Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Niestety po przejściu kampanii ( obojętnie jaką frakcją) odblokowują się wszystkie.Może dla niektórych to dobrze ale...


Dar15-----> j.w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2007 o 15:24, Master J napisał:

Niestety po przejściu kampanii ( obojętnie jaką frakcją) odblokowują się wszystkie.Może dla
niektórych to dobrze ale...


Eh to cienko, myślałem ze ciekawiej będzie, a tak jak mam już wszystkie, no nic dzięki.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem grać w dwójkę i porównując do poprzedniej części to wprowadzone wiele fajnych rozwiązań, nie mówiąc juz o grafice ;) ale ze grafika to nie wszystko to ważne ze wiele elementów poprawili na bardziej realistyczne (chodzby oblężenia z użyciem odpowiedniego sprzętu, tarany i takie tam) i pojawiło się wile nowych rzeczy, niekiedy detali, ale bardzo fajnych, których brakowało w jedynce, dzięki którym nowy medieval jest ciekawszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja juz w 1.0 mialem tak, ze po przejsciu krotkiej kampanii zauwazylem iz wszystkie frakcje sa odblokowane. Myslalem, ze tak ma byc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2007 o 16:11, Paoro napisał:

Ostatnio zacząłem grać w dwójkę i porównując do poprzedniej części to wprowadzone wiele fajnych
rozwiązań, nie mówiąc juz o grafice ;) ale ze grafika to nie wszystko to ważne ze wiele elementów
poprawili na bardziej realistyczne (chodzby oblężenia z użyciem odpowiedniego sprzętu, tarany
i takie tam) i pojawiło się wile nowych rzeczy, niekiedy detali, ale bardzo fajnych, których
brakowało w jedynce, dzięki którym nowy medieval jest ciekawszy ;)


wurzutnie rakiet i działa rozbijające mury po 2-3 strzałach są bardzo realistyczne :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 08:54, scott napisał:

wurzutnie rakiet i działa rozbijające mury po 2-3 strzałach są bardzo realistyczne :p


sorki ale do rakiet jeszcze nie doszedłem ;p hehe
zaczynam dopiero grać ;) więc wszystkiego jeszcze nie poznałem, ale chodziło mi o tarany i inne które są teraz potrzebne by wogóle przejść na drugą stronę murów, poprzednio wystarczyli zwykli ludzie którzy sami mieczykiem rozbijali bramy i wchodzli, teraz jest chyba lepiej bo potrzebny jest conajmniej taran, by dostać się do środka, z tym się zgadzasz ze to jest lepiej rozwiązane i jest bardziej realistyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 11:37, Paoro napisał:

> wurzutnie rakiet i działa rozbijające mury po 2-3 strzałach są bardzo realistyczne :p


sorki ale do rakiet jeszcze nie doszedłem ;p hehe
zaczynam dopiero grać ;) więc wszystkiego jeszcze nie poznałem, ale chodziło mi o tarany i
inne które są teraz potrzebne by wogóle przejść na drugą stronę murów, poprzednio wystarczyli
zwykli ludzie którzy sami mieczykiem rozbijali bramy i wchodzli, teraz jest chyba lepiej bo
potrzebny jest conajmniej taran, by dostać się do środka, z tym się zgadzasz ze to jest lepiej
rozwiązane i jest bardziej realistyczne.


tak, ale to już w Rome Total war było więc jak dla mnie to nic nowego - owszem w Medievalu I brakowało tego ale lepiej mi się grało w I - II to taki kotlet odgrzewany ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 20:41, Sonic1575 napisał:

> Nareszcie ukazał się patch 1.2 do Medievala II. Można go pobrać z stąd: http://www.gram.pl/pliki_pobierz.asp?id=1549

> Wiecie może co wprowadza?
Zapomniałem dodać że ten link nie działa.
Sorry za dubla.

mi działa a tamten link był do strony hell cośtam
a ten do gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś udzielić porad na temat jak zarabiać sporo kasy? Głównie chodzi mi tutaj o taktykę używania kupców, jak zrobić im wysokie staty, jakimi towarami najlepiej handlować oraz jakie budynki stawiać w miastach. Bo gram Anglią i non stop cierpię na deficyty gotówki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 09:48, Quatre napisał:

Mógłby mi ktoś udzielić porad na temat jak zarabiać sporo kasy? Głównie chodzi mi tutaj o taktykę
używania kupców, jak zrobić im wysokie staty, jakimi towarami najlepiej handlować oraz jakie
budynki stawiać w miastach. Bo gram Anglią i non stop cierpię na deficyty gotówki :/

Akurat kupcami za wiele nie zarobisz, przynajmniej nie krocie. Lepiej i szybciej szkolą się ci na kontynencie (o ile nie wytnie ich przed czasem konkurencja) i wtedy, kiedy masz podpisane sporo umów handlowych z innymi krajami, dlatego też dobrze jest wysyłać dyplomatów wszędzie, gdzie się da i podpisywać je z każdym.

Najlepiej budować porty i potem stopniowo w miarę możliwości finansowych inwestować w nabrzeżne budynki zwiększające dochody. Dobrze rozwinięty handel to podstawa stworzenia silnej armii, bez pieniędzy możesz jedynie wysyłać chłopów z kamieniami na pewną śmierć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zorientowany w temacie jesteś, więc jeszcze zapytam: czy ten nowy patch naprawia błąd, który sprawia, że wszyscy dookoła wypowiadają mi wojny i za Chiny Ludowe nie chcą podpisać zawieszenia broni?? Nawet moi sojusznicy, z którymi mam dobre w miarę stosunki, wypowiadają mi wojnę :/ Samemu z całym światem ciężko walczyć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 11:43, Quatre napisał:

Widzę, że zorientowany w temacie jesteś, więc jeszcze zapytam: czy ten nowy patch naprawia
błąd, który sprawia, że wszyscy dookoła wypowiadają mi wojny i za Chiny Ludowe nie chcą podpisać
zawieszenia broni?? Nawet moi sojusznicy, z którymi mam dobre w miarę stosunki, wypowiadają
mi wojnę :/ Samemu z całym światem ciężko walczyć :(


poprawia dyplomację i Ai - jest nieco lepiej ale nie aż tak cudownie napewno warto zainstalować
co do kupców to są - mało opłacalni w koszt 550 (dużo ) - raczej mało opłacalni a przez rywalizację z innymi kupcami możemy popsuć sobie stosunki dyplomatyczne niepotrzbnie - lepiej podbijać :)
co da kasy ta warto inwestować w miasta i zamki na równi bo :
zamki - wojo -ale mało kasy
miasta - najlepiej z dostępem do morza - wtedy kasa !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 17:34, Vormulac napisał:

Nowe, świeżutkie, epickie obrazy z add-on''u Kingdoms do Medieval 2: Total War. Rozdzielczość
1200x900.

Jak dla mnie to ten pomysł z Aztekami jest totalnie poroniony :/ To ma być gra o rycerzach, a nie gołych dzikusach z piórami we włosach :) Zad ma być zakuty w stal - to jest średniowiecze ^_^
Ale kampania z krucjatami o Krzyżakami - miodzio!!! Już się nie mogę doczekać. Kiedy konkretnie premiera??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 17:37, Quatre napisał:

Jak dla mnie to ten pomysł z Aztekami jest totalnie poroniony :/

E tam, właśnie fajnie będzie.

Dnia 11.05.2007 o 17:37, Quatre napisał:

To ma być gra o rycerzach, a nie gołych dzikusach z piórami we włosach :)

Ich wina, że było im ciepło i się rozebrali do walki. :)

Dnia 11.05.2007 o 17:37, Quatre napisał:

Zad ma być zakuty w stal - to jest średniowiecze ^_^

I jest, ale tylko w niektórych kampaniach.

Dnia 11.05.2007 o 17:37, Quatre napisał:

Ale kampania z krucjatami o Krzyżakami - miodzio!!!

Może być niezła ale z golasami będzie jeszcze lepsza.

Dnia 11.05.2007 o 17:37, Quatre napisał:

Już się nie mogę doczekać. Kiedy konkretnie premiera??

Jak skończą się pracę nad dodatkiem. Czyli nie wiadomo, może po wakacjach, może na gwiazdkę.

Masz kolejne obrazy - zakute łby i zady jak i gołe klaty. :)

20070511174714

20070511174740

20070511174814

20070511174935

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 17:50, Vormulac napisał:

Masz kolejne obrazy - zakute łby i zady jak i gołe klaty. :)

Ostatnia fotka jest najlepsza ze wszystkich, jakie pokazałeś - piękna przyroda, wspaniały zamek i multum jednostek, cudny widok ^_^
Jak zobaczyłem pierwszą i drugą fotkę, to się troszkę przeraziłem :) Myślałem, że w Medievalu będą teraz czempioni Khorna i Nurgla :D Bo te szczoty i poroże jelenia to lekka przesada jest :] A trzecia fotka to jak połączenie Far Cry i serialu Lost ^_^
Ogólnie wydaje mi się, że jakby jakość grafiki troszkę podnieśli w porównaniu z podstawką. Będzie się świetnie grało, can''t wait!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie w MTW2 z doskoku głównie bawiąc się pojedynczymi bitwami... Tak ustawiałem teraz sobie jednostki przed bitwą i znalazłem błąd;/ Idzie to może jakoś ręcznie naprawić modyfikując jakiś plik? Niby to nic takiego, ale takie drobiazgi strasznie mnie po oczach kłują;]

20070511183439

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować