cos o tym ja tak samo dawałem za duzo ale egzaminator na to uwagi nie zwracał ;)

Dnia 13.09.2007 o 12:43, jakoktochce napisał:

Powodzenia XD


Również nie dziękuje by nie ..... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 13:07, wdowiakm napisał:

A co do gazu to wiem cos o tym ja tak samo dawałem za duzo ale egzaminator na to uwagi nie
zwracał ;)


O to dobrze bo myślałem, że coś będzie się czepiał :) Ale skoro nie to się mniej boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

yo, tym dodawaniem gazu to sie nie ma co przejmować, jak mi powiedział instruktor lepiej dodać za dużo niż za mało i żeby silnik zgasł:] a i powodzenia życzę.

ja prawko zdałem jakieś 5 miesięcy temu, na początku ciężko sie było przestawić z punta na moje(rodziców) auto, ale to kwestia paru godzin jazdy, natomiast szczerze mówiąc niektóre przepisy już zapomniałem, i nie raz zdarza mi się zerknąć do książek przed jazdą bo nie pamiętam co i jak. W sumie to jeździ sie świetnie ale często brakuje jeszcze doświadczenia:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 15:01, Dard napisał:

W sumie to jeździ sie świetnie ale często brakuje jeszcze doświadczenia:]


No fakt. Nikt zaraz po egzaminie nie wsiądzie do samochodu i nie będzie jeździć jak zawodowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nieskromnie powiem, że wczoraj zdałem egzamin na kat. B. Więcej nie powiem, bo sie rozpisałem na Gramsajcie i nie chcę się powtarzać. W każdym razie pamiętajcie, że w sumie najważniejsze jest orientowanie się w znakach i zasadach pierwszeństwa przejazdu. Właściwie na tym polegał praktycznie cały mój egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 12:41, wdowiakm napisał:

Na szczęście ja już swój egzamin mam za sobą ale zastanawiam sie nad kategorią "C" i raczej
chyba będę robił juz niedługo ;)


Ja też się zastanawiałam - ale na razie odłożyłam... W tej chwili mój tata robi i mówi, ze jest fajnie ;) - jeździ Manem o długości 8,5m, wysokości ponad 3 i największej dopuszczalnej szerokości...
A chcesz zrobić tak dla siebie czy jest potrzebna?

szerszeń45
Gratulacje i witamy w gronie kierowców. (za moich czasów w Wordzie nie było plazmy... - starość nie radość :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 20:20, Skarpeta5 napisał:

Mam pytanie co do Prawka, ile trzeba mieć lat??? 17 i za pozwoleniem rodziców, czy 18???


Z tego co wiem, to kurs można zacząć 3 miesiące przed ukończeniem 18 roku życia, a egzamin zdawać już po ukończeniu "18stki" - chyba, że coś się zmieniło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 20:13, .Sabina. napisał:

Ja też się zastanawiałam - ale na razie odłożyłam... W tej chwili mój tata robi i mówi, ze
jest fajnie ;) - jeździ Manem o długości 8,5m, wysokości ponad 3 i największej dopuszczalnej
szerokości...


Jeżdziłem takim samochodem i muszę powiedzieć, że super wrażenia ;)

Dnia 13.09.2007 o 20:13, .Sabina. napisał:

A chcesz zrobić tak dla siebie czy jest potrzebna?


W sumie potrzebne bo mam okazję troszke pojeździć a w domku sie nudzę więc mogę tego spróbować co mi szkodzi ;)

Dnia 13.09.2007 o 20:13, .Sabina. napisał:


szerszeń45

Gratuluję wśród kierowców to kiedy przyjeżdżasz do mnie?? :)

Skarpeta5

Trzeba mieć 17 lat i pozwolenie sądu lub 18 bez zezwolenia sądu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 20:13, .Sabina. napisał:

Gratulacje i witamy w gronie kierowców.


Dzięki. :)

Dnia 13.09.2007 o 20:13, .Sabina. napisał:

(za moich czasów w Wordzie nie było plazmy... - starość
nie radość :P)


Nie wiem, ale od czerwca była tam na pewno, bo wtedy zdawałem teorię, to sobie patrzałem jak będę kiedyś jeździć. :P

--------------------------

@ wdowiakm

Dnia 13.09.2007 o 20:13, .Sabina. napisał:

Gratuluję wśród kierowców to kiedy przyjeżdżasz do mnie?? :)


Jak to kiedy? W ten weekend. :P
A tak na serio, nie widzi mi się jechanie malcem na Śląsk. Chyba, że po maturce będę narzekał na ilość wolnego czasu, zatem czuj się ostrzeżony. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować