Zaloguj się, aby obserwować  
rogoz94

Minister Edukacji Narodowej - co sądzicie o jego pomysłach? [M]

3043 postów w tym temacie

wszytkie pomyslu giertycha sa glupiei bezsensowne!! agrasja jest w szkolach od dawna i dopiero po smierci ani ktos zwrocil na to uwage! teraz jest wielkie halo a potem a jak wszyscy zapomna to dalej bedzie tak jak bylo. poza tym ci najwieksi chuliganie z giertycha sobie nic nie robia i maja go gdzies!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra popierasz Giertycha??? To sobie poczytaj na wp w aktualnościach(wiadomosci.wp.pl/kat,51514,wid,8581205,wiadomosc.html --- To o komórkach) mi sięażkrew qwa gotuje jak jego "twarz" widzę a jak już przypomnę sobie to co proponował to mam ochotę dopaść broń!!! Tak samo z utworzeniem szkół dla specjalnych uczniów ----- to byłaby męka dla nauczycieli---pomyśl cała klasa osób, które biją młodszych, biorą dragi jarają jointy, biorą udziały w zamieszkach itp. I jak taki biedny nauczyciel miałby wytrzymać??? Weź mi odpowiedz adwokacie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 22:29, krzysiek253 napisał:

a słyszeliście o nowym pomyśle pana Romana G.??? Wymyślił godzinę policyjną dla dzieci!!! CHORE!!!!


No racja, bo jak ma się 12 lat to powinno się łazić po mieście po godz. 22, amerykańscy naukowcy dowiedli, że ma to bardzo dobry wpływ na rozwój dziecka i poszerzanie jego horyzontów... tia, kufa, jasne...

Moim zdaniem nie jest to tragiczny zakaz jeżeli nie będzie nadużywany i nie będą kontolować każdego możliwego człowieka na ulicy. Moim zdaniem powinni tylko tych naprawde młodych, i którzy w widoczny sposób dziwnie się zachowują (czytaj są pijani/naćpani, że hej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciw większości reform Romana, ale jedna z nich mi się nawet podoba (narazie :) ) - obowiązkowe wycieczki patriotyczne finansowane z budżetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem, to całkiem proste jak się postarasz to zapewne zrozumiesz. Obecnie wielu nauczycieli ma do czynienia z podobną klasą, a tu się jakoś nie oburzasz, ciekawe czemu? Wystarzczy że w tych ośrodkach wychowawczych będą ludzie kompetetni, przygotowani do pracy z trudną młodzieżą, a nie zwykli nauczyciele. A o komórkach to już tu tyle razy pisałem, że wybacz, ale będziesz musiał sobie poszukać w moich poprzednich postach. Albo co mi tam :
Komórek na lekcji nie nigdy nie można było używać, a w niektórych szkołach na przerwach również. Nadal pozwolenie na używanie ich między zajęciami pozostanie w gestii dyrektorów szkół. Niestety musisz się czepić czegoś innego...

Wiecie co jak czytam kolejne wypowiedzi osób, które więcej zawierają epitetów o Romku niż konstruktywnej krytyki obecnych pomysłów to dochodzę do takich oto wniosków. Większość młodych ludzi nie zastanawia się nad celem, założeniami czy nad szczegółami programu. Wystarczy że słyszą "giertych" i się otwiera klapka, sypią się bluzgi. Ja wiem, że Roman jest delikatnie mówiąc przegrany, nie zbuduje sobie nigdy autorytetu, jego poprzednie pomysły były nieprzemyślane i szkodliwe, intencje jakimi się kieruje są wątpliwe, w jego spojrzeniu trudno dostrzec choć cień inteligencji ale... No właśnie. W tym wypadku chyba robi to co konieczne. Nie ma innego wyjścia, a przynajmniej nikt jeszcze nie znalazł innego sposobu (realnego) na ogarnięcie chaosu jaki panuje w szkołach. Poprostu program jest postrzegany przez pryzmat jego osobby, co wydaje się być zrozumiałe, wszak Roman z głupich decyzji jak dotąd słynął, ale warto jednak się dokładnie przyjżeć i tej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej zdziwił "zakaz przytulania się"...
Może od razu zakaz dotyku? Mundurki przypominające ubrania amiszów?
Osobne szkoły dla dziewcząt i chłopców? Zakaz patrzenia w oczy?

Oczywiście trochę koloryzuję ;) Ale po prostu mnie to dziwi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm... to może niech zabiera dzieci rodzicom w wieku 7 lat zamyka w specjalnych szkołach do 18 roku życia, i przemienia je tam w przykładnych obywateli. Po co męczyć sę z reformami, jak można umieścić wszystkich w ośrodku zamkniętym i przerabiać na "cyborgi"???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do nauczycieli, którzy będą nauczać w tych "ośrodkach specjalnych", słyszałem, że będą to ludzie po służbie wojskowej.

I również podzielam opinię, że jeżdzenie po Giertychu i każdej jego reformie stało się już sportem narodowym młodzieży. Mało kto ma prawdziwie wyrobione na jakiś temat zdanie, po prostu innym się nie podoba to mnie też i wali bzdury o jakimś ograniczaniu jego wolności i takich tam.


toolek

Pomysł z osobnymi szkołami dla chłopców i dziewczyn też się przewinął, prawda jest często dziwniejsza od fikcji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały czasz idzie w gorszym kierunku postanawia już tyle rzeczy że można się pogłubić zamiast realizować tych ważniejszych to dodaj nowe i nowe propozycję i większość jest nieralna jak tak dalej będzie i będą realizowane to dojdzie do trzymania ucznów w klatce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaak. Dobry pomysł. Nazywałoby się "Giertych jugend" :D
Powiedz mi, o co Ci chodzi? Bo z tym komentarzem to się dokładnie wpisujesz w to o czym pisałem w poprzednim poście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 23:08, smigolx napisał:

Cały czasz idzie w gorszym kierunku postanawia już tyle rzeczy że można się pogłubić zamiast
realizować tych ważniejszych to dodaj nowe i nowe propozycję i większość jest nieralna jak
tak dalej będzie i będą realizowane to dojdzie do trzymania ucznów w klatce


Sam piszesz, że jeszcze nic nie zrobił, a już mówisz jakie będą dalsze zmiany. To on robi coś czy nie w końcu?
Jak zapewne wiesz każda reofrma wymaga czasu. Szczegółowego dopracowania, określenia nakładów fonansowych (nie mówiąco ich pozyskaniu). Romek zapowiedział, że zmiany wejdą w życie najwcześniej w lutym, albo marcu. Do tego czasu szkoły będą same decydowały o ewentualnym zaostrzeniu rygoru. Swoją drogą kiedy efekty będą widoczne (po kilku latach) ciekawe ile osób sie podejmie ich oceny. Obecny stan rzeczy w dużej mierze jest winą nieudanej reformy a jakoś mało się o tym mówi... A no tak, zapomniałem, że nasze społeczeństwo ma krótką pamięć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co lubić? Ja uważam go za skończonego... no wiesz za kogo. Zmieniania? Powiedz mi, czy obecna bezkarność młodzieży i zuchwałość Ci odpowiada? Zakładam, że nie. Skoro tak jest, to powiedz mi czy znasz inny sposób na opanowanie rozwydrzonych bachorów? Również podejrzemam, że nie. Spytaj się rodziców co o tym myślą, czy nie uważają, że trzeba w szkołach wprowadzić większy rygor i jak to było za ich czasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie jest tak jak Giertych mówi zdanie to Z początku wydaje się fajne ale jak dojdzie do jego końca to jest totalna CHAŁA-nie mylić z ĆHAŁWĄ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 22:23, Mastexx100 napisał:

Dobra popierasz Giertycha??? To sobie poczytaj na wp w aktualnościach(wiadomosci.wp.pl/kat,51514,wid,8581205,wiadomosc.html
--- To o komórkach) mi sięażkrew qwa gotuje jak jego "twarz" widzę a jak już przypomnę sobie
to co proponował to mam ochotę dopaść broń!!! Tak samo z utworzeniem szkół dla specjalnych
uczniów ----- to byłaby męka dla nauczycieli---pomyśl cała klasa osób, które biją młodszych,
biorą dragi jarają jointy, biorą udziały w zamieszkach itp. I jak taki biedny nauczyciel miałby
wytrzymać??? Weź mi odpowiedz adwokacie!!!

Do takich szkół nie będą zatrudniani nauczycieli z "normalnych" gimnazjów. Przecież to oczywiste. Tak samo jak to że będzie kilku wychowawców takich klas i co najmniej dwóch nauczycieli na lekcji.

Nie mam wykształcenia prawniczego -> nie kumam tego adwokata.

Poza tym niema najmniejszego powodu przejmować się takimi uczniami -> będą tam odpowiednio resocjalizowani.
Twoje argumenty uważam za raczej śmieszne - ale szanuję zdanie, podobnie jak poprzednika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napisałm lubić bo nie wiedziałem jakiego słowa użyc. A moi rodzice są jak najbardziej za Romkiem. Ale powiedz mi czy te jego wszystkie zakazy, nakazy i reformy nie buntują przeciw niemu młodzieży? A z niewolnka nie ma proacownika(jak mówi moja babcia) Jak młodzi nie będą się chcieli zmienić to się nie zmienią, chyba, że ktoś wpadnie na jakiś genialny pomysł i dotrze d "trudnej młodzierzy"!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zmienią siebie to będą zmuszeni do zmiany swojego zachowania. A następne pokolenia wychowane w tym duchu, będą dużo łatwiejsze do opanowania. Myśl o przyszłości, ci którzy już teraz popełniają przestępstwa nie są adresatami zmian. Jakiego niewolnika? Ktoś Cię chce zniewolić? A w jaki sposób? Ograniczyć, może jeszcze...
Bunt jest cechą młodzieży. Zawsze się buntuje, przeciw wszystkiemu, ale zastanów się do czego by doszło gdyby młodzieńczą wojowniczość zostawić samą sobie. A zresztą gwarantuje Ci, że mało będzie takich, którzy się zbuntują. Teraz dużo gadają, ale jak przyjdzie co do czego to się dostosują z obawy przed konsekwencjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować