Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Strasznie denerwują mnie takie akcje.
Prowadzę słabeusza, wygrywam w meczu ze zdecydowanym faworytem i co? Trener przeciwnej drużyny wyskakuje z tekstem jak na obrazku. W rzeczywistości zabito by go śmiechem... A w FM jest to nagminne.
Tutaj akurat niespodzianki nie było, bo mój Raków zdominował polską ligę - 3 tytuły z rzędu ^^ Ale tekst cyfrowego Bakero jest głupi.

20110512140437

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 14:06, walgierz napisał:

Strasznie denerwują mnie takie akcje.
Prowadzę słabeusza, wygrywam w meczu ze zdecydowanym faworytem i co? Trener przeciwnej
drużyny wyskakuje z tekstem jak na obrazku. W rzeczywistości zabito by go śmiechem...
A w FM jest to nagminne.


U mnie jest to samo.:> Zawsze, jak uda mi się ograć jakiegoś klasowego rywala(Chelsea, Arsenal, Manchester), to ichni menago twierdzi, że zawaliłem sprawę.:D
Co ciekawe, to jest też spora grupa trenerów, która mnie nie lubi - a zawsze wypowiadam się o wszystkich pozytywnie. W pewnym momencie zacząłem po prostu olewać wszelkie zaczepki/rozmowy z menadżerami innych drużyn, i jest względny spokój.

Dnia 12.05.2011 o 14:06, walgierz napisał:

Tutaj akurat niespodzianki nie było, bo mój Raków zdominował polską ligę - 3 tytuły z
rzędu ^^ Ale tekst cyfrowego Bakero jest głupi.


Ładny wynik.:> U mnie jak na razie 8 i 7 miejsce, ale stale się wzmacniam i przebudowuję, może uda się do pucharów załapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 01:03, Nephren-Ka napisał:

W pewnym momencie zacząłem po prostu olewać wszelkie zaczepki/rozmowy z menadżerami innych drużyn, i jest względny spokój.


Ja w sumie też - w myśl zasady: psy szczekają, karawana idzie dalej.

Dnia 20.05.2011 o 01:03, Nephren-Ka napisał:

Ładny wynik.:> U mnie jak na razie 8 i 7 miejsce, ale stale się wzmacniam i przebudowuję, może uda się do pucharów załapać.


Niestety w tej grze Lech i reszta naszych klubów z roku na rok słabnie. Skupują szrot jakiś za grube miliony, nie mam pojęcia według jakiego klucza. W efekcie tego ogranie ich w 4 na 5 przypadków, to żaden wyczyn.

Z innej beczki - zrypany jak dla mnie jest system reputacji klubu. Młodziaki z mojego Rakowa palą się do gry w jakichś dziwnych klubach, o których prawdę mówiąc niewiele słyszałem, zamiast walczyć rok w rok w LM...
U mnie żądają niebotycznych kontraktów, a potem jak odejdą z wolnego transferu, to widzę, że mają w innym klubie kontrakt na połowę tego, co im dawałem. Dziwne to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 16:14, walgierz napisał:

Ja w sumie też - w myśl zasady: psy szczekają, karawana idzie dalej.


Polecam też używać takiej metody w komentowaniu(a raczej braku komentowania) spekulacji prasowych na temat transferów swoich graczy. Nie ma odpowiedzi - nie ma zirytowanych zawodników(że niby decydujemy o ich przyszłości).:)

Dnia 20.05.2011 o 16:14, walgierz napisał:

Niestety w tej grze Lech i reszta naszych klubów z roku na rok słabnie. Skupują szrot
jakiś za grube miliony, nie mam pojęcia według jakiego klucza. W efekcie tego ogranie
ich w 4 na 5 przypadków, to żaden wyczyn.


W każdej odsłonie FM spotykałem się dokładnie z tym samym. Komp nigdy nie potrafił zbudować nic ciekawego(w polskiej lidze oczywiście) żeby powalczyć z klubem gracza.:/

Dnia 20.05.2011 o 16:14, walgierz napisał:

Z innej beczki - zrypany jak dla mnie jest system reputacji klubu. Młodziaki z mojego
Rakowa palą się do gry w jakichś dziwnych klubach, o których prawdę mówiąc niewiele słyszałem,
zamiast walczyć rok w rok w LM...
U mnie żądają niebotycznych kontraktów, a potem jak odejdą z wolnego transferu, to widzę,
że mają w innym klubie kontrakt na połowę tego, co im dawałem. Dziwne to.


Hmm, chęć odchodzenia zależy od wielu rzeczy raczej - zazwyczaj jest to wypadkowa ''odpowiednie atrybuty piłkarza vs. kilka innych rzeczy''. Te inne to reputacja klubu, ligi, miasta, itp. Ja w Redditch nie mam problemów z własną młodzieżą(bo generuje się strasznie żałosna), a gracze sprowadzani trafiają od razu do pierwszego składu. Rozmowy o przenoszeniu do większego klubu załatwiam tym obietnicą, że Redditch też będzie wielkie(już kilkanaście razy przeszło:D). Jak ''kochany'' prezes nie weźmie spraw w swoje łapska(już mi napastnika do Arsenalu za marne 14 milionów sprzedał) to jest ok.
Ogólnie widzę w tym Fm tendencję do tego, że kluby z Izraela czy Szwajcarii potrafią jakieś niezłe talenty z Francji czy Niemiec sobie ściągnąć, wcześniej tego nie było - ale teraz może po prostu umieją ich dobrze wyszukiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Meh, prezes mi rozwala budżet płacowy w klubie. Dostałem kontrakt na 375 000 funtów, a nie mogę go obniżyć. T_T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 14:43, Kadaj napisał:

Meh, prezes mi rozwala budżet płacowy w klubie. Dostałem kontrakt na 375 000 funtów,
a nie mogę go obniżyć. T_T


Z tego co wiem, to nigdy nie dało się obniżyć kontraktu dla własnego alter ego w grze. Szkoda, bo sam chętnie zrobiłbym tak jak Joseba Etxeberria w rzeczywistym świecie i swoje pobory przeznaczył na pracę z juniorami.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 14:49, Nephren-Ka napisał:

Z tego co wiem, to nigdy nie dało się obniżyć kontraktu dla własnego alter ego w grze.

Wiem że nie można, ale do tej pory moje zarobki były w miarę sensowne. Teraz to już przegięcie, najlepsi zawodnicy w klubie dostają nie więcej niż 120k. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy są już znane jakies informacje o FM 2012? Kiedy tak mniej więcej należy się spodziewać pierwszych zapowiedzi?
Do tej pory grałem w FM 2008 i 2010 i teraz mam pytanie czy opłaca się przechodzić na wersję 2011? Czy są duże zmiany i czy są to zmiany na lepsze? 2012 raczej kupie wtedy gdy będzie dostępna za 50 zł na Allegro czy w Topsellerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 11:39, jarekao napisał:

Czy są już znane jakies informacje o FM 2012? Kiedy tak mniej więcej należy się spodziewać
pierwszych zapowiedzi?


Póki co rożne spekulacje się pojawiają: http://www.cmrev.com/artykuly/czytaj/Co-nas-czeka-w-FM-2012_.html
Pewnie na jakieś bardziej konkretne zapowiedzi trzeba będzie jeszcze nieco poczekać.

Dnia 10.06.2011 o 11:39, jarekao napisał:

Do tej pory grałem w FM 2008 i 2010 i teraz mam pytanie czy opłaca się przechodzić na
wersję 2011? Czy są duże zmiany i czy są to zmiany na lepsze? 2012 raczej kupie wtedy
gdy będzie dostępna za 50 zł na Allegro czy w Topsellerze.


Jakiś kolosalnych zmian nie ma, bo te SI raczej rzadko wprowadza. Interesujące zmiany to na pewno pojawienie się agentów piłkarzy w znacznie rozbudowanej formie, mniej upierdliwe konferencje prasowe, poprawiony(ładniejszy) tryb 3D czy większa interakcja(czy z zarządem czy zawodnikami).
Minusy? Hmm, sporo graczy marudzi na swoistą losowość wyników(dla innych to większy realizm, że ciężko wygrać 30 spotkań z rzędu), sporo na wywalającą się nie z tego, ni z owego grę. Ja tych aspektów jakoś nie zauważyłem i grało się całkiem przyjemnie.
Wymagania raczej podniosły się od FM 2010 - starsza wersja działa mi perfekcyjnie, nowsza potrafi czasami(i tylko w dniu rozgrywania meczu) przymulić kompa. Ale poza tym dni mijają błyskawicznie, także nie jest źle.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź. Czyli zostaje przy 2010.
Jeszcze takie pytanko: czy nowi gracze (tzw newgen) pojawiają się z całkowicie losowymi atrybutami? Miałem we wcześniejszej grze kilku ciekawych graczy i pewnie się teraz nie wygenerują albo ze słabszymi atrybutami. Gdzie najlepiej szukać takich newgenow? Na początku sezonu sprawdzam kadry U-18 klubow które mają doskonałe obiekty młodzieżowe + akademie piłkarskie. Ale może są takie kluby/ regiony które są kopalnią talentów (mam 14 scautów ale wyszukują mi mało wartościowych piłkarzy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aj minął czas edycji więc musze dodać kolejny post.
Dodaje screena z wybranymi ligami (jeśli to pomoże komuś w odpowiedzeniu mi na pytanie zadane wyżej)
Oprócz tych lig mam jeszcze Serie A (tylko podgląd).

20110614181753

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2011 o 17:50, jarekao napisał:

Jeszcze takie pytanko: czy nowi gracze (tzw newgen) pojawiają się z całkowicie losowymi
atrybutami? Miałem we wcześniejszej grze kilku ciekawych graczy i pewnie się teraz nie
wygenerują albo ze słabszymi atrybutami. Gdzie najlepiej szukać takich newgenow? Na początku
sezonu sprawdzam kadry U-18 klubow które mają doskonałe obiekty młodzieżowe + akademie
piłkarskie. Ale może są takie kluby/ regiony które są kopalnią talentów (mam 14 scautów
ale wyszukują mi mało wartościowych piłkarzy)


Tak, atrybuty są całkiem losowe. Podobnie jak losowe jest to, gdzie gracz się wygeneruje. Pewnie, że większą szansę ma klub ze świetnymi obiektami dla młodzieży i akademią, ale to nie znaczy że będzie co sezon generował przyszłe gwiazdy. Bo taka może się narodzić zarówno w Barcelonie, jak i 3 lidze Brazylii.
Ja zawsze wysyłam skautów na wszelkie młodzieżowe turnieje międzynarodowe i każe im obserwować rozgrywki lig juniorskich w różnych krajach. Zauważyłem też, że sporo talentów potrafi powstać w Czechach, Turcji. Meksyku czy na Węgrzech(a to nie są wcale zbyt oczywiste ligi) i we wszelkich zakamarkach Afryki (w takim TP Mazembe potrafią rodzić się co sezon świetni Kongijczycy).
Inna sprawa to to, czy mają się oni z czego zrobić. Piłkarzy coś mało w bazie masz(u mnie na ''dawnym'' kompie zawsze ok 50k było, przy 14-16 ligach na dużej bazie), może przez to za dużo talentów się nie robi. Jak nie chcesz obciążać kompa ligami, to dodaj ''aktualnych reprezentantów danych krajów'' z całego świata, powinno pomóc.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam drobne pytanie:
Czy w FM 11 na starcie można ustawić, żeby prowadzić reprezentację i klub jednocześnie? Wiem, że w czasie gry można, ale czy od początku kariery także?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2011 o 16:29, laki13 napisał:

Mam drobne pytanie:
Czy w FM 11 na starcie można ustawić, żeby prowadzić reprezentację i klub jednocześnie?
Wiem, że w czasie gry można, ale czy od początku kariery także?


Zdaje się, że się nie da. Albo to, albo to można wybrać, a potem ''zasłużyć'' na jakiś klub lub kadrę.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2011 o 22:23, laki13 napisał:

No cóż, dzięki za info. Szkoda, że się nie da, ale skoro tak, to rozpocznę z reprą, a
sam będę czyhał na jakiś klub ;)


Staraj się dobrać narodowość menadżera pod przyszłą kadrę, tak łatwiej o otrzymanie posady. U mnie(Hiszpan/Bask) po 3 latach w Bilbao(kolejno 4-3-3 miejsce) Hiszpania sama się zgłosiła, co by ja poprowadzić.:)

Przy okazji - 'efemowa' ciekawostka - Polacy kupili u mnie Deportivo La Coruña, a prezesem został Antoni Piechniczek.:D Pierwsze co zrobił, to zwolnił Henrika Larssona(ale póki co nie sprowadził żadnego menadżera z Polski).:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w FM2010 działacze reprezentacji są trochę w zbyt gorącej wodzie kąpani. Po tym jak Argentyna odpadła w 1/8 MŚ dostałem prawie od razu propozycję objęcia posady selekcjonera. Wszystko fajnie, tylko akurat miałem swoją drużynę w ćwierćfinale i szkoda było ją opuszczać. Mogli poczekać do końca turnieju. : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2011 o 22:48, Kadaj napisał:

U mnie w FM2010 działacze reprezentacji są trochę w zbyt gorącej wodzie kąpani. Po tym
jak Argentyna odpadła w 1/8 MŚ dostałem prawie od razu propozycję objęcia posady selekcjonera.
Wszystko fajnie, tylko akurat miałem swoją drużynę w ćwierćfinale i szkoda było ją opuszczać.
Mogli poczekać do końca turnieju. : /


To rzeczywiście kiszka. Powinna być opcja jak przy kontraktach zawodników z terminem startu.
Przecież w rzeczywistości zdarzało się, że trener prowadził jakiś zespół w MŚ, a wiadomo było, że po imprezie przejmie inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2011 o 22:41, Nephren-Ka napisał:

Staraj się dobrać narodowość menadżera pod przyszłą kadrę, tak łatwiej o otrzymanie posady.
U mnie(Hiszpan/Bask) po 3 latach w Bilbao(kolejno 4-3-3 miejsce) Hiszpania sama się zgłosiła,
co by ja poprowadzić.:)


No właśnie nie zawsze tak się zdarza, bo zdobywałem co roku PP, mistrzostwo, daleko zachodziłem w LM, a i tak polskiej kadry nie objąłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować