Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Prawo Jazdy

3451 postów w tym temacie

Hmm... gdyby chłopak był mądrzejszy to mógłby się zatrzymać ale tylko w zamian za zdanie prawka xP

NeVeN
Zdawanie można rozpocząć 3 miesiące przed 18 rokiem życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 22:15, jakoktochce napisał:

Zdawanie można rozpocząć 3 miesiące przed 18 rokiem życia.

3 miesiące przed 18 to można zacząć jazdy. Do egzaminu można przystąpić dopiero po odebraniu dowodu osobistego, czyli po ukonczeniu 18 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 22:28, jakoktochce napisał:

3 miesiące przed to można dopiero an kurs się zapisać. A do egzaminu oczywiście jak się
będzie miało dowód :)

Tylko jaki sens rozpoczynać jazdy tak wcześnie i potem czekać ok. 2 miesiące na urodziny, kolejny miesiąc na dowód i jeszcze jeden na egzamin praktyczny? 30 godzin jazd "zużyje" się w ciągu 5 tygodni przy założeniu, że zapisujemy się 3 razy w tygodniu na 2 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 18:36, Treant napisał:

Tylko jaki sens rozpoczynać jazdy tak wcześnie i potem czekać ok. 2 miesiące na urodziny,
kolejny miesiąc na dowód i jeszcze jeden na egzamin praktyczny? 30 godzin jazd "zużyje"
się w ciągu 5 tygodni przy założeniu, że zapisujemy się 3 razy w tygodniu na 2 godziny.

Ja właśnie się tak zapisałem i nie żałuje. A egzamin będe zdawał na paszport (tylko potrzebne jest do tego jakieś zaświadczenie z urzędu o twoim miejscu zamieszkania)

EDIT: a casz oczekiwania na egz. nie będzie stracony :P (w tym czasie będe na wakacjach za granicą )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 18:52, MasterOfBlaster napisał:

EDIT: a casz oczekiwania na egz. nie będzie stracony :P (w tym czasie będe na wakacjach
za granicą )

Tu nie chodzi o czas stracony na biernym oczekiwaniu, lecz czas rozłąki z prowadzeniem samochodu. Przed egzaminem trzeba odświeżyć swoje umiejętności, zwłaszcza po dłuższej przerwie. Nie siedziałem za kierownicą już ponad miesiąc i obawiam się, że jakość mojego prowadzenia poszła w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.06.2008 o 19:00, Treant napisał:

Tu nie chodzi o czas stracony na biernym oczekiwaniu, lecz czas rozłąki z prowadzeniem
samochodu. Przed egzaminem trzeba odświeżyć swoje umiejętności, zwłaszcza po dłuższej
przerwie. Nie siedziałem za kierownicą już ponad miesiąc i obawiam się, że jakość mojego
prowadzenia poszła w dół.

Wystarczy 10 - 15 min. w ruchu ulicznym i się wczujesz (ja tak miałem po 1 tyg. przerwy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego raczej sie nie zapomina tak jak jazdy na nartach jezdziles wejdziesz na narty po roku kilka minut i juz jedziesz jak jechales rok temu ;p tak samo jest z jazda autem tego sie nie zapomina :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś wyrobi się z jazdą szybciej no to rzeczywiście nie ma sensu ale np ja miałem miesiąc przerwy po 8 godzinach. Dlaczego? Bo instruktor trafił do szpitala a ja czekałem na jego telefon kiedy następna jazda -.- W sumie to się potem przypadkiem dowiedziałem czemu miałem przerwę.
Najlepiej jest się zapisać w dniu kiedy chce się dowód wyrobić. Ale i tak każdy robi jak mu wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 20:01, jakoktochce napisał:

Jeżeli ktoś wyrobi się z jazdą szybciej no to rzeczywiście nie ma sensu ale np ja miałem
miesiąc przerwy po 8 godzinach. Dlaczego? Bo instruktor trafił do szpitala a ja czekałem
na jego telefon kiedy następna jazda -.- W sumie to się potem przypadkiem dowiedziałem
czemu miałem przerwę.
Najlepiej jest się zapisać w dniu kiedy chce się dowód wyrobić. Ale i tak każdy robi
jak mu wygodniej.

o to niezle jezdzisz ;p ze instruktor w szpitalu hehe ;p xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 22:22, Grucha91 napisał:

> Zdawanie można rozpocząć 3 miesiące przed 18 rokiem życia.
3 miesiące przed 18 to można zacząć jazdy. Do egzaminu można przystąpić dopiero po odebraniu
dowodu osobistego, czyli po ukonczeniu 18 lat.


Nie zgadzam się, nie musisz mieć dowodu osobistego, jeżeli masz osiemnaście lat (nawet w dniu urodzin) możesz zdawać egzamin pokazując paszport (ja tak zdawałem), wiadomo ile się czeka na dowód teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 13:12, twi napisał:

o to niezle jezdzisz ;p ze instruktor w szpitalu hehe ;p xD


xDD
To nie byłą moja wina ;P Coś z nerkami miał... A ja głupi zamiast zadzwonić do niego to czekałem jak on zadzwoni no i sobie miesiąc siedziałem w domu :D Potem inny instruktor,z którym jazdy już szły szybciej ale... też miałem przerwę jakieś dwa tygodnie bo miał wypadek xD Wprawdzie mała stłuczka ale kołnierz dostał na kark i nie mógł pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 13:21, jakoktochce napisał:

> o to niezle jezdzisz ;p ze instruktor w szpitalu hehe ;p xD

xDD
To nie byłą moja wina ;P Coś z nerkami miał... A ja głupi zamiast zadzwonić do niego
to czekałem jak on zadzwoni no i sobie miesiąc siedziałem w domu :D Potem inny instruktor,z
którym jazdy już szły szybciej ale... też miałem przerwę jakieś dwa tygodnie bo miał
wypadek xD Wprawdzie mała stłuczka ale kołnierz dostał na kark i nie mógł pracować.

oj to jakis pechowy facet ty lepiej idz do innego instruktora xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 14:05, twi napisał:

oj to jakis pechowy facet ty lepiej idz do innego instruktora xD


Nie.. ja tam już dawno mam prawo jazdy ;P Od listopada... Niech teraz inni się męczą, chociaż w cale nie jest tak trudno zdać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na egzaminie prak. wymagane jest podczas wykonywania rękawu trzymanie ręki za zagłówkiem pasaż. ?? Bo dla mnie jest to tochę nie wygodne i ciężko się wtedy manewruje samochodem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 15:37, MasterOfBlaster napisał:

Czy na egzaminie prak. wymagane jest podczas wykonywania rękawu trzymanie ręki za zagłówkiem
pasaż. ?? Bo dla mnie jest to tochę nie wygodne i ciężko się wtedy manewruje samochodem
:/


hehe chyba z nerwów źle napisałeś :P Domyślam się, że chodzi o trzymanie ręki na zagłówku podczas cofania :) To nie jest obowiązkowe. Jedynie masz się spojrzeć do tuły 2-3 razy podczas manewru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 15:45, Kermit 13 napisał:

hehe chyba z nerwów źle napisałeś :P Domyślam się, że chodzi o trzymanie ręki na zagłówku
podczas cofania :) To nie jest obowiązkowe. Jedynie masz się spojrzeć do tuły 2-3 razy
podczas manewru.


No dokładnie. Czasami trzeba się popatrzeć do tyłu. Ja za pierwszym razem patrzyłem tylko an lusterka i musiałem jechać rękaw jeszcze raz. na szczęście mi się udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 15:50, jakoktochce napisał:

No dokładnie. Czasami trzeba się popatrzeć do tyłu. Ja za pierwszym razem patrzyłem tylko
an lusterka i musiałem jechać rękaw jeszcze raz. na szczęście mi się udało :)

Mnie uczyli, że trzeba głównie patrzeć do tyłu, a w prawe lusterko tylko spoglądać, żeby sprawdzać, czy jedzie się równolegle do linii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować