Zaloguj się, aby obserwować  
rogoz94

Minister Edukacji Narodowej - co sądzicie o jego pomysłach? [M]

3043 postów w tym temacie

Dnia 08.09.2006 o 17:08, Sarafan_Knight napisał:

> to jest "wazna decyzja" przez ten glupie pomysl wiekszosc tegorocznych maturzystow nie
ma szans
> dostac sie na studia bo ci ktorzy nie zdali a raczej niby "zdali" zajeli miejsca tym ktorzy

> w zyciu chca cos osiagnac

Co Ty w ogóle wypisujesz? NIKT z osób, których objęła amnestia maturalna nie zajął miejsca
osobie, która zdała wszystkie przedmioty. Amnestia znacznie ułatwi zdobycie wyższego wykształcenia
wielu osobom (prywatne uczelnie). W Polsce zaczyna brakować specjalistów, a to będzie jedna
z metod pozyskania ich większej ilości.


Widzisz ja wiem co wypisuje bo moich znajomych spotkala tak sytuacja wiec mi nie mow takich rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 17:10, SoulShot napisał:

Widzisz ja wiem co wypisuje bo moich znajomych spotkala tak sytuacja wiec mi nie mow takich
rzeczy...


Chcesz mi powiedzieć, że osoba, która nie zdała z jednego przedmiotu matury, zajęła miejsce na studiach dziennych osobie, która zdała maturę ze wszystkiego? Dziwne... A jeszcze dziwniejsze jest to, że amnestia maturalna weszła w życie dopiero dzisiaj, więc osoby, których objęła nie mogli jeszcze dostać świadectw maturalnych, przez co nie mogli składać wniosków na studia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 16:49, Sarafan_Knight napisał:

> /.../Większość z Was powinna zadać sobie pytanie, gdzie byli poprzedni ministrowie edukacji. /.../
Teraz mamy ministra, który jest aktywny i STARA się coś zrobić, a nie siedzi bezczynnie
i inkasuje majątek na swoje konto...

Pdzielam Twoje zdanie, chociaż może nie do końca. Poprzedni ministrowie edukacji dbali o spokój własny i własną kase, dlatego mamy, to, co mamy. Amnestię maturalną uważam za głupi pomysł, matura powinna być bardzo trudnym egzaminem albo średnio trudnym, jednak przy zachowaniu egzaminów wstepnych na wyższe uczelnie. Bo i po co nadprodukcja niedouczonych "yntelygentów"? Kaplice w szkołach to już gruba przesada, chociaż sam katolikiem jestem. Jak ktoś zafunduje z własnych pieniędzy, albo szkoła jest wyznaniowa, to zupełnie co innego. I chyba o kaplice w takich szkołach chodzi ale wtedy dlaczego nie?
Mundurki popieram, ale... dzieci rosną, ile razy taki mundurek trzeba wymieniać? musiałby byc dotowany, czyli ktoś znowu by na tym zarabiał. Trzeba dobrze dopracować ten pomysł.
No i teraz najlepsze, albo najgorsze, jak kto woli. Jestem zwolennikiem kar cielesnych - na niektórych nic innego nie działa. Chyba, żeby specjalne szkoły dla wyjątkowych obiboków, z internatem i wyżywieniem i jego brakiem, jak narozrabia...
-> Mudra
Według większości nauczycieli jest to dyletancka aktywność. Nic dziwnego, związek nauczycieli jest najbardziej chyba lewicowym związkiem w Polsce i stanowi wierny elektorat SLD. Krytykują Giertycha strasznie, ale co sami przez te lata zrobili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 17:13, Sarafan_Knight napisał:

> Widzisz ja wiem co wypisuje bo moich znajomych spotkala tak sytuacja wiec mi nie mow takich

> rzeczy...

Chcesz mi powiedzieć, że osoba, która nie zdała z jednego przedmiotu matury, zajęła miejsce
na studiach dziennych osobie, która zdała maturę ze wszystkiego? Dziwne... A jeszcze dziwniejsze
jest to, że amnestia maturalna weszła w życie dopiero dzisiaj, więc osoby, których objęła nie
mogli jeszcze dostać świadectw maturalnych, przez co nie mogli składać wniosków na studia...


I wlasnie tu lezy caly problem...NIE MOGĄ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 16:56, Sarafan_Knight napisał:

To zależy, bo ja jak na razie widzę wiecej pożytku niż kłopotów (może poza tymi nieszczęsnymi
mundurkami i rozdzieleniem historii polski od historii powszechnej).


Widzisz póki co nie mamy jeszcze do czynienia z prawdziwymi efektami działalności Pana G - to dopiero początek i przyjdzie nam nieco poczekac na rezultaty; czego zresztą bardzo się obawiam. Na koniec jeszcze szybkie pytanko. Mianowicie: nie martwi Cię to, że w pewnej mierze o przyszłości młodych ludzi decyduje zagorzały ideowiec, który idei swych nie zarzuci, a wręcz przeciwnie będzie je krzewił z jeszcze większą zawziętością oraz którego dotychczasowe posunięcia (a także sposób działania) najlepiej obrazuje przykład maturalnych amnestii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 17:14, KrzysztofMarek napisał:

Według większości nauczycieli jest to dyletancka aktywność. Nic dziwnego, związek nauczycieli
jest najbardziej chyba lewicowym związkiem w Polsce i stanowi wierny elektorat SLD. Krytykują
Giertycha strasznie, ale co sami przez te lata zrobili?


Widzisz zadales dobre pytanie "co zrobili"...nic wielkiego...ale kwestia polskie polityki to temat zbyt obszerny i zagmatwany...wiec trudno bedzie dojsc kto zrobil duzo a kto nic...kazdy ma "jakies" zaslugi...ale nie mozemy mowic ze pomysl giertycha to jakis krok do przodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 17:18, Mudra napisał:

> To zależy, bo ja jak na razie widzę wiecej pożytku niż kłopotów (może poza tymi nieszczęsnymi

> mundurkami i rozdzieleniem historii polski od historii powszechnej).

Widzisz póki co nie mamy jeszcze do czynienia z prawdziwymi efektami działalności Pana G -
to dopiero początek i przyjdzie nam nieco poczekac na rezultaty; czego zresztą bardzo się obawiam.
Na koniec jeszcze szybkie pytanko. Mianowicie: nie martwi Cię to, że w pewnej mierze o przyszłości
młodych ludzi decyduje zagorzały ideowiec, który idei swych nie zarzuci, a wręcz przeciwnie
będzie je krzewił z jeszcze większą zawziętością oraz którego dotychczasowe posunięcia (a także
sposób działania) najlepiej obrazuje przykład maturalnych amnestii?


Chwala dla ciebie absolutnie cie popieram!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2006 o 17:16, SoulShot napisał:

I wlasnie tu lezy caly problem...NIE MOGĄ


Bezsens. Ci co nie zdali by matury bez amnestii tak przynajmniej nie muszą podchodzić do matury 2gi raz. A bez amnestii nawet tego by nie mieli. Jak ktoś musiał na Giertychu polegać (czyli miał pałę z jakiegoś przedmiotu), raczej nie powinien iść na studia. Tym bardziej, że poziom trudności matury systematycznie obniża się od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 17:16, SoulShot napisał:

I wlasnie tu lezy caly problem...NIE MOGĄ


Wieć dlaczego wypisujesz, że osoby, które nie zdały matury z jednego przedmiotu zajęły miejsca na studiach Twoim znajomym, którzy zdali wszystkie przedmioty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 17:20, Sarafan_Knight napisał:

> I wlasnie tu lezy caly problem...NIE MOGĄ

Wieć dlaczego wypisujesz, że osoby, które nie zdały matury z jednego przedmiotu zajęły miejsca
na studiach Twoim znajomym, którzy zdali wszystkie przedmioty?


Bo takie sytuacje mialy miejsce...jak nie wierzysz obejrzal bys od czasu do czasu np"fakty''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 17:20, Sarafan_Knight napisał:

Wieć dlaczego wypisujesz, że osoby, które nie zdały matury z jednego przedmiotu zajęły miejsca
na studiach Twoim znajomym, którzy zdali wszystkie przedmioty?


Ty się pytaj jego a on ciebie. To jest idiotyzm. Ktoś kolesiowi bzdur naopowiadał i teraz powtarza głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 17:18, Mudra napisał:

Na koniec jeszcze szybkie pytanko. Mianowicie: nie martwi Cię to, że w pewnej mierze o przyszłości
młodych ludzi decyduje zagorzały ideowiec, który idei swych nie zarzuci, a wręcz przeciwnie
będzie je krzewił z jeszcze większą zawziętością oraz którego dotychczasowe posunięcia (a także
sposób działania) najlepiej obrazuje przykład maturalnych amnestii?


Nie martwi mnie. A wiesz dlaczego? Bo on jako jedyny od bardzo długiego czasu ma siłę i możliwości zrobienia porządku w systemie edukacji. Czasami jest potrzebna mocna ręka, żeby naprawić to, co inni popsuli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2006 o 17:23, SoulShot napisał:

Bo takie sytuacje mialy miejsce...jak nie wierzysz obejrzal bys od czasu do czasu np"fakty''

Albo pewnie poczytał "Fakt: ;)
Rozporządzenie zostało dziś podpisane więc nie mogy mieć miejsca takie zdarzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 17:23, SoulShot napisał:

> > I wlasnie tu lezy caly problem...NIE MOGĄ
>
> Wieć dlaczego wypisujesz, że osoby, które nie zdały matury z jednego przedmiotu zajęły
miejsca
> na studiach Twoim znajomym, którzy zdali wszystkie przedmioty?

Bo takie sytuacje mialy miejsce...jak nie wierzysz obejrzal bys od czasu do czasu np"fakty''


Zagadka. Znajdź sprzeczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 17:23, SoulShot napisał:

Bo takie sytuacje mialy miejsce...jak nie wierzysz obejrzal bys od czasu do czasu np"fakty''


Fakty oglądam praktycznie codziennie. Widzę, że Ty się zaczynasz już zasłaniać tym, że tak mówili w programach informacyjnych... Przed chwilą pisałeś, że taka sytuacja dotknęła Twoich znajomych... Pozostawię to bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 17:23, Sarafan_Knight napisał:

> Na koniec jeszcze szybkie pytanko. Mianowicie: nie martwi Cię to, że w pewnej mierze o
przyszłości
> młodych ludzi decyduje zagorzały ideowiec, który idei swych nie zarzuci, a wręcz przeciwnie

> będzie je krzewił z jeszcze większą zawziętością oraz którego dotychczasowe posunięcia
(a także
> sposób działania) najlepiej obrazuje przykład maturalnych amnestii?

Nie martwi mnie. A wiesz dlaczego? Bo on jako jedyny od bardzo długiego czasu ma siłę i możliwości
zrobienia porządku w systemie edukacji. Czasami jest potrzebna mocna ręka, żeby naprawić to,
co inni popsuli...


niekturym ludziom trudno przemowic do rosadku...ale coz...nic wiecj w tej kwesti nie mam do powiedzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 17:26, Sarafan_Knight napisał:

> Bo takie sytuacje mialy miejsce...jak nie wierzysz obejrzal bys od czasu do czasu np"fakty''


Fakty oglądam praktycznie codziennie. Widzę, że Ty się zaczynasz już zasłaniać tym, że tak
mówili w programach informacyjnych... Przed chwilą pisałeś, że taka sytuacja dotknęła Twoich
znajomych... Pozostawię to bez komentarza.


Nie wiem czemu takie rzeczy wygadujesz ze sie zaslaniam...? to jest dobry przyklad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 17:14, KrzysztofMarek napisał:

Według większości nauczycieli jest to dyletancka aktywność. Nic dziwnego, związek nauczycieli
jest najbardziej chyba lewicowym związkiem w Polsce i stanowi wierny elektorat SLD. Krytykują
Giertycha strasznie, ale co sami przez te lata zrobili?


No cóż, ja z SLD ani z jakimkolwiek innym ugrupowaniem politycznym nie mam zbyt wiele wspólnego. Mam tylko swoje zdanie, zdanie zwykłego człowieka, który nie bardzo godzi się by na stanowisko ministra edukacji drogą eksperymentu powoływać skończonego ideowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 17:27, SoulShot napisał:

Nie wiem czemu takie rzeczy wygadujesz ze sie zaslaniam...? to jest dobry przyklad...


Tylko, że niczego takiego nie mówili w żadnym programie informacyjnym. Były wręcz wypowiedzi rektorów szkół wyższych, że nie ma mowy, aby osoba z niezdanym jednym przedmiotem dostała się na studia dzienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 17:23, Sarafan_Knight napisał:

Nie martwi mnie. A wiesz dlaczego? Bo on jako jedyny od bardzo długiego czasu ma siłę i możliwości
zrobienia porządku w systemie edukacji. Czasami jest potrzebna mocna ręka, żeby naprawić to,
co inni popsuli...


Szanuję Twoje zdanie, jednak nie mogę się z nim zgodzić. Rządy silnej ręki (?) ... źle mi się to kojarzy. Poczekamy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować