Zaloguj się, aby obserwować  
POZDRO-Grizzly

Narty, snowboard i skoki narciarskie

1874 postów w tym temacie

Sorry, ale ciągle nie mam hasła. A pza tym nie mogłem coś wejść na to forum.

Przy okazji. Dzisiejszy konkurs przełożony na jutro (pogoda). I całe szczęście bo Bachleda skoczył beznajdziejnie. Tylko 77 m. Nota 23,6 pkt :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2005 o 19:51, A-cis napisał:

Sorry, ale ciągle nie mam hasła. A pza tym nie mogłem coś wejść na to forum.

Przy okazji. Dzisiejszy konkurs przełożony
na jutro (pogoda). I całe szczęście bo Bachleda skoczył beznajdziejnie. Tylko 77 m. Nota 23,6 pkt :)))


Mam dziwne wrażenie, że lepiej byłoby gdyby teraz odbyły sie 2 konkursy. Adam jest chyba w nienajgorszej formie a najgraźniejsi rywale raczej nie. Ale chętnie zobaczyłbym choć jeden konkurs, by sie o formie (-ach) wypowiadać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Psiakość! Trwa konkurs skoków i nigdzie żadnej transmisji. Pochlastać się można!!!!
Zainteresowanym mogę podać, że Polacy - słabo. Bachleda najgorzej, tylko 101,5m; Mateja niewiele lepiej - 105,5m.
Jedynie Stoch na jakim takim poziomie - 120,5m
Małysz jeszcze nie skakał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezły początek Małysza. 132,5m i 7 miejsce w pierwszym konkursie (w zeszłym roku zaczynał od 19 miejsca).
Wygrał Janda - 140,5m przed Ahonenem 138,5m. Trzeci - R. Kraniec - 137,5m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 14:11, Złooty napisał:

Może też byś mógł zrobić takie coś jak typowanie skoków itd. kto w danym dniu wygra, będzie więcej ludzi wtedy na tym temaciku.

Do mnie to adresujesz? Nie ja zakładałem ten wątek, więc nie ja powinienem robić tu sztuczną frekwencję :)
Poza tym mnie osobiście najmniej zależy na tym aby wpadali tu delikwenci, którzy kompletnie się nie interesują skokami i rzucali jakieś nazwisko tylko po to aby nabić posta.
Chętnie natomiast powymieniam poglądy na temat szans i formy skoczków, z tymi którzy skoki oglądają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 20:40, A-cis napisał:

> Może też byś mógł zrobić takie coś jak typowanie skoków itd. kto w danym dniu wygra, będzie więcej ludzi wtedy na tym
temaciku.
Do mnie to adresujesz? Nie ja zakładałem ten wątek, więc nie ja powinienem robić tu sztuczną frekwencję :)
Poza
tym mnie osobiście najmniej zależy na tym aby wpadali tu delikwenci, którzy kompletnie się nie interesują skokami i rzucali
jakieś nazwisko tylko po to aby nabić posta.
Chętnie natomiast powymieniam poglądy na temat szans i formy skoczków, z tymi
którzy skoki oglądają.


Masz rację dzięki za tą informację postaram się ją wykorzystać i zmienić co nie co w swojej osobowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 20:40, A-cis napisał:

Chętnie natomiast powymieniam poglądy na temat szans i formy skoczków, z tymi którzy skoki oglądają.

Sezon dopiero się zaczął i forma skoczków może być jeszcze nieustabilizowana, jednak można już dziś mówić o oglądalności skoków. Przyznam, że bardzo dziwi mnie podejście osób, które uważają, że oglądanie transmisji tylko wtedy ma sens, gdy wygrywa ich rodak. I to mnie dziwi, bo przecież piękno tej dyscypliny (i innych pewnie też) polega zupełnie na czym innym: rywalizacja, walka z trudnymi warunkami, bicie rekordów, wreszcie nieprzewidywalność (zawsze może wygrać nie-faworyt) sprawiają, że skoki ogląda się z zainteresowaniem i zaangażowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze że temat o nartach nie jest zby często uczęszczany, więc jako człowiek chory na "narciarstwo" musze się tutaj dopisać. Pare dni tamu byłem w Zakopanem no i wiecie co zasatałem? - nic, brak śniegu, na Gubałówce widać trawke - podcięło mi to nogi, bo myślałem że sie poślizgam i przetestuje nowy sprzet a tu takie licho. No cóż mam nadzieje że na nowy rok spadnie choć 50 cm śniegu :P, bo co to by był za nowy rok bez nart i śnieg. A pamiętam że kiedyś to nawet już na początku lisopada był śnieg, a teraz przez to ocieplenie klimatu oprócz deszczu nic nie spada z nieba...ech. Pozostaje tylko czekać z nadzieją na mróz i opady!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie. Małysz po pierwszej serii skoków jest na 3 miejscu.
Do drugiej serii zakwalifikował się też Kamil Stoch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2005 o 15:03, A-cis napisał:

Tak na marginesie. Małysz po pierwszej serii skoków jest na 3 miejscu.
Do drugiej serii zakwalifikował się też Kamil Stoch.


Z całym szacunkiem dla Miklasa, ale mogliby go chyba czasami zmienić, bo wczoraj to mu sie nawet zawodnicy mylili :)

Coś czuje, że Kuettel naskacze sie na początku, a potem w TCS oraz na olimpiadzie i tak wszystko zgarnie Ahonen ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 11:02, .Darnok napisał:

Z całym szacunkiem dla Miklasa, ale mogliby go chyba czasami zmienić, bo wczoraj to mu sie nawet zawodnicy mylili

Jeśli mają zmieniać na Szaranowicza, to wolę Miklasa :)
Miklas komentuje skoki od bardzo dawna i na pewno zna się na nich lepiej od Szaranowicza a poza tym nawet jak się pomyli (wczoraj rzeczywiście dał plamę z tymi listami zawodników :), to ma odwagę przyznać się do błędu. Tymczasem Szaranowicz kręci-męci, zwala na wszystkich tylko nie na siebie. I za to m.in. go nie lubię.

A wracając do dzisiejszego konkursu. Widać że formie jest Ahonen, Kuettel, Janda, Uhrmann, Widelec (mimo dzisiejszej wpadki) i Małysz. Ma problemy Morgenstern, Hautamaeki i Lioekelsoey.
Myslałem, że wraca do skoków Schmitt, ale chyba jeszcze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety Adam zerwał z tradycją i skok w drugiej serii oddaje słabszy niż w pierwszej. Mimo wszystko jednak trzyma w miarę równy poziom i powinien powoli piąć się w górę w klasyfikacji generalnej. Poczekamy, zobaczymy...
A komentator to mógłby sobie zrobić któregoś dnia wolne, bo ośmiesza się kompletnie opowiadając takie głupoty jak np. podczas skoku Okabe (z jego wypowiedzi wynikało, że Małysz miał w 1 serii gorszą notę od Japończyka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie nie lubie skoków narciarskich mimo że jeździłem na nartach 9 lat. Teraz jeżdze na snowbodzie ponieważ na nartach byłem już za dobry nauczyłem się jeździć carvingowo tak jak to robią profesionaliści. Co do skoków Adam Małysz kiedys skakał bardzo dobrze. Ja do nie go nic nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ja do nie go

Dnia 11.12.2005 o 19:26, Przestrzeń napisał:

nic nie mam.


A właśnie wie może ktoś co ma Paweł Kukiz do Małysza ? Bo była kiedyś taka piosenka; Małysz to zdrajca. O co w tym chodziło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 19:26, Przestrzeń napisał:

Teraz jeżdze na
snowbodzie ponieważ na nartach byłem już za dobry nauczyłem się jeździć carvingowo tak jak
to robią profesionaliści.


Skoro na nartach byłeś już za dobry i nauczyleś się jak pro carvingu to polecam kategorie free.
Co to za zabawa jeżdzić po ubitym stoku, ładnie przygotowanym dla początkujacych. Polecam jazde poza stokiem...daje wiele frajdy i satysfakcji. Ja jazda na nartach uprawiam od 16 lat i wcale za wielkiego PRO się nie uważam. Zresztą kogo brać za przykład w profesjonalnej jeździe. Tych co się starają ugryść pare sekund na zjeździe? Przecież to nuda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AN0WN1m ja się nie uważam za profesionaliste tylko mówie jak to oni robią. Zresztą teraz to i tak mało istotne bo uprawiam sonwbording, ale mimo to bardzo szanuje narciarzy mam nadzieje że kiedy ktoś się we mnie wjedzie to chociaż przeprosi ja tak zawsze robiłem i dobrze wychodziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie samego stylu jazdy jakim jest carving nie lubie... wydaje mi sie nudny i monotonny. Ale czywiście to moje stwierdzenie i nikogo kto jeździ takim stylem nie dyskryminoje. co do samego snowboardu to musze się przyznać że w tym sezonie mam zamiar spróbować. Wkoncu trzeba byc otwartym na nowe propozycje :P
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówie ci snowboard jest poprostu mistrzowski jak kiedyś jeździłem na nartach to myślałem że decha jest nudna ale kiedy sprzedałem sprzęt narciarski i zbierałem na deche to jak nauczyłem się jeździć to cieszyłem sie jak dziecko. Naprawde deska jest bardzo fajna pod względem stylu ja i samej jazdy gorąco polecam wszystkim. Pozdro dla wszystkich forumowiczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować