Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

Dnia 09.05.2012 o 17:13, Piotrek_K napisał:

Na tych kilku monitorach, ktore znajduja sie na desce rozdzielczej i pokazuja co jest
nagrywane przez tych ''x'' kamer, sa rowniez i kontrolki wskazujace na wlaczone/wylaczone
oswietlenie.

Ja zdawałem, jak były jeszcze Yarisy i nie przypominam sobie żadnych monitorów, czy kontrolek... Chociaż to było dawno, a ja byłem zestresowany, więc mogłem zapomnieć. Ale i tak obstawiam, że egzaminator po prostu nie zauważył. Oni tacy ''''wspaniałomyślni'''' to nie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 20:40, kedzior141 napisał:

Miał ktoś na tym forum większego farta ode mnie?
Ponad pół roku temu zdałem prawko za pierwszym razem jadąc cały egzamin bez świateł :)
Zorientowałem się jak wróciliśmy na plac i wyłączyłem samochód, egzaminator wydaje mi
się że nie widział, albo darował...


Chyba miałem dokładnie to samo. :) Piszę "chyba", bo nie wiem czy nie było dziennych i nie jestem na 100% pewien czy jednak nie włączyłem tych świateł, aczkolwiek chyba nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest dodatkowy wyswietlacz zamontowany na konsoli centralnej (tam gdzie masz sterowanie nawiewem i takie tam ;)). Raczej trudno przeoczyc.

Na ekranie sa pokazane 4 obrazy z kamer (przed autem co jest, srodek auta, co jest z tylu plus podglad na deske rozdzielcza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie- ile trwa wyrobienie prawa jazdy jeśli urząd w którym wyrabiamy jest spoza miasta w którym zdawaliśmy egzamin? Pytam bo ja z moim przyjacielem zdawaliśmy w zeszłym tygodniu i dziś dostał informacje, że prawo jazdy jest gotowe do odbioru. Natomiast u mnie na kierowca.pwpw.pl jest cicho. On jest z miasta w którym zdawał a ja mieszkam spoza tego miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2012 o 21:43, Bracio napisał:

Mam pytanie- ile trwa wyrobienie prawa jazdy jeśli urząd w którym wyrabiamy jest spoza
miasta w którym zdawaliśmy egzamin? Pytam bo ja z moim przyjacielem zdawaliśmy w zeszłym
tygodniu i dziś dostał informacje, że prawo jazdy jest gotowe do odbioru. Natomiast u
mnie na kierowca.pwpw.pl jest cicho. On jest z miasta w którym zdawał a ja mieszkam spoza
tego miasta.

Ja czekałem jakieś 2,5 tygodnia z tym że na pwpw było napisane iż jest do odbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma znaczenia skąd jesteście, po prostu dla każdego długość cyklu wyrabiania dokumentu jest inna, aczkolwiek powinna być zbliżona. Pewnie na dniach dostaniesz info, że prawko jest już do odbioru.

Poza tym, szerokiej drogi życzę świeżo upieczonemu kierowcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2012 o 23:13, Rogalenko napisał:

Poza tym, szerokiej drogi życzę świeżo upieczonemu kierowcy :)


Dziękuje :). Będę telefonował najbliższym czasie, bo na stronie jakieś buble są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolega zdawal prawko w sieradzu normalnie mieszkajac w lodzi. z tego co pamietam to jest tak, ze jak wyrobia prawko to ono najpierw idzie do wydzialu komunikacji w miescie w ktorym zdawales, a pozniej poczta do ciebie. i tutaj pojawia sie slowo klucz. POCZTA. ten ów kolega tez dlugo czekal, ze 2/3 tygodnie to na pewno, wiec no, zostaje uzbroic sie w cierpliwosc (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2012 o 21:43, Bracio napisał:

Mam pytanie- ile trwa wyrobienie prawa jazdy jeśli urząd w którym wyrabiamy jest spoza
miasta w którym zdawaliśmy egzamin? Pytam bo ja z moim przyjacielem zdawaliśmy w zeszłym
tygodniu i dziś dostał informacje, że prawo jazdy jest gotowe do odbioru. Natomiast u
mnie na kierowca.pwpw.pl jest cicho. On jest z miasta w którym zdawał a ja mieszkam spoza
tego miasta.

Zdaję mi się, że od zdania egzaminu państwo ma 10 dni na przygotowanie tego dokumentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ten przepis wejdzie to naprawde nie bedzie ciekawie na drogach:
http://moto.wp.pl/kat,92714,title,Microcar-M8-czternastolatkowie-na-drodze,wid,14683229,wiadomosc.html

Bracio
Na stronie to dobiero zobaczysz status jak opłacisz w wydziale komunikacji. Papiery idą z wordu kilka dni5-7 dni po opłaceniu po 3 dniach bedzie pierwszy status że jest postepowanie administracyjne a po 10 dnich roboczych że prawko do obioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2012 o 09:00, karolekx23x napisał:

Jak ten przepis wejdzie to naprawde nie bedzie ciekawie na drogach:

Zobaczymy. Skuter jednak troche tanszy jest, wiec raczej bedzie to malo popularne. Z drugiej strony - przydaloby sie podreperowac auto, a wymuszenie na mnie pierwszenstwa/stukniecie moze mi w tym troche pomoc ;)...

Dnia 01.07.2012 o 09:00, karolekx23x napisał:

Bracio
Na stronie to dobiero zobaczysz status jak opłacisz w wydziale komunikacji.

A nieprawda :). Pomimo tego, ze Wroclawiu oplacasz prawko dopiero w momencie jego odbioru to status na stronie zmienia sie poprawnie, wiec nie musialem nigdzie dzwonic by wiedziec, ze mozna juz odebrac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.07.2012 o 09:00, karolekx23x napisał:

Na stronie to dobiero zobaczysz status jak opłacisz w wydziale komunikacji. Papiery idą
z wordu kilka dni5-7 dni po opłaceniu po 3 dniach bedzie pierwszy status że jest postepowanie
administracyjne a po 10 dnich roboczych że prawko do obioru.


W Krakowie również płaci się przy odbiorze, status zmienia się sam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, w najbliższym czasie mam zamiar się wziąć za robienie prawka i w związku z tym chciałbym sobie "obcykać" prawa kodeksu drogowego. Znacie może jakąś dobrą stronę do nauki tego typu rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2012 o 13:30, Hoplita napisał:

> http://lmgtfy.com/?q=kodeks+drogowy
Dziękuje panie mądry, ale chodziło mi raczej o to czy któryś forumowicz nie zna jakiejś
"dobrej" strony, z której sam się uczył i mógłby ją polecić innym.


Kodeks drogowy jest jeden i jego interpretacja nie należy do trudnych. Ponadto na 100% dostaniesz coś w ramach kursu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2012 o 13:12, Hoplita napisał:

Witam, w najbliższym czasie mam zamiar się wziąć za robienie prawka i w związku z tym
chciałbym sobie "obcykać" prawa kodeksu drogowego. Znacie może jakąś dobrą stronę do
nauki tego typu rzeczy?


No to przecież od tego są zajęcia z teorii, ja dostałem na kursie książeczkę z ładnie przedstawionymi najważniejszymi sprawami + płytę do nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2012 o 13:30, Hoplita napisał:

"dobrej" strony, z której sam się uczył i mógłby ją polecić innym.


Na kursie dostaniesz / będziesz mógł sobie kupić materiały (książeczka z pytaniami, podręcznik kierowcy-kodeks drogowy, płytka z testami) - jak nie chcesz marnować tych 20 złotych (bo po zdaniu egzaminu cały zestaw ląduje w koszu) spokojnie możesz pożyczyć od kogoś, kto już zdał (ja na przykład tak zrobiłem, bo na kompie czytać nie lubię).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z prawkiem na B1 tym od 16lat, czy wprowadzili w tym roku ustawę, że dzięki niemu będzie można tylko na kładach jeździć? Bo niby od lutego br. mieli zmienić, że B1 na osobówki do 550kg już nie będzie obowiązywało i tylko na kładach będzie można jeździć dzięki prawku B1?
Jest ktoś w temacie? Bo w Internecie są tylko stare artykuły, że mieli to wprowadzić, a nigdzie nie mogę znaleźć info, czy to wprowadzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie. Zrobiłem badanie u lekarza i mam ten kwitek potrzebny do zapisania się na kurs. I teraz mogę na kurs zapisać się kiedy chce? Np za miesiąc, czy może jest jakiś termin ważności tego zaświadczenia od dnia wydania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować