Zaloguj się, aby obserwować  
rogoz94

Minister Edukacji Narodowej - co sądzicie o jego pomysłach? [M]

3043 postów w tym temacie

szkoda ze PO i PIS nie maga dojsc do porozumienia
Mysle ze gdyby sie im udalo nasze spoleczenstwo bylo by teraz spokojniejsze nie martwilo by sie za bardzo o przyszlosc swoja i swoich bliskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 18:11, Sarafan_Knight napisał:

> Masz racje tylko ze wina ze ten stan pnosie PIS i PO bo jak bylo widac kilka miesiecy
temu
> nie mogli sie pogodzic tylko klucili sie o stolki i prowadzili brudna kampanie wyborcza...zeby

> nie ta sytuacja nie bylo by teraz takich problemow jak teraz...

Winę za nie powstanie koalicji PO-PiS ponosi tylko i wyłącznie PiS, który jako pierwszy nie
dotrzymał ustaleń (jeszcze przedwyborczych) podziału stanowisk. Gdyby PO zgodziła się na koalicje
z PiS na takich warunkach, to PO byłaby tylko marionetką w rękach PiS-u.


tak tylko ze widzisz PO tez nie zachowalo sie calkiem fer moim zdaniem za bardzo sie uniesli chonorem i to ich zgubilo tylko tyle ze nie powini patrzec na swoje dobro tylko na dobro panstwa i dobro obywateli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja przypominam sobie z Historii Powszechnej parę sytuacji gdy społeczeństwo uznało, że przydałyby się "rządy silnej ręki" i o ile się nie mylę wszystkie zakończyły się tragicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 17:44, Sarafan_Knight napisał:

Monitoring w szkole też sux? :P


Ale jaka to jego decyzja? W niektorych szkolach monitoring zainstalowany jest juz od dluzszego czasu. Z drugiej strony - juz widze jak wiejska podstawowka majaca jedna klase w danym roczniku, ledwo funkcjonujaca wprowadza do szkoly monitoring.

Cala afera z amnestia maturalna jest bez sensu. Ci, ktorzy nie zdali matury beda mieli egzaminy na wyzsze uczelnie. Proste i sprawdzone. Zreszta dla mnie sprawa jest oczywista - prog 30% to zaden prog. Tacy ludzie pojda na studia i zobacza np prog 75% na zaliczenia i 1 sesja szybko im studia z glowy wybije. Ludzi, ktorym naprawde powinela sie noga jest odsetek. Zreszta - w moim roczniku (1985) tez byli tacy ktorym powinela sie noga. Tez przezywali stres, w koncu to ostatni rok ze stara matura...A co bedzie jak nie zdam, co ja zrobie itd...Przed dlugi czas nie bylo wiadomo czy bedzie mozna zdawac rok pozniej mature na starych zasadach. I jakos nikt o amnestii nie myslal. Dla mnie to jest decyzja polityczna, a nie taka ktora ma poprawic sytuacje w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 18:13, zebara napisał:

A ja przypominam sobie z Historii Powszechnej parę sytuacji gdy społeczeństwo uznało, że przydałyby
się "rządy silnej ręki" i o ile się nie mylę wszystkie zakończyły się tragicznie.


to zalezy kto by uzywal tej "silnej" reki i z jaki skutkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 18:14, Kamiloos napisał:

o amnestii nie myslal. Dla mnie to jest decyzja polityczna, a nie taka ktora ma poprawic sytuacje
w szkole.


Zgadzam sie z taba w tej kwesti to chwyt polityczny niczemu nie sluzacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Monitoring – bardzo dobry pomysł, tylko ciekawe kto za to zapłaci, bo na pewno nie ministerstwo. Gdyby kamery zostały zamontowane na terenie całej szkoły, a nie tylko przy wejściach, to wtedy byłoby wiadomo kto popełnił dane wykroczenie. Pamiętam, jak w pewnej szkole (nie mojej) ktoś ukradł kurtkę. Oskarżenia padły na niewinną osobę, oczywiście dzięki nagraniu wszytko zostało wyjaśnione. Jestem za monitoringiem!

Mundurki – nieeee! Tylko nieeee munduuurkiiii! Nie rozumiem po co nam mundurki. Bezpieczniej z mundurkami nie będzie, jeżeli chodzi o prochy, to można je przemycać (Ja tego nie robie!) do szkoły nawet i w mundurku. Wszyscy będą wyglądać jak klony – może powstanie nowy film „Wojny Romana: Atak klonów”? Gdzie tu indywidualizm? Co do zaprzestania finansowej rywalizacji to do szkoły przynosi się też inne rzeczy nie tylko mundurek, po których można poznać zasobność portfela. Mundurki to też dodatkowy koszt – już bez mundurków szkoła do najtańszych nie należy.

Kaplica w szkołach – powiem szczerze, że dopiero teraz dowiedziałem się o tym pomyśle. Po co komu w szkole kaplica? Szkoła służy do nauki, a świątynie do modlitwy, można też modlić się w każdym miejscu! Jak tak dalej pójdzie, to w kościołach, lub w kancelarii parafialnej będą budowane szkoły. Kompletnie nie rozumiem tego pomysłu.

Patriotyzm – Patriotyzmu nie da się nauczyć! To jest jeden z rodzajów miłości, a miłości nie można się nauczyć. Wydaje mi się, że lekcje „patriotyzmu Romana” będą składały się z: machania flagą, śpiewania hymnu i chodzenia na parady z udziałem Młodzieży (każdy wie o jaką młodzież chodzi).

Podzielona historia – jak historia, to czemu nie biologia, chemia, fizyka, geografia, matematyka – wszystkie te przedmioty można podzielić na więcej. Tylko po co? Historia powszechna i historia Polski to nadal historia, więc nie ma sensu oddzielać Polski od reszty świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 18:15, SoulShot napisał:

> A ja przypominam sobie z Historii Powszechnej parę sytuacji gdy społeczeństwo uznało,
że przydałyby
> się "rządy silnej ręki" i o ile się nie mylę wszystkie zakończyły się tragicznie.

to zalezy kto by uzywal tej "silnej" reki i z jaki skutkiem


Niema znaczenia kto ani jak, rządzenie siłowe i podszyte fanatyzmem / cały czas mam na myśli Giertycha/ zawsze kończyło się żle, bez wyjątków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 18:08, Sarafan_Knight napisał:

> Panie(?!?) ministrze Giertychu Romanie, mam do pana jedo łatwe pytanie.
> Jakie jeszcze w tym kraju trzeba powymyślać bzdury aby w polsce skutecznie nie przerbnąć
matury?


Nie przebrnąć matury? ŻADEN z pomysłów ministra Giertycha nie utrudnia zdania matury (wręcz
to ułatwia).

Chodziło oto aby UCZCIWIE TO ZROBIĆ;) spoko
PiS i PO, nie ma opcji. PO nabrało się na świńskie oczka pisu i dobrze żę nie zgodziło sięna koalicjie.
PAMIĘTAJCIE, w naszych sercach jest polska naszych mażeń.. możemy zrobić to RAZEM .
Głosujcie na PO. Jak taki idiot.. jak taki giertych będzie nakazywał aby nienarodzone dziecko prawnie chronoić?!
Czy on je nosi?, męczy się z tym, aborcjia powinna być ogulnie dostępna a środki antykoncepcyjne na porządku dziennym a nie podchodzić do tego jak do narkotyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 18:14, Kamiloos napisał:

Ale jaka to jego decyzja? W niektorych szkolach monitoring zainstalowany jest juz od dluzszego
czasu. Z drugiej strony - juz widze jak wiejska podstawowka majaca jedna klase w danym roczniku,
ledwo funkcjonujaca wprowadza do szkoly monitoring.


Monitoring ma być instalowany tylko w dużych szkołach, w których wymaga tego sytuacja.

Dnia 08.09.2006 o 18:14, Kamiloos napisał:

Cala afera z amnestia maturalna jest bez sensu. Ci, ktorzy nie zdali matury beda mieli egzaminy
na wyzsze uczelnie. Proste i sprawdzone.


Nie będą mieli egzaminów. A wiesz dlaczego? Ponieważ organizowanie egzaminów na wyższe uczelnie jest w tym momencie nielegalne, a żadne zmiany legalizujące je nie są planowane.

Dnia 08.09.2006 o 18:14, Kamiloos napisał:

Zreszta dla mnie sprawa jest oczywista - prog 30%
to zaden prog. Tacy ludzie pojda na studia i zobacza np prog 75% na zaliczenia i 1 sesja szybko
im studia z glowy wybije.


To jest oczywiste. Amnestia maturalna bardzo pomoże osobom chcącym iść na studia zaoczne lub na uczelnie prywatne.

Dnia 08.09.2006 o 18:14, Kamiloos napisał:

Ludzi, ktorym naprawde powinela sie noga jest odsetek. Zreszta -
w moim roczniku (1985) tez byli tacy ktorym powinela sie noga. Tez przezywali stres, w koncu
to ostatni rok ze stara matura...A co bedzie jak nie zdam, co ja zrobie itd...Przed dlugi czas
nie bylo wiadomo czy bedzie mozna zdawac rok pozniej mature na starych zasadach. I jakos nikt
o amnestii nie myslal.


Czyli twierdzisz, że wprowadzenie amnestii jest niesprawiedliwe? A czy sprawiedliwe było to, że kiedyś były mniejsze wymagania w szkole? Czy sprawiedliwe było to, że maturę było o wiele łatwiej zdać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 18:20, zebara napisał:

> > A ja przypominam sobie z Historii Powszechnej parę sytuacji gdy społeczeństwo uznało,

> że przydałyby
> > się "rządy silnej ręki" i o ile się nie mylę wszystkie zakończyły się tragicznie.

>
> to zalezy kto by uzywal tej "silnej" reki i z jaki skutkiem

Niema znaczenia kto ani jak, rządzenie siłowe i podszyte fanatyzmem / cały czas mam na myśli
Giertycha/ zawsze kończyło się żle, bez wyjątków.


moze i masz racje ale rzady silnej reki nic chodzi tu o to zeby ktos uzywal niekonwecjonalnych metod politycznych tylko zeby rzadzil madrze, sprawiedliwie i z glowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 18:07, SoulShot napisał:

"normalne ubranie" co masz na mysli firmowe ciochy , dresy.? niektorzy a tzw" odziezy zachodniej
" kupuja ciuch wiekszosc biednej mlodziesz chodzi ciagle ubranych tak samo a co z rodzinami
w ktorych panuje "patologia" jak dzieciak ma zadbac o siebie skoro ciagle ma stres alkochol
te sprawy..myslisz ze taki dzieciak mysli co na sibie wlozyc mysli tylko jak szybko wyjsc z
domu do szkoly zeby sie uczyc i byc kims wiecej niz jego ojcie..ta sytuacja nie jest dla niego
wcale taka prosta zakladajac ze dzieciak idzisz do 1 klasy szkoly podstawowej


(plus posty poprzednie i następne)

Czytam twoje wypowiedzi i odnoszę wrażenie, że na siłę starasz się COŚ wymyślić. Cokolwiek, byle tylko przyznano ci rację. Nie możesz zrozumieć, że straszne głupoty z tego wychodzą? Robisz śmietnik, po polsku pisać nie umiesz. Skoro już argumentujesz o ekstremalnie biednych uczniach: książki kosztują, długopisy kosztują, zeszyty kosztują. Do tej pory nie było problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 18:22, Sarafan_Knight napisał:

> Ale jaka to jego decyzja? W niektorych szkolach monitoring zainstalowany jest juz od dluzszego

> czasu. Z drugiej strony - juz widze jak wiejska podstawowka majaca jedna klase w danym
roczniku,
> ledwo funkcjonujaca wprowadza do szkoly monitoring.

Monitoring ma być instalowany tylko w dużych szkołach, w których wymaga tego sytuacja.

> Cala afera z amnestia maturalna jest bez sensu. Ci, ktorzy nie zdali matury beda mieli
egzaminy
> na wyzsze uczelnie. Proste i sprawdzone.

Nie będą mieli egzaminów. A wiesz dlaczego? Ponieważ organizowanie egzaminów na wyższe uczelnie
jest w tym momencie nielegalne, a żadne zmiany legalizujące je nie są planowane.

> Zreszta dla mnie sprawa jest oczywista - prog 30%
> to zaden prog. Tacy ludzie pojda na studia i zobacza np prog 75% na zaliczenia i 1 sesja
szybko
> im studia z glowy wybije.

To jest oczywiste. Amnestia maturalna bardzo pomoże osobom chcącym iść na studia zaoczne lub
na uczelnie prywatne.

> Ludzi, ktorym naprawde powinela sie noga jest odsetek. Zreszta -
> w moim roczniku (1985) tez byli tacy ktorym powinela sie noga. Tez przezywali stres, w
koncu
> to ostatni rok ze stara matura...A co bedzie jak nie zdam, co ja zrobie itd...Przed dlugi
czas
> nie bylo wiadomo czy bedzie mozna zdawac rok pozniej mature na starych zasadach. I jakos
nikt
> o amnestii nie myslal.

Czyli twierdzisz, że wprowadzenie amnestii jest niesprawiedliwe? A czy sprawiedliwe było to,
że kiedyś były mniejsze wymagania w szkole? Czy sprawiedliwe było to, że maturę było o wiele
łatwiej zdać?



tylko czy uwazasz ze amnestia to sprawiedliwe rozwiazanie dla wszystkich..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 18:23, Matteos napisał:

> "normalne ubranie" co masz na mysli firmowe ciochy , dresy.? niektorzy a tzw" odziezy
zachodniej
> " kupuja ciuch wiekszosc biednej mlodziesz chodzi ciagle ubranych tak samo a co z rodzinami

> w ktorych panuje "patologia" jak dzieciak ma zadbac o siebie skoro ciagle ma stres alkochol

> te sprawy..myslisz ze taki dzieciak mysli co na sibie wlozyc mysli tylko jak szybko wyjsc
z
> domu do szkoly zeby sie uczyc i byc kims wiecej niz jego ojcie..ta sytuacja nie jest dla
niego
> wcale taka prosta zakladajac ze dzieciak idzisz do 1 klasy szkoly podstawowej

(plus posty poprzednie i następne)

Czytam twoje wypowiedzi i odnoszę wrażenie, że na siłę starasz się COŚ wymyślić. Cokolwiek,
byle tylko przyznano ci rację. Nie możesz zrozumieć, że straszne głupoty z tego wychodzą? Robisz
śmietnik, po polsku pisać nie umiesz. Skoro już argumentujesz o ekstremalnie biednych uczniach:
książki kosztują, długopisy kosztują, zeszyty kosztują. Do tej pory nie było problemu.



Twoja wypowiedz mnie smieszy...nigdy nie zaznales biedy to co o niej wiesz ..i w wtrocaj sie w rozmowe jesli nie nadąrzasz do niej a co do pisania to nie pismo sie liczy tylko tresc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 18:21, In The End napisał:

Czy on je nosi?, męczy się z tym, aborcjia powinna być ogulnie dostępna a środki antykoncepcyjne
na porządku dziennym a nie podchodzić do tego jak do narkotyków.


A widziałeś moze filmy pokazujące aborcje? Ja widziałem. I zapewne jak byś Ty obejrzał, to też byś zmienił zdanie...

Co do środków antykoncepcyjnych, to możemy się mniej więcej zgodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 18:21, In The End napisał:

> > /.../ aborcjia powinna być ogulnie dostępna a środki antykoncepcyjne
na porządku dziennym a nie podchodzić do tego jak do narkotyków.

Dobrym środkiem antykoncepcyjnym jest młotek, albo siekiera. To na gimnazjalistów i licealistów. Nie masz matury, jesteś przedczłowiekiem, można Cię skasować. Wiesz, jeden z pisarzy całe opowiadanie takiej sytuacji poświęcił ( tylko u niego wystarczyło nauczyć się pisać i liczyć, żeby z przedczłowieka zostać człowiekiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 18:24, SoulShot napisał:

tylko czy uwazasz ze amnestia to sprawiedliwe rozwiazanie dla wszystkich..?


Uważam, że jest sprawiedliwe dla większości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 18:28, Sarafan_Knight napisał:

> tylko czy uwazasz ze amnestia to sprawiedliwe rozwiazanie dla wszystkich..?

Uważam, że jest sprawiedliwe dla większości.

Co masz na mysli dla wiekszosc...widziales w telewizji ile mlodzieszy jest przeciwna temu pomyslowi..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 18:25, SoulShot napisał:

Twoja wypowiedz mnie smieszy...nigdy nie zaznales biedy to co o niej wiesz


Czyżby coś przegapił, czy piszesz na forum internetowym? A dostęp do Internetu jest płatny...

Dnia 08.09.2006 o 18:25, SoulShot napisał:

a co do pisania to nie pismo sie liczy tylko tresc


Dorośnij.


Ten temat to jeden wielki śmietnik. Ja uciekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 18:25, Sarafan_Knight napisał:

> Czy on je nosi?, męczy się z tym, aborcjia powinna być ogulnie dostępna a środki antykoncepcyjne

> na porządku dziennym a nie podchodzić do tego jak do narkotyków.

A widziałeś moze filmy pokazujące aborcje? Ja widziałem. I zapewne jak byś Ty obejrzał, to
też byś zmienił zdanie...
Co do środków antykoncepcyjnych, to możemy się mniej więcej zgodzić.

Wole nie;)
Lecz to nie mój, twój wybór, lecz innej osoby która ma prawo ze swoim ciałem robić co tylko zapragnie.
Nie nam o tym decydować a tym bardziej zabraniać / osobiście mogłaby sobie zrobić 3cycki i? mało mnie to interesuje:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować