Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Dnia 31.05.2009 o 09:07, Madok1 napisał:

Wiadomo coś o FM10?


Niestety nic nie wiadomo :)
Wiadomo jedynie tyle, że wyjdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 09:07, Madok1 napisał:

Wiadomo coś o FM10?


Spokojnie,obstawiam że podczas E3 pojawią sie jakieś info.Przynajmniej tak było z FM 2009 rok temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czy warto sprzedawać Pawełka za 200000 euro, plus 50% z następnej sprzedaży?
Jeden klub zagraniczny taka ofertę mi zaproponował tyle, że nie jest do negocjowania. Pawełek u mnie w tej chwili jest warty około 120000 Euro. Nie wiem co robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 08:26, Isildur napisał:

Pawełek u mnie w tej chwili jest warty około 120000 Euro. Nie wiem co robić...


Myślę że warto. Pawełek nie jest fantastycznym golkiperem. Dobrego golkipera łatwo znaleźć, mi co prawda za niego proponowali dużo więcej ale jego wartość była także dużo większa. Niestety sam nie podpisał kontraktu z tamtym klubem i pozostał u mnie, jednak tego żałowałem. Tym bardziej że ma już zmierzch kariery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś mi jakiegoś dobrego golkipera polecić?
Bo jeśli mam ewentualnie stracić Pawełka to muszę znaleźć godnego zastępce. Zaznaczam, że gram na dużej bazie danych, więc mam z czego wybierać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 10:06, Isildur napisał:

A mógłbyś mi jakiegoś dobrego golkipera polecić?
Bo jeśli mam ewentualnie stracić Pawełka to muszę znaleźć godnego zastępce. Zaznaczam,
że gram na dużej bazie danych, więc mam z czego wybierać...

Ariel Talias, Oier Olazabal chociazby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 10:06, Isildur napisał:

A mógłbyś mi jakiegoś dobrego golkipera polecić?
Bo jeśli mam ewentualnie stracić Pawełka to muszę znaleźć godnego zastępce. Zaznaczam,
że gram na dużej bazie danych, więc mam z czego wybierać...

Ja do Wisły wtedy ściągnąłem młodego Enrico Alfonso z Interu. Naprawdę się u mnie wyrobił i sprzedałem go jako gwiazdę za naprawdę duże pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem program treningowy "TUG''s Training 08" do Football manager 2008. Czy jeśli strzałeczki w okienku trening w większości przypadków są skierowane w dół:P Czy to oznacza, że trening nie przynosi efektów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 19:16, shinoda napisał:

Wgrałem program treningowy "TUG''s Training 08" do Football manager 2008. Czy jeśli strzałeczki
w okienku trening w większości przypadków są skierowane w dół:P Czy to oznacza, że trening
nie przynosi efektów?

Tak. trening TUGa kiepsko się sprawdza w 08, najlepiej sam pokombinuj, oddzielnie ustawiając dla formacji. Zatrudnij tez jak najlepszych trenerów (8 w klubie to podstawa, kazdy od innego atrybutu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 19:16, shinoda napisał:

Wgrałem program treningowy "TUG''s Training 08" do Football manager 2008. Czy jeśli strzałeczki
w okienku trening w większości przypadków są skierowane w dół:P Czy to oznacza, że trening
nie przynosi efektów?


Lepiej zaobserwuj, czy zawodnik rozwija się na przestrzeni dłuższego czasu, dajmy na to jednego roku. Strzałkami w statusie zawodnika nie sugerowałbym się wcale, mi tez niemal zawsze pokazywały spadek, a w istocie zawodnik się rozwijał. Ogólnie to w FM 2008 piłkarz od razu musi być przypakowany, żeby wyrosło z niego coś konkretnego(jeśli chodzi o gołe atrybuty, których najwyższe wartości wcale nie są konieczne do dobrej gry). Na Twoim miejscu męczyłbym(jak masz kasę na plusie oczywiście) zarząd o rozbudowę bazy treningowej, bo ma największy wpływ(ok. 75%) na rozwój zawodników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 12:17, PsyhoSpider napisał:

Ja do Wisły wtedy ściągnąłem młodego Enrico Alfonso z Interu. Naprawdę się u mnie wyrobił
i sprzedałem go jako gwiazdę za naprawdę duże pieniądze.


Udało mi się również go kupić ale za drugim podejściem gdyż za pierwszym razem licytowałem się z innym klubem o niego i doszło do jednego miliona euro, oczywiście licytację wygrałem ale niestety nie miałem tyle kasy by go zakupić mimo, że kontrakt był gotowy do podpisania. Dopiero za drugim razem udało mi się go zakupić za 600000 euro i przejdzie do mnie w przyszłym sezonie. mam nadzieje, że nie wyrzuciłem pieniędzy w błoto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 10:14, Isildur napisał:

Dopiero za drugim razem udało mi się go zakupić za 600000 euro i przejdzie do mnie w
przyszłym sezonie. mam nadzieje, że nie wyrzuciłem pieniędzy w błoto :D


Też za niego sporo zapłaciłem, ale jest to młody zawodnik który mi się wspaniale rozwinął. Dużo jednak też zależy od treningu. Zresztą Juszczyk też może niezłe noty osiągnąć, więc jeśli jeszcze go masz to nie ma co rozpaczać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 10:36, PsyhoSpider napisał:

Też za niego sporo zapłaciłem, ale jest to młody zawodnik który mi się wspaniale rozwinął.
Dużo jednak też zależy od treningu. Zresztą Juszczyk też może niezłe noty osiągnąć, więc
jeśli jeszcze go masz to nie ma co rozpaczać ;)


Na razie Pawełek spisuje się dobrze wpuścił dopiero 7 bramek. Przegrałem dwa mecze w LM więc nie jest źle :)
Ale na przyszły sezon muszę wzmocnić skład bo chciałbym przejść LM a bez zmian tego nie osiągnę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 10:41, Isildur napisał:

Ale na przyszły sezon muszę wzmocnić skład bo chciałbym przejść LM a bez zmian tego nie
osiągnę :)


Wiesz co, podam Ci jednego fantastycznego napastnika i kilku innych graczy. Wisłą doszedłem do 2020r, miałem budżet transferowy wysokości 900 000 000 zł. Bardziej się jednak bawiłem w wyszukiwanie młodych talentów. Dam kilka przykładów.

Federico Riva - zakup - wolny transfer sprzedaż 14mln
Levent Genc - 1,3mln - 10mln
Domenico Montarini - wolny - 15mln

20090606112541

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 11:25, PsyhoSpider napisał:

/..../


Dzięki na pewno skorzystam. Poza tym muszę jeszcze popracować nad moimi programami treningowymi. Bo przedostatnie dwa mecze wygrałem dzięki karnym, gdyby nie faul przeciwników w swoim polu karnym mecze zakończyłyby się remisem 0:0 a na to pozwolić sobie nie mogę, by tracić szanse na bramkę poprzez niedoszkolenie zawodników.

Ps. ostatnio to w ogóle albo masowo moi zawodnicy dostają kontuzję np. z niczego Paweł Brożek kontuzjowany w 5 minucie meczu, szczęściem w nieszczęściu było to, że doszedł do siebie po 5 dniach więc mogłem go wprowadzić do gry pod koniec meczu wygrywając 2:1 z Górnikiem Zabrze. Denerwują mnie jeszcze faule stosowane przez moich zawodników najpierw czerwona dostał Łobodziński a potem Piotr Brożek, już nie wiem jak mam ustawić by zawodnicy unikali nagminnego faulowania, próbowałem już wszystkiego... Następnie połowa moich piłkarzy została powołana do reprezentacji swojego kraju i dwa mecze grałem rezerwami fakt wygrałem je ale nie było łatwo. Najbardziej to te kontuzje mnie denerwują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam jakiegoś wyzwania dla mnie w FM 2009-kilka razy już wygrywałem wszystko ale silnymi drużynami,może powinienem zacząć prowadzic jakąś słąbszą drużynę[polska liga odpada] macie jakieś pomysły?Będę wdzieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 13:28, NecroVisioneR napisał:

Witam szukam jakiegoś wyzwania dla mnie w FM 2009-kilka razy już wygrywałem wszystko
ale silnymi drużynami,może powinienem zacząć prowadzic jakąś słąbszą drużynę[polska liga
odpada] macie jakieś pomysły?Będę wdzieczny.


Chcesz wyzwania mówisz :) Odpal sobie Ligę Angielską i zacznij od Blue Square Premier - Cambridge United na przykład. A potem pnij się w górę aż do mistrzostwa Anglii :) Powodzonka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 13:28, NecroVisioneR napisał:

Witam szukam jakiegoś wyzwania dla mnie w FM 2009-kilka razy już wygrywałem wszystko
ale silnymi drużynami,może powinienem zacząć prowadzic jakąś słąbszą drużynę[polska liga
odpada] macie jakieś pomysły?Będę wdzieczny.


Cóż, chyba pora na jakiś mały klub - polecam odwiedzić to miejsce: http://www.proxymoron.org/llm/ Co prawda nie ma tam FM 2009, ale jest 2008, który rodzajem klubów bardzo się nie różni. Wybierasz sobie ligę, a skrypt sam losuje Ci najsłabszy klub(jest ich zawsze kilka, można losować kilka razy) z ostatniej ligi. Zabawa takim zespołem powinna być zdecydowanie dłuższa, bo zanim odniesiesz jakieś znaczące sukcesy minie dużo więcej czasu niż w przypadku prowadzenia jakiejś uznanej firmy.
Co do ligi nie polecam ligi Hiszpańskiej, głównie ze względu na to, że Twoja drużyna B jest klubem filialnym i nie idzie samemu nic tam robić, przez co odpada posiadanie większej kadry niż te 25 zawodników, które trzeba zgłosić do pierwszej drużyny. Całkiem fajna jest Anglia, ale żeby tam pograć najlepiej mieć aktywną ligę Czech i Norwegii - mają tam świetne obiekty młodzieżowe, dzięki czemu rodzi się mnóstwo utalentowanych juniorów których można sprowadzić za czapkę gruszek(i nie potrzebują oni pozwolenia na pracę, co w grze w niskiej klasie rozgrywkowej jest wielką przeszkodą). Liga Włoska ma z kolei ten minus, że możesz sprowadzić tylko jednego gracza z poza UE na sezon, także najlepiej stosować tą samą taktykę co w przypadku Anglii.Całkiem fajnie gra się również w Serbii, ale tam trzeba opierać się głównie na graczach bałkańskich, także nalezy mieć aktywne wszystkie ligi z tego regionu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować