Zaloguj się, aby obserwować  
Szalony_Max

Falloutowe klimaty, czyli jak przeżyć w postnuklearnym świecie.

463 postów w tym temacie

Wreszcie ściągnąłem z półki edycję DVD Fallouta i gram z opóżnieniem o kilka lat. Ale co tam, grunt że wreszcie ruszyłem bo nie wypada miec takich zaległości. Mam kilka pytań do weteranów tej gry:
-po zabiciu Gizmo mogę wg solucji zabrać iguana stick nijak nie moge wyczaić co to takiego i gdzie tego szukać,
-Ian do walki wtrąca się sporadycznie mimo że wyekwipowałem go w broń i amunicję. Jak moge go zachęcić do walki bo opcje dialogowe wykorzystałem bez skutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 20:22, zolenderek napisał:

-po zabiciu Gizmo mogę wg solucji zabrać iguana
stick nijak nie moge wyczaić co to takiego i gdzie tego szukać,


ta iguana na patyku powinną być przy Giżmie lub w którejś z szaf tam w jego melinie (pewnie chcesz dać iguanę temu psu, można mu dać inną rzecz do jedzenia)

Dnia 17.10.2005 o 20:22, zolenderek napisał:

-Ian do walki wtrąca się sporadycznie mimo że wyekwipowałem
go w broń i amunicję. Jak moge go zachęcić do walki bo opcje dialogowe wykorzystałem bez skutku.


zależy jeszcze jaką mu dałeś broń bo niektórymi nie może walczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 20:32, hunter22 napisał:

zależy jeszcze jaką mu dałeś broń bo niektórymi
nie może walczyć


Dałem mu wszystkie możliwe pistolety bo tak wychodzi z dialogu ale porócz teg Winchestera, strzelbę i nóż. Szaszłyk znalazłem w lodówce w hotelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 21:47, zolenderek napisał:

> zależy jeszcze jaką mu dałeś broń bo niektórymi
> nie może walczyć

Dałem mu wszystkie możliwe pistolety bo tak
wychodzi z dialogu ale porócz teg Winchestera, strzelbę i nóż. Szaszłyk znalazłem w lodówce w hotelu.


w opcjach dialogowych każ Ianowi żeby podczas walki wiął najlepszą broń (wiesz nie grałem rok i nie pamiętam dokładnie) jakby co to pisz

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 14:30, ŁukiPluta napisał:

Szukam chętnego do gry w fallout tactics przez sieć


z przyjemnością zapraszam na www.fbn.prv.pl tam można pograć........sam nawet gram klanowo..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema falloutomaniacy.
Sprowadza mnie do was pytanie czy wie ktoś jak można użyć voodoo2 do gry w Fallout Tactics.
Mam p200 64ram s3virge i voodoo2. Gra wykorzystuje tę pierwszą kartę i bardzo muli.
Kocham tę serię, F1 i F2 przeszedłem wzdłóż i wszerz i FT tak łatwo nie odpuszczę.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// end of message ////////////////

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 18:30, DJ.BAMsE napisał:

Siema falloutomaniacy.
Sprowadza mnie do was pytanie czy wie ktoś jak można użyć voodoo2 do gry w Fallout Tactics.
Mam p200
64ram s3virge i voodoo2. Gra wykorzystuje tę pierwszą kartę i bardzo muli.
Kocham tę serię, F1 i F2 przeszedłem wzdłóż i
wszerz i FT tak łatwo nie odpuszczę.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// end
of message ////////////////


Też miałem taki konfig (z 6-7 lat temu :D, ale teraz też nie mam high-endowego PC). VooDoo raczej FT nie dopalisz (wiem, co piszę), ale sprawdź, ile RAMu ma ten Virge - FT wymaga karty z 4 MB RAM (ale ja grałem na dwumegowym Virge''u, jakoś chodziło, przeszedłem ją na takim sprzęcie do końca, oczywiście w 800x600 i z powyłączanymi wszystkimi opcjami graficznymi). Możesz też pogrzebać w opcjach dźwięku - ustawiemie Miles Fast 2D powinno trochę pomóc. A w ogóle, to sprzęt, który podałeś, jest bliski konfigu minimalnego dla FT, więc cudów nie oczekuj, FT będzie skakać :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dziwne pytanie:
Jakie znaczenie ma w ogóle umiejętność Sztuka przetrwania? W żadnym opisie nie znalzłem informacji, co to daje, nigdy w to nie inwestowałem punktów, a kiedy ,,podciągałem" to, to tylko czasami przez książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 20:58, Hopeless napisał:

Mam takie dziwne pytanie:
Jakie znaczenie ma w ogóle umiejętność Sztuka przetrwania? W żadnym opisie nie znalzłem informacji,
co to daje, nigdy w to nie inwestowałem punktów, a kiedy ,,podciągałem" to, to tylko czasami przez książki.


Sztuka przetrwania ma znaczenie w przypadku spotkań na mapie świata. Jeśli masz ją powiedzy na 70% (może mniej) to gdy podczas wędrówki na mapie świata trafi Ci się jakieś losowe spotkanie np. bandyci czy coś podobnego to będziesz miał wybór czy chcesz uczestniczyć w tym spotkaniu czy też nie.

Co do pytania DJ.BAMsE to karta ma mniejsze znaczenie niż ilość ramu.
Mając 64 ramu nie ma sensu odpalać F:T. Mając 64 ramu i rive tnt 2 próbowałem grać w F:T, ale nie dawało się, bo gra w czasie rzeczywistym przypominała gre na tury :O. Jak zwiększyłem liczbe ramu do 256 nadal mając rive tnt 2 to grać już się dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach




.


Dnia 17.10.2005 o 21:50, hunter22 napisał:

w opcjach dialogowych każ Ianowi żeby podczas walki wiął najlepszą broń (wiesz nie grałem rok i nie pamiętam dokładnie)
jakby co to pisz

Pozdro

Wykorzystałem wszystkie opcje dialogowe i nic. Podczas walki Ian oddala sie na bezpieczną odległość i po skończonej walce powraca, tak było np. podczas walki z deathclawem i Deckerem.Sprawdziłem jego uzbrojenie i czy pasuje amunicja. Wszystko OK Jak na razie mogę go wykorzystać jedynie do noszenia bagażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2005 o 16:27, zolenderek napisał:

Wykorzystałem wszystkie opcje dialogowe i nic. Podczas walki Ian oddala
sie na bezpieczną odległość i po skończonej walce powraca, tak było np. podczas walki z deathclawem i >Deckerem.Sprawdziłem
jego uzbrojenie i czy pasuje amunicja. Wszystko OK Jak na razie mogę go wykorzystać jedynie do noszenia >bagażu.


bardzo dziwne nigdy z czymś takim sie nie spotkałem. A mógłbyś napisać w który miejscu w grze się znajdujesz i kogo masz w drużynie(jak masz Tycho, Katji i psa to się nie martw) i na którym jesteś poziomie? Jak kiedyś grałem wcale nie brałem Iana do drużyny i też dało się przeżyć i przejść grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 18:03, hunter22 napisał:


bardzo dziwne nigdy z czymś takim sie nie
spotkałem. A mógłbyś napisać w który miejscu w grze się znajdujesz i kogo masz w drużynie(jak masz Tycho, Katji i psa to
się nie martw) i na którym jesteś poziomie? Jak kiedyś grałem wcale nie brałem Iana do drużyny i też dało się przeżyć i
przejść grę.


W tej chwili jestem w Hub, mam 6 poziom a w drużynie mam na razie tylko Iana i psa (tylko oni byli dotychczas dostępni).Myślę może że coś jest nie tak z dialogami bo wyglada to tak:
Ja: jak zacznie się walka wyciągnij swoją najlepszą broń po czym klikam na opcji koniec i tu powtórnie otwiera mi się okno dialogowe, aby wyjść muszę wybrać opcję "Hm. Nic. Nie zawracaj sobie tym głowy.Inaczej nie mogę zakończyć dialogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2005 o 18:19, zolenderek napisał:

W tej chwili jestem w Hub, mam 6 poziom a
w drużynie mam na razie tylko Iana i psa (tylko oni byli dotychczas dostępni).


w Junktown (grałem w wersję ang.) można było zwerbować jeszcze Tycho on jest w barze, do drużyny można go było wziąść przed walką z Gizmo i chyba możesz jeszcze po niego wrócić. No i jest jeszcze Katji jest ona w bibliotece w Boneyard

>Myślę może że coś jest nie tak z dialogami

Dnia 19.10.2005 o 18:19, zolenderek napisał:

bo wyglada to tak:
Ja: jak zacznie się walka wyciągnij swoją najlepszą broń po czym klikam na opcji koniec i tu powtórnie
otwiera mi się okno dialogowe, aby wyjść muszę wybrać opcję "Hm. Nic. Nie zawracaj sobie tym głowy.Inaczej >nie mogę zakończyć
dialogu.


No to chyba naprawdę jest coś nie tak z opcjami dialogowymi. Choć Ian nadaje się tylko do noszenia sprzętu to nie oznacza, że nie przejdziesz gry. Weź do drużyny w/w przeze mnie ludzi to przejdziesz ją. Jak wcześniej powiedziałem, przeszedłem Fallouta bez Iana jak grałem po raz pierwszy w ów grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja przeszedłem nawet bez drużyny (cha 1) ale przyznam sie szczere że miałem mocno ułatwione zadanie. narravo wybiłem tylko dla expa, a na platformie jeden jedyny Frank sie zorientował że ja nietutejszy (apa czyni cuda)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować