Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Nie, to być nie może. Nie, to niemożliwe. 6 lat podstawówki, potem 3 lata gimnazjum, 3 bite liceum i żeby pomylić się w najprostszym zadaniu na maturze z biologii. Pomylić hipotezę z porblemem badawczym. KURDE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2012 o 15:40, MrGregorA napisał:

a tak swoja drogą.... piszesz rozsz polski i piszesz byłaby osobno? : D oj...


Polski roz pisałem rok temu, to mi wolno już popełniać błędy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 21:34, Mohair napisał:


> a tak swoja drogą.... piszesz rozsz polski i piszesz byłaby osobno? : D oj...

Polski roz pisałem rok temu, to mi wolno już popełniać błędy ;)


ja też tak zamierzam. mam w planach wspaniałe zapominanie wszystkiego, czego się nauczyłem : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisał ktoś dzisiaj niemiecki podstawowy ? Egzamin był BANALNY i nie piszę tego żeby się pochwalić, zresztą nie ma czym bo podstawa to zazwyczaj nic trudnego... Z zamkniętych mam 34/35, zasób słów mam naprawdę baaardzo przeciętny (niektórych pytań częściowo nie rozumiałem ale dało się je zrozumieć z treści tekstu). Angielski, który znam miliard razy lepiej (szacuję ok. 95% z podstawy i 85% z rozszerzonego) napisałem chyba gorzej od niemieckiego (oczywiście na poziomie podstawowym). Nie będę się rozpisywał o poszczególnych zadaniach ale zad.1 ze słuchania było naprawdę urągające wiedzy maturzysty - Sztefen mówi bardzo powoli, wyraźnie, nawet robił przerwy w momencie gdy przed chwilą padła w jego tekście odpowiedź na pytanie z arkusza, w dodatku poziom zestawienia pytania do odp na zasadzie LUBI/NIE LUBI, BIEGA/NIE BIEGA, CZARNE/BIAŁE.

Czytałem przed chwilą prawidłowe odpowiedzi na interii wraz z komentarzami abiturientów i również jestem w szoku. Połowa z nich błaga o wstawienie arkusza drugiej grupy bo nie pamietają co zaznaczyli (przed chwilą pisali maturę, nie wiedzą jak odpowiadali), niektórzy kłócą się że danej odpowiedzi nie można było wyciągnąć z tekstu. Jedna osoba pyta się nawet, ile pkt potrzeba aby zdać (pliiiis)... (nie sądze, że był to przykład trollowania). Komedia. Jeżeli to mają być maturzyści to może warto jednak zastanowić się czy nie mamy do czynienia z pokoleniem idiotów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 18:56, kulfonito napisał:

Mówił ktoś na ustnej z polskiego mniej niż 15 minut? :D

Ja mówiłem 7. Później powiedzieli, że mówiłem bardzo krótko, dopytali mnie, żeby było to 15 i dali 75%. Ale zależy od komisji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 19:01, Dared00 napisał:

> Mówił ktoś na ustnej z polskiego mniej niż 15 minut? :D
Ja mówiłem 7. Później powiedzieli, że mówiłem bardzo krótko, dopytali mnie, żeby było
to 15 i dali 75%. Ale zależy od komisji.


75% to dobr wynik! ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Ja szczerze licze na 50%, jak dostane mnie jto płakać nie będę. Zwyczajnie nie chce mi się tego uczyć, coś czuje że jutro będzie freestyle ( motyw śmierci w literaturze i sztuce, ukazać jego funkcje )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2012 o 12:29, kulfonito napisał:

Ratujcie, zje mnie stres przed ustną!!

Ty coś zjedz. I herbaty się napij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2012 o 12:36, Dared00 napisał:

> Ratujcie, zje mnie stres przed ustną!!
Ty coś zjedz. I herbaty się napij.


To nie pomoże, ustna dopiero jutro ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2012 o 12:29, kulfonito napisał:

Ratujcie, zje mnie stres przed ustną!!

Ustna Lajcik w sumie 2 dni przygotowania, nie przeczytane książki cała praca skopiowana, z Wiki i 90%

Najważniejsze jest abyś się nie zaciął i zjadł rano lekkie śniadanie ;-)

Poza tym jeszcze nie słyszałem aby ktoś tego nie zdał wiec głowa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do ustnej z polskiego. Ostatecznie zmieniłem kolejność prezentowanych przeze mnie utworów i wyszło na to że jest inaczej niż na ramowym planie wypowiedzi, który musiałem oddać dla nauczyciela jeszcze w roku szkolnym. Czy w takim razie muszę powrócić do starego układu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2012 o 12:48, kaczek93 napisał:

Mam pytanie co do ustnej z polskiego. Ostatecznie zmieniłem kolejność prezentowanych
przeze mnie utworów i wyszło na to że jest inaczej niż na ramowym planie wypowiedzi,
który musiałem oddać dla nauczyciela jeszcze w roku szkolnym. Czy w takim razie muszę
powrócić do starego układu?

Plan wypowiedzi był obowiązkowy? Nie przypominam sobie, żebym go oddawał nauczycielowi.

W każdym bądź razie, nie będzie chyba problemu, jeżeli po prostu powiesz według nowego planu. Zapewne wtedy się zapytają, czemu zmieniłeś kolejność, to wytłumaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
U mnie plan wypowiedzi był obowiązkowy. Nauczycielka mówiła że komisja w trakcie prezentacji może sobie sprawdzać czy mówi się wszystko tak jak jest na planie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2012 o 12:59, kaczek93 napisał:

/ciach/
U mnie plan wypowiedzi był obowiązkowy. Nauczycielka mówiła że komisja w trakcie prezentacji
może sobie sprawdzać czy mówi się wszystko tak jak jest na planie.


Ja zmieniłem kolejność względem planu i tylko później zapytali, czemu to zrobiłem. Nikt nie miał pretensji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Dnia 17.05.2012 o 15:19, Strange101 napisał:

Ja zmieniłem kolejność względem planu i tylko później zapytali, czemu to zrobiłem. Nikt
nie miał pretensji.

Aha. A jak to wytłumaczyłeś jeśli można wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem, że ustny polski był prosty. Na cztery utwory o jednym nawet nie wspomniałem (dopiero później w pytaniach baba się pytała o szczegóły utworu, no i oczywiście próbowała mnie zagiąć, ale nie wyszło jej xD), gadałem prawie 20 min, przy czym było kilka momentów zamuleń na ok. minutę. Do tego w materiałach dodatkowych miałem obraz i plakat, a na prezentację nie przyniosłem (znowu babce się nie udało mnie na nich zagiąć...). Wynik 19/20. Spadłem z dinozaura. Aż tylu się nie spodziewałem, zwłaszcza, że w pierwszej klasie na próbnych prezentacjach miałem 13/20 (pomiętam jeszcze to... Temat: Motyw Szatana :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować