• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
somaro

Spellforce Zakon Świtu

Pytanie

Mam problem z tą grą i prosze o pomoc w miare możliwości Kupiłem Złotą edycje z dwoma dodatkami i nie moge pograć Instalacja idzie dobrze ale gdy włanczam gre pokazuje się tylko napis CD PROJEKT na białym tle i koniec Powrót do windowsa W menedżeże zadań widać jednak że gra chodzi w tle i użycie procesora jest 100%
Prosze o pomoc
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

114 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Ciekawe.
Ja miałem i podstawkę i ZE - tyle, że małem GF4 Ti a teraz 6800GT i nie miałem problemów ani na jednej ani na drugiej.
Zresztą chyba wszyscy posiadacze nVidia nie mają kłopotów.
Problem zatem węszyć trzeba w ATi + ZE. Skoro to nie wina sterowników (bo probowaliście różne), to raczej wina gry - a co za tym idzie przydałby się Patch ATi Problem Solution :)

Najlepiej byłoby gdybyście pozbierali jak największą ilość osób z ATi - i jeśli na każdej (na znacznej większości) występowałby ten sam problem, to siła takich argumentów musiałaby zostać wysłuchana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem w Spell Force - Zakon Świtu {Złota edycja}. Gra nie działa płynnie. Wszystko porusza się klatka po klatce skokami. Na początku lutego zwróciłem się do pomocy technicznej CD Project. Następnego dnia otrzymałem e-maila aby podać nazwę płyty głównej. Po mojej odpowiedzi CD Projct zamilkł dotychczas. Pytam więc po co obiecywać rozwiązywanie problemów z grami kiedy nie ma się zamiaru pomagać? Uważam, że ze strony CD Project należy mi się przynajmniej odpowiedź o niemożliwości udzielenia pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jaki masz sprzęt? Może masz za wysokie ustawienia na słabym komputerze?
Przypominaj ludziom z Cdp.o swoim problemie ^^ dzwoń i wysyłaj e-maile. Ludzie w dziale pmocy technicznej albo biurze obsługi klienta mają dużo do roboty, nie Ty jeden masz problemy z grami ;p Więc nie dziw się że może nie dostałeś odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.03.2006 o 10:08, Nasurdim napisał:

Jaki masz sprzęt? Może masz za wysokie ustawienia na słabym komputerze?
Przypominaj ludziom z Cdp.o swoim problemie ^^ dzwoń i wysyłaj e-maile. Ludzie w dziale pmocy
technicznej albo biurze obsługi klienta mają dużo do roboty, nie Ty jeden masz problemy z grami
;p Więc nie dziw się że może nie dostałeś odpowiedzi.


Dzęki za odpowiedź. Mój komputer: 1,2Gh Procesor, Pamięć 384 RAM, Karta GeForce 2MX 400 - zainstalowane najnowsze sterowniki. Grę w opcjach ustawiłem na najniższe wymagania i to nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ech... Sprzęt masz wystarczający do gry w spella. Nie wiem, może DirectX do spella chyba potrzebny jest w wersji 9.0a Może podczas gry zajmujesz czymś ram i procka? Przydałaby się odpowiedź kogoś z Cdp. Zawracaj im tyłek aż odpowiedzą ;)
Podobny problem miałem w Kotorze, ale tam zawinił kiedyś za słaby sprzęt. Wyłączyłem muzykę i działało płynnie :| W spellu raczej to nie pomoże. Co tam jeszcze, zmniejsz rozdzielczość jak masz za wysoką. Inne gry o podobnych wymaganiach działają Tobie dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.03.2006 o 10:19, CzesiekN napisał:

Dzęki za odpowiedź. Mój komputer: 1,2Gh Procesor, Pamięć 384 RAM, Karta GeForce 2MX 400 - zainstalowane
najnowsze sterowniki. Grę w opcjach ustawiłem na najniższe wymagania i to nie pomogło.


Szczerze mówiąc ledwo łapiesz się na wymagania minimalne, więc gra dobrze wyglądać u ciebie nie będzie. Na minimalnych ustawieniach powinna jakoś chodzić, ale przycinanie się może być przyczyną zbyt małej ilości RAMu. Wyłącz przed jej uruchomieniem wszystkie programy i może pomoże. Dla pewności możesz ściągnąć sobie FreeRam XP pro - pokaże ci ile masz RAMu wolnego i przed uruchomieniem będziesz mógł troche pamięci uwolnić. Pamiętaj tylko, że do płynnego działania tej gry tak naprawdę potrzeba sprzętu dwa razy lepszego niż twój i nie oczekuj zbyt wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

cześć mam pytanie gram w spell force jestem na etapie znajdowanie fragmentów mozaiki nie wiem jak w boskim murze znależć ostatniego kawałka, aby następnie iść po kamień feniksa, czy możesz mi pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wlasnie dzis dostalem paczke z ta gra instalowalem i odinstalowywalem chyba z 5 razy , zainstalowalem sterowniki Radeon Omega najnowsze i nie dziala >.< POMOCY !!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.05.2006 o 17:24, shrektom napisał:

cześć mam pytanie gram w spell force jestem na etapie znajdowanie fragmentów mozaiki nie wiem
jak w boskim murze znależć ostatniego kawałka, aby następnie iść po kamień feniksa, czy możesz
mi pomóc

na szczycie muru blisko portalu gadasz z gosciem. po rozmowie w wiosce krasnoludow po lewej stronie wchodzisz w korytarz i pod przewroconym drzewem znajdujesz kawalek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam
Też mam problem z Spellforce jednak chyba troche innego rodzaju. Mianowicie gierka sie odpala, tworze postac wszystko ladnie pieknie. Jednak kiedy już zacznie sie gierka wczytywać wtedy występuje błąd, a mianowicie dwa różne zalęży kiedy sie który pokarze bo to różnie z tym bywa.
Oto te błedy...
[IMG] http://i4.photobucket.com/albums/y101/Krayes/2-1.jpg[/IMG]
[IMG] http://i4.photobucket.com/albums/y101/Krayes/1-1.jpg[/IMG]

Nie mam już sił na tą gierke inne chodza bezproblemowo :/
Mój sprzet to:

Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 2 (2600.xpsp_sp2_gdr.050301-1519)
Language: Polish (Regional Setting: Polish)
System Manufacturer: FUJITSU SIEMENS
System Model: AMILO V Series
BIOS: Ver 1.00PARTTBLx
Processor: Intel(R) Celeron(R) M processor 1.50GHz
Memory: 446MB RAM
Page File: 258MB used, 798MB available
Windows Dir: C:\WINDOWS
DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)
DX Setup Parameters: Not found
DxDiag Version: 5.03.2600.2180 32bit Unicode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.01.2006 o 13:36, RobeN napisał:

Ciekawe.
Ja miałem i podstawkę i ZE - tyle, że małem GF4 Ti a teraz 6800GT i nie miałem problemów ani
na jednej ani na drugiej.
Zresztą chyba wszyscy posiadacze nVidia nie mają kłopotów.
Problem zatem węszyć trzeba w ATi + ZE. Skoro to nie wina sterowników (bo probowaliście różne),
to raczej wina gry - a co za tym idzie przydałby się Patch ATi Problem Solution :)

Najlepiej byłoby gdybyście pozbierali jak największą ilość osób z ATi - i jeśli na każdej (na
znacznej większości) występowałby ten sam problem, to siła takich argumentów musiałaby zostać
wysłuchana.

Ja tez mam problem z SF ZE. Bydz moze tez jes to zwiazane z moja karat (Ati). Mianowicie:
zainstalowalem ZE Spellforca. Wszystko odbylo sie bez problemu. Wlaczam sobie gre, wyskakuje reklama CDProjekt(MakromediaFlashPlayer). Nastepnie reklama znika i...nic sie nie dzieje. Gra sie nie uruchamia, widac normalnie pulpit w normalny trybie. Ale, ale! W menadzeze zadan, w procesach jest uruchomiony spellforce.exe, a CPU pracuje na 99%. Zwrocilem sie z tym problemem do dzialu Pomocy Technicznej CDP. W odpowiedzi otrzymalem nastepujacy sposob na rozwiaznei mojego problemu:
-uruchom komputer w trybie czystego bootowania (byc moze niektore zbeden programy uniemozliwiaja uruchomienie gry)
-wylacz wszystki programy antywirusowe oraz firewall itp.
Po przetestowaniu podanego sposobu gra nie uruchamia sie nadal. Czy moglbys mi pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.08.2006 o 22:24, sony ericsson napisał:

Po przetestowaniu podanego sposobu gra nie uruchamia sie nadal. Czy moglbys mi pomoc?


Jak już będę w domu miał ATi to sam sprawdzę (choć wówczas już SpellForce2 również będzie)
Obecnie pytaj Olamagato - on na ATi bardziej się zna.
Skoro raz się odpaliło - celowałbym w pewne parametry konfigu gry, które się ustalają po pierwszym starcie gry.
Nie mam teraz zainstalowanego SF, więc nie mogę sprawdzić, ale odezwij się na GG jutro wieczorem (21-24) a może już coś będę wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.08.2006 o 00:03, RobeN napisał:

> Po przetestowaniu podanego sposobu gra nie uruchamia sie nadal. Czy moglbys mi pomoc?


Jak już będę w domu miał ATi to sam sprawdzę (choć wówczas już SpellForce2 również będzie)
Obecnie pytaj Olamagato - on na ATi bardziej się zna.
Skoro raz się odpaliło - celowałbym w pewne parametry konfigu gry, które się ustalają po pierwszym
starcie gry.
Nie mam teraz zainstalowanego SF, więc nie mogę sprawdzić, ale odezwij się na GG jutro wieczorem
(21-24) a może już coś będę wiedział.

Thx za odpowiedz, ale juz nie mam problemu (hurrra). Post Russela o Kasperskim (4 wyzej) chyba ten problem rozwiazal, poniewaz odinstalowalem Kasperskiego i.... gra normlanie dziala. Ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować