Zaloguj się, aby obserwować  
rogoz94

Minister Edukacji Narodowej - co sądzicie o jego pomysłach? [M]

3043 postów w tym temacie

Dnia 08.09.2006 o 18:22, Sarafan_Knight napisał:

Monitoring ma być instalowany tylko w dużych szkołach, w których wymaga tego sytuacja.


Na podstawie czego bedzie wydawana decyzja o zapotrzebowaniu na moinitoring?


Dnia 08.09.2006 o 18:22, Sarafan_Knight napisał:

Nie będą mieli egzaminów. A wiesz dlaczego? Ponieważ organizowanie egzaminów na wyższe uczelnie
jest w tym momencie nielegalne, a żadne zmiany legalizujące je nie są planowane.


Profesor Luty, przewodniczacy jakiejs komisji wszystkie uczelni wyzszych zapowiedzial, ze skoro pan minister wprowadza sobie zmiany bez konsultacji z samymi zainteresowanymi w danej sprawie, to i uczelnie moga te zmiany wprowadzic. I wydaje mi sie, ze moga swoje przeforsowac.

Dnia 08.09.2006 o 18:22, Sarafan_Knight napisał:

To jest oczywiste. Amnestia maturalna bardzo pomoże osobom chcącym iść na studia zaoczne lub
na uczelnie prywatne.


Na zaocznych i prywatnychtez sa duze wymagania. Wymogi sa wyzsze niz 30%.Wiem, bo sam studiuje prywatnie. Opinia, ze dyplom mozna sobie kupic powinny odejsc do lamusa. Wiadomo, ze nie wszedzie tak jest, ale teraz nie wystarczy juz pojsc na prywatne by miec mgr.

Dnia 08.09.2006 o 18:22, Sarafan_Knight napisał:


Czyli twierdzisz, że wprowadzenie amnestii jest niesprawiedliwe?


Tak. Twierdze, jest niesprawiedliwe. Szczegolnie wobec tych, ktorzy mature zaliczyli bez wsparcia pana Giertycha.

Dnia 08.09.2006 o 18:22, Sarafan_Knight napisał:

A czy sprawiedliwe było to, że kiedyś były mniejsze wymagania w szkole


Ale co to ma do rzeczy? Liczy sie to co jest teraz. Zaden poprzedni minister edukacji nie mial takich szalonych pomyslow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 18:31, Matteos napisał:

> Twoja wypowiedz mnie smieszy...nigdy nie zaznales biedy to co o niej wiesz

Czyżby coś przegapił, czy piszesz na forum internetowym? A dostęp do Internetu jest płatny...

> a co do pisania to nie pismo sie liczy tylko tresc

Dorośnij.


Ten temat to jeden wielki śmietnik. Ja uciekam.


Wlasnie dorosniej...nic tu po tobie jesli nie umiesz powiedziec nic konkretnego na ten temat

Zegnam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 18:31, Matteos napisał:

> Twoja wypowiedz mnie smieszy...nigdy nie zaznales biedy to co o niej wiesz

Czyżby coś przegapił, czy piszesz na forum internetowym? A dostęp do Internetu jest płatny...

> a co do pisania to nie pismo sie liczy tylko tresc

Dorośnij.


Ten temat to jeden wielki śmietnik. Ja uciekam.

PA.
Ja też mam trudności z polskim, pochodze z grecji;), ale on to tylko złykły więśniaczeciek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 18:32, Kamiloos napisał:

Na podstawie czego bedzie wydawana decyzja o zapotrzebowaniu na moinitoring?


Choćby na podstawie liczby uczniów i liczby incydentów, które miały w niej miejscie.

Dnia 08.09.2006 o 18:32, Kamiloos napisał:

Profesor Luty, przewodniczacy jakiejs komisji wszystkie uczelni wyzszych zapowiedzial, ze skoro
pan minister wprowadza sobie zmiany bez konsultacji z samymi zainteresowanymi w danej sprawie,
to i uczelnie moga te zmiany wprowadzic. I wydaje mi sie, ze moga swoje przeforsowac.


W takim razie profesor Luty nie zna polskiego prawa. Jeżeli uczelnia wprowadzi egzaminy na studia bez zgody ministra edukacji i rządu, to będzie za to groziła odpowiedzialność karna.

Dnia 08.09.2006 o 18:32, Kamiloos napisał:

Na zaocznych i prywatnychtez sa duze wymagania. Wymogi sa wyzsze niz 30%.Wiem, bo sam studiuje
prywatnie. Opinia, ze dyplom mozna sobie kupic powinny odejsc do lamusa. Wiadomo, ze nie wszedzie
tak jest, ale teraz nie wystarczy juz pojsc na prywatne by miec mgr.


Oczywiście, że nie. A gdzie ja tak napisałem? Ja napisałem tylko, że amnestia może ułatwić dostanie się na studia zaoczne lub uczelnie prywatne.

Dnia 08.09.2006 o 18:32, Kamiloos napisał:

Tak. Twierdze, jest niesprawiedliwe. Szczegolnie wobec tych, ktorzy mature zaliczyli bez wsparcia
pana Giertycha.


Jak już pisałem amnestia nie pomoże w dostaniu się na studia dzienne, więc nie wyrządzi to wielkiej krzywdy osobom, które zdały wszystkie przedmioty.

Dnia 08.09.2006 o 18:32, Kamiloos napisał:

Ale co to ma do rzeczy? Liczy sie to co jest teraz. Zaden poprzedni minister edukacji nie mial
takich szalonych pomyslow.


Skoro piszesz, że liczy się to, co jest teraz, to dlaczego odwołujesz się do matur zdawanych w stary sposób i do osób, które zdawały je w ten sposób, tudzież nie dostały pomocy w jej zdaniu od ministra Giertycha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie niektóry za ostro go oceniają... Niektóre jego pomysły sa bardzo dobre (matura z matmy obowiązkowa, monitoring w szkołach). Ta matura z matmy obowiązkowa to bardzo dobry pomysł, bo może więcej ludzi zacznie sie uczyć tak ważnego w zyciu przedmiotu jak matematyka. Ale ma tez słabe pomysły.. takie jak ta powtórkowa matura...ogólnie mam o nim pozytywne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 18:28, Sarafan_Knight napisał:

> tylko czy uwazasz ze amnestia to sprawiedliwe rozwiazanie dla wszystkich..?

Uważam, że jest sprawiedliwe dla większości.


Gdy ja zdawałem maturę rządziły nią klarowne zasady którymi nikt sobie nie szafował. Teraz okazało się, że osoby, które zdały maturę lewdie, ledwie (jednak za 1 razem) zostają zwyczajnie zrównane z tymi, którzy egzamin za pierwszym razem oblali. Próg 30% - czyżbyśmy uruchamiali jakąś wytwórnię inteligentów? Nie chodzi o to, że ktoś kto oblał jest gorszy i zasługuje na potępienie. Problem polega na tym, że jest to egzamin z wiedzy, a skoro tak, niech tą wiedzę się szanuje i docenia. Amnestia wg mnie jest w pewnym sensie poddaniem w wątpliwość pracy włożonej w zdanie matury przez spora grupę uczniów. Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 18:43, Mudra napisał:

> > /.../. Amnestia wg mnie jest w pewnym sensie poddaniem w wątpliwość pracy włożonej
w zdanie matury przez spora grupę uczniów. Pzdr

Tutaj właśnie nie zgadzam się z Sarafan_Knight''em. To mi przywodzi na myśl totalną urawniłowkę, w której każdemu należy się tytuł magistra, żeby się biedak nie stresował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 18:38, Sarafan_Knight napisał:


W takim razie profesor Luty nie zna polskiego prawa. Jeżeli uczelnia wprowadzi egzaminy na
studia bez zgody ministra edukacji i rządu, to będzie za to groziła odpowiedzialność karna.


I co w zwiazku z tym? Zamkna np Uniwersytet Warszawski? A moze odwolaja rektora? Przyjdzie nowy i bedzie ta samasytuacja. Chyba, ze upolitycznia takze uczelnie wyzsze, obsadzajac je dzialaczami politycznymi.

Dnia 08.09.2006 o 18:38, Sarafan_Knight napisał:

Jak już pisałem amnestia nie pomoże w dostaniu się na studia dzienne, więc nie wyrządzi to
wielkiej krzywdy osobom, które zdały wszystkie przedmioty.


Nie kazdy kto zdal wszystkie przedmioty dostaje sie na dzienne.

Dnia 08.09.2006 o 18:38, Sarafan_Knight napisał:

Skoro piszesz, że liczy się to, co jest teraz, to dlaczego odwołujesz się do matur zdawanych
w stary sposób i do osób, które zdawały je w ten sposób, tudzież nie dostały pomocy w jej zdaniu
od ministra Giertycha?


Celowo przejaskrawilem sytuacje, nie chodzilo mi o to ze pan Roman powinien wsprzec wszysrkich. Chodzi mi tylko o to, ze osoby ktore nie zdaly matury /czyli nie osiagnely wymaganego pulapu/ nie powinny tej matury miec. Po co sa progi zaliczeniowe skoro nie sa one respektowane?

-> Arthas90

Jesli w nicku masz zawarty rocznik urodzenia, to spokojnie moge zalozyc ze jeszcze nie jestes na studiach :-) Matematyka wcale nie jest wazna nauka w doroslym zyciu. Gdybym ja mial zdawac obowiazkowo matematyke, to nawet nie musialbym podchodic do matury. i tak bym nie zdal. Pomysl o typowych humanistach, o ludziach nie majacych glowy do "matematycznyego" myslenia. Ja np. optowal bym za opcja obowiazkowej historii. W koncu niezbedna jest wiedza o przeszlosci. Tylko co maja wtedy zrobic ludzie, ktorzy nie maja pamieci do dat? Jezyk polski moge zrozumiec, choc ja uwazam, ze obowiazkowa powinna byc tylko znajomosc gramatyki /szczegolnie jak czytam niektore posty na forum :P/. Nie uwazam by znajomosc dziel Mickiewicza czy Slowackiego jakos wplynela na moje zycie. uwazam wrecz, ze zbior lektur zniecheca do czytania. Aktualnie czytam bardzo duzo, natomiast przez cale LO przeczytalem moze z 2 ksiazki.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 18:49, KrzysztofMarek napisał:

To mi przywodzi na myśl totalną urawniłowkę,


Nie wiem co to znaczy ale ufam, że przed chwilą się ze mną zgodziłeś :)

ps. na mnie juz czas. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 18:39, Arthas90 napisał:

Według mnie niektóry za ostro go oceniają... Niektóre jego pomysły sa bardzo dobre (matura
z matmy obowiązkowa, monitoring w szkołach). Ta matura z matmy obowiązkowa to bardzo dobry
pomysł, bo może więcej ludzi zacznie sie uczyć tak ważnego w zyciu przedmiotu jak matematyka.
Ale ma tez słabe pomysły.. takie jak ta powtórkowa matura...ogólnie mam o nim pozytywne zdanie.

Tak, monitry, matma tak, tak lecz i tak zostało by to wprowadzone / i tak kasy na to NIE MA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten człowiek (Romek) uważa się za osobę kompetętną (a uważa się), to jest on w wielkim błędzie. Ale najbardziej się zastanawiam kto go wybrał na ministra edukacji. I jak się dowiem, to mu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Monitoring>>>
Bardzo dobry pomysł,przyda się w szkołąch.Jeżeli ktoś jest normalnym człowiekiem,i nie robi burd w szkole,to przecież nie będzie go obchodzic czy na korytarzu będą kamery


Mundurki>>>

Mnie sprawa włąsciwie nie dotyczy, bo ja w sowjej szkole akurat mam wprowadzone mundurki.Nikogo się jednak nie tępi specjalnie,jeśli nie ma danego dnia mundurku(co innego,gdy staje się to nagminnie) Problem jest tylko taki,że mundurek trzeba prać... więc w zasadzie trzeba by było mieć parę sztuk.

Lekcja patriotyzmu>>>

Prawdziwego patriotyzmu nie da się nauczyć... to sie po prostu czuje wewnątrz siebie... jeden bedzie patriota,inny nie bedzie,i koniec. Poza tym ja juz widziałem jak wygląda patriotyzm w wykonaniu Giertycha... Młodzież WszechPolska robi swoje.

Oddzielna lekcja historii>>>

Po kiego czorta!? To juz nie lepiej połączyć patriotyzm z historią polski?
No to idźmy dalej... Podzielmy matme na geometrię,Logikę, j.polski na literaturę, itp...

Kaplica w szkołach>>>
A tego to już kompletnie nie rozumiem... nie każdy musi byc chrześcijaninem. Ja chodze do kościoła by sie pomodlić,nie do szkoły.
Kontakty Giertycha z Rydzykiem daja się we znaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Ci psuć humoru, kolego, ale za takie coś grozi odpowidzialność karna... Oczywiście nic stąd nie wyjdzie ale (teoretycznie) nie wolno obrażać urzędników państwowych...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 19:33, rogoz94 napisał:

A propos patriotyzmu, to po kie licho ma się uczyć polskiego patriotyzmu ktoś, kto pochodzi
np. z Iranu?

To zalezy czy to bedzie patirotyzm w ogóle, czy patriotyzm w wersji dla Polaków (gadanie o powstaniu Warszawskim,te sprawy)... oczwyiście bardziej prawdopodobna jest ta druga wersja... wtedy to dla takiego obcokrajowca faktycznie bez sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 19:31, rogoz94 napisał:

Nie chcę Ci psuć humoru, kolego, ale za takie coś grozi odpowidzialność karna... Oczywiście
nic stąd nie wyjdzie ale (teoretycznie) nie wolno obrażać urzędników państwowych...:P


Naprawde to moga mi sko.... ;) A humor to mi sie psuje tylko jak pomysle o drobiu i giertychu ; o zalosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzisz... W liceum na lekcjach patrityzmu (czytałem) w pierwszym półroczu uczy się pielęgnować glany, a w drugim o II Wojnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować