Zaloguj się, aby obserwować  
iNPHIN1TY

Prace w Photoshopie

2328 postów w tym temacie

Cześć! Mam pytanko odnośnie narzędzi w PSie.
Otóż planujemy na sylwestra podrukować plakaty z filmów z powklejanymi naszymi twarzami. O ile wycinanie i wkomponywanie twarzy idzie całkiem sprawnie, to natomiast mam problem z zatuszowaniem krawędzi wklejanych elementów. Np. postaci A wklejam twarz osoby, która de facto ma jaśniejszą karnację od reszty ciała. i tu nasuwa się pytanko - jakich narzędzi urzyć by zretuszować krawędź wklejanej twarzy by wkomponować ją w resztę ciała, tak by nie było widoczne aż tak bardzo że twarz jest doklejana :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2014 o 15:11, ArkStorm napisał:

Cześć! Mam pytanko odnośnie narzędzi w PSie.


Jest grupa narzędzi "heal", ikony to jakieś plasterki i tym podobne, to załatwi sprawę. Oprócz tego jak masz wybraną selekcją taką twarz to prawym przyciskiem ją traktujesz i tam znajdź "dostosowywanie krawędzi", to też może pomóc, jak je się trochę rozmyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2014 o 15:21, Skazeusz napisał:

Jest grupa narzędzi "heal", ikony to jakieś plasterki i tym podobne, to załatwi sprawę.
Oprócz tego jak masz wybraną selekcją taką twarz to prawym przyciskiem ją traktujesz
i tam znajdź "dostosowywanie krawędzi", to też może pomóc, jak je się trochę rozmyje.


Ok dzięki! sprawę potraktowałem pędzlem korygującym i poziomami do wyrównania odcieni i jest względnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto wkleić też większy kawałek, niż obszar niż nas domyślnie interesuje. Tzn. - oprócz samej twarzy, lepiej wkleić także szyję. Później najlepszym narzędziem okazuje się... miękka gumka lub maska, którymi wymazujemy odpowiedni fragment szyi. Potem dopasowujemy poziomy, barwę i kontrast i wszystko wygląda jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2015 o 12:22, Kerethzimierz napisał:

Polecam się na przyszłość! :D

Przyszłość nastała. :D Irytuje mnie to już od jakiegoś czasu, ale zawsze zapominam się spytać: da się zrobić tak, żeby skrót ctrl+z cofał mi kilka czynności, a nie działał na zasadzie cofnij/powtórz? I drugie pytanie: czy da się jakoś zwiększyć ilość czynności w historii (bo jest śmiesznie mała).

Photoshop CS5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2015 o 14:56, qq_MoaR napisał:

Ctrl+alt +z, jak używasz tebletu to możesz zbindować to pod przycisk na piórku
i edit->preferences-> performance->history states

Naszukałem się tego od groma, a wystarczyło napisać tutaj. Dzięki, ułatwi mi to nieco pracę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2015 o 11:21, Pernia napisał:

Odświeżam zapomniany wątek!
Potrafiłby ktoś usunąć z tapety poniżej tytuł gry?

20150603125908

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Nie znam się w ogóle kompletnie na tym [może czas się troszkę zapoznać hmmm...] nieważne

Mała prośba i liczę, że jakaś duszyczka mi w tym pomoże. W prawym górnym rogu znajduje się napis, który niestety szpeci całe piękno. Więc wiadomo o co chodzi. Trza usunąć!!! :P

Z góry dziękuję i pozdrawiam =)

20150730141143

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra...

Prośba z pod znaku "second comming" :P ale wydaje mi się, że teraz będzie nieco trudniej. [Choć może mi się źle wydawać :P]

Da radę jakoś się pozbyć tego logo Marvela oraz napisu MAY 1 ?. Albo chociaż samego napisu MAY 1 ? Tak żeby wszystko idealnie "picuś glancuś" wyglądało
Jest to jakoś możliwe czy nie da rady ? [Niech moc będzie z Wami] :P

20150730184240

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2015 o 19:00, Piotrek_K napisał:

Pasi ;) ?

Zbawca.!!! Pewnie, że pasi.!!! Tylko nie mów mi, że znów Paint poszedł w ruch ;-) :-P

@tsk

Dnia 30.07.2015 o 19:00, Piotrek_K napisał:

Tu ktoś wstawił czyste i są też pozostałe plakaty:
http://ratohnhaketon645.deviantart.com/art/Th...ch-521656287

Woow. Tobie również wielkie dzięki!. Zdjęcie, które zapodałeś waży bite 40mb i jest w nieprzeciętnej rozdziałce!!. Przyda się na bank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem, że to dobry temat na zadanie tego pytania, bo nie chcę odkopywać jakiegoś sprzed kilku lat.
Od czego najlepiej zacząć naukę Gimpa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie [tak to znowu ja :P]
Maleńka prośba odnośnie obrazka. Może ktoś usunąć logo Deviantart ze środka obrazka ? ]:-> jak i ledwo co widoczny ale widoczny napis pod nim ? :) Byłoby miło.
Z góry dzięki.

20150807033327

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować