Zaloguj się, aby obserwować  
iNPHIN1TY

Prace w Photoshopie

2328 postów w tym temacie

Ja byłem z niego zadowolony, więc zgłosiłem. Z założenia miał być prosty, stosunkowo szybko się wczytywać i wyglądać tak samo na każdej rozdzielczości, dlatego też w tle nie ma tapety, a ''belki'' są dość jednolite. Ale jak pisałem - miał być prosty i chyba taki właśnie wyszedł
Wcześniejsze edycje kiedyś zdażyło mi się przeglądnąć, więc (chyba) widziałem ;]
W każdym razie, obecnego wyglądu (twojego) można pozazdroscic ;P Prosty, czytelny..

A i tapet reszta (ta sama technika co poprzednio), tak swoją drogą to zrobiłem je przy okazji testowania nowych pędzli ;] (tzn. teraz to one stare jak świat są, wcześniej były ''nowe'' ;P):

20070810102326

20070810102404

20070810102436

20070810102530

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 00:24, Obi-wan Kenobii napisał:

1. Księżyc nie wygląda jak księżyc ;]


Eee, chodzi Ci o to pierwsze? To kiedyś robiłem i to miało być słońce ;P

Dnia 10.08.2007 o 00:24, Obi-wan Kenobii napisał:

/.../ Nie wiem jak to to opisac ale mi sie nie podoba xD


Mi też nie. :p To kiedyś robiłem, i nie wiem czemu wtedy mi się to podobało. Teraz już nie XD

Dnia 10.08.2007 o 00:24, Obi-wan Kenobii napisał:

3,4 - Za moło wyraziste.


Wiem, deszcz wszystko zamazał, jeżeli o to Ci chodzi. Mam też bez deszczu ale z nim bardziej mi pasi ;] Jak już mówiłem jestem totalnym amatorem, bo nie tak dawno kupiłem Photoshopa. Miałem też dawno temu PS 6 ale mi się zepsuł i kiedy zainstalowałem CS''a czułem sie jakbym pierwszy raz miał do czynienia z Photoshopem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednym z powodów dla których zmieniłem lay jest znudzenie ;] reszty nie wyjawie. Mój obecny lay jest po prostu przepiękny ^__^ Jak znajdę czas to zrobię coś... yy, dobrego ;]. A co do tapetek... najbardziej podoba mi się trzecia bo.. lubie pomarańczowy ^
Marcinos07: Widzę że masz dylepat co do laya... Cóż, obecny mi się bardziej podoba ale te linuxowe stworki juz nie, tzn, rozumiem że mają być ale taki sposób jak są teraz nie podobają mi się. Na większej rozdziałce się sypie, siwy przy iścię wakacyjnym tle nie wyglądają ze sobą dobrze ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto moja nowa praca :). Oczywiście twarzy użyczyłem ja :P ( jak we wszystkich wymagających tego pracach ). Specjalnie leciutko wydłużyłem twarz, żeby bardziej jak zwierzak wyglądać ;). Co o niej sądzicie ?

PS: To moja 3 praca, więc jestem n00b, że tak powiem :P

20070810235840

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś trochę bardziej wtopił twarz, wyglądałoby to dużo lepiej. Widać, że jest przyklejona. Zasłania kosmyk włosów i część ubrania. Ale ciekawy i bawiący fotomontaż ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 10:59, Lfdracon napisał:

Gdybyś trochę bardziej wtopił twarz

Dzięki za fachową ocenę :). Mam pytanko, jak mogę bardziej wtopić twarz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 20:26, ja33no napisał:

Dzięki za fachową ocenę :). Mam pytanko, jak mogę bardziej wtopić twarz ?

Potrzebna jest chyba do tego "żelazna ręka" ;] przeźroczystość warstwy z twarzą zmniejszasz tak, aby widzieć tło(twarz początkową) i nową twarz jednocześnie - myślę, że około 50%. Teraz bierzesz gumkę, i z nowej twarzy wymazujesz miejsca, które powinny być "na" niej, np. kosmyk włosów, skrawek ubrania etc. Przybliżając widok będzie łatwiej złapać szczegóły. Jeśli czujesz się trochę niepewnie w te klocki, podeślij mi sam screen i twarzyczkę do wklejenia, a zrobię co trzeba ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z nudów przygotowałem kumplowi tapetę z jego ukochanym Simsonkiem ;) Nie poświęciłem mu zbyt dużo czasu, ot dodałem bajerek w postaci HLR (High Luminosity Range) i dorobiłem logo, żeby w przyszłości wiedział kto mu to zrobił i komu ma się odwdzięczyć ;P

ja33no
- lepiej pocieniuj twarz (burn i dodge tool), dodaj kilka efektów, aby twarz bardziej pasowała do postaci (nie wiem, może delikatna akwarela, albo coś :))

20070811211643

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 20:41, Lfdracon napisał:

> Dzięki za fachową ocenę :). Mam pytanko, jak mogę bardziej wtopić twarz ?
Potrzebna jest chyba do tego "żelazna ręka" ;] przeźroczystość warstwy z twarzą zmniejszasz
tak, aby widzieć tło(twarz początkową) i nową twarz jednocześnie - myślę, że około 50%. Teraz
bierzesz gumkę, i z nowej twarzy wymazujesz miejsca, które powinny być "na" niej, np. kosmyk
włosów, skrawek ubrania etc. Przybliżając widok będzie łatwiej złapać szczegóły. Jeśli czujesz
się trochę niepewnie w te klocki, podeślij mi sam screen i twarzyczkę do wklejenia, a zrobię
co trzeba ;]


Dzięki za pomoc, spróbuję i pokażę efekt :).

Lesz3yk bardzo fajny motor/tapeta ( Tobie też dzięki za pomoc :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 20:58, Marcinos07 napisał:

Moich tapet part następny. Te dwie ostatnie dopiero co skończyłem. Jestem amatorem, więc wszystko
idealne nie jest, ale mnie się podoba. :D



A mnie w szególności przypadła tapeta o jakże pięknej nazwie "wllpaper5". I tu moje pytanie: kilka razy chcialem zrobic podobny efekt przestrzeni (coś jak w star warsach :D), ale nigdy mi nie wychodzil jak chciałem. Mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy? Chociażby kilka poszlak :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 20:41, Lfdracon napisał:

> Dzięki za fachową ocenę :). Mam pytanko, jak mogę bardziej wtopić twarz ?
Potrzebna jest chyba do tego "żelazna ręka" ;] przeźroczystość warstwy z twarzą zmniejszasz
tak, aby widzieć tło(twarz początkową) i nową twarz jednocześnie - myślę, że około 50%. Teraz
bierzesz gumkę, i z nowej twarzy wymazujesz miejsca, które powinny być "na" niej, np. kosmyk
włosów, skrawek ubrania etc. Przybliżając widok będzie łatwiej złapać szczegóły. Jeśli czujesz
się trochę niepewnie w te klocki, podeślij mi sam screen i twarzyczkę do wklejenia, a zrobię
co trzeba ;]


Nie lepiej wyciąć co trzeba Pen Toolem? Bardziej pro :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 23:40, Geglash napisał:

Nie lepiej wyciąć co trzeba Pen Toolem? Bardziej pro :P


Ja do wycinania renderów i podobnych czynności używam zazwyczaj gumki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to było jakoś tak:

Filtr > Rendering > Chmury

Filtr > Pikslowanie > Mezzotinta - Długie linie

Filtr > Rozmycie > Rozmycie promieniste, wartość około setki, metoda rozmycia to powiększenie, jakość na najlepszą

I pozostaje tylko wybrać barwę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 11:39, Marcinos07 napisał:

Z tego co pamiętam to było jakoś tak:

Filtr > Rendering > Chmury

Filtr > Pikslowanie > Mezzotinta - Długie linie

Filtr > Rozmycie > Rozmycie promieniste, wartość około setki, metoda rozmycia to powiększenie,
jakość na najlepszą

I pozostaje tylko wybrać barwę. :)


Dzięki serdeczne, uratowałeś mnie od nudnego przesiadywania w nieskończonych opcjach Photoshopa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 01:18, Lfdracon napisał:

> Nie lepiej wyciąć co trzeba Pen Toolem? Bardziej pro :P

Ja do wycinania renderów i podobnych czynności używam zazwyczaj gumki :P


Gumka jest niedokładna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 12:28, Geglash napisał:

> > Nie lepiej wyciąć co trzeba Pen Toolem? Bardziej pro :P
>
> Ja do wycinania renderów i podobnych czynności używam zazwyczaj gumki :P

Gumka jest niedokładna.


Nie byłbym taki pewien :P Ja początkowo również robiłem wszystko lassem, ale ostatnio przerzuciłem się na gumkę. Wbrew pozorom nie jest niedokładna, a wszystko jest delikatnie wygładzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 12:57, Lesz3yk napisał:

> > > Nie lepiej wyciąć co trzeba Pen Toolem? Bardziej pro :P
> >
> > Ja do wycinania renderów i podobnych czynności używam zazwyczaj gumki :P
>
> Gumka jest niedokładna.

Nie byłbym taki pewien :P Ja początkowo również robiłem wszystko lassem, ale ostatnio przerzuciłem
się na gumkę. Wbrew pozorom nie jest niedokładna, a wszystko jest delikatnie wygładzone.


Lasso to już totalnie sux. Pen tool FTW. Wejdźcie na www.planetrenders.net i zapytajcie czym wycinają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 12:57, Lesz3yk napisał:

/.../ ale ostatnio przerzuciłem się na gumkę. Wbrew pozorom nie jest niedokładna, a wszystko jest delikatnie
wygładzone.

Ja od początku wszystko wycinam gumką. Już się pryzwyczaiłem i cóż, jeśli ją opanujesz to jest bardzo dokładna ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować