olcia13

Kolektyw na gram.pl? - temat ogólny

2947 postów w tym temacie

Dnia 15.06.2007 o 21:33, Piterus_Von_Drackus napisał:

Sferis, a możesz mi powiedzieć co widzisz w podglądzie strony jak nie kod HTML?? HTML odpowiada
za część która jest widoczna w przeglądarce. Duet PHP + MySQL odpowiada za logiczną strukturę
strony, czyli co zrobić ma strona po wykonaniu danej czynności przez użytkownika.


Tak. Ale przyznaj, że tworzenie strony tylko w HTML nie jest zbyt profesjonalne .... Wszystko musi być ręcznie robione/aktualizowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 21:56, sferis napisał:

Tak. Ale przyznaj, że tworzenie strony tylko w HTML nie jest zbyt profesjonalne .... Wszystko
musi być ręcznie robione/aktualizowane...


Rozbudowany serwis oparty tylko i wyłącznie na HTMLu, to zadanie dla masochistów :P. Ja się już zaczynam gubić przy 10 plikach, a co powiedzieć o serwisach wielkości najmniejszego w kolektywie ...

A pracownicy CDP pomyśleli trochę i stworzyli dość rozbudowany Panel Administracyjny, do którego można doczepić stronę z autorskim układem plików odpowiedzialnych za wygląd i działanie strony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2007 o 22:07, Piterus_Von_Drackus napisał:

Rozbudowany serwis oparty tylko i wyłącznie na HTMLu, to zadanie dla masochistów :P. Ja się
już zaczynam gubić przy 10 plikach, a co powiedzieć o serwisach wielkości najmniejszego w kolektywie
...


Jakbyś zgadł. Więcej nigdy nie wezmę się do roboty przy takim czymś. Zacząłem się uczyć php, css i jakoś szybko przyjąłem to do swojej mózgownicy. Teraz strony to pikuś.

Dnia 15.06.2007 o 22:07, Piterus_Von_Drackus napisał:

A pracownicy CDP pomyśleli trochę i stworzyli dość rozbudowany Panel Administracyjny, do którego
można doczepić stronę z autorskim układem plików odpowiedzialnych za wygląd i działanie strony
:D


No tak. Bo pewnie prawie wszystko z tego co w kolektywie jest byłoby na darmowych CMS''ach. I to jest bardzo dobre rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 22:09, Arkads napisał:

/.../Teraz strony to pikuś.


Dlatego powstały CMSy

Dnia 15.06.2007 o 22:09, Arkads napisał:

No tak. Bo pewnie prawie wszystko z tego co w kolektywie jest byłoby na darmowych CMS''ach.
I to jest bardzo dobre rozwiązanie.


Darmowe CMS mają to do siebie, że kod jest ogólnie dostępny i jak ktoś chce znajdzie w nich dziurę, przez którą włamie się na stronę. Autorski układ nazw plików i funkcji danych plików zapewnia już w sobie pewien poziom bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 22:24, Piterus_Von_Drackus napisał:

Dlatego powstały CMSy


Sam nie używam. Może czasem, ale jak już to tylko WP, no i raz chyba PHP5 użyłem, czy cuś tak. A jak już muszę to kupie płatnego za te 50zł. Sam czasu nie mam na napisanie swojego.

Dnia 15.06.2007 o 22:24, Piterus_Von_Drackus napisał:

Darmowe CMS mają to do siebie, że kod jest ogólnie dostępny i jak ktoś chce znajdzie w nich
dziurę, przez którą włamie się na stronę. Autorski układ nazw plików i funkcji danych plików
zapewnia już w sobie pewien poziom bezpieczeństwa.


I dlatego ich nie używam i nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhem... jakiś czas temu zgłosiłem swoją stronę do kolwktywu. Był to jednak pierwszy tydzień działania strony i była niezbyt rozbudowana. Przyznam, że dalej tak jest. Zebrałem jednak małą ekipę i dobrze sobie radzimy. Artykuły zawarte na stronie (choć jest ich mało) są bardzo ciekawe i zapewniam, że z żadnej innej polskiej strony o WarCrafcie nie dowiecie się aż tyle. W opracowaniu opisy klas i talentów z WoW’ a także artykuł o Asharze.

Stronę zgłosiłem pochopnie. Widzę jak rozbudowane są inne serwisy i widzę, że WarCraft Zone, nie ma przy nich szans. Chciałem rozbudować stronę i zgłosić ją do kolektywu jeszcze raz, ale zauważyłem że w serwisie starcraft2.gram.pl jest coś w rodzaju reklamy/strony do rekrutacji redaktorów. Na stronie nie ma żadnych treści mogę więc wywnioskować, że autor serwisu „otrzymał” taki dar ze względu na swoją pozycję bądź też można coś takiego zrobić dla każdego. Jeśli jest to ta 2 opcja to czy i ja mógłbym coś takiego otrzymać?

Moja strona została rozbudowana od czasu kiedy zgłosiłem ją do kolektywu (minęły bagatela 2 tygodnie). Czy wobec tego osoby które będą decydowały czy znajdzie się w kolektywie uwzględnią w swych osądach wprowadzone zmiany? Jak długo można czekać na podjęcie decyzji przez redakcję gram.pl? I czy serwis www.*** ma jakiekolwiek szanse na przyjęcie do kolektywu?


/tutaj było ogłoszenie/
[M - w]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 23:06, Pete12 napisał:

/tutaj było ogłoszenie/


Zaakceptowałeś regulamin bez czytania? No bo jak inaczej wyjaśnić to niezgodne z regulaminem ogłoszenie?
Nie rób tego więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę, ale sądziłem, że skoro kilkadziesiąt postów wyżej ktoś pisze, że przyjmie redaktorów dla strony starcraft2.gram.pl to sądziłem, że mogę je tu zamieścić. Bynajmniej przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że post pod postem, ale dlaczego usunąłeś też link do strony? Nie uważam, że była to reklama. Po prostu zadałem pytanie z nią związane. Stwierdzenie "moja strona" nic by nikomu nie powiedziało :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 23:06, Pete12 napisał:

Chciałem rozbudować stronę i zgłosić ją do kolektywu jeszcze raz, ale
zauważyłem że w serwisie starcraft2.gram.pl jest coś w rodzaju reklamy/strony do rekrutacji
redaktorów. Na stronie nie ma żadnych treści mogę więc wywnioskować, że autor serwisu „otrzymał”
taki dar ze względu na swoją pozycję bądź też można coś takiego zrobić dla każdego.
Jak długo można czekać na podjęcie decyzji przez redakcję
gram.pl? I czy serwis www.*** ma jakiekolwiek szanse na przyjęcie do kolektywu?


Treści są, grafika jest, wszystko jest. O tyle dobra jest sytuacja że StarCraft II jeszcze nie wyszedł i spieszyć się nie trzeba, zwłaszcza gdyby miało to by się odbić na jakości. Jako że w projekt ten są zaangażowani ludzie którzy już mają na swoim koncie profesjonalne serwisy, można przewidzieć na co będzie ich stać ( a wszystko i tak zostało pokazane szefom ). Wszystko zostało przedstawione i zaakceptowane :)
Gram.pl stara się odpowiedzieć jak najszybciej ale każde zgłoszenie trzeba dobrze przeanalizować więc trochę to może czasem zająć.


>Nie będę, ale sądziłem, że skoro kilkadziesiąt postów wyżej ktoś pisze, że przyjmie redaktorów dla strony >starcraft2.gram.pl to sądziłem, że mogę je tu zamieścić. Bynajmniej przepraszam.
>

Problem w tym że redakcja starcraft2.gram.pl została nieoficjalnie ale przyjęta, trwają dalsze prace. Więc różnica polega na tym że jak ktoś już prowadzi stronę w kolektywie to ogłoszenia może sobie wstawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zgłoszenie. Zapraszam do lektury :) później napisz co i jak, jak Ci się podoba i w ogóle! :)) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 11:38, Baal Namib napisał:

Wysłałem zgłoszenie. Zapraszam do lektury :) później napisz co i jak, jak Ci się podoba i w
ogóle! :)) pozdrawiam.


Pytanie: A może takie rzeczy załatwia się na privie? Odpowiedź: Tak, załatwia się je na privie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 12:10, Vasilli napisał:

Nie mam żadnego kontaktu. A nie wiem czy spaykus często zagląda na maila do siebie.


Często, ale z zasady w weekendy na maile nie odpisuję. Poza tym wczoraj dwa razy pisałem już, że na odp w sprawie strony o Wiedźminie trzeba poczekać trochę dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 12:30, Baal Namib napisał:

A można jaśniej ? ;>


Oczywiście :)


Mail (odpowiem Ci drogą mailową, wiadomość prześlę na skrzynkę, której adres podałeś przy wypełnianiu formularza). Na dniach (odpowiedź otrzymasz na przestrzeni kilku najbliższych dni). Okej (jest to pytanie o to, czy akceptujesz opisane przeze mnie wcześniej zasady udzielenia Ci odpowiedzi :D)? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozumiem odpowiedź jak się podoba ? :) Dzięki za wyjaśnienie. I zgadzam się na wypisane tutaj warunki. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.