Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 07.05.2012 o 22:49, Dared00 napisał:

> Kurczę, jestem 10 lat po maturze... ale w sumie to dobrze, nie chciałbym jutro głowić

> się nad geometrią analityczną :>
Jutro jest podstawka ;) Wygląda to tak, że przepisujesz wzory z karty wzorów i masz 70%.


Hahahahahahaha tak, a potem 50 tys. osób nie zdaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 12:13, MrGregorA napisał:

matury nie zda, to musi byc paralitą.


Szkoda, że jestem paralitą ;( Ale doskonale o tym wiedziałem podchodząc do matury. Teraz przynajmniej wiem, że nie mam po co iść na ustne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 12:22, kaczek93 napisał:

Ile powinno wyjść prawdopodobieństwo w tym otwartym?


Mi wyszło 17/49

>I czy objętość ostrosłupa to 8pierwiastów z 3 ?

A tam mi wszyło 4 pierwiastkó z 3, ale nie jestem pewien czy dobrze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak można twierdzić, że dzięki tablicom to wszyscy powinni tak pięknie zdawać maturę z matmy? (Ktoś wcześniej tak mniej więcej napisał).

Przepisać wzory? Ta. Większość jak nie wszystkie wzory potrzebne do zadań to ja akurat znam na pamięć.
Tablice jedynie pomagają w momencie, gdy się czegoś zapomni lub są przydatne do sprawdzenia np. sin30.

Co do matury tegorocznej. Jest ok. Była dość łatwa. Zadania rozwiązywałem w sumie z uśmiechem na twarzy prawie do samego końca. Kilku jednak nie zrobiłem, no ale cóż - tak to jest bez przygotowania. Ostatnio robiłem jakieś zadanko z matmy coś około trzech tygodniu temu.

Tego, że zdam jestem praktycznie pewien.
Liczę w sumie na ponad 60% jakieś, a przynajmniej mam na tyle nadzieję.

Szczerze to ciężko by było tej matury nie zdać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 12:36, FratelloAgito napisał:

> Ile powinno wyjść prawdopodobieństwo w tym otwartym?

Mi wyszło 17/49


A ja zjadłem 6 i 6, wyszło mi 16/49 - punkciki poszły się tutaj ... wiadomo co.

Dnia 08.05.2012 o 12:36, FratelloAgito napisał:

>I czy objętość ostrosłupa to 8pierwiastów z 3 ?

A tam mi wszyło 4 pierwiastkó z 3, ale nie jestem pewien czy dobrze :P


Jak wyżej ktoś napisał: powinno być 32 pierwiastka z 3 przez 3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta matura podstawowa z matmy była tak prosta, że martwię się o to, że jutro na rozszeżeniu będzie hardcore.:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 12:41, Call_me_Kay napisał:

Jak wyżej ktoś napisał: powinno być 32 pierwiastka z 3 przez 3 :)


Racja teraz pamiętam xd Też tak napisałem :P Z innym zadaniem pomyliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny czy skończyłem zadanie z dowodem, gdzie było 0<a<b<c. Doprowadziłem do 2c > a + b i nie miałem pomysłu czy coś dalej trzeba było.
Nie dałem też rady zadaniu z trójkątem i dwusiecznymi. Próbowałem je podejść na różne sposoby chyba około godziny, ale ostatecznie nic konkretnego nie wymyśliłem.
Pozostałe zadania dość proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.05.2012 o 12:30, Chlorofil napisał:

Hahahahahahaha tak, a potem 50 tys. osób nie zdaje.


:) A wiesz, czemu tak się dzieje? Dlatego, że najczęściej te 50 tysięcy osób w ogóle nie powinny znaleźć się w liceum. Są inne ścieżki kariery, nie w każdym zawodzie do szczęścia potrzebna jest matura.
Kiedyś to było powszechnie zrozumiałe i jeśli ktoś nie miał "zdolności" naukowych, to najzwyczajniej szedł uczyć się zawodu, bo logicznym był wtedy fakt, że potrzebny jest zarówno biolog, jak i hydraulik czy mechanik - każdy z tych zawodów jest bowiem potrzebny.

Dzisiaj natomiast rodzice uważają, że jeśli ich dziecko nie pójdzie do liceum, nawet jeśli autentycznie się do niego nie nadaje, to przyniesie to hańbę ich rodzinie. Stąd też mamy osoby, które piszą maturę na lekko ponad 30%, a potem idą na byle jakie studia, żeby gdziekolwiek ich przyjęto; w końcu bez studiów to też "wstyd" (absurd).
I dzięki temu uniwersytety wypluwają masę bezużytecznych absolwentów, którzy zapełniają sferę bezrobotnych.

A tak swoją drogą, do dla mnie osoba, która nie jest w stanie napisać matury na 30%, to nie powinna być w ogóle do niej dopuszczona :) Ale to już zupełnie inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 13:00, Mohair napisał:

:) A wiesz, czemu tak się dzieje? Dlatego, że najczęściej te 50 tysięcy osób w ogóle


Dlatego jestem w technikum i skupiam się na egzaminie zawodowym a nie na maturze ;)

Edit: Zgadzam się, że nie powinienem być dopuszczony do matury z matematyki, jak i również parę osób z mojej klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 12:56, JackXPPL napisał:

Ktoś zrobił te ostatnie? Ja już nie wiedziałem jak do niego podejść... :/


2.5 godziny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 12:56, JackXPPL napisał:

Ktoś zrobił te ostatnie? Ja już nie wiedziałem jak do niego podejść... :/


predkosc posp. = droga/ czas os + 1
czas posp= czas os + 1

i ukladzik. 2,5h

Co do dowodow - tez ich nie zrobilem. kurde. matura byla banalna, ale dowody dosc trudne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim cudem wyszło mi 8 pierwiastków z 3 w objętości ostrosłupa, liczyłem kilka razy :( Ale skoro było za 4 punkty to myślę że chociaż ze 2 będą bo coś tam na pewno dobrze policzyłem.
Prawdopodobieństwo też skopałem ale znając życie za same określenie zbioru czyli 49 będzie już 1 punkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdawał już ktoś angielski ustny i może mi powiedzieć jakie pytania są zadawane na samym początku przez egzaminatora? Słyszałem że jest coś o niezdrowym jedzeniu, o tym jak się spędza wolny czas. To prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łee, bałem się, że nie zdam po próbnej z OKE a tu widzę overek 70% wejdzie na luzie. Matura prosta, łatwa i przyjemna, szczególnie zadania zamknięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dowody były banalne, jeśli tylko odpowiednie wzory się wypisało.

Dwusieczne:
1. Oznaczamy kąty trójkąta jako a, b, c (nie chce mi się kopiować greckich literek) i "szukany" kąt jako d.
2. Dwusieczne dzielą kąty na połowy, zatem otrzymujemy nowy trójkąt, w którym boki to a/2, b/2 i d.
3. a+b+c = 180 i a/2 + b/2 +d = 180.
4. a+b = 180-c i a+b+2d=360 stopni => 180-c+2d = 360 => 2d-c = 180 => 2d = 180+c => d = 90 + c/2, a zatem kąt d musi być rozwarty, bo kąt c nie może być ujemny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.05.2012 o 13:02, Chlorofil napisał:

Dlatego jestem w technikum i skupiam się na egzaminie zawodowym a nie na maturze ;)


Chyba, że tak - w takim razie w porządku. Powodzenia na egzaminie zawodowym ;)

Dnia 08.05.2012 o 13:02, Chlorofil napisał:

Edit: Zgadzam się, że nie powinienem być dopuszczony do matury z matematyki, jak i również
parę osób z mojej klasy.


U mnie w klasie/szkole (byłem w LO, w klasie humanistycznej - strata 3 lat życia imo, ale teraz już z tym nic nie zrobię) masa osób nie zdała matematyki w pierwszym terminie.
Oczywiście, nie była to żadna niespodzianka, bo np. mój kolega (nie zdał matmy ani w pierwszym, ani w drugim terminie rok temu, pisał ją dopiero dziś) miał problemy z zadaniami w stylu x^2 = 4, oblicz x. Mimo to nie miał wiekszych problemów z byciem dopuszczonym do matury, reszta osób tak samo.
Ot, wyznacznik "geniuszu" naszych nauczycieli, horror... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować