Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Dnia 18.04.2009 o 16:51, fataem napisał:

W pierwszym sezonie ManCity drużyna grała ciągle nierówno. Potrafiła pokonać Chelsea,
aby potem ulec Wigan. Na 7 ostatnich kolejek(akurat rozpoczynałem z Liverpoolem) zmieniłem
dla zabawy nastawienie na hiperofensywne...i proszę. Wszystkie wygrane a najmniejsza
ilość bramek jaką strzeliłem w mezcu to 4, awans z 7 miejsca na 3(i tak słabo) oraz Huntelaar
królem strzelców(36 bramek w 36 meczach)... i kto mi powie, że fantazja nie popłaca?xD


Co do porażek ze słabszymi drużynami-musisz odp. zmotywować zespół-myśle że wygrana dla kibiców"" by ich zmotywowała,ale te 7 bramek dla L''pool gz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 16:51, fataem napisał:

W pierwszym sezonie ManCity drużyna grała ciągle nierówno. Potrafiła pokonać Chelsea,
aby potem ulec Wigan. Na 7 ostatnich kolejek(akurat rozpoczynałem z Liverpoolem) zmieniłem
dla zabawy nastawienie na hiperofensywne...i proszę. Wszystkie wygrane a najmniejsza
ilość bramek jaką strzeliłem w mezcu to 4, awans z 7 miejsca na 3(i tak słabo) oraz Huntelaar
królem strzelców(36 bramek w 36 meczach)... i kto mi powie, że fantazja nie popłaca?xD


Nie fantazja, tylko fart:) Dodatkowo też zawodnicy Ci się zgrali odpowiednio pod koniec sezonu - wiem po sobie, właśnie gram Murcią i byłbym w środku tabeli La Liga, ale w końcówce wygrałem niemal wszystko(grając lekko ofensywnie) i trafiłem na najniższy stopień podium. Te nowe FM-y tak mają, w takim 2007 taka gra(hiper ofensywna) skończyła by się masakrą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 22:55, Nephren-Ka napisał:

wygrałem niemal wszystko(grając lekko ofensywnie) i trafiłem na najniższy stopień podium.

Heh... ja miałam nieco inną sytuację. Początek pierwszego sezonu miałam wręcz fatalny. Zajmowałam około 10 miejsce w lidze po 5-6 kolejkach a jakby tego było mało odpadłam z PP i PE. A drugą połowę sezonu miałam kapitalną. Przegrałam bodaj 1 mecz i zostałam mistrzem (w środku sezonu pięłam się stopniowo w górę). Co prawda mistrzostwo z Wisłą to nie problem, ale przegrałam na każdym innym polu, więc musiałam się sprężyć. Teraz sytuację mam odwrotną. Po dobrym początku jest dramat. Jestem bodaj 11. po rundzie jesiennej. Za to wyszłam z grupy w PE (po ostatnim meczu!), jestem w ćwierćfinale PP i wyszłam z grupy w PUEFA. Jak to dziwnie sie układa... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno jakoś jest tak, że jeden sezon jest super, drugi słaby, trzeci super, czwarty słaby i tak dalej :) Gratki za wyjście z grupy PUefa. Kogo miałaś ze sobą w grupie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 21:15, Latimeria napisał:

Heh... ja miałam nieco inną sytuację. Początek pierwszego sezonu miałam wręcz fatalny.
Zajmowałam około 10 miejsce w lidze po 5-6 kolejkach a jakby tego było mało odpadłam
z PP i PE. A drugą połowę sezonu miałam kapitalną. Przegrałam bodaj 1 mecz i zostałam
mistrzem (w środku sezonu pięłam się stopniowo w górę). Co prawda mistrzostwo z Wisłą
to nie problem, ale przegrałam na każdym innym polu, więc musiałam się sprężyć. Teraz
sytuację mam odwrotną. Po dobrym początku jest dramat. Jestem bodaj 11. po rundzie jesiennej.
Za to wyszłam z grupy w PE (po ostatnim meczu!), jestem w ćwierćfinale PP i wyszłam z
grupy w PUEFA. Jak to dziwnie się układa... xD


To się układa absolutnie normalnie jeśli chodzi o FM 2008, zresztą w 2009 jest podobnie... Nie wiadomo skąd i jak drużyna raz gra świetnie, a zaraz słabo:) Gorzej, jak sezon zdominuje ten słaby okres - wtedy(przy grze dobrym klubem) można się już rozglądać powoli za nowym pracodawcą, Chyba że mamy wyrozumiałego prezesa:)

@haderQ - dementuje! Żaden problem zagrać 3-4 sezony świetne(co wcale nie oznacza 3xLM), jak i tyleż samo słabych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 23:49, Nephren-Ka napisał:

@haderQ - dementuje! Żaden problem zagrać 3-4 sezony świetne(co wcale nie oznacza 3xLM),
jak i tyleż samo słabych...


Ok, ja tylko napisałem, że podobno. Sam grając w FM-a choćby 2008 odpaliłem Cambridge United i z marszu zaliczyłem dwa czy trzy awanse. Ale już czytałem tutaj nawet chyba, że są przypadki, że co drugi rok jest lepiej więc myślałem, że może właśnie w wypadku Latimerii tak jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 22:01, haderQ napisał:

Kogo miałaś ze sobą w grupie?

Galatasaray Stambuł (remis 2-2), AC Parmę (0-0), Glasgow Rangers (2-2 i to na wyjeździe :D) i Vitorię Guimaraes (3-1). Ten ostatni mecz zadecydował. Niczego nie mogłam być pewna, bo ostatnią kolejkę pauzowałam. Teraz gram z Borusią Dortmund (zaraz po przerwie zimowej, ale organizuję z tym zespołem sparing w przerwie), która jest moim klubem patronackim. Wielkich szans raczej, nie mam, ale im wyższa stawka, tym chłopcy lepiej grają. Sparingi generalnie wtapiam (poza perełkami typu 1-1 z Lazio).

PS. Jaką macie taktykę na sparingi? Dużo i ze słabymi zespołami? Tasowanie składu? A może mniej sparingów, ale takich z konkretnymi, silnymi zespołami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no to gratulacje, wyniki bardzo pozytywne i to z drużynami naprawdę dobrymi. Co do Dortmundu to nie poddawaj się. Skoro potrafisz zagrać dobrze przeciw Gala czy Glasgow to czemu stamtąd miałabyś nie wywieźć dobrego wyniku? Pierwszy mecz u siebie czy na wyjeździe? :)

Co do sparingów to 6 to jest max u mnie zawsze. Nie mam wtedy nikogo już kto ma braki kondycyjne, a przez cały mecz gra tych 22 zawodników, no i tasuję ich na sparingach, różne wychodzą pierwsze jedenastki. Co do zespołów to różnie, ale lubię grać z jakimiś drużynami np. z Pucharu Uefa grając Wisłą, czy jak miałem Cambridge to z jednej, góra dwóch lig wyżej. Wszystko zależne od zespołu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 18:07, Latimeria napisał:

PS. Jaką macie taktykę na sparingi? Dużo i ze słabymi zespołami? Tasowanie składu? A
może mniej sparingów, ale takich z konkretnymi, silnymi zespołami?


Dużo - zawsze dążę do tego, żeby mieć dwie niemal rożne jedenastki i trzeba ograć przed sezonem wszystkich graczy. Są też bardzo przydatne przy wypożyczeniach moich zawodników - zawsze sporo ciekawych graczy trafia się z Ameryki Południowej na wolnym transferze, a mam tylko 6 miejsc dal nich w klubie(pierwsza drużyna trzech i rezerwy trzech) - no i trzeba ich gdzieś oddać, żeby grali dopóki ci już zgłoszeni nie dostaną hiszpańskich paszportów. Im lepiej grają w sparingach(nawet z nieligowymi cieniasami) tym zwiększa się zainteresowanie potencjalnych nowych pracodawców...
Co do drużyn, z którymi gram to różnie - zawsze polegam na organizacji sparingów u asystenta, czasami potrafi bardzo fajne mecze załatwić(Milan, Arsenal), czasami nie. Ogólnie i tak liczy się liczba przebiegniętych kilometrów i łapanie "o co chodzi" w taktyce przez zespół.
W sumie to jako mały klub bardzo opłacało mi się grać z niezłymi drużynami u siebie bo można było sporo zarobić na biletach i podreperować marną sytuację finansową...:)

@Tak ogólnie - jeśli jakaś młoda gwiazda powie Wam stanowczo, że chce odejść do większego klubu, to oddawajcie ją od razu. Moja perełka bramkarska, Longas(dostał nagrodę Lwa Jaszyna na WC 2010) tak bardzo chciał odejść, że skłócił pół zespołu, co zawaliło mi pół sezonu niemal. Non-stop jakieś egsy, wtapianie jednym golem w końcówce kilku spotkań z rzędu pomimo wyraźnej przewagi. Tylko wyleciał do rezerw z podpisanym kontraktem z ManUtd i od razu spokój, powrót do dobrych wyników i skutecznej gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 18:43, Lukasz924 napisał:

a jaka grasz taktyka?? i jakie masz ustawienia polecen dla druzyny

Trójka w obronie (zwykle Nawotczyński/Baszczyński, Dudka, Cleber), dwóch skrzydłowych, jeden środkowy pomocnik, dwóch OPŚ i dwóch napastników. Jeśli mam problem z OPŚ-ami (mam ich tylko trzech klasowych) to gram dwoma środkowymi pomocnikami i jednym OPŚ.
Polecenia? Ofensywne nastawienie, jeśli gram skrzydłami to szeroko, szybko i bezpośrednie podania (tylko środkowi pomocnicy i OPŚ mają krótkie) - jeśli w raporcie przedmeczowym mam określone, że trzeba będzie się napracować w środku. Jak boisko jest wąskie i premiuje zespoły grajace środkiem to raczej długo rozgrywam piłkę, nie forsuję tempa, podania są krótkie, nastawienie ofensywne i gra środkiem.
Jesli chodzi o indywidualne polecenia to zwykle zmieniam nastawienie i swobodę taktyczną. Najwięcej swobody mają OPŚ. Nastawienie poza obrońcami i środkowym pomocnikiem - raczej ofensywne. Aha, jeśli gram Jirsakiem jako OPŚ to zyskuje on także miano "wolnego elektronu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak Kuba Błaszczykowski spisuje sie w Football Manager 2008(baza danych na 2009 by ADDM 09). Szukam zmiennika dla Simao Sabrosy. Poradzi sobie w Primera Division? Ważnym elementem mojej taktyki jest gra skrzydłami, więc musze mieć dobrych pomocników^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 21:00, shinoda napisał:

Jak Kuba Błaszczykowski spisuje sie w Football Manager 2008(baza danych na 2009 by ADDM
09). Szukam zmiennika dla Simao Sabrosy. Poradzi sobie w Primera Division? Ważnym elementem
mojej taktyki jest gra skrzydłami, więc musze mieć dobrych pomocników^^


Wszystko zależy od jego statystyk, a grając kilka razy w ten FM zawsze miał je delikatnie inne, choć zawsze dobre. Jak na zmiennika nadaje się moim zdaniem idealnie, pewnie jako pierwszy prawo skrzydłowy też by sobie poradził. Plusem dodatkowym jest pewnie nie-astronomiczna kwota jaką trzeba za jego usługi zapłacić, ponadto ma paszport UE, także nie zabiera Ci miejsc dla obcokrajowców. No i może zagrać na prawej obronie, a po lekkim szkoleniu i lewy korytarz boiska nie będzie problemem. Na Twoim miejscu bym go zatrudnił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 21:00, shinoda napisał:

Jak Kuba Błaszczykowski spisuje sie w Football Manager 2008(baza danych na 2009 by ADDM
09). Szukam zmiennika dla Simao Sabrosy. Poradzi sobie w Primera Division? Ważnym elementem
mojej taktyki jest gra skrzydłami, więc musze mieć dobrych pomocników^^


Nie zaryzykowalbym Blaszcza - jak prowadzilem przez sezon Borussie to zdazyl zagrac w az 7 meczach ligowych zanim sie polmal i zakonczyl udzial w rozgrywkach.

Polecam na prawa strone Henri Saivet lub Marvin Angulo - kosztuja po kilkaset tysiecy euro a po kilku miesiacach sa genialni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakiegoś szybkiego środkowego obrońce. Żeby reprezentował poziom co najmniej międzynarodowy(na poziomie mistrzostwa Hiszpanii i LM). Cena niestety do 20 mln, bo moje Athletico Madryt za bogate nie jest. Musi być z UE, albo co najmniej obywatelstwo europejskie. Moi skauci nie znaleśli nikogo dobrego i wmiare taniego, a Raúl Albiol wybrał niestety oferte Fiorentiny:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 22:22, shinoda napisał:

Polecicie jakiegoś szybkiego środkowego obrońce. Żeby reprezentował poziom co najmniej
międzynarodowy(na poziomie mistrzostwa Hiszpanii i LM). Cena niestety do 20 mln, bo moje
Athletico Madryt za bogate nie jest. Musi być z UE, albo co najmniej obywatelstwo europejskie.
Moi skauci nie znaleśli nikogo dobrego i wmiare taniego, a Raúl Albiol wybrał niestety
oferte Fiorentiny:P


Grałem niedawno w Hiszpanii właśnie i na DC wymiatali absolutnie trzej zawodnicy - Arturo Vidal, Leonardo Gioda i Dariusz Sztylka(sic!!!). Pierwszego trzeba z Leverkusen wyciągnąć, ale nie powinno to więcej niż 10mln kosztować.
Reszta to juz mniejsze kwoty. Zawodnik którym sam nie grałem, ale u brata spisywał się idealnie to Federico Fazio, którego często można za marne grosze z Sevilli podkupić. Zresztą skauci w tym FM działają na tyle dobrze, że po zwykłym raporcie powinieneś znać cenę każdego z tych graczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 22:22, shinoda napisał:

Polecicie jakiegoś szybkiego środkowego obrońce. Żeby reprezentował poziom co najmniej
międzynarodowy(na poziomie mistrzostwa Hiszpanii i LM). Cena niestety do 20 mln, bo moje
Athletico Madryt za bogate nie jest. Musi być z UE, albo co najmniej obywatelstwo europejskie.
Moi skauci nie znaleśli nikogo dobrego i wmiare taniego, a Raúl Albiol wybrał niestety
oferte Fiorentiny:P


Krystian Pearce, Mamadou Sakho, Benedikt Howedes, Mohamed Yahaya, Miguel Veloso, Pontus Wernblum, Piotr Polczak.

Nie mowie ze od razu po zakupie beda nie do przejscia i beda z roznych zabijac ale kilka meczy i beda super, zwlaszcza Pearce ktory jak go zwykle kupuje kosztuje okolo 50 tys euro a po sezonie "wielcy" bija sie o niego kwotami 50-60 mln euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Krystian Pearce, Mamadou Sakho, Benedikt Howedes, Mohamed Yahaya, Miguel Veloso, Pontus

Dnia 20.04.2009 o 22:29, Skolland napisał:

Wernblum, Piotr Polczak.


Większość to chyba raczej zawodnicy na przyszłość? Jedynie Valoso mi sie o uszy obił. Ja potrzebuje zawodnika na już ponieważ walcze o mistrzostwo Hiszpanii, a Luis Perea spisuje sie wyjątkowo słabo, a na Tomasa Ujfalusi, i Fernando Amorebieta boje sie stawiać, bo są wolni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2009 o 19:08, Nephren-Ka napisał:

@Tak ogólnie - jeśli jakaś młoda gwiazda powie Wam stanowczo, że chce odejść do większego
klubu, to oddawajcie ją od razu. Moja perełka bramkarska, Longas(dostał nagrodę Lwa Jaszyna
na WC 2010) tak bardzo chciał odejść, że skłócił pół zespołu, co zawaliło mi pół sezonu
niemal. Non-stop jakieś egsy, wtapianie jednym golem w końcówce kilku spotkań z rzędu
pomimo wyraźnej przewagi. Tylko wyleciał do rezerw z podpisanym kontraktem z ManUtd i
od razu spokój, powrót do dobrych wyników i skutecznej gry...



a ja mam sposób na takich delikwentów co chcą odejść z klubu (żądają wystawienia na listę transferową) oczywiście wystawiam ich ale za co najmniej 60mln euro, po kilku dniach przychodzi raport "Zero zainteresowania" i taki delikwent może znów podpisać kontrakt na kolejne lata. Cztery razy miałem takie sytuacje z Aquino,Titone,Mascio i innym,i za każdym razem działało, przez całą karierę grali w moim klubie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 22:22, shinoda napisał:

Polecicie jakiegoś szybkiego środkowego obrońce. Żeby reprezentował poziom co najmniej
międzynarodowy(na poziomie mistrzostwa Hiszpanii i LM). Cena niestety do 20 mln, bo moje
Athletico Madryt za bogate nie jest. Musi być z UE, albo co najmniej obywatelstwo europejskie.
Moi skauci nie znaleśli nikogo dobrego i wmiare taniego, a Raúl Albiol wybrał niestety
oferte Fiorentiny:P



domenico criscito, andrea viola, domenico de meo, emanuele rea - świetni piłkarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować