Zaloguj się, aby obserwować  
rogoz94

Minister Edukacji Narodowej - co sądzicie o jego pomysłach? [M]

3043 postów w tym temacie

Dnia 27.09.2007 o 22:18, Jan Czarny napisał:

Ja przewiduje że coś co sie nazywa Rewolucjom patriotyczną nastąpi.

A ty znowu o jakichś wydumanych rewolucjach... rewolucja patriotyczna, czyli? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w gimnazjum już od dawna były "mundurki".

Piszę w cudzysłowiu bo to poprostu czarne T-Shirty z malutkim napisem Gimnazjum nr.6

I myślę że takie rozwiązanie jest najlepsze bo i nikt się nie popisuje swoimi zajehiperbajeranckimi najkami za 200zł, a i mundurki nie są przypałowe.


Pzdr. dla pana dyryktora Laska xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czemuż to do sejmu ma nie wejść? Bo Go w sondażach nie ma? Większość z tych publikowanych obecnie wskazuje na blisko 30% osób niezdecydowanych, więc szanse ma jeszcze spore. A, żeby było ciekawiej dokonał trafnego wyboru łącząc się na czas kampanii z UPR,bo w końcu mu się przypomniało i istnieniu czegoś takiego jak "gospodarka". I nawet wyobraź sobie, że postanowił obniżyć podatki :) I cholera wiele można mu zarzucać, ale skuteczny się okazał. LPR był najmniejszą partią w rządzie a kilka elementów programu zrealizowali (ulga prorodzinna, becikowe, mundurki). Więc gdyby udało mu się obniżyć podatki byłbym dozgonnie wdzięczny ;) Oczywiście odpowiednio zmniejszając wydatki z budżetu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 22:54, gaax napisał:

(ulga prorodzinna, becikowe, mundurki).


Gorzej było z jakością ich realizacji.
Becikowe jest śmiechu warte, nie wiem jak może to zachęcić czy pomóc, ponieważ te głupie pieniądze pójdą na wózek dla dziecka i albo już ich nie ma, albo kupi się trochę pieluch i koniec.
Powiem więcej, becikowe mogło nawet pogorszyć sprawę. Słyszałem, że w wielu "rodzinach" patologicznych "matki" zaczęły rodzić na grandę dla tych głupich pieniędzy becikowych... Pomysł dobry, realizacja nie za dobra. Za mało.
Mundurki - to samo. Pomysł dobry, realizacja do niczego. W większości te mundurki to jakieś łachy, szmaty. Matki się skarżą, że ani tego wyprać, ani nic. Podobno strasza beznadzieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mówię o jakości :) Dobrze zdaję sobie sprawę z tego jak to wygląda w praktyce, zwłaszcza jeśli chodzi o mundurki. A nie wiem czy pamiętasz, że zarówno ulgę jak i becikowe LPR miał zamiar wprowadzić znacznie wyższe, ale zwyczajnie nie byli w stanie z uwagi na zbyta małą ilość głosów. Moim zdaniem ma się Romek czym chwalić, bo z tak marnym zapleczem potrafił w jakimś tam stopniu spełnić swoje wyborcze obietnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w tej chwili jak sam Roman twierdzi tymi dokonaniami LPR chwali się PiS w swej kampanii wyborczej...
Mój stosunek do Romana uległ zmianie, po tym jak się dowiedziałem, że po pierwsze startował już kiedyś z list UPR, a po drugie będzie z nich startował teraz.
Jakby LPR trochę mniej propagowało swój... tani nacjonalizm, a bardziej skupiło się na gospodarce, to wespół z UPRem mogliby coś ubić. A tak to szkoda.
I jeszcze co mi się nie podoba w LPRze to parę postaci tej partii i ich wypowiedzi. Np. pan Wierzejski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 23:15, gaax napisał:

A ja nie mówię o jakości :) Dobrze zdaję sobie sprawę z tego jak to wygląda w praktyce, zwłaszcza
jeśli chodzi o mundurki. A nie wiem czy pamiętasz, że zarówno ulgę jak i becikowe LPR miał
zamiar wprowadzić znacznie wyższe, ale zwyczajnie nie byli w stanie z uwagi na zbyta małą ilość
głosów. Moim zdaniem ma się Romek czym chwalić, bo z tak marnym zapleczem potrafił w jakimś
tam stopniu spełnić swoje wyborcze obietnice.

Wykorzystał sytuację, wiele do stracenia nie miał, no i kilkoma posunięciami pewnie więcej zyskał niż stracił, poparcie i tak miał niskie więc moim zdaniem wykorzystał swoją szansę chyba najlepiej jak mógł (albo prawie), wchłonaćsię nie dał, jako ktoś kto walczy o swoje pokazał się, pokazał się jako ten "co to rodzinom moneta sypie", ale same jego pomysły mi zupełni enie odpowiadają, jeszcze te mundurki to do przełknięcia... ale w moim uznaniu to przydałby się ktoś, kto by uszczuplił wydatki w budżecie, a nie więcej z niego wysypywał. Więc ja się tam z tych jego pomysłów, które przeszły wcale nie cieszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 27.09.2007 o 23:24, kordzio1 napisał:

ale w moim uznaniu to przydałby się
ktoś, kto by uszczuplił wydatki w budżecie, a nie więcej z niego wysypywał. Więc ja się tam
z tych jego pomysłów, które przeszły wcale nie cieszę.

Przeczytaj jeszcze raz tego posta: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=11757&pid=2986 :)Zniesienie podatku PIT dla przedsiębiorców, obniżenie podatków w ogóle, likwidacja obowiązkowych składek na OFE. A jeśli dalej będzie propagował pomysły UPR, to wkrótce zacznie mówić o utworzeniu z całej Polski jednej, wielkiej strefy ekonomicznej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu jeszcze raz mogę dopowiedzieć, że cieszę się, że nie uchwalił wyższych, a ubolewam nad tym, że w ogóle wprowadził. Przez ostatnie 3 miesiące na politykę spoglądałem, po części z racji wyjazdu, raczej przez palce, lub wcale, ale ogólnie ostatnimi czasy Romek mnie dziwi, kojarzył mi się on raczej z nacjonalizmem, straznikiem moralności cudzej, oraz tym co by dawał kasę na socjal, a gospodarka to sobie jakoś sama poradzi, a już kilka razy słyszałem jakieś rozsądne propozycje ( w moim mniemaniu - choc już nawet nie pamiętam co to dokładnie było - 3miesięczny odwyk od PL polityki wywołuje taki błogostan, że nie chcę go tak nagle przerywać ;)). A na romansie LPR i UPR to raczej dla mnie UPR (w moich oczach) traci, sam JKM pomysły miewa różne i jak często czytając jego rubryczkę w "Angorze" zgadzam się z nim całkowicie, to czasami czytając jego wypowiedzi myślę sobie "co on pier***... dzieli?", natomiast w Romka i jego dziarskich chłopców nie wierzę.

Jak napisałem coś nie jasno lub nie na temat to przepraszam, ale przed chwilą wróciłem od chirurga i troszkę po zabiegu czuję się lekko "powyginany" :; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 22:35, kordzio1 napisał:

> Ja przewiduje że coś co sie nazywa Rewolucjom patriotyczną nastąpi.
A ty znowu o jakichś wydumanych rewolucjach... rewolucja patriotyczna, czyli? :D


że Polacy nie wytrzymają i puszczą im nerwy i sprzątną wszystkich pięściami ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja wcale nie podziwiam dokonań Romka, ale zwracam uwagę na to, że udało mu się osiągnąć zamierzony cel. Nie podoba Ci się połączenie Giertycha i Korwina? :) To masz zagadkę: z list jakiej partii startowal do parlamentu Roman Giertych w 1993 roku. A co do kontrowersyjności tego drugiego przypomnę, że nie jest on prezesem UPR, więc i nie wszystkie jego poglądy należy utoższamiać ze stanowiskiem partii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 13:16, gaax napisał:

Cóż ja wcale nie podziwiam dokonań Romka, ale zwracam uwagę na to, że udało mu się osiągnąć
zamierzony cel. Nie podoba Ci się połączenie Giertycha i Korwina? :) To masz zagadkę: z list
jakiej partii startowal do parlamentu Roman Giertych w 1993 roku. A co do kontrowersyjności
tego drugiego przypomnę, że nie jest on prezesem UPR, więc i nie wszystkie jego poglądy należy
utoższamiać ze stanowiskiem partii.

Tego, że udało mu się osiągnąć wiele i to wbrew prognozom, że LPR zostanie wchłonięte całkowicie, lub w znacznej części przez PiS, to niewątpliwie jego spory sukces. Moje zainteresowania historią polityków są raczej niewielkie, albo wręcz zerowe, ale bez szukania mogę się domyślić z której ;), dla mnie to połączenie przypomina mi o nurcie narodowym i konserwatywnym w UPR (a właśnie zapomniałem o moich ulubieńcach z Prawicy RP), a to co mi się podobało w UPR to właśnie część gospodarcza, choć też nie wszystko, ogólnie sama idea wtrącania się przez państwo jak najmniej do życia i jak najmniej utrudnień- regulacji ze strony państwa tam gdzie nie trzeba. Choć do retoryki UPR jestem nastawiony dość sceptycznie.
JKM nie jest prezesem (przyznam szczerze, iż prezesa kojarzyłem tylko z twarzy nazwiska nie znałem), ale jest właściwie twarzą medialną UPR, albo może i jedynym politykiem tej partii, który udziela się w mediach. Ogólnie UPR jest dość kontrowersyjne ;) zwłaszcza w kraju, gdzie najsmaczniejsza kiełbasą wyborczą jest "socjal" i właśnie średnio mi się podoba połączenie tych, którzy mi się kojarzą z "dawcami", a tymi, którzy kojarzyli mi się zawsze z czyms przeciwnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 13:15, Jan Czarny napisał:

> > Ja przewiduje że coś co sie nazywa Rewolucjom patriotyczną nastąpi.
> A ty znowu o jakichś wydumanych rewolucjach... rewolucja patriotyczna, czyli? :D

że Polacy nie wytrzymają i puszczą im nerwy i sprzątną wszystkich pięściami ;]

Polacy najwyżej pomarudzą i zostaną tu gdzie są, a część wyjedzie za granicę. Twoje zamiłowanie do rewolucji zaczyna mi się wydawać niezdrowe, rewolucja to zazwyczaj krew na ulicach i spadające głowy, nie widzę powodów, dla których miało by dojść do takowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 22:11, Ranthar napisał:

> Może niedługo zamkną szkoły!? W koncu głupim narodem jest łatwiej
> kierować...

... i zniosą VAT za wódkę... w końcu pijanym narodem tym łatwiej kierować;)


W rosji się udało to dlaczgo nie spróbować w Polsce, tak?? Nie podsówaj im pomysłów, bo jeszcze coś zmaluja...
Może zmienią godło z orła na kaczke:P??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 16:47, Gynvael napisał:

> > Może niedługo zamkną szkoły!? W koncu głupim narodem jest łatwiej
> > kierować...
>
> ... i zniosą VAT za wódkę... w końcu pijanym narodem tym łatwiej kierować;)
>

W rosji się udało to dlaczgo nie spróbować w Polsce, tak?? Nie podsówaj im pomysłów, bo jeszcze
coś zmaluja...
Może zmienią godło z orła na kaczke:P??



Mogą cię za do więzienia wpakować ,powód obraza godła i kpina z prezydenta ^.^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas w klasie powstała inicjatywa żeby wszyscy rodzie wszystkich klas 3 (gim.) podpisali sie pod petycją o zniesienie mundurków może wypali ;-\
i mi się może upiecze a tak na marginesie u was w szkołach też jeszcze nie dostarczono mundurków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2007 o 19:58, Jan Czarny napisał:

Mogą cię za do więzienia wpakować ,powód obraza godła i kpina z prezydenta ^.^


To nie jest mój prezydent... Ja go nie wybierałem, a już na pewno nie zagłosuje na niego i na jego braciszka... Nie chce żeby oni doprowadzili do jeszcze większego bagna i żeby do końca zniszczyli ten kraj. już i tak wielu ludzi stąd uciekło, a i wielu jeszcze ucieknie... Chwalą się osiagniećiami, które ujeśli się dobrze na nie spojzy są tragedia... spadek bezrobocia poprzez wyjazd ludzi za granice nie jest chyba dobrym osiągnieciem?? Walka z korupcją?? Poprzez policje polityczną? Tak samo zaczynał Hitler!
bliźniacy są chorzy na władzę i to zniszczy nie tylko ich, ale przede wszystkim i NAS! poakow, którzy zyją w tym kraju i wiedzą co może się stać jeśli się nie ukruci rządów tej "pary"...
Jeśli pójde za to do więzienia, to przynajmniej nie będę widział czołgow jeżdżących po ulicach miast, bo Kaczynscy nie chcieli oddać władzy i wyprowadzili wojsko z koszar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 20:36, Gynvael napisał:


> Mogą cię za do więzienia wpakować ,powód obraza godła i kpina z prezydenta ^.^

To nie jest mój prezydent... Ja go nie wybierałem, a już na pewno nie zagłosuje na niego i
na jego braciszka... Nie chce żeby oni doprowadzili do jeszcze większego bagna i żeby do końca
zniszczyli ten kraj. już i tak wielu ludzi stąd uciekło, a i wielu jeszcze ucieknie... Chwalą
się osiagniećiami, które ujeśli się dobrze na nie spojzy są tragedia... spadek bezrobocia poprzez
wyjazd ludzi za granice nie jest chyba dobrym osiągnieciem?? Walka z korupcją?? Poprzez policje
polityczną? Tak samo zaczynał Hitler!
bliźniacy są chorzy na władzę i to zniszczy nie tylko ich, ale przede wszystkim i NAS! poakow,
którzy zyją w tym kraju i wiedzą co może się stać jeśli się nie ukruci rządów tej "pary"...

Jeśli pójde za to do więzienia, to przynajmniej nie będę widział czołgow jeżdżących po ulicach
miast, bo Kaczynscy nie chcieli oddać władzy i wyprowadzili wojsko z koszar...




Zmienisz kiedyś Swoje zdanie ;] i Nie sądzę że będziesz szczęśliwy w więzieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 20:07, Jan Czarny napisał:

Zmienisz kiedyś Swoje zdanie ;] i Nie sądzę że będziesz szczęśliwy w więzieniu


Może i racja... Jednak zdani o Kaczyńskich i wszystkich bzdurach, które wygadują nie zmienie... Jednak faktycznie we wcześniejszym poście obraziłem godło... Za to powinienem i przepraszam, ale Kaczyński to już inna bajka...
To bajka "O dwóch takich co ukradli księżyc" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 20:12, Gynvael napisał:

> Zmienisz kiedyś Swoje zdanie ;] i Nie sądzę że będziesz szczęśliwy w więzieniu

Może i racja... Jednak zdani o Kaczyńskich i wszystkich bzdurach, które wygadują nie zmienie...
Jednak faktycznie we wcześniejszym poście obraziłem godło... Za to powinienem i przepraszam,
ale Kaczyński to już inna bajka...
To bajka "O dwóch takich co ukradli księżyc" ;)


Ale czy obrażanie ich daje ci satysfakcje ? Mówisz a nie widać efektów twoich słów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować