Zaloguj się, aby obserwować  
iNPHIN1TY

Prace w Photoshopie

2328 postów w tym temacie

A jaki tablet by był najlepszy dla początkującego... bo mam tablet Bamboo Pen ale przy korzystaniu z niego nie czuje sie konfortowo czy moze to jest normalne jak sie zaczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2012 o 13:19, Karnifex napisał:

A jaki tablet by był najlepszy dla początkującego... bo mam tablet Bamboo Pen ale przy
korzystaniu z niego nie czuje sie konfortowo czy moze to jest normalne jak sie zaczyna?


Jedynym "komfortowym" tabletem na świecie jest Wacom Cintiq bo pracuje się na nim identycznie jak ołówkiem - bezpośrednie połączenie ręka-monitor a nie ręka-tablet-monitor. Tylko że takie modele kosztują majątek (z 4000 zł...).

Posiadany przez ciebie Wacom Bamboo Pen jest naprawdę niezły na start, sam go do niedawna używałem. Po prostu trzeba się przyzwyczaić do zmian w stosunku do normalnego rysowania. Można sobie zawsze ściągnąć pędzle ołówkowe albo skorzystać z programów pokroju Paint Tool Sai które potrafią wygładzać narysowane przez ciebie linie (największa bolączka tabletów moim zdaniem, bardzo ciężko uzyskać ten sam poziom ostrości i równości kreski co w grafice klasycznej. Zwłaszcza zauważalne przy grafice komiksowej/mangowej - prawdę mówiąc, jako że ja rysuję głównie w tym stylu to zazwyczaj najpierw pracuję ołówkiem, potem skanuję, powoli robię lineart z włączonym wygładzaniem krawędzi w Paint Tool Sai i dopiero na koniec koloruję... na szczęście ten problem w zasadzie nie przeszkadza przy speedpaintingu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem... Chcialem zrobic siatke z sześciokątów(tak jak na zdjęciu) w photoshop-ie CS5 i zastanawiam sie czy wgl jest taka możliwość bo ogólnie jest filtr taki ale nie ma opcji zmiany kształtu tak jak np. W gimpie a cos mi sie nie wydaje zeby w photoshopie takiej nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2012 o 23:00, LESZ3u napisał:

Moje pierwsze podejście do grafiki wektorowej :)

Masakra :P . Bawiłem się, też z grafiką vektorową, ale po przerabianiu 150 warstw - zrozumiałem, że to nie dla mnie :P . Ładnie wyszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale zapytać nie zaszkodzi.
Widzę, że wielu z Was wyśmienicie ogarnia programy graficzne (co niestety dla mnie jest czarną magią), może któryś z forumowiczów byłby tak miły i stworzył dla mnie logo?
Logo ma mieć wymiary 240x180 pixeli, w tle (przeźroczystym) miałby być ten zielony księżyc (wycięty, bez tej czarnej obwoluty) i na nim (obok liści) napis fckyeah20 (może być ruchomy, świecący lub po prostu dobrze pasujący i miły dla oka). Całość oczywiście może być w rozszerzeniu .gif.
Jeżeli ktoś byłby tak miły to z góry dziękuję :)

20120807165949

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem polecenie. Wyk. bez żadnych ruchów . Jeżeli nie sprostałem wyzwaniu to przepraszam :P


Edit. Na gram.pl nie działa sekwencja png. Jak by Cie jakies interesowało to napisz ;)

20120807204516

20120807204531

20120807204615

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekstra! Właśnie o coś takiego mi chodziło. Mam tylko jedną prośbę. W tym 1920x1200, który wrzuciłeś, dopiero teraz dostrzegłem, że w prawym dolnym rogu jest kolejne logo. W pozostałych rozmiarach tego nie ma. Gdybyś mógł się jeszcze pozbyć się tego maleństwa to będę w pełni zadowolony. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś wielki, wygląda świetnie. Bardzo Ci dziękuję. Wiem, że jestem upierdliwy, ale poprosiłbym Cię jeszcze o usunięcie loga z rozmiaru 2560x1600. Niekoniecznie dzisiaj. Kiedy tam będziesz miał czas. ;)
Z kolei 1920x1080 możesz zignorować. Nie jest mi aż tak niezbędne jak te dwa pozostałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was takie pytanie czy da się zdjąć np. taki kwadracik na oczy jaki robią np. w wiadomościach i gazetach żeby ukryćczyjąś tożsamość ? Czy można go usunąć tak by odsłonić twarz? Czy jest to nie mozliwe? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować