Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Jade Empire - Temat Ogólny

2423 postów w tym temacie

Ponownie proszę Cię abyś nie krzyczał (wyłącz caps lock).
A co do rozwoju postaci to tak:
a) jeśli nie lubisz magii to nie ma problemu bo w tej grze i tak jest mało przydatna
b) przy tworzeniu postaci możesz wybrać styl walki z jakim chcesz zaczynać grę, w mojej opinii najlepsze są szybkie style (np. "Tysiąc Cięć") bo choć zadają mniejsze obrażenia to łatwiej jest za ich pomocą utrzymywać inicjatywę (czyli zadawać cios za ciosem i nie pozwalać przeciwnikowi na wyprowadzenie kontrataku), rozwiń ten początkowy styl najlepiej jak tylko możesz.
c) niedługo po rozpoczęciu gry otrzymasz możliwość wyboru broni (miecza lub kija), używając jej można zadawać większe obrażenia niż walcząc wręcz, oferuje też ona większy zasięg, ma jednak dwie wady - po pierwsze niektórych przeciwników nie można nią zranić (duchy, a jest ich w grze sporo) po drugie każdy zadany cios zużywa część Twojego skupienia. Rozwijając odpowiednią umiejętność ("obniżenie kosztów skupienia" czy jakoś tak) można nawet całkowicie wyeliminować ten ostatni problem, ale tu uwaga: w pewnym momencie znajdziesz potężniejsze wersje broni które automatycznie zastąpią te którymi władasz (nie usuwając wydanych na nie punktów specjalizacji), te potężniejsze bronie mają jednak tą wadę że zawsze będą zużywały przynajmniej niewielką ilość skupienia. Jedynym wyjątkiem są tu podwójne topory które można zdobyć w przedostatniej walce stoczonej na cesarskiej arenie - zadają one wielkie obrażenia, mają duży zasięg, oraz nie zużywają skupienia (jeśli masz rozwiniętą odpowiednią umiejętność), są one jednak traktowane jako osobny styl walki więc musisz je rozwijać od podstaw.
Radzę Ci abyś na razie nie wydawał punktów na rozwijanie walki żadną z broni i poczekał do momentu w którym zdobędziesz te topory - wtedy najszybciej jak się da zainwestuj w ten styl walki.
d) w 2 Rozdziale w Lądowisku Tiena poznasz styl wsparcia "Złodziej Ducha", powinieneś go rozwinąć bo jest bardzo przydatny, zwłaszcza w czasie długich walk przed którymi nie masz jak uzupełnić Chi lub życia.
e) W czasie gry możesz poznać całą masę stylów walki wręcz, nie próbuj jednak rozwijać ich wszystkich bo to bezcelowe, rozwiń ten styl z kyórym zaczynałeś grę a potem "Żelazną Dłoń" lub "Żmiję" zależnie od tego który uda Ci się zdobyć (zwłaszcza "Żmija" jest przydatna).
f) bardzo potężną "bronią" są style transmutacji - zwłaszcza forma Jadeitowego Golema i Czerwonego Ministra - warto je rozwinąć natychmiast po poznaniu bo używając ich możesz dosłownie zmiażdżyć przeciwników którzy w normalnej walce sprawiali by wielkie problemy.
g) w 3 Rozdziale będziesz miał szansę zdobyć muszkiet Mirabella, choć ma on swoje wady (strzela bardzo wolno i zużywa dużo skupienia) to jednak jest on jedyną prawdziwą bronią dystansową (oprócz niego są jeszcze czary jednak są one po prostu zbyt słabe) i zadaje olbrzymie obrażenia więc jeśli będziesz miał do dyspozycji trochę wolnych punktów to warto rozważyć zainwestowanie w ten stryl walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Jade Empire, zabiłem pierwszego wroga w srebrnej lidze - tego słonia. I teraz jak jestem w lokacji Areny, to mam widok z góry :/ Jak to naprawić? Bo nic nie widzę, tylko podłogę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 20:09, elTadziko napisał:

Co jest lepsze - dwie szable od Khany czy dwa topory? Bo mam już szable i nie wiem, czy
opłaca mi się je rozwijać :P


Według wszystkich topory. Według mnie w sumie też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zainwestujesz na maksa w obniżenie kosztów skupienia przy dwóch mieczach to wciąż będą one zużywały niewielkie jego ilości. Jeśli zainwestujesz w to samo przy toporach to będziesz mógł atakować za darmo.
Jest to zawsze użyteczne ale staje się wręcz niezbędne jeśli zdecydujesz się potem zacząć grę na poziomie Jadeitowego Mistrza - walki tam potrafią trwać całymi minutami i po prostu musisz mieć broń której będziesz mógł używać bez ograniczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazł ktoś może jakiś działajacy trainer? Kupiłem jeden na gry online i dwa +7,+11 na STP i wszystkie są do bani. Skopałem przydzial pkt. i teraz tylko to mnie ratuje żeby pograc na J. Master.Mam JE Edycje Specjalną ,gralem w/g poradnika , nie chce mi sie juz grac calkiem od nowa;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trainera nie znam, ale z ciekawości: Jak dokładnie rozdysponowałeś punkty?
Nawet jeśli rozwinąłeś 1 czy 2 niepotrzebne style walki to z pozostałymi wciąż masz szansę wygrać. Pamiętaj że na JM też będziesz zdobywał punkty więc będziesz w stanie rozwinąć to czego potrzebujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 14:28, Karharot napisał:

Trainera nie znam, ale z ciekawości: Jak dokładnie rozdysponowałeś punkty?
Nawet jeśli rozwinąłeś 1 czy 2 niepotrzebne style walki to z pozostałymi wciąż masz szansę
wygrać. Pamiętaj że na JM też będziesz zdobywał punkty więc będziesz w stanie rozwinąć
to czego potrzebujesz.

Nie dałem nic np. w Czerwonego Ministra , wymaxowalem miecz,flame,..ogolnie zaniedbalem walke wręcz i teraqz nie daje rady z duchami. Zatrzymałem się na 1 rozdziale w jaskini ( tam gdzie jest ten dziadek z pomocnikami) Z ludzmi daje rady, ale poł dnia kombinuje i duchy mnie rozmontowuja szybciutko;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ouu. Znam ten ból. Na JM duchy stają się prawdziwym koszmarem.
Dobre jest jednak to że jeśli pokonasz starego mistrza to upłynie trochę czasu zanim ponownie będziesz musiał walczyć z duchami. Moja rada to wejść w tryb skupienia i zadać mu w nim jak największe obrażenia, nawet jeśli skupienie ci się skończy zanim dziadek padnie to powinieneś mieć przynajmniej szansę na jego dobicie w normalnej walce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minimalne wymagania co do karty to:
karta graficzna 128 MB ze sprzętowym wsparciem Pixel Shader 2.0 (ATI Radeon 9500 lub NVIDIA GeForce 6200)
Czyli jeśli masz obsługę pixel shadera 2.0 to jest w porządku, jeśli natomiast nie to raczej nie pograsz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 14:36, revolt505 napisał:

siema
mam pytanie
czy ta gra pojdzie bez zaciecia na kartvcie graficznej 128 mb?

Pojdzie na pewno , wymogi systemowe przejrzyj dokładnie,ja mam karte 256MB C2D-6750 2,66 GHz 2GB RAM 667MHz ,bawilem sie ustawiając wszystko na max i nie zauwazylem spadku wydajnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 14:40, Karharot napisał:

Ouu. Znam ten ból. Na JM duchy stają się prawdziwym koszmarem.
Dobre jest jednak to że jeśli pokonasz starego mistrza to upłynie trochę czasu zanim
ponownie będziesz musiał walczyć z duchami. Moja rada to wejść w tryb skupienia i zadać
mu w nim jak największe obrażenia, nawet jeśli skupienie ci się skończy zanim dziadek
padnie to powinieneś mieć przynajmniej szansę na jego dobicie w normalnej walce.

Dzięki za odpowiedż , tak zrobie, bo już miałem sobie odpuścic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 14:40, Karharot napisał:

Ouu. Znam ten ból. Na JM duchy stają się prawdziwym koszmarem.


Jeszcze jedno pytanko mam ,w jaki atrybut najlepiej pakowac pkt. żebym mial szanse ukonczyc na JM gre przy tym blednym rozdysponowaniu poprzednim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować