Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Dnia 14.05.2009 o 22:51, Fatal-X napisał:

http://gry.onet.pl/28060,1455481,artykul.html

W miarę niezły poradnik dla Dark Crusade.


Wiadomo, że niezły, w końcu też przyłożyłem rękę do jego pisania. :D

@Lord_Avatar - chaos dało się jeszcze jako tako uwalić, przynajmniej z perspektywy SMa. Nie zapominaj o orku - szybki tech do T3, gitzi na nieśmiertelności i spam free slugga to była prawdziwa udręka. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 17:38, Piterixos napisał:

To wogłóle da się odczuć jakieś polepszenie grafy czy nie???

A może zamiast nieco głupio się pytać sprawdzisz coś samemu? Tekstury jak to tekstury - z daleka różnicy nie zauważysz ale jak jesteś estetą to "dopieszczanie" jednostek może naprawdę wciągnąć i przynieść dużo radochy z tego, że jak się przyjrzysz to wojo wygląda o niebo lepiej niż domyślnie. A że takich modyfikacji jest od groma i trochę to jest w czym wybierać. Zresztą milion razy były podawane tutaj linki do stron a tam prawie zawsze masz screeny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tia, ork miażdżył CSMa jak chciał w DC >:( Między innymi po przegranej z orkiem w t3 tak się wkurzyłem że nie gram w dowa do dzisiaj :E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 02:14, Jaracz napisał:

@Lord_Avatar - chaos dało się jeszcze jako tako uwalić, przynajmniej z perspektywy
SMa. Nie zapominaj o orku - szybki tech do T3, gitzi na nieśmiertelności i spam free
slugga to była prawdziwa udręka. :>


Ba, "jakoś" uwalić dało się każdego, ale pamiętam jak trzepałem winy jadąc "aż" na dwóch buildach:

1. T1 (nieistotne) ---> T2 2x Zerki + Sorc + Łańcuchy ---> T3 Oblity + PSM + DP ---> WIN

2 (rzadziej, tak z podpierdówy) T1 (nieistotne) ---> T2 Pred + Sorc + Pred ---> T3 Energie Chaosu + DP ---> WIN

Jasne, że można było się naciąć, ale Chaos w DC był konkretnym powerhorsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 17:35, Teokrata napisał:

a szaraki z kapciem to niby kto mial jesli nie kosmiczne kotlety w DC ? CSM mieli z nimi
spore klopoty...


No, tyle że GK + Kapi to jedyne konkretne combo jakie SM miał w T2. Dobry gracz potrafił jeszcze kajtować Zerków granatami i jechać z plazmy, ale na dłuższą metę to i tak była agonia bo chwilę potem Chaos wjeżdżał z T3 i PSM + Oblity + DP i papa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2009 o 10:03, Lord_Avatar napisał:

No, tyle że GK + Kapi to jedyne konkretne combo jakie SM miał w T2.

Nie, SM miał całe piękne z t2 z autobusem, marynarzami, wspomnianym giekapciem itd.

Dnia 28.05.2009 o 10:03, Lord_Avatar napisał:

Dobry SM potrafił
jeszcze odciągać Zerków granatami i jechać z plazmy, ale na dłuższą metę to i tak była
agonia bo chwilę potem Chaos wjeżdżał z T3 i PSM + Oblity + DP i papa.

Nee t2 w supełności wystarczyło żeby zabić chaosa i wszystko inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2009 o 10:05, Mroku21 napisał:

Nie, SM miał całe piękne z t2 z autobusem, marynarzami, wspomnianym giekapciem itd.


Chyba ci się w głowie poprzewracało (albo perspektywa zmieniła) :D
Nosorożec wojny nie wygra, a jedynym mocnym atutem SM w T2 był GK + Kapuś. Jasne, wchodziła plazma i upy do SM, ale twardym punktem oporu byli właśnie Szarzy i KP.

Dnia 28.05.2009 o 10:05, Mroku21 napisał:

Nee t2 w supełności wystarczyło żeby zabić chaosa i wszystko inne.


No, jeśli Chaos skrewił to tak, jeśli zagrał przynajmniej ok, to chwilę potem SM był już w odwrocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2009 o 17:48, Lord_Avatar napisał:

Nosorożec wojny nie wygra, a jedynym mocnym atutem SM w T2 był GK + Kapuś. Jasne, wchodziła
plazma i upy do SM, ale twardym punktem oporu byli właśnie Szarzy i KP.

... i Nosorożec ;p, bede twardo stał przy swoim. Trzy sloty, gdzie GK zajmowali tylko jedno miejsce = wesoły autobus pełen esencji wpierdolu + mobliność + miejsce do schronienia.

Dnia 28.05.2009 o 17:48, Lord_Avatar napisał:

No, jeśli Chaos skrewił to tak, jeśli zagrał przynajmniej ok, to chwilę potem SM był
już w odwrocie.

Tak to można każde MU wytłumaczyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2009 o 15:25, Lord_Avatar napisał:

Czyli uparcie twierdzisz, że w DC SM = Chaos, chociaż nierówność wyglądała raczej tak:
SM <<< Chaos? :D


Aj tam, jestem za Mrukarem. :P Dla mnie chaos był jednym z lżejszych MU. Po prostu trzeba było wiedzieć co robić. Na pewnym poziomie gdzie SM nie robi dużo znaczących błędów, chaosowi bardzo ciężko go uwalić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2009 o 16:38, Jaracz napisał:

Aj tam, jestem za Mrukarem. :P Dla mnie chaos był jednym z lżejszych MU. Po prostu trzeba
było wiedzieć co robić. Na pewnym poziomie gdzie SM nie robi dużo znaczących błędów,
chaosowi bardzo ciężko go uwalić. :)


niestety to Jaracz i Mroku mają rację... wystarczyło, że SM dorobił do szaraków z kapciem rhino i dreda i Chaosowi nawet PSM z Oblitami nie pomagali... bo co chaos miał na dredy ? horrory, ktore szaraki wycinaly w sekundy... dredy były jedną z najlepszych opcji SM na Chaosowy zerk-speed-tech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2009 o 19:51, Teokrata napisał:

niestety to Jaracz i Mroku mają rację... wystarczyło, że SM dorobił do szaraków z kapciem
rhino i dreda i Chaosowi nawet PSM z Oblitami nie pomagali... bo co chaos miał na dredy
? horrory, ktore szaraki wycinaly w sekundy... dredy były jedną z najlepszych opcji SM
na Chaosowy zerk-speed-tech...


Niestety, ale IMO racji nie mają. Jaracz to wyskillowany gracz i jego punkt widzenia różni się nieco o typowego. A skasowanie Dreda nie było żadnym problemem. Zerki wiązały GK i po kłopocie, a Zerków Chaosowi nigdy nie brakowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2009 o 16:38, Jaracz napisał:

Aj tam, jestem za Mrukarem. :P Dla mnie chaos był jednym z lżejszych MU. Po prostu trzeba
było wiedzieć co robić.


Dla ciebie.

Dnia 30.05.2009 o 16:38, Jaracz napisał:

Na pewnym poziomie gdzie SM nie robi dużo znaczących błędów,
chaosowi bardzo ciężko go uwalić. :)


A! I tu leży pies pogrzebany. Twój "pewien poziom" ustawia poprzeczkę dość wysoko. Połowa sceny, w tym SPAM (i Mroku, który teraz się zapiera, bo nie grał w DC o stu lat) jęczało, że Chaos był OP i takie jest też moje zdanie - nałogowego Chaos playera :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(Mi)Lordzie, ale to oznacza, że Ty też nie masz racji. :D Każdy reprezentuje inny poziom i dla każdego ten MU będzie trudniejszy bądź łatwiejszy. :P Ja tam uważam go za dość dobrze zbalansowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 17:53, Jaracz napisał:

(Mi)Lordzie, ale to oznacza, że Ty też nie masz racji. :D Każdy reprezentuje inny poziom
i dla każdego ten MU będzie trudniejszy bądź łatwiejszy. :P Ja tam uważam go za dość
dobrze zbalansowany.


Wiadomo, ale wyłączywszy nubuf, oraz elitem pozostaje najliczniejsza strefa średnia (do której chcąc nie chcąc też wpadam, choćby i były to stany górne). :D Poza tym, chyba pamiętasz jaka panowała opinia o Chaosie w DC. IMO (IMO!!!) była nieźle ugruntowana. Fakt nie była to IMBA pokroju wczesnych Kau, ale pod OP już podbijało, a w każdym bądź razie abusowania było przynajmniej tyle co LSów u SMa w DC 1.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 12:37, Lord_Avatar napisał:

Wiadomo, ale wyłączywszy nubuf, oraz elitem pozostaje najliczniejsza strefa średnia (do
której chcąc nie chcąc też wpadam, choćby i były to stany górne).

Sry, ale ani ty, a nie ja nawet o nią nie zahaczamy, może kiedyś, ale teraz na pewno nie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 12:47, Mroku21 napisał:

Sry, ale ani ty, a nie ja nawet o nią nie zahaczamy, może kiedyś, ale teraz na pewno
nie ;p


O "kiedyś" właśnie mowa. DC nie widziałem na oczy od zeszłego tysiąclecia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lool ej ludziska szukam jakis ciekawych modów do Warhammera DC zna ktos jakies oprócz steel legion i Witch huntrer bo one śmierdzą noo Stell Legion mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować