Zaloguj się, aby obserwować  
POZDRO-Grizzly

Narty, snowboard i skoki narciarskie

1874 postów w tym temacie

Na Puchar Świata do Sapporo jedzie kadra B. Skład: Rafał Śliż, Marcin Bachleda, Piotr Żyła i Tomasz Pochwała.
BTW. Żyłę to pierwszy raz zobaczę, a Pochwałę pierwszy raz w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do jutrzejszego konkursu zakwalifikowało się aż 7 Polaków. Tylko 3 spośród 10 startujących (Tajner, Pochwała i jak zwykle najsłabszy ze wszystkich - Bachleda) nie weszło do 50-tki.
Najlepszymi byli: znowu Małysz, który zajął 3-cie miejsce skacząc 134 m (tylko 2 m bliżej od najlepszego Koflera) i Stoch, który skacze ostatnio b. regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle. Małysz 4. Stoch 15, Hula 22. Podium dla Finów.
Małysz osiągnął najlepsze miejsce w tym sezonie, ale widać, że jest w stanie oddać dwa równe skoki. Choć nadal krzyżuje narty :|.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wierzmy, że jutro będzie podium! Fajnie by było gdyby do konkursu weszli wszyscy nasi reprezentanci, ale na Bachledę i Pochwałę to zbytnio nie liczę. Żeby tak w 30 było z naszych 5 to będzie super! Optymista ze mnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się Colloredo. Ambitny chłopak i ma w sobie sportową złość. Jak po pierwszym upadku walnął nartą, to myślałem że ją połamie. Prorokuję mu przyszłość. Nie to co nasze "ciepłe kluchy". Skoczy taki beznadziejnie i nad wyraz zadowolony z siebie macha rączką do kamerki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2006 o 20:35, A-cis napisał:

Podoba mi się Colloredo. Ambitny chłopak i ma w sobie sportową złość. Jak po pierwszym upadku
walnął nartą, to myślałem że ją połamie. Prorokuję mu przyszłość. Nie to co nasze "ciepłe kluchy".
Skoczy taki beznadziejnie i nad wyraz zadowolony z siebie macha rączką do kamerki.

Tak Colloredo największy pechowiec konkursu, dali mu możliwość startu w II serii, jednak znowu upadek:( Ale chłopak ma charakter, będą z niego ludzie! Włoski temperament.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Malysz pokazal dzisiaj ze w Zakopanym on zawsze bedzie w czolowce a najbardziej podoba mi sie Kamil Stoch i Sliz oni sa nowa gerneracja polkich skokow dzisiaj stoch byl po pierwszej seri dwa miejsca za malyszem do jest bardzo dobry wynik.Czekam tylko na przebudzenie Adama i mam nadzieje ze ono nadejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety do dzisiejszego konkursu (obok tej samej trójki co wczoraj) nie zakwalifikował się również Piotr Żyła. Skoczył tylko 109 m.
Szkoda bo ostatnio nieźle skakał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy konkurs był bardzo hazardowy. Konkurs zdominowała austriacka młodzież, Kofler mimo, że wygrał to moim zdaniem lepiej zaprezentował się drugi Morgerstern. Kofler to miał akurat w pierwszej serii dobre warunki. Zrobiliśmy błąd, że żaden z naszych nie pojechał:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2006 o 17:49, Kukowsky napisał:

Zrobiliśmy błąd, że żaden z naszych nie pojechał:(

Też tak uważam. Do dalekiej Japonii wysłaliśmy rezerwowych zawodników a tu, w Europie, nie można było wystawić jakiejkolwiek reprezentacji?!
Jakieś dziwne zagrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Małyszowi nie idzie na skoczni we Włoszech, miejsca w drugiej dziesiątce... ale i tak tyle zrobił dla sportu i w moich oczach nie straci, tak wogóle to jestem ciekaw czy uda nam się zdobyć jakieś złoto. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małysz gorszy od Mateji ! Dzisiaj Robert Mateja wygrął mistrzostwa świata w skokach narciarskich, drugi był Małysz a trzeci Stefan Hula. Szkoda że Mateja nie skakał tak olimpiadzie.. no ale w konkursie drużynowym moim zdaniem i tak pokazał klase. Mam nadzieje że pojedzie do Lahti, dzisiaj mówił że nie jest pewien. Ja to widze tak: Małysz powoli odchodzi lecz nadal jest w czołówce, Mateja ma dobrą formę i może coś pokaże w Lahti, Stefan Hula - młody i utalentowany skoczek czuje że za pare lat będzie skakał jak Małysz kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 22:10, Grizzly. napisał:

Ja to widze tak: Małysz powoli odchodzi lecz nadal jest w czołówce,

A ja to widzę tak: Małysz jeszcze nie odchodzi (Mateja jest starszy) ale ma nad czym myśleć. To był bezsprzecznie najgorszy jego sezon od 6 czy 7 lat. Przegrał wszystko co miał do przegrania. Nawet Mistrzostwo Polski.
Nie sądzę żeby to była jego wina (tzn. że się obijał na treningach). Najprawdopodobniej popełniono błędy w przygotowaniu do sezonu. Więc trzeba zmienić/poprawić cykl przygotowawczy i w przyszłym sezonie może jeszcze skakać lepiej, jeżeli tylko będzie mu się chciało trenować.
Ja powiem, że Małysz odchodzi kiedy zaczną od niego lepiej skakać nie starsi zawodnicy, ale młodsi: Stoch, Hula, Śliż, Żyła czy Rutkowski. A oni są - póki co - za nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przerwie olimpijskiej wracamy do Pucharu Świata w skokach. Do zakończenia sezonu zostało jeszcze 6 konkursów. Cztery w Skandynawii i dwa ostatnie w lotach na mamucie w Planicy.
Dziś o 16.30 konkurs w Lahti w którym startuje 2 naszych skoczków: Kamil Stoch, który w kwalifikacjach z wynikiem 115 m zajął dobre 23 miejsce i Adam Małysz (mający start zapewniony), który skoczył 118 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już się wszyscy poddali i przestali interesować skokami?! Tak niewiele zostało do końca sezonu! :)
Jeszcze tylko 5 konkursów łącznie z jutrzejszym. 19 bm., czyli za niecałe 2 tygodnie będzie koniec. Tymczasem mamy jeszcze kilka spraw do wyjaśnienia i emocjonowania się:
1. Czy A. Małysz utrzyma się w czołowej 15 (gwarantującej starty bez kwalifikacji)? Czy też spadnie (a może awansuje)?
2. Czy Ahonenowi uda się wyprzedzić Jandę, zdobyć po raz trzeci PŚ i w ten sposób zrównać się z Małyszem, jedynym jak dotąd zawodnikiem który zdobył PŚ trzy razy pod rząd?

Do jutrzejszego konkursu zakwalifikowało się 3 naszych zawodników: Mateja, który wystartuje z nr 9 (skoczył w kwalifikacjach 113,5 m), Stoch - z nr 25 (121,5 m) oraz Małysz - z nr 42 (127,5 m)
Najdalej w kwalifikacjach skoczył Norweg Romoeren - 129 m.

Przy okazji podaję aktualna klasyfikację czołowej 15:
1. Jakub Janda - Czechy - 1058 pkt
2. Janne Ahonen - Finlandia - 946
3. Andreas Kuettel - Szwajcaria - 739
4. Roar Ljoekelsoey - Norwegia - 692
5. Michael Uhrmann - Niemcy - 595
6. Thomas Morgenstern - Austria - 537
7. Andreas Kofler - Austria - 494
8. Bjoern Einar Romoeren - Norwegia - 466
9. Matti Hautamaeki - Finlandia - 464
10. Lars Bystoel - Norwegia - 424
11. Takanobu Okabe - Japonia - 417
12. Andreas Widhoelzl - Austria - 401
13. Adam Małysz - Polska - 378
14. Janne Happonen - Finlandia - 259
15. Simon Ammann - Szwajcaria - 244

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 19:39, A-cis napisał:

Już się wszyscy poddali i przestali interesować skokami?!

Ależ nie! ZIO zrobiły wyrwę w konkursach PŚ i pokazały, że mamy szansę na przyzwoitą drużynę, ale na triumf Adama za bardzo nie liczymy. Może jednak nas zaskoczy (mile)?
Jandzie już prorokowano utratę prowadzenia w klasyfikacji PŚ, a jednak się odnalazł. Za to Ahonen trochę przygasł i może już nie powtórzyć zeszłosezonowego sukcesu. Podium PŚ jest jeszcze w fazie powolnej krystalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 19:39, A-cis napisał:

Już się wszyscy poddali i przestali interesować skokami?! Tak niewiele zostało do końca sezonu! :)

Po Igrzyskach musiałem troche odpocząć od śniegu.

Dnia 06.03.2006 o 19:39, A-cis napisał:

Jeszcze tylko 5 konkursów łącznie z jutrzejszym. 19 bm., czyli za niecałe 2 tygodnie będzie
koniec. Tymczasem mamy jeszcze kilka spraw do wyjaśnienia i emocjonowania się:

Dnia 06.03.2006 o 19:39, A-cis napisał:

1. Czy A. Małysz utrzyma się w czołowej 15 (gwarantującej starty bez kwalifikacji)? Czy też
spadnie (a może awansuje)?

W ostatnim konkursie Małysz był 6 i podobno oddał dobre skoki (nie wiem bo nie widziałem nie wiem czy krzyżował narty czy odduczył się)
Moim zdaniem Małysz utrzyma się w 15, sądze, że pod koniec może być w 10-tce.

Dnia 06.03.2006 o 19:39, A-cis napisał:

2. Czy Ahonenowi uda się wyprzedzić Jandę, zdobyć po raz trzeci PŚ i w ten sposób zrównać się
z Małyszem, jedynym jak dotąd zawodnikiem który zdobył PŚ trzy razy pod rząd?

Będzie mu raczej trudno, ponieważ nie startuje w jutrzejrzym konkursie, a Janda w kwalifikacjach wypadł dość dobrze (był 6 a Adam 3:D)
Moim zdaniem jednak Janda (jeśli nie stanie się jakaś katastrofa) zdobędzie Kryształowo Kule. Obecnie Janda ma 112 punktów przewagi jutro pewnie dołoży jeszcze troche.Jeśli Janda zdobędzie w 5 ostatnich konkuras mniej jak 287 punktów, a Ahonen wygra 4 ostatnie konkursy to wyprzedzi Jande. Co raczej jest mało prawdopodobne. Więc raczej na 99% Ahonen nie zdobędzie 3 raz KK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 20:54, Rzezim napisał:

Więc raczej na 99% Ahonen nie zdobędzie 3 raz KK

Obyś był Prorokiem. Trzymam za to proroctwo kciuki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy dzieją się na skoczni w Kuopio. Po pierwszej serii skoków A. Małysz jest 5. Skacze nieźle i chyba będzie walczył o podium (a w każdym razie o najlepsze swoje miejsce w tym sezonie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małysz 3!!
Awansował na 12 miejsce w klasyfikacji generalnej(różnice pomiedzy 10 Bystoel to 12 punktów) .
Janda ma 144 punkty przewagi nad Ahonenem.
Zwycięza Küttel.
Przy obecnym układzie Ahonen na 99,3% nie wyprzedzi Jandy(bardziej prawdopodobne jest wyprzedzenie Ahonena przez Küttela)

Proroctwo Rzezima coraz bardziej prawdopodobne;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować