Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Zastanawiam się nad zdawaniem matury z filozofii. Ktoś wie może z jakiego zakresu materiału trzeba się przygotować i po jakie książki najlepiej sięgnąć? Oczywiście myślę tylko o podstawowej.

Ktoś zdawał może próbną maturę z angielskiego rozszerzonego? Trudna była?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2011 o 15:04, Heimdallr napisał:

Ktoś zdawał może próbną maturę z angielskiego rozszerzonego? Trudna była?


B-A-N-A-Ł Kiedy robiłem słuchanie i czytanie, zastanawiłem się, czy nie dali mi arkusza podstawowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 22:30, Achilleus napisał:

Ktoś będzie składał/ złożył deklarację ponownego przystąpienia do matury?


Tak, na przykład ja. Wcześniej, we wrześniu, złożyłem już deklarację wstępną, ale jak się dowiedziałem ostatnio, nie jest ona wymagana.
Ważne natomiast, żeby do 7 lutego złożyć deklarację ostateczną - po tym terminie wszystko przepanie.


Pozdrawiam,
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem spytać jaki termin jest do poprawy matury?

Ja zdawałem jakiś czas temu (jestem na 3 roku studiów) i tak się zastanawiałem nad drugim kierunkiem i ciekawi mnie ile czasu jest na ew pisanie poprawy/dodatkowej matury? 5 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jeżeli absolwent nie złożył deklaracji ostatecznej, z dniem 8 lutego deklaracja wstępna staje się ostateczną."
Zatem jeśli ktoś nie chce niczego zmieniać, to nie musi przynosić deklaracji ostatecznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.01.2012 o 12:17, Eff3ctiv3 napisał:

Zatem jeśli ktoś nie chce niczego zmieniać, to nie musi przynosić deklaracji ostatecznej.


Dobrze wiedzieć.
I tak pójdę do szkoły, oczywiście, bo chyba musiałbym się zastrzelić, jakby mnie jednak nie dopuścili do matury w tym roku... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.01.2012 o 12:11, Ponury666 napisał:

5 lat?



Tak 5 lat ( w tamtym roku tak było, więc w tym pewnie też), tylko zadeklarować trzeba się o ile wiem we wrześniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otóż mam problem... i potrzebuję Waszej pomocy:) Otóż poszukuję książki która poruszałaby problem "Jednostki w konflikcie ze społeczeństwem". Macie pomysły? :) z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 20:20, blacha1993pl napisał:

Witam. Otóż mam problem... i potrzebuję Waszej pomocy:) Otóż poszukuję książki która
poruszałaby problem "Jednostki w konflikcie ze społeczeństwem". Macie pomysły? :) z góry
dziękuję :)

Znaczy, która opisywałaby i analizowała ten problem czy taka, w której bohater ma problem ze społeczeństwem? Jeśli to drugie, to "Ostatni bastion Barta Dawesa" Stephena Kinga/Richarda Bachmana. Jeśli to drugie to nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na maturę rozszerzoną z polskiego składa się obecnie tylko i wyłącznie jedno wypracowanie?
Jakiej natury pytania może zadać komisja na ustnym z polaka jeśli mam np. "literackie ujęcie motywu wędrówki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 22:43, radek44564 napisał:


> 5 lat?


Tak 5 lat ( w tamtym roku tak było, więc w tym pewnie też), tylko zadeklarować trzeba
się o ile wiem we wrześniu .

To dotyczy tylko zdających maturę pierwszy raz. Jeśli ktoś już skończył szkołę średnią i chce po prostu poprawić wyniki albo zdawać dodatkowy przedmiot, ma czas na złożenie deklaracji do 7 lutego.
I ja chyba tak zrobię, bo ekonomia mnie nudzi, a filologia angielska wydaje się... ciekawsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 20:53, kaczek93 napisał:

Jakiej natury pytania może zadać komisja na ustnym z polaka jeśli mam np. "literackie
ujęcie motywu wędrówki".

Zależy w jakim stopniu wyczerpiesz temat oraz jakich inspiracji użyjesz do pracy(mowa o literaturze podmiotu i przedmiotu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nic sugerować, ale trzy miesiące to zbyt mało czasu, aby przygotować się do rozszerzonej fizyki. No, chyba, że masz już jakieś solidne podstawy z materiału rozszerzonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś, gdzie znaleźć opracowania do literatury przedmiotu do: (chodzi o konkretne pozycje)
- powieści Na Zachodzie bez Zmian
- obrazów Grossa (głównie tego z żołnierzami zepsutymi)
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 22:44, Niewiernus napisał:

> Jakiej natury pytania może zadać komisja na ustnym z polaka jeśli mam np. "literackie

> ujęcie motywu wędrówki".
Zależy w jakim stopniu wyczerpiesz temat oraz jakich inspiracji użyjesz do pracy(mowa
o literaturze podmiotu i przedmiotu).


Często pytają również o źródło zainteresowania daną tematyką, dlaczego wybrałeś te przykłady, co sądzisz osobiście o twórczości danych autorów itp.

Powinno też być pytanie zagłębiające się daną tematykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować