Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Dnia 19.09.2008 o 09:05, Draxvoxdor napisał:

Eld jest teraz nieśmiertelny, chyba nauczę się nim grać, skoro mój ulubiony chaos znerfili
;(


Chaos nadal jest diablo silny. Po prostu Kulty z nadami nie będą już tak pwnowali. Zamiast płakać dorzuć squad CSM + Czempion (plasma) i HB. Szybka Zbrojownia to nadal dobra opcja dla Chaosu. W T1 - 1.5 CSM z HB i Czempionem są w stanie rozstrzelać prawie każdego. Po wejściu w T2 wcale nie tracą na skuteczności, bo wchodzą im kolejne 2 HB i Purge the Weak. Do tego masz granaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 00:31, McGr3g napisał:

ork dostal nerfa powaznego, csm stracil build na kultach, elf dostal buffa a tau zbyt
malego nerfa. de bedzie znacznie slabsze, bedzie mozna je latwo zajechac na poczatku
bo homolab kosztuje wiecej i motory sie dluzej robia. ale jesli sie nie uda zabic szybko
to dalej bedzie bardzo ciezko. ig ciut zwolni z techem, ale minimalnie. cron bedzie mial
wiecej pojazdow w poznym t2. sob i sm sie nie zmieni. takze ork i csm mocno w dol, de
w dol, tau i ig lekko w dol, sob,sm i cron sie nie zmienia, a elf do gory.


Tau IMO wcale nie potrzebuje już kolejnych nerfów. Doskonale za to, że wbito ćwieka w mega-lamerską taktykę spamowania motorków DE.

Jak dla mnie, to Ork w dół (nieco), CSM w dół (mniej niż Ork), DE spamer - mocno w dół / DE normalny lekko w górę, IG prawie bez zmian, Tau w dół, Eldar lekko w górę, Nekron lekko w górę, SoB i SM bez zmian.

Powiedzmy sobie szczerze - to nie kwestie balansu były priorytetem dla tego patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem tym i guzik. Przegrywałem. Najlepiej jest rapty zrobić, potem t2 i wyjechać zerkami z magiem i horrory ;q Tech przy tym za wolny jest i jak ci mechami wyjedzie to papa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 14:20, Draxvoxdor napisał:

Grałem tym i guzik. Przegrywałem. Najlepiej jest rapty zrobić, potem t2 i wyjechać zerkami
z magiem i horrory ;q Tech przy tym za wolny jest i jak ci mechami wyjedzie to papa.


Jak poszedłeś w CSM i HB to nie kisisz ogóra tylko przesz na jego bazę bo tak długo jak jesteście w T 1.5 przewaga leży po twojej stronie. Poza tym, nie dokładasz nie wiadomo ilu drużyn tylko idziesz wedle planu: Zbrojownia ---> T2 Pred ---> T3

Wiadomo, że Zerki + Sorc z Łańcuchami to klasyka. Ale z reguły nie dysponujesz fabryką kasy i albo pakujesz CSM i jedziesz w pojazdy, albo w T2 idziesz właśnie w Zerki ---> T3 PSM + Oblity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezłym otwarciem bywa też zrobienie 2x CSM i uzupełnianie squadu. SM i CSM dość łatwo osiągnąć masę krytyczną (w T1 - 1.5 to właśnie 2 uzupełnione squady), dzięki której rozjedziesz nawet CLa czy FCka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 14:37, Lord Avatar napisał:

Niezłym otwarciem bywa też zrobienie 2x CSM i uzupełnianie squadu. SM i CSM dość łatwo
osiągnąć masę krytyczną (w T1 - 1.5 to właśnie 2 uzupełnione squady), dzięki której rozjedziesz
nawet CLa czy FCka.


Jak się nie umie grać 1vs1, to się nie rozpisuje buildów, bo wychodzą głupotki. Jak ktoś zobaczy te twoje HB, czy masę CSM, to wyskoczy znikąd z t2 i gg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 14:43, Dyzio Diablo napisał:

Jak się nie umie grać 1vs1, to się nie rozpisuje buildów, bo wychodzą głupotki. Jak ktoś
zobaczy te twoje HB, czy masę CSM, to wyskoczy znikąd z t2 i gg.


Jeśli ktoś nie skasuje "masy" (2 uzupełnionych drużyn (C)SM) swoją kontrą to T2 zrobi na minutę przed tym jak rozleci mu się HQ.

Jeśli umie się grać tylko jedną rasą (acz dobrze) to nie wyrokuje się o wszystkich pozostałych. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 14:55, Lord Avatar napisał:

Jeśli umie się grać tylko jedną rasą (acz dobrze) to nie wyrokuje się o wszystkich pozostałych.
:]


Jak się nie umie grać żadną rasą, to nie ma o czym pisać. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta patrzę na changelog
1) IG marauder nie naprawiony ale lp3 tak
2)hellcio ma karę 0,4 podczas ruchu ale i to tak przysłowiowe "g" da przy hellspamie
3)karski i granat 60 sek cooldown !!
4)naprawione morale damage jednostek - jak można to uznać za trywialne skoro to tyczy się połowy jednostek IG
a co zostało fast tech,eco nadal potężne (mimo +5 energii do kosztów lp2 ale bądźmy szczerzy to nic nie zmieni),spam GM + commie lub GM+Priest+Plasma,Hellspam!! XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uhm, Teo... Omawiamy tu od pewnego czasu changelog tego patcha. To "hotfix" (raczej coldifx) rozrósł się do patchowych rozmiarów. Być może będzie kolejna łata, ale to jeszcze nic pewnego.

Jak na fana DE masz kiepskawy refleks :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2008 o 14:40, Lord Avatar napisał:

Jak na fana DE masz kiepskawy refleks :D


sorry ale nie mam netu w domu poza tym nie mam czasu sprawdzać co tam w Soulstormie ;-PPP
nie jestem no-lifem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować