Zaloguj się, aby obserwować  
rogoz94

Minister Edukacji Narodowej - co sądzicie o jego pomysłach? [M]

3043 postów w tym temacie

Ja nie wiem co wy od niego chcecie??!!
Stara sie zaprowadzic porzadek w polskich szkolach i moim zdaniem robi dobrze.
a co do mundurkow to nie wszystkich stac na nowe i firmowe ubrania, i niech kazdy z was przez chwile pomysli jak by sie czul gdyby mial stare i zniszczone ubrania a wszyscy maja nowe i firmowe ciuchy??!!
Bylo by wam przykro bo to jest sytuacja krempujaca, dlatego chce ujednolicic wszystkich uczniow ,aby nie bylo wysmiewania i porozniania. Tak przynajmniej mysle:) ale niech kazdy sie nad tym chwile zastanowi i potem wypowiada na temat pomyslow Romka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego nie powiedziałem. Nauczyciel ma wykreować podstawę do wykształcenia własnych poglądów. Miało by to polegać na pokazniu i nauce odróżniania kłamstwa od prawdy. Niestety to tylko wadliwa teoria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usuwanie z książek teorii ewolucji jest dla mnie śmieszne. Tyle lat badań naukowców z całego świata podważone przez jednego za przeproszeniem idiotę z Polski. No dajcie spokój...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to tak: telefonu u nas nie można było nosić od dawna, więc czy będzie ten zakaz czy nie to ja będę nosił, w mundurkach nie będę chodził, nawet jak nie będę wpuszczany za to do szkoły, a co do "wyznawania miłości" to tylko się obejże czy nauczyciel nie idzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co nauczyciel pojmuje przez kłamstwo, a co przez prawdę. Jeśli nauczyciel jest dajmy na to z opcji politycznej A to bedzie mówił że kłamstwo to poglądy wyrażane przez opcje polityczną B i odwrotnie. Dlatego nauczyciel nie może nam mówic co jest kłamstwem a co prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 20:35, Błoniak napisał:

No to tak: telefonu u nas nie można było nosić od dawna, więc czy będzie ten zakaz czy nie
to ja będę nosił, w mundurkach nie będę chodził, nawet jak nie będę wpuszczany za to do szkoły,
a co do "wyznawania miłości" to tylko się obejże czy nauczyciel nie idzie:)

nom racja :) zgadzam sie z toba :) w 100 % :)
jednym zdanie:
giertych do wora wor do jeziora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 20:27, boduczek napisał:

Ja nie wiem co wy od niego chcecie??!!
Stara sie zaprowadzic porzadek w polskich szkolach i moim zdaniem robi dobrze.
a co do mundurkow to nie wszystkich stac na nowe i firmowe ubrania, i niech kazdy z was przez
chwile pomysli jak by sie czul gdyby mial stare i zniszczone ubrania a wszyscy maja nowe i
firmowe ciuchy??!!

A wiesz ile te mundurki mogą kosztować?
Tak się składa,że ja wiem,bo w mojej szkole muszę takowe nosić.Tanie nie są. Szczególnie strój dziewczyn. Cena spokojnia odpowiada markowym ciuchom ( 80 zł to nie jest mało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Giertych próbuje coś osiągnąć nie wiedząc co ma zrobić. Gada głupoty nie znając się na tym o czym mówi. Próbuje zyskać poparcie nauczycieli, co się przerodziło w poparcie paru nawiedzonych "pseudo patriotów"(patrz jego ojciec).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sry za 2 posty ale zapomnialem dodac...
moja mam jest nauczycielka ( na dodatek uczy mnie chemii i biologi O_o) i jak widzi giertycha w telewizji (jak sie wypoiwada na temat uczniow) to zaraz do mnie gada ze sie urwie tym gowniarza... pozniej mi wjezdza na banie... normalnie koszmar...
przez tego swira giertycha starsza zryje mi banie... no ale az tak zle nie jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zresztą i tak po mundurkach bedzie widac czy ktos jest z bogatej rodziny czy z biedniejszej. Właściwie można to rozpoznac po stanie tego mundurka, bo osoba bogatsza bedzie miała bardziej zadbany i czesciej zmieniany mundurek, a osoba biedniejsza nie. Więc argument za mundurkami typu "przestanie to rozróżniać bogatych i biednych" jest moim zdaniem bez żadnego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 20:42, MROZU| napisał:

Giertych próbuje coś osiągnąć nie wiedząc co ma zrobić. Gada głupoty nie znając się na tym
o czym mówi. Próbuje zyskać poparcie nauczycieli, co się przerodziło w poparcie paru nawiedzonych
"pseudo patriotów"(patrz jego ojciec).

hmm mowa tu o mojej mamie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisłem, że teoria jest wadliwa. W takim wypadku powinno być jak z sędzią- bezstornny i obiektywny. Niestety jest to bardzo trudno osiągnąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś już o tym nie pisał, ale kiedyś podobno pojawił się pomysł Egzorcystów Szkolnych, którzy mieli rzekomo przepędza Szatana ze złych uczniów, którym nie mogli pomóc nauczyciele. :/
Na szczęście ktoś się opamiętał i nie umieszczono tego w programie 0 tolerancji. W pewnym sensie szkoda. Byłoby może nawet śmiesznie... Wyobraźcie sobie ''''przepędzanie szatana'''' z jakiegoś ucznia/uczennicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I w tym momencie autentycznie spadłem z krzesła ze smiechu. Ja chcę takiego egzorcyste jeśli szedłby teorią LPRu to miałby ze mnie co wypędzać. Swoją drogą czosnek nawet lubię więc musiałby spróbowac wodą świeconą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomimo, że już dawno nie siedzę w szkolnej ławce (tylko w studenckiej)wypowiem się na temat programu pt. "Zero tolerancji" pana ministra oświaty Giertycha. Może nie będzie o wszystkich punktach jego programu ale o tych najważniejszych i owszem.
Więc po kolei.
a) Wzmocniona pozycja i rola dyrektora szkoły- Pomysł jak dla mnie dobry.
b) Możliwość sprawdzenia trzeźwości ucznia przez dyrektora- O to to, za tym jestem jak najbardziej. Nie raz widziałem jednego z drugim chlejącego wińsko na przerwie w krzakach za szkołą. A i więcej słyszałem.
c) Nowe formy karania uczniów- Tu uczucia mam mieszane. Kto i za jakie przewinienia będzie wyznaczał jakie kary. Ponadto zsyłka do szkół specjalnych nigdy nie jest dobrym pomysłem, tymbardziej, że mają to być szkoły-więzienia, z tego co wynika do tej pory. A w takiej szkole taki uczeń poza jeszcze większą chamskością, by nie nazwać tego gorzej, niczego się nie nauczy, bo i jaki nauczyciel będzie chciał uczyć w takiej szkole z własnej woli? Co innego natomiast prace społeczne na rzecz szkoły, innych uczniów czy społeczności lokalnej. Tu akurat popieram. Taki jeden z drugim gnojek dowie się ile pracy trzeba włożyć w coś co potem inny zniszczy o wiele mniejszym kosztem i tak dalej. Ogólnie jednak to propozycję tą uważam za minus.
d) Godny ubiór i mundurki- Tu także popieram godny ubiór. Panienki ubrane w miniówę, w butach na wysokim obcase, sweterku do pępka, i różowym makijażu nie są jednak szczytem elegancji. Nazwałbym to raczej szczytem mody lafirynckiej, by nie użyć dosadniejszego określenia, którego jednak nie użyję z powodu obecności na forum osób poniżej 18 roku życia. Chociaż i tak każdy wie, że chodzi o słowo na literę k. Szkoła jednak jest miejscem urzędowym, można by powiedzieć i godny ubiór to podstawa. Mundurki to jednak odrębna sprawa każdej szkoły i uważam, że ministerstwo nie powinno się do tego mieszać. To powinno leżeć w gestii każdej szkoły plus ewentualnie rady rodziców. No i taka sprawa, że za te mundurki ktoś musiałby zapłacić. A znając życie nie byłyby one tanie.
e) Zakaz korzystania z komórek na lekcjach- Także jestem za. Nie ma nic bardziej wkurzającego niż komórka dzwoniąca w czasie zajęc lekcyjnych. Natomiast co do zakazu korzystania z komórek na terenie szkoły poza zajęciami lekcyjnymi... I tak nie będzie to przestrzegane także więc zakaz będzie tylko na papierku. Więc w tym aspekcie jestem przeciwny, szkoda po prostu drzew.
f) Godzina nocna dla dzieci i młodzieży- Kompletna porażka, nawet szkoda o tym pisać.
g) Osoba dostarczająca nieletniemu alkohol ma odpowiadać za szkody przez nią wyrządzone- Jak dla mnie bardzo dobry pomysł.

Jak widać w większości przypadków jestem za postulatami Giertycha. Aż sam się sobie dziwię, gdyż człowieka tego nie trawię.

I pamiętajcie, że los ten zgotowali wam koledzy którzy nakładali kosz na głowę nauczyciela jak i ci którzy jeszcze inne rzeczy. Możecie im podziękować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dużo osbó jest tu "z góry" uprzedzonych do pana Romana.
A prawda jest taka , że jest to jedyny minister , który próbuje zmienić coś w tym bagnie. Na efekty poczekajmy , bo nic od razu. Bardzo cieszyłbym się, jakby do szkoły wprowadzono Wychowanei Patriotyczne i to już od najmłodszych klas , bo wielu ludzi nei potrafi docenić naszego kraju i docenić dziś tych , który o niego walczyli. lecz z tego co wiem , tej lekcji ma niestety nie być , no ale to się jeszcze zobaczy.
Panie Romanie powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Bardzo cieszyłbym się, jakby do szkoły wprowadzono Wychowanei

Dnia 07.11.2006 o 20:58, VendettaBoy napisał:

Patriotyczne i to już od najmłodszych klas , bo wielu ludzi nei potrafi docenić naszego kraju
i docenić dziś tych , który o niego walczyli. lecz z tego co wiem , tej lekcji ma niestety
nie być , no ale to się jeszcze zobaczy.
Panie Romanie powodzenia ;)


Wychowania Patriotycznego nie miałem i prawdę mówiąc niepotrzebowałem. Kraj swój cenię, podobnie jak i ludzi którzy za niego walczyli i go tworzyli. I to zarówno tych z czasów powstawania I Rzeczpospolitej polskiej, Z czasów Rozbiorów i powstań jak i tych którzy odbudowywali kraj po 1945 roku. Ale niektórzy o tych ostatnich widać zapomnieli. Także więc lekcji tej mogłoby równie dobrze nie być. Bo patriotyzm wynosi się z domu, tworzy się on u każdego człowieka samodzielnie. Nie może on zostać narzucony. A to Wychowanie Patriotyczne będzie właśnie narzuceniem patriotyzmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 20:58, VendettaBoy napisał:

Widzę, że dużo osbó jest tu "z góry" uprzedzonych do pana Romana.
A prawda jest taka , że jest to jedyny minister , który próbuje zmienić coś w tym bagnie. Na
efekty poczekajmy , bo nic od razu. Bardzo cieszyłbym się, jakby do szkoły wprowadzono Wychowanei
Patriotyczne i to już od najmłodszych klas , bo wielu ludzi nei potrafi docenić naszego kraju
i docenić dziś tych , który o niego walczyli. lecz z tego co wiem , tej lekcji ma niestety
nie być , no ale to się jeszcze zobaczy.

Patriotyzm nie powinien być narzucany. Człowiek powinien sam go w sobie kształtować. Równie dobrze można by od małego wbijać do głowy jakim to wspaniałym systemem jest kapaitalizm,który przecież też ma wady.

Dnia 07.11.2006 o 20:58, VendettaBoy napisał:

Panie Romanie powodzenia ;)

Będzie mu potrzebne... bo budowanie kaplic w szkole(pamiętajmy o wolności wyznań! Meczety też powinny się znaleźć) oraz zakaz wnoszenie komórek na teren szkoły(wnoszenia, a nie gadania na lekcji) to po prostu jakieś nieporozumienie. A to.ze mundurki miałyby zakończyć podział na biednych i bogatych można między bajki włożyć. Taki mundurek tani nie jest, a w jednej sztuce nie będziesz chodził przez cały tydzień szkolny,chyba ze będziesz dwa razy prać go w ciągu tego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować