Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Nie chodzi mi w cale o to aby wytykać komuś jakieś tam poważne błędy...
Ale raczej o to aby czerpać jak najwięcej przyjemności z samej gry! Jeśli THQ wycofało się z "degradacji" Kronikarza i przywrucenia mu jego dawnej roli, to Sorry bardzo tym wszystkim, którzy poczuli się urażeni moim podejściem... Jestem osobą która czepia się szczegułów bo uważa, że to właśnie w nich tkwi doskonałość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 17:24, Zgodo napisał:

Sorrki pomyliłem pola! Gram na trudnym! A co do kronikarzy to przecież napisałem że w kampani!
Starszy kronikarz jest jednostką gwardi honorowej!


space marines maja trzech KONSYLIARZY a nie kronikarzy drogi kolego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zbier CDA to na jednej z płyt jest to demko i jestem całkowicie pewien co widziałem! Możecie też porównać kronikarza i starszego kronikarza w kampani SM ja grałem na trudnym i ta dysproporcja między zwykłą jednostką a jednostką gwardii honorowej doprowadza mnie... DO BIAŁEJ GORĄCZKI!!! A wersji ang nie mam może wtedy bym sprawdził i może bym się nie czepiał!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze włącz potyczkę kampania kompletnie zmienia statystyki wieć się tym nie sugeruj, po drugie coś się nie podoba w grze pisz do twórcy, jezeli cos w tłumaczeniu to tylko i wyłącznie cdp reszta thq odpowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zbier CDA to na jednej z płyt jest to demko i jestem całkowicie pewien co widziałem! Możecie też porównać kronikarza i starszego kronikarza w kampani SM ja grałem na trudnym i ta dysproporcja między zwykłą jednostką a jednostką gwardii honorowej doprowadza mnie... DO BIAŁEJ GORĄCZKI!!! A wersji ang nie mam może wtedy bym sprawdził i może bym się nie czepiał!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 19:06, Zgodo napisał:

(...) to może bym się czepnoł i THQ ale o tych "kronikarzy" czepiam się (...)

No to jak się już tak czepiasz to pozwól zauważyć, że w cudzysłowiu powinno się znaleźć "czepnoł" (a nie "kronikarzy"), jako - ekhm - próba użycia mowy potocznej (to w najlepszym razie, bo w najgorszym to jakiś potworek słowotwórczy;p) Sory ale tym razem ja sobie nie mogłem odmówić "czepnięcia";p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w kampani generalnie jednostki gwardii honorowej sa duzo silniejsze niz te "zwykle" nie wiem w jakie demko grales ja w zyciu nie widzialem 3 kronikarzy to po poprostu nie mozliwe musialo ci sie cos pomylic kolego... tak czy inaczej pora zakonczyc temat i nie zasmiecac forum problemami ktorych nie ma w normalnej grze, nie ? zapraszamy na obscurusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się mylę to jestem w stanie to zaakceptowć, że jestem GŁUPI i w ogóle BUUUE...
Ale wiem co widziałem i sam byłem z resztą zdziwiony... Mogło się też tak zdarzyć że wydawcy postanowili zmienić rolę tych sąd, które same z czasem traciły na sile i w końcu padały martwe a teraz poprostu nic się z nimi nie dzieje ale umożliwiają wykrywanie jednostek stealth...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 19:32, Zgodo napisał:

Mogło się też tak zdarzyć że wydawcy postanowili zmienić rolę tych sąd, które same z czasem traciły na sile i w > końcu padały martwe a teraz poprostu nic się z nimi nie dzieje ale umożliwiają wykrywanie jednostek stealth...


Que?? Jak już, to sond, nie sąd(taki budynek, gdzie siedzi sędzia i karze winnych, oraz wynagradza dobrych :P). Nstępnie, sondy wypuszczane z DH jak zdychały po chyba 30 sekundach tak zdychają, a o tym, że sondy jakiekolwiek, czy ze szwadronu, czy z DH wykyrywają jednostki w infiltracja, to przyznam się szczerze, pierwszy raz słysze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 19:22, Zgodo napisał:

Jak zbier CDA to na jednej z płyt jest to demko i jestem całkowicie pewien co widziałem! Możecie
też porównać kronikarza i starszego kronikarza w kampani SM ja grałem na trudnym i ta dysproporcja


Też grałem w to demo. Trójka KRONIKARZY pojawia się w misji, w której jako dowódca Tau atakujesz główną bazę SM. Rzeczywiscie ci kronikarze sa dużo słabsi ale jest ich trzech. Pamietam, że była na ten temat spora dyskusja jeszcze przed wydaniem gry u nas. Na szczeście wrócono do pierwowzoru.

Ale wiem co widziałem i sam byłem z resztą zdziwiony... Mogło się też tak zdarzyć że wydawcy postanowili zmienić rolę tych sąd, które same z czasem traciły na sile i w końcu padały martwe a teraz poprostu nic się z nimi nie dzieje ale umożliwiają wykrywanie jednostek stealth...

Chodziło ci zapewne o ''serwoczaszki'', które poza wykrywaniem skradających się jednostek mogą robić spięcia w budynkach wroga. Pamietam doskonale, że przed DC padały one jakoś tak same z siebie i były generalnie bezużyteczne. Obecnie stanowią podstawowe wsparcie dla zwiadowców SM... Rzeczywiscie w obecnej wersji nie ma to znaczenia ale tak jakoś niezbyt mi się podoba jak komuś się w mawia halucynacje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 19:53, benjiro napisał:

Chodziło ci zapewne o ''serwoczaszki'', które poza wykrywaniem skradających się jednostek
mogą robić spięcia w budynkach wroga. Pamietam doskonale, że przed DC padały one jakoś tak
same z siebie i były generalnie bezużyteczne. Obecnie stanowią podstawowe wsparcie dla zwiadowców
SM... Rzeczywiscie w obecnej wersji nie ma to znaczenia ale tak jakoś niezbyt mi się podoba
jak komuś się w mawia halucynacje ;-)


O lol, to mu chodziło o czachy, a nie sondy od Tau xD, nie dość, że nie sprecyzował, to jeszcze z błędem napisał słowo xP. No nic, to już chyba wszystko zostało wyjaśnione i wszyscy są zadowoleni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.07.2007 o 19:53, benjiro napisał:

Też grałem w to demo. Trójka KRONIKARZY pojawia się w misji, w której jako dowódca Tau atakujesz
główną bazę SM. Rzeczywiscie ci kronikarze sa dużo słabsi ale jest ich trzech. Pamietam, że
była na ten temat spora dyskusja jeszcze przed wydaniem gry u nas. Na szczeście wrócono do
pierwowzoru.

Dnia 08.07.2007 o 19:53, benjiro napisał:

Chodziło ci zapewne o ''serwoczaszki'', które poza wykrywaniem skradających się jednostek
mogą robić spięcia w budynkach wroga. Pamietam doskonale, że przed DC padały one jakoś tak
same z siebie i były generalnie bezużyteczne. Obecnie stanowią podstawowe wsparcie dla zwiadowców
SM... Rzeczywiscie w obecnej wersji nie ma to znaczenia ale tak jakoś niezbyt mi się podoba
jak komuś się w mawia halucynacje ;-)


no i wszytko jasne - temat wyjasniony i zamkniety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i sciągnąłem moda dodającego ''Daemon Hunters''. Wszystko ładnie-pięknie tylko jednostki takich chociażby szturmowców wydają mi się trochę za mocne. No i działanie tych kapliczek, które tutaj pełnią rolę posterunków nasłuchowych po prostu powala (dosłownie i w przenośni), po prostu grzeje jakąś taką błyskawicą w środek oddziału i go przewraca. W połączeniu z ''szubiennicą'' (która zastępuje tu wieżyczki z bolterem i spowalnia obszarowo jednostki przeciwnika) normalnie mrok :-( Do tego jakieś burze psioniczne i spamowanie dreadami. Wizualnie mod bardzo mi się podobał, ale parę godzin daremnego szturmowania bazy Inquisitorów trochę mnie zniechęciło... Jeśli ktoś próbował przeciwko nim grać takim np. Chaosem lub Eldarami czy Gwardią to ciekaw jestem opinii...
P.S.: Jeśli dyskusja na tym forum dotyczy tylko ortodoksyjnego, ''czystego'' DoW-a, to ''izwienitie''... Zadam pytanie gdzie indziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jescze jedno "ale". Czy tylko w mojej wersji DC kronikarz w opise ( w tym oknie co się pojawia jak najedzie się na jednostkę kursorem) pojawia się "piechota" zamiast "dowódca"? Trochę to brzydko wygląda... jakby ktoś zabrał do roboty, nie skończył jej i po sobie nie posprzątał... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał autorów polonizacji... Zdaję sobię sprawę że ludzie poświęcili dużo czasu i... energi na tą polonzację i za to im prawdziwy respect!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z Polską wersją jest o tyle śmiesznie, że część tekstów jest niezmieniona od czasów DoWa. Niektóre z Polskich opisów jednostek są nieaktualne, i mówią często o rzeczach, które w patchach się zmieniały. CDP tylko kopiował starsze tłumaczenia i dotłumaczał nowe rzeczy. A opisów które się zmieniły nie uaktualniał wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 20:36, Iroks1 napisał:

ja dyzio i ever to już dawno stwierdzilismy także ameryki nie odkryłeś :)


Ponieważ nie skorzystałeś z opcji ''odpowiedz'' to nie wiem czy to mojego posta dotyczył twój komentarz. Mogę jedynie dodać, że pisałem głwnie o własnych wrażeniach z gry. Jestem tez ciekaw opinii osób, które grały z wykorzystaniem tego moda (Daemon Hunters). Mnie Inkwizycja wydała się trochę za mocna np. udało mi się pokonać Chaos na poziomie wysokim a z tą frakcją mam zawsze pod górkę. Równocześnie grają Chaosem dostawałem regularny łomot (przez wspomniane wyżej kapliczki i ''szubiennice''). Byłem ciekaw czy ktoś ma na to jakiś patent. Przyznaję, że jak dla mnie komputer był po prostu za szybki no i dość efektywnie dysponował różnego rodzaju dopalaczami i mocami....
Szukałem wypowiedzi na ten temat w tym wątku ale nie było tego zbyt dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować