Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 17.04.2007 o 15:49, marsinteligo napisał:

wole walczyć na polu bitwy niż oblegać misto bo tak mam dużo większe szanse wygrać nawet jeśli
wrogów jest więcej


Jeżeli oblegasz. Jeżeli jest odwrotnie to lepiej siedzieć za murami i niech sie przeciwnik martwi. Jeszcze mosty to obrony nieźle się przydają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2007 o 15:49, marsinteligo napisał:

wole walczyć na polu bitwy niż oblegać misto bo tak mam dużo większe szanse wygrać nawet jeśli
wrogów jest więcej


Czytaj uważniej.
Jeśli masz szpiega, zamek daje wrogowi tylko przewage wież, po za tym wchodzisz jak w masło.
Oczywiście szpiedzy czasem zawodzą.

michalmtmt----> 1. Możesz grać w bitwy historyczne i własne
2. Bitwy to tylko połowa zabawy w Medievalu.
Druga równie ważna to tryb taktyczny.
Myśle że zanim kupiłeś gre widziałeś screeny? Np. na odwrocie pudełka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grając w Medievala 2 którego ostatnio zakupiłem przytrafiło się mi kilka zabawnych lub dziwnych zdarzeń(jak to woli) w wielkiej kampanii i sam nie wiem czy warto dalej grac a gram Hiszpanią jestem już koło 110 turze mam 13 prowincji w tym Timbuktu. Podbiłem juz Maurów (ciężko było, ale dokładniej później napisze). Więc przejdę do rzeczy a stanąłem, bo na Marrakesz, który mam w posiadaniu nadchodzi armia mongolska (dżihad) z dowódca, który ma maksymalnym poziomem dowództwa i mam przy nim mojego króla z troszkę większa i bitwę trudno wygrać, ponieważ mogołowie zaczynają na wzgórzu i ciężko się przedrzeć tam (na razie rekord to 680 zabitych na 960 i cala moja armia hiszpańska rozbita) może macie jakieś porady, bo za bardzo nie mam taktyki na Mongołów. A wracając do tych zdarzeń to raz w jednej turze wybierałem papieża w następnej zmarł i wybierałem drugiego. Inna akcja to walka z Maurami sułtan i jego syn zabunkrowali się w, Timbukcie, czyli z Marrakeszu do tej osady z 12 tur a była to ostatnia prowincja Maurów wiec ostro się wkurzyłem i jeszcze jedna do floty morskiej wsadziłem armie wraz z 4 dowódcami los akurat był dla mnie złośliwy, bo akurat na ten rejon gdzie były statki burza przyszła i zniszczyła mi jeden statek i właśnie ten z tymi dowódcami, ale wcześniejszy save wszystko naprawił. No i ostatnia sytuacja to walka z Portugalią zostało im tylko Lizbona be żadnego wojska tylko król no i biorę nasenna turę i dostaje list od papieża abym wstrzymał ogień, bo inaczej mnie ekskomunikuję w tym samym czasie Portugalia skapitulowała i przyszedł kolejny list od papieża, że go jak zniszczyłem Portugalię to go nie interesuje go ta frakcja i ekskomunika została odwołana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

110 tura i 13 prowincji? coś za bardzo pokojową politykę prowadzisz.Papieży w późniejszym okresie to już cały czas wybieram jak zainwestować wcześniej w księży i wysyłać na tereny pogan-i gildia przyjdzie to i trudniej ich zabić i więcej kardynałów nominują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2007 o 22:05, Gregory171 napisał:

110 tura i 13 prowincji? coś za bardzo pokojową politykę prowadzisz.Papieży w późniejszym okresie
to już cały czas wybieram jak zainwestować wcześniej w księży i wysyłać na tereny pogan-i gildia
przyjdzie to i trudniej ich zabić i więcej kardynałów nominują.

Ja zawsze chciałem prowdzić pokojową politykę ale nigdy mi się to nie udawało może na samym początku
zawsze miałe mprzynajmniej 4 wrogów i żadne państwo się nie poddawało więc musiałe mcałe pdbijać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2007 o 12:55, marsinteligo napisał:

Ja zawsze chciałem prowdzić pokojową politykę ale nigdy mi się to nie udawało (...)


No a czego się spodziewałeś. Przeciez już w tytule gry masz Total War;)
Wystarczy spojrzeć na warunki zwycięstwa, aby się przekonać, że tłuc się trzeba i to im więcej tym lepiej;)
To nie cywilizacja, gdzie możliwym jest rozwój państwa praktycznie tylko drogą pokojową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ten sam problem co niejaki kain333 kilka stron wcześniej. Od długiego czasu już wlekę kampanię Anglią, mam już z 60 albo wiecej prowincji no i zaczełem z okazji krucjat wojować z krajami wschodu(mongołowie, tatarzy). Wysłałem sobie w statkach jakieś 2 pelne armie i wyladowaly za oceanem. Problem w tym, że zaraz jak zaczyna sie moja pierwsza bitwa z wojskami tatarskimi(słonie itp.) to jestem regularnie wyrzucany do windowsa jak nigdy niby nic. Ja mam o tyle wiekszy problem, ze wogole tej bitwy dokonczyc nie moge. Dodam, że problem wczesniej nie wystepowal nawet podczas walk z mongolami to cos musi byc z tymi tatarami(moze ich słonie jakies felerne są :/ ). Wie ktoś czego to jest winą. Patcha mam oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2007 o 15:35, KloniskO napisał:

A ja mam ten sam problem co niejaki kain333 kilka stron wcześniej. Od długiego czasu już wlekę
kampanię Anglią, mam już z 60 albo wiecej prowincji no i zaczełem z okazji krucjat wojować
z krajami wschodu(mongołowie, tatarzy). Wysłałem sobie w statkach jakieś 2 pelne armie i wyladowaly
za oceanem. Problem w tym, że zaraz jak zaczyna sie moja pierwsza bitwa z wojskami tatarskimi(słonie
itp.) to jestem regularnie wyrzucany do windowsa jak nigdy niby nic. Ja mam o tyle wiekszy
problem, ze wogole tej bitwy dokonczyc nie moge. Dodam, że problem wczesniej nie wystepowal
nawet podczas walk z mongolami to cos musi byc z tymi tatarami(moze ich słonie jakies felerne
są :/ ). Wie ktoś czego to jest winą. Patcha mam oczywiście.


1. Polecam na pare tur przestać atakować Tatarów.

2. Myśle że mogłeś coś machnąć podczas grzebania w plikach (np. żeby coś odblowkować).
3. Jeśli tego nie robiłeś to zwyczajny bug jest, więc stosuj się do pkt. 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam jeszcze jedno pytanie. Może ono byc troche głupie, ale nie wiem jak jest z tym patchem 1.01 do medievala. Normalnie po pobraniu rozpakowuje plik w archiwum i wyskakuje okienko gdzie mam wrzucić pliki, to wydaje mi się, że chodzi og lowny katalog z gra, ale tego wlasnie nie jestem pewien. W każdym razie próbowałem zainstalować do głównego katalogu i nic. Po włączeniu gry sprawdzam i dalej pisze, że mam wersje 1.00.
Czy to ja źle robie, czy może patch już jest tylko to nie pisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2007 o 19:20, KloniskO napisał:

Witam. Mam jeszcze jedno pytanie. Może ono byc troche głupie, ale nie wiem jak jest z tym patchem
1.01 do medievala. Normalnie po pobraniu rozpakowuje plik w archiwum i wyskakuje okienko gdzie
mam wrzucić pliki, to wydaje mi się, że chodzi og lowny katalog z gra, ale tego wlasnie nie
jestem pewien. W każdym razie próbowałem zainstalować do głównego katalogu i nic. Po włączeniu
gry sprawdzam i dalej pisze, że mam wersje 1.00.
Czy to ja źle robie, czy może patch już jest tylko to nie pisze?



dobrze robisz ale instalowales plik czy tylko go rozpakowaleś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że pokonanie Azteków, daje dostęp do wszystkich frakcji ( ale zanim zabierasz się za wojnę, zdobądź wszystkich amerykańskich miasta, bitwy rozgrywaj w zamkach- oblegają cię, to od razu atakuj, póki nie mają sprzętu :), wystarczy rozstawić ludzi na murach, maks. szybkość i można zabrać się za robótki ręczne, skończą się kule, to wychodzimy z bitwy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2007 o 15:35, KloniskO napisał:

A ja mam ten sam problem co niejaki kain333 kilka stron wcześniej. Od długiego czasu już wlekę
kampanię Anglią, mam już z 60 albo wiecej prowincji no i zaczełem z okazji krucjat wojować
z krajami wschodu(mongołowie, tatarzy). Wysłałem sobie w statkach jakieś 2 pelne armie i wyladowaly
za oceanem. Problem w tym, że zaraz jak zaczyna sie moja pierwsza bitwa z wojskami tatarskimi(słonie
itp.) to jestem regularnie wyrzucany do windowsa jak nigdy niby nic. Ja mam o tyle wiekszy
problem, ze wogole tej bitwy dokonczyc nie moge. Dodam, że problem wczesniej nie wystepowal
nawet podczas walk z mongolami to cos musi byc z tymi tatarami(moze ich słonie jakies felerne
są :/ ). Wie ktoś czego to jest winą. Patcha mam oczywiście.


masz win xp czy vistę - bo na viscie czasem wywala do pulpitu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2007 o 19:20, KloniskO napisał:

Witam. Mam jeszcze jedno pytanie. Może ono byc troche głupie, ale nie wiem jak jest z tym patchem
1.01 do medievala. Normalnie po pobraniu rozpakowuje plik w archiwum i wyskakuje okienko gdzie
mam wrzucić pliki, to wydaje mi się, że chodzi og lowny katalog z gra, ale tego wlasnie nie
jestem pewien. W każdym razie próbowałem zainstalować do głównego katalogu i nic. Po włączeniu
gry sprawdzam i dalej pisze, że mam wersje 1.00.
Czy to ja źle robie, czy może patch już jest tylko to nie pisze?

Źle robisz. podaj dowolną lokalizację (np. C:\TEMP\mtw2). Po rozpakowaniu znajdź w tym katalogu Setup.exe i go uruchom. Wedy nastąpi spaczowanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2007 o 13:21, Artururro930 napisał:

a dodatek do niej jest będzie najlepszym dodatkiem serii.

skąd wiesz żę będzie najlepszy - może będzie lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować