Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Może ktoś podać link gdzie można ściągnąć najnowszy patch ?? Tylko proszę nie z gram, bo jak ściągam to potem sie zawiesza i nie chce iść dalej(próbowałem już kilkanaście razy)... help me...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 19:08, Doreczek napisał:

Może wiesz kiedy dodatek do medievala będzie dostępny w Polsce??


Prawdopodobnie w grudniu, lub na końcu roku. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 18:36, ChrisBgnr napisał:

Gram sobie w MTW2 z doskoku głównie bawiąc się pojedynczymi bitwami... Tak ustawiałem teraz
sobie jednostki przed bitwą i znalazłem błąd;/ Idzie to może jakoś ręcznie naprawić modyfikując
jakiś plik? Niby to nic takiego, ale takie drobiazgi strasznie mnie po oczach kłują;]

Ostatnio miałem tą samą sytuacje.
Nie wiem czy patch 1.2 tego nie poprawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.2 mam zainstalowane...

-> bart-91 - błąd polega na tym, że ci łucznicy nie mają nic wspólnego z konnicą jak podaje opis;] I cały czas zastanawiam się nad zwrotem "spieszona"... "spieszona" czy "śpieszona"?? Lol:p Wiem, że to głupie, ale czy jest tu jakiś spec z języka polskiego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie związane z nagrywaniem bitwy;p
Nagrałem bitwę(nie ważnę jaką), ale zginęło w niej kilku joannitów. Potem odtworzyłem bitwę, żeby sobie zobaczyć jak to wyglądało, a oni ekhm co innego robili i ani jeden joannita nie zginął;p
Czy na tym polega te nagrywanie bitew?;p Bo jak tak to coś kiepsko się nagrywają xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 09:05, Dar15 napisał:

Czy na tym polega te nagrywanie bitew?;p Bo jak tak to coś kiepsko się nagrywają xD

A wygrałeś bitwę? To co się dziwisz? Przecież to zwycięzcy piszą historię;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 23:02, ChrisBgnr napisał:

1.2 mam zainstalowane...

-> bart-91 - błąd polega na tym, że ci łucznicy nie mają nic wspólnego z konnicą
jak podaje opis;] I cały czas zastanawiam się nad zwrotem "spieszona"... "spieszona" czy "śpieszona"??
Lol:p Wiem, że to głupie, ale czy jest tu jakiś spec z języka polskiego??


spieszona oznacza że ta konnica została zdjeta z koni zeby powalczyc troche jako piechota. taki sposób walki mieli m.in. dragoni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 10:35, bart-91 napisał:

> 1.2 mam zainstalowane...
>
> -> bart-91 - błąd polega na tym, że ci łucznicy nie mają nic wspólnego z konnicą

> jak podaje opis;] I cały czas zastanawiam się nad zwrotem "spieszona"... "spieszona" czy
"śpieszona"??
> Lol:p Wiem, że to głupie, ale czy jest tu jakiś spec z języka polskiego??

spieszona oznacza że ta konnica została zdjeta z koni zeby powalczyc troche jako piechota.
taki sposób walki mieli m.in. dragoni

sorry za dubla, ale musze dodać, że konnica zsiadała z koni tylko na czas jakiejś bitwy, oraz oblężeń. Pełniła w tedy funkcje zwykłej piechoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 11:43, Quatre napisał:

Widzę, że zorientowany w temacie jesteś, więc jeszcze zapytam: czy ten nowy patch naprawia
błąd, który sprawia, że wszyscy dookoła wypowiadają mi wojny i za Chiny Ludowe nie chcą podpisać
zawieszenia broni?? Nawet moi sojusznicy, z którymi mam dobre w miarę stosunki, wypowiadają
mi wojnę :/ Samemu z całym światem ciężko walczyć :(

W MII grałem ostanio dość spory kawałek czasu temu, jeszcze przed patchem 1.2. Na pełną kampanię muszę znaleźć chwilę (dłuższą :)) czasu. Jeśli wierzyć w zapewnienia twórców AI powinna lepiej reagować na oferty pieniężne (i w ogóle na oferty, bo czasem zachowywała się irracjonalnie, czego byś nie dawał czy żądał zawsze źle, nawet kiedy trzymałeś wrogowi nóż na gardle).

Ale tak ogólnie to kiedy jesteś słaby militarnie raczej żadna oferta nie pomaga. Łatwiej dobić rannego wroga niż się z nim układać i sam stosuję podobną taktykę. Po co ryzykować, że obrośnie w siłę i będzie gryzł? Jeśli rządzisz frakcją jeszcze dość kiepsko stojącą zarówno pod względem militarnym, a przede wszystkim finansowym to raczej nikt się z Tobą nie będzie układał, a frakcje silniejsze tym bardziej wyśmieją propozycje sojuszu (w końcu MII to jednak strategia i chodzi o wojnę i podboje, a poza tym jeśli nie masz środków, żeby wystawić przeciwko wrogowi równorzędną armię, to na propozycję sojuszu też Cię nie stać). W przypadku, kiedy stanowisz już całkiem poważne zagrożenie można próbować układać się ze słabszymi frakcjami (tu właśnie AI często zawodziła i trzeba było dobić wroga, ale też wtedy masz już na to środki i siły), frakcje równe Tobie i mocniejsze reagują różnie. Te wrogie walczą, neutralne dają spokój na jakiś czas, przychodzą z propozycjami sojuszy, wymiana praw handlowych itd. potem atakują (jak wojna to wojna, SOJUSZNIKOM NIE WOLNO UFAĆ).

Na ile patch 1.2 poprawia dyplomację i AI dopiero się przekonam. Jeśli grasz pierwszy raz to zamiast brnąć w sytuację bez wyjścia zacznij ponownie i zastanów się co zrobiłeś źle poprzednio. Ja dopiero za 3 razem mogłem powiedzieć, że teraz prowadzę swój kraj dobrze i nie brakuje mi ani wojska, ani pieniędzy (no, tych zawsze trochę brakuje :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 10:43, bart-91 napisał:

> > 1.2 mam zainstalowane...
> >
> > -> bart-91 - błąd polega na tym, że ci łucznicy nie mają nic wspólnego
z konnicą
>
> > jak podaje opis;] I cały czas zastanawiam się nad zwrotem "spieszona"... "spieszona"
czy
> "śpieszona"??
> > Lol:p Wiem, że to głupie, ale czy jest tu jakiś spec z języka polskiego??
>
> spieszona oznacza że ta konnica została zdjeta z koni zeby powalczyc troche jako piechota.

> taki sposób walki mieli m.in. dragoni
sorry za dubla, ale musze dodać, że konnica zsiadała z koni tylko na czas jakiejś bitwy, oraz
oblężeń. Pełniła w tedy funkcje zwykłej piechoty.

to jest nie całkiem prawda konnica zsiadała z koni tylko w nielicznych wypadkach prawie nigdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie gram pierwszy raz, trochę się orientuję :) Ale wkurza mnie sytuacja, kiedy wszyscy stpniowo wypowiadają mi wojnę, łącznie z moimi tzw. sojusznikami :/ I denerwujące jest też to, że kiedy Francji zostały po wojnie ze mną dwa miasta aż, Żabojady dalej nie chcą pokoju - musiałem ich więc wykończyć. Ogólnie - jak raz już wplątuję się w wojnę z jakimś państwem, pokoju nigdy już z nimi nie zaznam. To przecież jest totalnie nierzeczywiste! Wojny w średniowieczu nie trwały aż do ostatecznego pokonania przeciwnika :/ A Medieval 2 bez patcha 1.2 właśnie coś takiego nam proponuje. Aktualnie zasysam wreszcie najnowszy patch, mam nadzieję, że coś poprawi na tym polu.

PS. Gram Anglią na poziomie trudnym bitwa/mapa strategiczna i już pokonałem całkowicie Francję, Szkocję, Portugalię, teraz wykańczam Duńczyków i walczę z Mediolanem, który do niedawna był najsilniejszy - teraz ja zająłem ich pozycję :D Tak więc mimo tych chronicznych wojen radzę sobie nieźle :]

marsinteligo - dzięki za tego linka, nareszcie po ludzku się ściąga ten patch, bo z serwera CDP dwa razy próbowałem już i nici :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niedługo znowu zacznę grać w Medievala. Jest naprawdę super. Pewno znowu zacznę Cesarstwem Niemieckim....
Anglia to trochę za małe wyzwanie.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 21:53, legenda27 napisał:

Ja niedługo znowu zacznę grać w Medievala. Jest naprawdę super. Pewno znowu zacznę Cesarstwem
Niemieckim....
Anglia to trochę za małe wyzwanie.......

Jak chcesz wyzwania, to spróbuj jako Sycylia zagrać :P Malutkie państewko na początku, stosunkowo słabe, dookoła niewiele ''niczyich'' miast, za to potężni sąsiedzi to i owszem :)
A Anglią wcale tak różowo też nie jest, bo na początku non stop Ci robią wjazdy na wyspę przy pomocy flot, a na kontynencie też jest ciężko - zwłaszcza jak się ma wielu wrogów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2007 o 21:58, Quatre napisał:

Jak chcesz wyzwania, to spróbuj jako Sycylia zagrać :P Malutkie państewko na początku, stosunkowo
słabe, dookoła niewiele ''niczyich'' miast, za to potężni sąsiedzi to i owszem :)
A Anglią wcale tak różowo też nie jest, bo na początku non stop Ci robią wjazdy na wyspę przy
pomocy flot, a na kontynencie też jest ciężko - zwłaszcza jak się ma wielu wrogów.


Jak grałem Anglią to Portugalczycy podpłynęli do mnie flotą, i stali na moich ziemiach z 30 tur. Ale na razie w to nie będę grał bo mam pełno gier do skończenia..... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować