Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PS3 bez kabla HDMI

39 postów w tym temacie

Kajetan Chrumps - > a może chcą te "10 mln" oszczędzić, zamiast wyrwać? :) Może cena jaką obecnie żądają za PS 3 jest do maximum obniżona? Może za te pieniądze dostaniemy o wiele więcej niż nam się wydaje? Wiesz czemu nie dodaje się kabli USB do drukarek? "Ponieważ firmy je sprzedające(drukarki) nie chcą klienta ograniczać do długości ich kabli" - rzekł przedstawiciel HP, który był w sklepie komputerowym, w którym w ów dzień robiłem zakupy. Skąd wiesz, że Sony nie chce ograniczać ludzi do długości ich kabli? Nie wiesz tego, tak samo jak i ja, i chyba większość z nas, która prawdę mówiąc ma możliwość jedynie spekulować na temat tego co Sony chce zrobić i/lub dlaczego coś czyni tak i nie inaczej.

I tak, jak McFabian raczył poinformować - nie ma obecnie na rynku telewizorów obsługujących pełne 1080. Więc po co taki kabel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 21:44, neozeus napisał:

Kajetan Chrumps - > a może chcą te "10 mln" oszczędzić, zamiast wyrwać? :) Może cena jaką
obecnie żądają za PS 3 jest do maximum obniżona? Może za te pieniądze dostaniemy o wiele więcej
niż nam się wydaje? Wiesz czemu nie dodaje się kabli USB do drukarek? "Ponieważ firmy je sprzedające(drukarki)
nie chcą klienta ograniczać do długości ich kabli" - rzekł przedstawiciel HP, który był w sklepie
komputerowym, w którym w ów dzień robiłem zakupy. Skąd wiesz, że Sony nie chce ograniczać ludzi
do długości ich kabli? Nie wiesz tego, tak samo jak i ja, i chyba większość z nas, która prawdę
mówiąc ma możliwość jedynie spekulować na temat tego co Sony chce zrobić i/lub dlaczego coś
czyni tak i nie inaczej.

I tak, jak McFabian raczył poinformować - nie ma obecnie na rynku telewizorów obsługujących
pełne 1080. Więc po co taki kabel?


Więc po co dają do tej konsoli zwykły kabel :D??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 20:42, Kajetan Chrumps napisał:

KARWO - > Mylisz się. Za 2500 zł kupisz pudełko, a konsolę sobie Będziesz musiał dokupić,
razem z akcesoriami.


ROFL - takie posty sprawiają, ze po prostu kocham przeglądać różne artykuły i fora :)) ... Thx

A co do tematu, to powiem tyle. Wszyscy narzekają, ze coraz drożej itd, a w efekcie koncowym i tak PS 3 będzie miało najlepszą sprzedaż ze wszystkich konsol new generation : ) W najgorszym wypadku kilka osób w Polsce zrezygnuje z zakupu :P
Choć to tylko moje osobiste zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 21:44, neozeus napisał:

Kajetan Chrumps - > a może chcą te "10 mln" oszczędzić, zamiast wyrwać? :) Może cena jaką
obecnie żądają za PS 3 jest do maximum obniżona?


Ona jest tak obniżona, że jest sprzedawana po cenach dumpingowych. To bardzo częste zjawisko w światku konsol:)

Dnia 05.09.2006 o 21:44, neozeus napisał:

I tak, jak McFabian raczył poinformować - nie ma obecnie na rynku telewizorów obsługujących
pełne 1080. Więc po co taki kabel?


Tak przy czym, według newsa jedyny kabel dostępny w pudełku z PS3 będzie obsługiwał obraz 480p. Śmiesznie to się komponuje z śpiewką jakoby Sony udostępniało HDTV masom. Tak czy siak to jakiś kabelek będzie trzeba dokupić, no chyba że ktoś gra na SDTV. Co do braków takiego osprzętu w konsolach Sony to nie jest to nowość. Kilkanaście lat temu dostałem PS1. Okazało sie, że w środku nie było przejściówki na chinch. (To była sobota wieczór). Musiałem przesiedzieć ponad 24h gapiąc się na wymarzonego szaraczka, nie mogąc na nim zagrać. To było najbardziej traumatyczne przeżycie jakie do tej pory doświadczyłem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

neozeus - > "Wiesz czemu nie dodaje się kabli USB do drukarek?" - powiem że nie wiem, bo drukarki które kupuję, wszystkie, jak jedna, takowy kabelek posiadają...... Dodam tylko że te od HP też wzmiankowany kabelek miały, nawet z filtrem... I do LCD-ka dostałem też w komplecie... Nie wiem, może dlatego że dużo kupuję to mi do kartonu ktoś dokłada... Może miałem trochę więcej szczęscia.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie na to z innej strony. Gdyby jednak kabel HDMI znalazł się we wszystkich droższych wersjach PS3 to napewno początkowo i tak wykorzystałaby go zaledwie niewielka grupa odbiorców konsoli (tak, jest dużo ludzi którzy kupią PS3 choć nie mają TV z wejściem HDMI). To normalne, że Sony nie zamierza jeszcze bardziej dopłacać aby dodawać kable, których potencjału i tak większośc graczy na starcie konsoli nie wykorzysta. Dla osobników, którzy dalej nie kumają o co mi biega powiem prościej: kabelka nie będzie z tych samych powodów dla których nie dodają w standardzie akcesoriów (kamerek itp.).

Poza tym przypuszczam (prosze mnie poprawić albo potwierdzić to co mówie), że przynajmniej do częsci telewizorów HD dodawany jest już od razu taki kabelek. Więc kto ma taki TV to i nie ma problemu jak podłączyć do niego konsole.

Dziwi mnie natomiast brak kabla komponentowego. Zamiast niego dają zwykły kompozytowy co jest raczej decyzją wyjątkowo nietrafioną. Byćmoże jeszcze ulegnie to zmianie.

mcfabian -> A kto mówi o rozdzielczości 1080p? RSX z tego co wiem obsługuje "jedynie" 1080i a to chyba jednak wystarczająca zaleta dla której warto uzyć kabla HDMI. Tymbardziej, że taki kabel to wielka wygoda (bo jest tylko jeden a przysyła wszystko co trzeba bez żadnych przekłamań).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta kabel kilkanascie euro a potem inny tez kilkanascie itp. itd. ci co mysla ze to maly problem to wlasnie ci co tylko kupia konsole i dla ktorych sony kiwa ludzi :) bo wlasnie to jest dla tych co pomysla o kazdym kabelku za grosze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1080i - no może brzmi to ładnie, ale z tego co wiem oznacza, że w jednej klatce mamy 540 linii, a w kolejnej pozostałe 540, teoretycznie powinno to się dziać tak szybko, aby oko nie widziało, ale może się okazać, że 720p jest ostrzejsze niż 1080i, więc może to 1080p jest warte większej uwagi niż 1080i? co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie daja kabla HDMI, bo nie jest to dobry pomysl, poniewaz musieliby dawac dwa kable (HDMI oraz zwykl komponent lub kompozyt) na rynku jest wiecej TV wyposarzonych w wejscie euro/kompozyt niz HDMI. A dodawanie dwoch kabli to juz sa koszty. taki jest moje zdanie

Jezeli chodzi o standard 1080i to jest gorszy niz 720p (widac roznice golym okiem)

No i jeszcze jedna sprawa: sa dostepne TV z obsluga 1080p, sa to prawie wszystkie plazmy z matryca 1920x1080 a takowych juz kilka jest. inna sprawa ze ich ceny to wydatek od 40 000 do 100 000 zl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa newsy których gram.pl nie dało:

1. Developerzy twierdza ze stworzenie gry w pełnym 1080p jest niemożliwe :)

2. Tansza wersja konsoli niebedzie odtwarzać filmów w rozdzielczosci 1080i, tylko ta droższa =]]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MGS4 ma być w 1080p, a Kojima to nie Sony, nie kłamie (tylko czasem nie mówi wszystkiego ;) Żeby nawet component nie dawać, a chwalić się że gry będą w wysokiej rozdziałce... Przecież en kabel nie kosztuje 10 złotych. Chyba wychodzą z założenia że jak cie stać na full HD TV i PS3, to już 100 w tą czy w tamtą nie robi różnicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 21:42, Choochoo napisał:

> ale po co od razu rezygnować z konsoli Choochoo (która i tak jest za droga :P). Akurat
w konsoli gry są
> najważniejsze, a nie tylko SONY je robi (choć i tak pewnie dużo z tego wyskubią zdziercy).

:) Akurat na innym forum napisałem, że konsolę kupuje się dla gier, a nie dla samego faktu
posiadania jej :D. Dlatego też dla mnie PS3 nie kwalifikuje się do kupna. Jedyna gra to MGS4,
a Xbox 360 ma dużo więcej według mnie dużo ciekawszych zapowiedzianych gier np: Splinter Cell:
Double Agent (którego to kupię w wersji na PS2 i prawdopodobnie PC), Test Drive Unlimited,
Mass Effect, Halo 3, Gears of War. Do tego PS3 zostało obdarte z dobrze zapowiadającego się
exclusive''a jakim jest Assassin''s Creed. Ja zaś z niecierpliwością czekam do 15 września,
aż Nintendo wyjawi nam wszystkie tajemnice na temat Wii bo cały czas obstaje przy tej konsoli.


Ej sorry , a czy w chwili premiery Xboxa 360 bylo duzo super gierek ? Odpowiedz brzmi : nie . Wiec dlaczego wymagasz tego od PS3 ? A co do inych , czy wy myslicie ze sony to caritas czy co ? Zalozono ja po to zrby przynosila zyski , i powiedzcie mi czy dla kogos kto wydaje 20 tys na telewizor ( bo mniej wiecej tyle kosztuje TV w pelnym HD) jest problemem kupic glupi kabelek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kajetan Chrumps - do ŻADNEJ drukarki nie jest dodawany kabelek USB czy kosztuje ona 150 PLN czy 15000 PLN i żadna firma tego nie robi a na pewno nie HP. Jesli kupowałes w małym sklepiku drukarkę to mogli ci dorzucić jako gratis ale w żadnym pudełku z drukarką owego kabelka nie uświadczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować