Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Pewnikiem nie czytales dokladnie. Mimo ze ja ledwo przelecialem wzrokiem po instrukcji zeby obejrzec obrazki w zasadzie nie pamietam czy ta opcje zauwazylem chyba nie ale w samych ustawieniach gry widzialem ja mam ustawione wielkosci oddzialow na normalne :D poszukaj a znajdziesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem mile zaskoczony, że gra bez przycięcia chodzi mi na moim kompie(cel 2,8, 512 DDR GF 6200 G 256 mb) Myślałem, że pogram na takich nisko-średnich a tu takie zaskoczenie :) Tyle jednostek na monitorze o tak wysokiej jakosci animacji i nie ścina, a np. taka Bitwa o Śródziemie przy dużej ilości jednostek się wiesza(duża ilość czyt. ok 100 po jednej stronie:]) I jak tutaj nie oszaleć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram Polską na v.hard bitwy i v.hard kampania - i powiem jest dosyć trudno bo kasy mało (mimo że większość osiedli to miasta) a przeciwnik agresywny w roku 1138 (gram jedena tura to pół roku - a rozpoczołem od 1100 - czyli 76 tur) wojne prowadzę z Niemcami, Danią, Węgrami (już tylko dwie prowincje im zostały) i Rusią ( na wykończeniu) i sam finansowo ledwo zipię ( tylko plondrowania mnie ratują ) - i tu jest małe ale do AI bo Niemcy ze mną wogóle nie walczą a zawieszenia broni nie chcą przyjąć - tak wogóle kto tak durnie przetłumaczył rozejm na wstrzymaj ogień !!!! masakra to tak jak na filmach usa o II wojnie i wogóle hold fire ???? tak było w angielskiej wersji ??
Po dłuższej rozgrywce kampani musze stwierdzić że dyplomacja jest do du... także papa zachowuje się debilnie
Sam rozpocząłem wojnę tylko z Rusią - Niemcy Dania i Węgry mnie zaatakowały i nawet jak tylko się broniłem na swoim terytorium to straszy ekskomuniką i wysyła inkwizycję ???? przeceż to mnie atakuję ???
dlatego olałem to i trzeba bić wszystko co popadnie bo jak ciebie zaatakują to i tak będziesz u papy mieć przechlapane. I jeszcze jedna denerwująca rzecz jak chce się pograć na rozbudowę i pokojowo to nie w Medievalu II - tu zawsze jest wojna może tylko na początku przez kilka tur jest spokuj :( i tu wielki minus bo z gry robi się jedna wielka jatka i jak masz duże wojo to po grze bo podbijesz wszystko - liczyłem na ciekawą dyplomajcę oraz intrygi
mam jeszcze pytanie (pewnie instrukcję nie dokładnie przeczytałem) - dalczego po osiągnięciu wieku dojrzałego księżniczki nie pojawiają się na mapie kampani ( są w stanie wolnym ) jak je aktywować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2006 o 07:59, scott napisał:

Sam rozpocząłem wojnę tylko z Rusią - Niemcy Dania i Węgry mnie zaatakowały i nawet jak tylko
się broniłem na swoim terytorium to straszy ekskomuniką i wysyła inkwizycję ???? przeceż to
mnie atakuję ???
mam jeszcze pytanie (pewnie instrukcję nie dokładnie przeczytałem) - dalczego po osiągnięciu
wieku dojrzałego księżniczki nie pojawiają się na mapie kampani ( są w stanie wolnym ) jak
je aktywować ?



papież jest faktycznie posrany! tak samo żabojady! najpierw mnie atakują, później wysyłają dyplomatę i chcą zawieszenia broni, a papież grozi mi ekskomuniką :/. Inkwizytorzy też są do dupy bo zabija KAŻDEGO!! raz zabił mi inkwizytor króla, który miał 9/10 aureolek...

księżniczki pojawiają sie w zakładce "agenci". Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2006 o 17:50, piero92 napisał:

Jaką wersję lepiej kupić: kolekcjonerską czy zwykłą??



jeśli lubisz (zbędne) bajery, typu figurka rycerza i wydawać kasę- kup kolecjonerską
jeśli kręci Cię tylko i wyłącznie gra- kup zwykłą :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauwazylem na v.hard dyplomacja jest wlasnie skopana i komp glupszy na mapie glownej. Na "bardzo trudnym poziomie" wszyscy sie o wszystko obrazaja i juz po gora 50 turach jest wojna totalna z wszystkimi sasiadami. Wbrew pozorom na hard jest duzo trudniej - komputer broni swoich miast lepiej dobranymi armiami i takimi tez atakuje. Czeka tez z wypowiedzeniem wojny az zbierze odpowiednie sily lub nie ma latwiejszego celu .
Nie jest to nowosc juz w poprzednich czesciach gry poziom "bardzo trudny" okazalywal sie latwiejszy od normalnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" wszyscy sie o wszystko obrazaja i juz po gora 50 turach jest wojna

Dnia 06.12.2006 o 19:28, Miniu napisał:

totalna z wszystkimi sasiadami.


trudno się dziwic... w końcu tytuł brzmi TOTAL WAR...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć czy będzie mi chodził Medieval mj komputer to:
Radeon 9550@9600
Pentium 4 2.0@2.3GHz
1024 ram

Demo chodziło mi na Średnich be zacinki więc nie wiem czemu nie miał mi chodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2006 o 20:21, alibi100 napisał:

Chciałbym się dowiedzieć czy będzie mi chodził Medieval mj komputer to:
Radeon 9550@9600
Pentium 4 2.0@2.3GHz
1024 ram

Demo chodziło mi na Średnich be zacinki więc nie wiem czemu nie miał mi chodzić


Pójdzie pójdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy to jest strategia osadzona w sredniowieczu . Pozatym dyplomacja to takze bardzo wazny element wojny. Obecnie VH to glupie samobojcze AI lamiace wszystkie umowy atakujace jak wsciekly pies tylko dlatego ze moze. Na hard (i pewnie tez na normal) mam wrazenie ze 2 razy sie zastanowi i 2 razy lepiej przygotuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka dni gram w Medieval 2, gra dla mnie jest super ( mimo że trochę brak mi jest możliwości bardziej pokojowego rozbudowania państwa a tak to trzeba się martwic czy cie ktoś nie zdradzi lub czy papież nie ekskomunikuje). Dyplomacja ma dużo opcji, ale cóż z tego jeśli komputer mało kiedy chce zaprzestać walk ( chyba że sam wysyła dyplomatę) lub pogodzić sie z tym że musi zostać wasalem. Dziś jednak w grze mnie rozśmieszyło to co zobaczyłem w cechach jednej z postaci ( zresztą sami zobaczcie na screenie). Ciekawe czy taka cecha moze się pojawić u generała lub jeśli kogoś adoptuje mój król...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2006 o 20:54, konrad16061990 napisał:

Ja kilka dni gram w Medieval 2, gra dla mnie jest super ( mimo że trochę brak mi jest możliwości
bardziej pokojowego rozbudowania państwa a tak to trzeba się martwic czy cie ktoś nie zdradzi
lub czy papież nie ekskomunikuje). Dyplomacja ma dużo opcji, ale cóż z tego jeśli komputer
mało kiedy chce zaprzestać walk ( chyba że sam wysyła dyplomatę) lub pogodzić sie z tym że
musi zostać wasalem. Dziś jednak w grze mnie rozśmieszyło to co zobaczyłem w cechach jednej
z postaci ( zresztą sami zobaczcie na screenie). Ciekawe czy taka cecha moze się pojawić u
generała lub jeśli kogoś adoptuje mój król...


No cóż... niezły LOL jednym słowem:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gra wymaga paru poprawek ( głównie dyplomacja oraz SZARŻA!!! ) ale i tak jest świetna.....
Komputer podpisze zawieszenie broni gdy przestaniesz z nim graniczyć ( jak grałem Anglią raz mnie żabojady wyparły na wyspy i potem wysłałem dyplomatę podpisałem rozejm od razu uporałem się ze Szkotami i wróciłem na kontynent) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.12.2006 o 15:42, kurczak-AFC napisał:

księżniczki pojawiają sie w zakładce "agenci". Pozdro :)


no kurcza to umnie jest coś nie tak bo w drzewku śą dwie panny w wieku 25 i 22 ale za chiny ludowe nie pojawiają sie na mapie i nie mogę ich aktywować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować