Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

Jak obecnie wygląda sytuacja kurs a lekarz? Ośrodek kieruje nas do danego lekarza czy możemy iść do jakiegokolwiek który wyda nam odpowiedni papier [ lub nie ]?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2012 o 20:34, Tyler_D napisał:

Jak obecnie wygląda sytuacja kurs a lekarz? Ośrodek kieruje nas do danego lekarza czy
możemy iść do jakiegokolwiek który wyda nam odpowiedni papier [ lub nie ]?


Wydaje mi się, że każdy ośrodek ma swojego lekarza z którym współpracuje, tak przynajmniej jest tam gdzie obecnie robię kurs. Nawet się o to wypytywałem, bo zapisałem się, gdy już badania lekarskie były i musiałem na własną rękę udać się do tego konkretnego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2012 o 20:34, Tyler_D napisał:

Jak obecnie wygląda sytuacja kurs a lekarz? Ośrodek kieruje nas do danego lekarza czy
możemy iść do jakiegokolwiek który wyda nam odpowiedni papier [ lub nie ]?


Kilka ośrodków powiek tak, kilka inaczej. Ciężko powiedzieć, jak będzie u ciebie. U mnie polecili tylko lekarza mającego uprawnienia do wydawania takich zaświadczeń, ale nie obchodziło ich, od którego będę to miał. Musisz po prostu zapytać osobę zarządzającą takimi rzeczami w twoim ośrodku. Jednak wg. mnie nie powinno być problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ośrodek zwykle ma swojego lekarza - płatny w cenie kursu lub dodatkowo. Niektóre ośrodki nie przyjmują zaświadczeń z zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od ośrodka, w niektórych są badania na miejscu w ustalonym wcześniej dniu, w niektórych załatwienie papieru od lekarza leży w Twoim interesie. Jeżeli nie dotrzesz na badania w ośrodku lub chcesz się przebadać u innego lekarza, idziesz do innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2012 o 20:34, Tyler_D napisał:

Jak obecnie wygląda sytuacja kurs a lekarz? Ośrodek kieruje nas do danego lekarza czy
możemy iść do jakiegokolwiek który wyda nam odpowiedni papier [ lub nie ]?

Potwierdzam to co napisano wyżej.
W ośrodku w którym ja się uczyłem po prostu był umówiony dzień w którym przyjeżdżał lekarz i robiło się badania.
Z kolei w innym ośrodku szkolenia (w tym samym mieście) trzeba było robić na własną rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 13:12, Malevyn napisał:

co wiadomo o tym nowym systemie ? co dokladnie ma sie zmienic ?


Z tego, co mi wiadomo, to liczba pytań zwiększona do 3000, czas na odpowiedź to 10 sekund, nie ma możliwości powracania, odpowiedzi tylko ''tak'' lub ''nie''. Część praktyczna bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odpowiedzi tak lub nie, wiec 50% szans na trafienie. skad tyle narzekania ? przeciez to bedzie jeszcze latwiejsze od tego obecnego systemu. na zdrowy rozsadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 15:38, Malevyn napisał:

odpowiedzi tak lub nie, wiec 50% szans na trafienie. skad tyle narzekania ? przeciez
to bedzie jeszcze latwiejsze od tego obecnego systemu. na zdrowy rozsadek.


Tak, ale pewnie będzie sporo pytań podchwytliwych, na których będzie się można łatwo przejechać, a takiej ilości pytań raczej nie da rady dobrze ogarnąć przed egzaminem, poza tym słyszałem, że te pytania nie będą dostępne w trakcie kursu, ale nie wiem czy to prawda. Teraz mamy ok. 500 pytań więc można to w miarę łatwo ogarnąć i skupić się na tych pytaniach które sprawiają nam problemy. Chociaż czy będzie łatwiej czy trudniej okaże się już po zmianach, jednak ja sądzę, że zdawalność będzie dużo mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 16:46, Sericulum napisał:

U was też trzeba czekać ponad 3 tygodnie na egzamin praktyczny? Czy to tylko w moim mieście
jest takie parcie na prawko.


Moi znajomi, co nie dawno się zapisywali, musieli (muszą) czekać blisko miesiąc, więc to raczej norma teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 16:46, Sericulum napisał:

U was też trzeba czekać ponad 3 tygodnie na egzamin praktyczny? Czy to tylko w moim mieście
jest takie parcie na prawko.


W Nowym Sączu tak samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 16:46, Sericulum napisał:

U was też trzeba czekać ponad 3 tygodnie na egzamin praktyczny? Czy to tylko w moim mieście
jest takie parcie na prawko.

Ponad półtora miesiąca w Poznaniu. Trolololo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 17:52, Elminster napisał:

> U was też trzeba czekać ponad 3 tygodnie na egzamin praktyczny? Czy to tylko w moim
mieście
> jest takie parcie na prawko.
Ponad półtora miesiąca w Poznaniu. Trolololo.


I mówią, że mają zbyt wysokie koszty. Hmm. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2012 o 17:50, Darnok_Rukia napisał:

Tak się zastanawiam, kumpel nie zdał egzaminu teoretycznego i teraz musi zapłacić jeszcze
raz sumę zarówno testu jak i części praktycznej ?

To zależy jak się zapisał. Jeśli zapisał się jednego dnia na teorię i od razu po niej praktykę, to z tego co pamiętam oddadzą mu połowę kwoty za praktykę, jeśli nie zaliczył teorii. Jak osobno no to tylko za teorię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować