Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

World of Warcraft procentuje

36 postów w tym temacie

Domek

Firma Vivendi Universal, gigant branży medialnej i telekomunikacyjnej, opublikowała wyniki finansowe za trzeci kwartał bieżącego roku. Okazały się znacznie lepsze niż przypuszczano, w pewnej mierze dzięki doskonałej formie oddziału zajmującego się grami.

Przeczytaj cały tekst "World of Warcraft procentuje" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 17:45, WoWmen napisał:

I jak tu gracze w Guild Wars mogą nie mieć kompleksów? ;) same tematy o WoW (i dobrze ;) )

Nie przesadzaj z tym WoW''em~~. Opium dla mas i tyle. Nie dziwię się, że procentuje, skoro 4 miliony bezimiennych graczy zasila konto producentów o 12,99$ miesięcznie~~.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak można robić biznes. Tworzysz jedną zajebistą grę i zarabiasz, zarabiasz, zarabiasz:D Ich mięsięcznych zarobow nawet mój kakulator nie może obliczyć;d Pisze że tylko 9 cyfr może być:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 17:52, VBone napisał:

> I jak tu gracze w Guild Wars mogą nie mieć kompleksów? ;) same tematy o WoW (i dobrze ;) )
Nie przesadzaj z tym WoW''em~~. Opium dla mas i tyle.


Czyżby poirytowany gracz GW :> ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 17:57, mlody-dg napisał:

I tak można robić biznes. Tworzysz jedną zajebistą grę i zarabiasz, zarabiasz, zarabiasz:D Ich mięsięcznych zarobow nawet
mój kakulator nie może obliczyć;d Pisze że tylko 9 cyfr może być:D


I tu jak bumerang powraca pytanie: na co idzie ta cała kasa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 18:07, MiPek napisał:

Czyżby poirytowany gracz GW :> ...

Nie, nie gram w GW. Po prostu ta polityka Blizza jest śmieszna, brać kupę kasy i olewać graczy, którzy odmawiają sobie ostatniej zupy, by zasponsorować programistom nowe Mercedesy i wille na Florydzie. Sam nie jestem graczem WoW, ale mam kumpla, który gra i skarży się bardzo na lagi i takie tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Hehe kiedyś na starym forum stwierdziłem że na WoWie zarabiają miliony- ale zostałem wtedy przez kogoś zjechany:"no co ty!! głupoty gadasz!! oni muszą tyle płacić za serwy!!" bla bla bla. No i jednak. Wniosek jeden- WoW mógłby byc tańszy, co jeszcze zwiększyłoby zarobek i powiększyło grono graczy i fanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 18:09, Sarafan_Knight napisał:

I tu jak bumerang powraca pytanie: na co idzie ta cała kasa?

samochody, panienki, alkohol i imprezy... a co to ma do rzeczy? Ich sprawa na co idzie :). Jak w sklepie płacisz za kartofle też pytasz na co idzie ta całą kasa? To już sprawa sprzedającego, tak samo jak to skąd Ty bierzesz swoją kasę. Płacisz albo nie, więcej pytań nie ma. Przecież to nie jest jakiś nielegalny biznes finansujący mafie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehehe... Wiedziałem, że będzie odzew w tym stylu. :) Zawsze tak jest. :) W każdym bądź razie suma, którą zarabiają nieco szokuje i stąd właśnie te dociekania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 18:16, Budo napisał:


Hehe kiedyś na starym forum stwierdziłem że na WoWie zarabiają miliony- ale zostałem wtedy przez kogoś zjechany:"no co
ty!! głupoty gadasz!! oni muszą tyle płacić za serwy!!" bla bla bla. No i jednak. Wniosek jeden- WoW mógłby byc tańszy,
co jeszcze zwiększyłoby zarobek i powiększyło grono graczy i fanów.


1) no pewnie, przy obecnej kasie jaką mają mógłby nawet być darmowy. I co z tego? Jeśli inne MMO kosztują tyle samo a ludzie są chętni żeby płacić to nie widzę problemu.

2) pliz oszczędź takich złotych myśli, że gdyby WoW był tańszy to zarobek byłby większy (standardowy tekst "specjalistów" od handlu lub osób których na coś nie stać). Bo oni tam w blizzie debilów od handlu i marketingu mają i nie umieją tego skalkulować... Na prawdę uważasz że oni nie widzą co robią i jak zarabiać kasę? Oni mają tam rozplanowane biznes plany, budżety i rozpykane zalożenia każdego możliwego scenariusza. Jeśli realizują taki jak teraz to możesz przyjąć na wiarę że na tym zarobią najwięcej. I takie ich prawo - do płącenia za tą grę nikt nie jest zmuszany, wolna wola każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Nie musisz do mnie mówić jak do głupka. Mówię co myślę i tyle. Nie mówię że jestem pewny na 100%. A co do specjalistów od marketingu w dużych firmach to zobacz na niektóre holywoodzkie klapy (ile strat przyniosły). Pozdro nie odpisuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 18:15, VBone napisał:

(...) olewać graczy, którzy odmawiają sobie ostatniej zupy, by zasponsorować programistom nowe Mercedesy i wille na Florydzie.


Nie no... Aż tak źle nie jest - gram w WoW''a i mam w domu normalny obiad ;) .

Na poważnie: Mam pewne pytanko do tych, którzy czepiają się tego, że ''programiści zarabiają'' ;)...
"Jeżeli tworzysz porządną/rewolucyjną (jakąkolwiek ;)) grę, to czy nie robisz tego z myślą o zapewnieniu sobie z tego jak największych zysków"?! Jeżeli ktoś mi na to odpowie: "Nie! Robię to, bo mi się nudzi w domu, a zyski mam w nosie", to uznam to za żart :>.
Z nudów, to można robić np. ''domową'' stronę internetową, a nie tak wielki projekt jakim jest World of WarCraft ;).
Dążenie do jak największego zysku to naturalne zachowanie człowieka! Nie odmawiajmy człowieczeństwa pracownikom Blizzarda ;)!

Dnia 06.11.2005 o 18:15, VBone napisał:

Sam nie jestem graczem WoW, ale mam kumpla, który gra i skarży się bardzo na lagi i takie tam...


... Skarży się, a mimo to gra - to jest fenomen WoW''a ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo to jakis paradox jest. Gra kosztuje 200 zl, co juz jest totalnym przegieciem na PC, a do tego 55 zl miesiecznie! PARADOX! Ale takie sa reguly rynku... Dziwne, ale to co najdrozsze najdluzej sie utrzymuje i najwiecej zarabia (wielkie firmy odziezowe, CD-Action , ktory jako jedyne pismo utrzymal sie, mimo, ze bym najdrozszy)...
Dziwne... Mimo to WoWa kupilem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro taki zysk, to może czas pomyśleć o obniżeniu abonamentu? Bo na razie jakoś nie chce mi się wracać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 20:08, R4v napisał:

Skoro taki zysk, to może czas pomyśleć o obniżeniu abonamentu? Bo na razie jakoś nie chce mi się wracać...


Wrrr... Ile razy Wam, narzekającym trzeba powtarzać, że Blizzard o tym nie pomyśli?! A jak Ci się nie chce wracać to po cholorę Ci obniżenie abonamentu? Jakbyś naprawdę chciał, to byś wykombinował kasę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 20:08, R4v napisał:

Skoro taki zysk, to może czas pomyśleć o obniżeniu abonamentu? Bo na razie jakoś nie chce mi się wracać...


Abonamentu nie obniżą, bo utrzymanie serwerów kosztuje ich baaardzo duuuużo, lecz jeżeli mają tak wielki dochód to moglibyby chociaż zapobiec powstawaniu lagów, które są już na europejskich serwerach od prawie 7 tygodni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale też jednej rzeczy nie rozumiecie. "czas aby blizzard obniżył" abonament... PO CO się pytam!!?? Przecież mimo wysokiego abonametu ludzie i tak grają w tą grę! I te bzdury a''la że jak obniżą to więcej osób tą gre kupi. A czy ktoś pomyśał że jeśli będzie jeszcze więcej graczy to serwery będą bardzie lagować? Że będą mieli problemy z serwerami? Po co im to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 20:12, Ciechan napisał:

Ile razy Wam, narzekającym trzeba powtarzać, że Blizzard o tym nie pomyśli?! A jak Ci się nie chce wracać to po cholorę
Ci obniżenie abonamentu? Jakbyś naprawdę chciał, to byś wykombinował kasę...


O, kolejny fanboy. Ja się nie ślinię do gier, jak to co niektórzy robią. I mam pewne wymaganie od dostawcy usług, komuna się skończyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować