Zaloguj się, aby obserwować  
POZDRO-Grizzly

Narty, snowboard i skoki narciarskie

1874 postów w tym temacie

Kurde pamiętam jak już gdzieś około 3 klasy szkoły podstawowej oglądałem Małysza z ojcem przed tym sezonem co tak forma wybuchła. Pod koniec sezonu 99/2000 zaczął regularnie łapać się do 30stki. Później nadszedł pamiętny sezon i małyszomania. Już nie tylko skoki oglądało się w domu. Pamiętam lekcje techniki w podstawówce i telewizor na środku sali gdzie w 3 klasy oglądaliśmy konkurs. Pomyśleć, że to już tyle lat zleciało. Teraz 3 rok studiów i Małysz kończy karierę:/ Ehhh zawsze będę pamiętał jego potężne wybicia jak był w formie. Teraz to co robią najlepsi to pic. Zawsze jak przeskakiwał skocznię to 0 problemów z lądowaniem. Pozostaje mieć nadzieję, że ktoś go godnie zastąpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2011 o 20:04, Budep napisał:

Legenda skoków kończy karierę. Szkoda, zwłaszcza, że Adam mógłby jeszcze naprawdę spokojnie
poskakać na wysokim poziomie. Kto teraz będzie nas reprezentował? Stoch? Były podniety
po dwóch dobrych występach, ale to nie jest i nie będzie zawodnik na miarę, a nawet na
połowę potencjału Małysza.


Zgadzam sie z tobą co do oceny Stocha. To nie jest taki talent jak Adam Małysz. A co do naszego mistrza. To jeden z najlepszych sportowców w historii Polski jak nie najlepszy. Szkoda , że kończy kariere ale przynajmniej konczy gdy jest w dobrej formie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi ze Adam odchodzi.Wielki sportowiec, skoczek do naśladowania dla młodych.
Ale w kwietniu ma ogłosić co będzie dalej robił. A może podejmie prace trenerska ?
Trzeba szukać młodych, nie jednego 4 i stworzyć wreszcie drużynę. Wszystko mozna zrobić.
Samym przykładem jest Norwegia gdy nie było Kojonkoskiego się nie liczyli,a teraz 2 potęga na świecie.
W sobotę sie okaże jak wypadnie nasza drużyna, a może spełni się marzenie dla Adama który am medale ale nie ma żadnego w drużynie i to marzenie się spełni, oby.

Stoch następcą ? Moze skoczkiem an wysokim poziomie.Wczoraj zawalił w drugiej serii, nie wytrzymał presji i jeszcze przy lądowaniu zbyt rozluźnił sie i upadł.Moze to zostać psychice zawodnika tylko zależy jak to będzie odbierał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2011 o 08:06, karolekx23x napisał:

Ale w kwietniu ma ogłosić co będzie dalej robił. A może podejmie prace trenerska ?

Dzisiaj słyszałem w telewizji wypowiedź jakiegoś działacza narciarskiego. Otóż oni już rozmawiali między sobą nt. przyszłości Małysza tylko dopóki on nie ogłosił oficjalnie swojej decyzji, to nie wypadało im składać mu jakiejkolwiek oferty.
Ale wygląda na to że teraz PZN zrobi jakąś próbę "zagospodarowania" Adama.
Pytanie tylko czy to będzie Adamowi odpowiadało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postać Adama w skokach an pewno przyciągała by sponsorów i rozwijała w jakiś sposób sport.
Najważniejsze żeby jak najszybciej stworzyć drużynę, której brakuje, która by walczyła o podium. Bo słabe wyniki skoczków mogą szybko zniszczyć oglądalność i popularność skoków w naszym kraju.

Inwestowanie w szkółki itd ti na pewno i sponsorzy którzy będą w to chcieli inwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2011 o 11:57, A-cis napisał:

> Ale w kwietniu ma ogłosić co będzie dalej robił. A może podejmie prace trenerska
?
Dzisiaj słyszałem w telewizji wypowiedź jakiegoś działacza narciarskiego. Otóż oni już
rozmawiali między sobą nt. przyszłości Małysza tylko dopóki on nie ogłosił oficjalnie
swojej decyzji, to nie wypadało im składać mu jakiejkolwiek oferty.
Ale wygląda na to że teraz PZN zrobi jakąś próbę "zagospodarowania" Adama.
Pytanie tylko czy to będzie Adamowi odpowiadało.


Myślę, że Małysz ma taki wybór ofert i tyle różnych opcji, które by go interesowały, pomijając już kwestię kasy jaką inni mogą mu zaoferować w stosunku do PZN, że raczej tam go więcej nie zobaczą ;) .

Chyba, że z dobrej woli i sentymentu zgodzi się pomagać kadrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adam Małysz w świetnym stylu pożegnał się ze skokami. Dziś w Planicy w trudnych warunkach (rozegrano tylko 1 serię) Orzeł z Wisły zajął 3 miejsce i dzięki temu wyprzedził w klasyfikacji generalnej Koflera. Tak więc kolejny sezon zakończony na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - brawo Adam, dziękujemy za wszystko co zrobiłeś dla polskich skoków i nie tylko. A ukłony Kranjca, Stocha czy Ammana! przed naszym mistrzem mówią same za siebie ;]
Oczywiście nie wypada nie wspomnieć o Kamilu Stochu, który zwyciężył dziś 3 raz w tym sezonie i są duże szanse, że w przyszłym godnie zastąpi Adama.
Do tego jeszcze 3 miejsce w Pucharze Narodów, gdzie po dzisiejszych świetnych skokach wyprzedziliśmy Niemców.
Brawo, bardzo udany sezon w polskich skokach narciarskich, ze względu na to, że pierwszy raz nie tylko Adam sprawiał radość kibicom, ale również reszta zawodników skakała dobrze, a szczególnie Kamil zaliczył kilka świetnych występów. Oby w przyszłym sezonie, mimo braku Małysza Polacy nadal odnosili sukcesy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić - oglądałem to wszystko z uśmiechem od ucha do ucha. :)

Stary nie jestem, więc już od czasów końcówki podstawówki pozostawałem w obrębie działania Małyszomanii. Jak dla mnie to jeden z największych, jeśli nie największy, sportowiec w swojej dziedzinie i śmiem sądzić, że największy polski sportowiec w dziejach. Nie tylko przez ilość tytułów, długość kariery i kolejne sukcesy, kiedy inni przepowiadali mu już rychły koniec. Także przez to jakim jest człowiekiem i jaką sympatię budzi - co z resztą było dzisiaj widać - nie tylko wśród kibiców. Mało tego żegna się też w najlepszym możliwym stylu jak na tak wspaniałego sportowca przystało. Ehhh.. szkoda :) . Jednocześnie jednak cieszę się, że też się nie próbuje rozmieniać na drobne i w pamięci wszystkich pozostanie jako ten, który zawsze był w czołówce i zawsze walczył o wygrane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem ciekaw tego konkursu skoków do celu, ale pogoda nie pozwoliła i odbyły się tylko skoki dla hecy. Małysz skoczył ostatni raz i teraz chyba zacznie życie, w którym nie będzie musiał martwić się co zje i martwić się zbytnio o przyszłość. Szkoda, że odchodzi, ale robi to w właściwym momencie, czyli wtedy kiedy jest w formie. Nic tylko czekać na następny sezon i kibicować Stochowi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszym konkursem w Klingenthal zakończyło się letnie GP. W pięknym stylu wygrał Kamil Stoch, który oddał najdłuższe skoki w obu seriach. Zwłaszcza skok z pierwszej serii robił wrażenie.
Dla tych, którzy nie oglądali: lepsi skoczkowie oddawali skoki ponad 120 m. Najdłuższe skoki były po 129 m (tylko dwóch takich skoczków).
W końcu zostało tylko 3 skoczków. Wreszcie na rozbiegu stanął Gregor Schlierenzauer. I skoczył 132 m. W tym momencie myślałem, że znokautował wszystkich i sprawa prowadzenia w I serii pozostała przesądzona. Jednak po nim skakał Kamil (Morgenstern dziś nie startował). I pofruuunął. 140,5 m. To było niesamowite. Zdeklasował wszystkich :-)
W drugiej serii, po wysokim prowadzeniu nie potrzebował skoczyć już tak daleko, niemniej jednak skoczył 135,5 m i był to również najdłuższy skok II serii. Schlierenzauer, który zajął drugie miejsce w konkursie, skoczył "tylko" 130,5 m.
Warto odnotować jeszcze 4 miejsce w konkursie Piotra Żyły (skoki 129 m i 1131,5 m).
Maciek Kot zajął 13 miejsce a Aleksandr Zniszczoł - 17.
W całym cyklu letniej GP Stoch zajął drugie miejsce. Wygrał Thomas Morgenstern.
Mam nadzieję, że forma Stocha potwierdzi się w zimie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stoch teraz jest najlepszym polskim skoczkiem i to widać, ale martwi mnie to, że tylko tak dobrze mu w letnich GP idzie a w zimowych konkursach jest trochę gorzej (pierwsza 10).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh.. zobaczyłem wysoko ten temat i od razu zachciało mi się na narty ;) . Zaraz mnie ktoś tu zabije, że chcę zimę, ale... cóż jak się zasmakuje prawdziwej jazdy na nartach np. we Włoszech to można naprawdę pokochać deski. Nie wiem czy potrafiłbym w ogóle zjechać teraz w Polsce, czy bym się poddał po samym podjechaniu pod górę autem. Max. 5 minut zjazdu, minimum 20 minut kolejki. Tłok, ścisk, szaleńcy jeżdżący jakby byli sami. Co w tym lubić?

A tam... zjazd nawet i 40 min. Bez tłoku, na świetnie (wręcz idealnie) przygotowanym stok, po drodze barki, kafejki, można zjeść i normalnie obiad i posiedzieć pogadać przy pięknych widokach, pojęcie kolejki w ogóle tam nie istnieje, a co najlepiej koszty samych zjazdów są podobne jak i u nas... Ehh nie mogę się doczekać zimy :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2011 o 23:48, AssaxoN napisał:

Stoch teraz jest najlepszym polskim skoczkiem i to widać, ale martwi mnie to, że tylko
tak dobrze mu w letnich GP idzie a w zimowych konkursach jest trochę gorzej (pierwsza 10).

Może w tym sezonie będzie lepiej. Po pierwszej serii konkursu w Kuusamo Stoch jest 4-ty za trzema Austriakami (Szlirim, Koflerem i Morgim) przy czym od Morgiego skoczył nawet dalej tylko noty miał gorsze.
Zobaczymy jak będzie w drugiej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście ten dzisiejszy upadek Czecha Koudelki na treningu?! Rany, ależ się gwizdnął.
Tuż przed lądowaniem wypięła mu się narta i wylądował praktycznie na twarzy. Był zamroczony kiedy próbował wstawać. Wyglądało to strasznie. (Pokazali to podczas dzisiejszych kwalifikacji, bo treningu nie transmitowano).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra inne pytanie zacząłem jeździć na desce i ile już ogarniam listka to z jazdą na wprost i skręcaniem są już problemy, raz wychodzi, a raz nie. Jeżdze z prawą nogą w przodzie (tak założyli mi wiązania bazując na tym, że na deskorolce też jeździłem z prawą nogą, do tego jestem lewo ręczny(tzn piszę lewą, bo połowę rzeczy robię prawą, [atak w siatkówce, rzut w koszykowce]). Póki co sam mam wahania o to jak powinienem jeździć. No ale zakładając, że jadę prawą nogą w dół i chcę skręcić w lewo, to ciężar ciała mam przenieść na którą nogę? Przednią czy tylnią? Skręcać mam ciągnąć tylnią nogę w prawo czy przednią w lewo? Powinienem w tym czasie lekko przechylać deskę w którąś stronę? Czy robić to całej jej płaszczyźnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie spisał się dzisiaj Kamil Stoch. Po pierwszej serii skoków był 3, a w serii finałowej oddał najdłuższy skok i wygrał konkurs.
W efekcie dziejszego zwycięstwa wyprzedził (nieznacznie) Morgensterna i awansował na 4 miejsce w Pucharze Świata (za Bardalem, Schlierenzauerem i Koflerem).
Oby tak dalej a do tego wątku powrócą znów kibice ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2012 o 21:39, A-cis napisał:

Bardzo ładnie spisał się dzisiaj Kamil Stoch. Po pierwszej serii skoków był 3, a w serii
finałowej oddał najdłuższy skok i wygrał konkurs.
W efekcie dziejszego zwycięstwa wyprzedził (nieznacznie) Morgensterna i awansował na
4 miejsce w Pucharze Świata (za Bardalem, Schlierenzauerem i Koflerem).
Oby tak dalej a do tego wątku powrócą znów kibice ;-)

Kolejny świetny konkurs w wykonaniu Kamila. Jeśli Kamil utrzyma taką formę to może na koniec sezonu załapie się na pudło w generalce. Kolejne konkursy będą ciekawe bo miedzy pierwszą trójką są minimalne różnice. Tylko reszta polskich skoczków zawodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konkursu nie oglądałem , jedynie patrzyłem na relacje na Onecie. Po tym konkursie klasyfikacja generalna troszkę się zmieniła liderem został Bardal drugi Schlienzauer trzeci Kofler ,który nie zakwalifikował się do drugiej serii w dzisiejszym konkursie. Stoch nadal na 4 miejscu. W dzisiejszym konkursie zadziwiła mnie słaba postawa Austriaków oraz bardzo dobre skoki Ito i Koudelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 17:05, PawelGothic96 napisał:

W dzisiejszym konkursie zadziwiła mnie słaba postawa Austriaków oraz bardzo dobre skoki Ito i Koudelki.

Nie wiem czy Austriacy nie wykazują już oznak przemęczenia sezonem. Od samego początku byli bowiem w bardzo wysokiej formie. Możliwe, że szczyt formy zaczął się u nich trochę za wcześnie i teraz to się zaczyna powoli kończyć, nieco przed końcem sezonu.
Ale zobaczymy to niebawem w kolejnych konkursach. Następny już w środę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować