Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Dnia 01.02.2011 o 20:57, Wijet napisał:

Szkoda tylko że muszę tym co są tylko trenerami juniorów płacić sporo kasy za rozwiązanie
kontraktu :/


Niektórym nie musisz, w końcu można zaproponować im prace w innej roli i jest szansa, że się zgodzą. Poza tym powiem Ci, że i tak po 2-3 latach niewiele osób, które zastaniesz w klubie będzie w nim dalej pracować(bo są zwyczajnie słabi w stosunku do tych, których można sprowadzić).:>

Dnia 01.02.2011 o 20:57, Wijet napisał:

A bazę mimo wszystko wziąłem dużą ;)


To zdecydowanie dobry pomysł.:)

Dnia 01.02.2011 o 20:57, Wijet napisał:

W sumie nigdy w FM''ie nie zwracałem uwagę na sparingi, wybierałem słabsze drużyny i
to grając zwykle u siebie więc zobaczę jak to jest z tymi wyjazdami.


Teraz (jak pewnie zauważyłeś) jest nieco ta opcja rozbudowana, masz od razu kilkadziesiąt propozycji różnych klubów o różnej reputacji, które na pewno zaakceptują sparing(a wcześniej rożnie z tym bywało). Opłaca się brać te, które najwięcej za sparing oferują i polecam robić to masowo(sparing-dzień przerwy-sparing) z wykorzystaniem asystenta do rozgrywania spotkań - będzie rotował składem, a kasa będzie wpadać na konto aż miło.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 19:13, walgierz napisał:

Macie jakieś info kiedy można się spodziewać łatki do najnowszego FMa?


Standardowo, czyli po zamknięciu okna transferowego, czyli teraz łatka ''się już robi''.:> A dokładnie ciężko będzie coś powiedzieć, bo SI ostatnio wyskakuje z łatkami jak diabeł z pudełka - nikt się nic nie spodziewa, a tu ''hej, mamy już patcha''.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... mam dość co najmniej na tydzień FM''a :/ . Moje dawniejsze założenia taktyczne z FM 2008 się nie sprawdzają :( . Na początku udało mi się wygrać z Fullham na taktyce 4-1-2-3 no i nawet z Club Brugge, żeby na tej samej taktyce nie wygrać 2 następnych. Taktyki z sieci nie pomagają! Nie mam pojęcia co może być nie tak. Najgorsze jest to że moi napastnicy są rzadko sam na sam, obrońcy ich doganiają, a jak już im się uda strzelić to bramkarz broni... A na początku mi dobrze szło. 7 zwycięstw w lidze i w pucharach 2 porażki 2 remisy. Może nie idealnie ale to były pierwsze 3 dni. Nagle wszystko pieprzło :( Nie mam pojęcia czemu Lewandowski który miał przęcietnie 1.2 bramki na mecz naglę przez 3 mecze nie może strzelić gola.

PS.A jak go proszę żeby lobował bramkarza to mówi że ma to w dupie bo to nic nie w niesie do jego gry... ta... ci fm'owi zawodnicy i ich pewność siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 23:14, Wijet napisał:

Ech... mam dość co najmniej na tydzień FM''a :/ . Moje dawniejsze założenia taktyczne
z FM 2008 się nie sprawdzają :( . Na początku udało mi się wygrać z Fullham na taktyce
4-1-2-3 no i nawet z Club Brugge, żeby na tej samej taktyce nie wygrać 2 następnych.
Taktyki z sieci nie pomagają! Nie mam pojęcia co może być nie tak. Najgorsze jest to
że moi napastnicy są rzadko sam na sam, obrońcy ich doganiają, a jak już im się uda strzelić
to bramkarz broni... A na początku mi dobrze szło. 7 zwycięstw w lidze i w pucharach
2 porażki 2 remisy. Może nie idealnie ale to były pierwsze 3 dni. Nagle wszystko pieprzło
:( Nie mam pojęcia czemu Lewandowski który miał przęcietnie 1.2 bramki na mecz naglę
przez 3 mecze nie może strzelić gola.

PS.A jak go proszę żeby lobował bramkarza to mówi że ma to w dupie bo to nic nie w niesie
do jego gry... ta... ci fm''owi zawodnicy i ich pewność siebie.


Może masz źle ustawione treningi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zawodnicy za ciężko trenują jak na sezon w pełni? Jak mam kryzys w drużynie to przeważnie obniżam intensywność treningu o 3-4 pkt. Albo za mało rotujesz składem się zawodnicy pomęczyli (liga polska to nie angielska, ale może jednak). A czasem jest tak, że pomaga ponownie uruchomienie gry :D (żaden save & load) po prostu miewałem przypadki, w których po 3 porażkach z rzędu wyłączałem grę a na początek następnej sesji notowałem kilka zwycięstw, urok gier opartych częściowo na losowości :D Na pocieszenie mogę Ci powiedzieć, że sezon bez kryzysu to nieciekawy sezon, a tak zawsze jakaś rozrywka na drodze do tytułu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 23:14, Wijet napisał:

Ech... mam dość co najmniej na tydzień FM''a :/ /ciach/


Szczerze mówiąc, to właśnie zaprezentowałeś typowe podejście kogoś, kto myśli ''że weźmie Lecha i rozwali wszystkie inne kluby w kraju po 5-0 i będzie fajnie''.:D Żeby osiągnąć coś takiego trzeba spokojnie popracować nad zespołem kilka sezonów, a nie pół pierwszego.:>
Co do taktyk, to polecam pchanie się środkiem i prostopadłe piłki do napastników w jak największej ilości. Jak nie chce Ci się bawić, to ściągnij sobie taktykę Complete Dominance 10.2(tak, właśnie 10.2 a nie 10.3) i zobacz jak to wygląda idealnie zrobione - nie polecam jednak grac dłużej, bo za łatwo wszystko idzie.:>
Ważą opcją(której nie był w 2008) jest też rola zawodnika na boisku - teraz możesz bardzo szybko na ekranie taktycznym dostosować jego indywidualne polecenia. Jest to o tyle ważne, że nie wystarczy wstawić napastnika na jego pozycję, żeby grał dobrze - musisz dostosować jak najlepiej rolę na boisku(jest kilka do wyboru, kluczowe atrybuty od razu są zaznaczone). Poszperaj w tych ustawieniach, można naprawdę poprawić grę.:)

Dnia 02.02.2011 o 23:14, Wijet napisał:

PS.A jak go proszę żeby lobował bramkarza to mówi że ma to w dupie bo to nic nie w niesie
do jego gry... ta... ci fm''owi zawodnicy i ich pewność siebie.


Lobowanie nie jest za dobre(choć efektownie wygląda), polecam każdemu napastnikowi wyznaczyć naukę plasowanych strzałów - wtedy nie walą na siłę, tylko technicznie starają się pokonać bramkarza. Wymaga to niestety wysokiej techniki(gracz o małym jej współczynniku wcale nie zacznie nauki, albo nic się nie nauczy). Co do Lewandowskiego, to podejrzewam że właśnie jakiejś cechy mu brakuje.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2011 o 13:39, Nephren-Ka napisał:

> Ech... mam dość co najmniej na tydzień FM''a :/ /ciach/

Szczerze mówiąc, to właśnie zaprezentowałeś typowe podejście kogoś, kto myśli ''że weźmie
Lecha i rozwali wszystkie inne kluby w kraju po 5-0 i będzie fajnie''.:D


No, może nie od razu 5 do zera ale chociaż nie tracić bramki w pierwszej minucie (miałem tak z Zagłębiem, pierwsza akcja i od razu gol) . No i za bardzo też mi się nie chce taktyk ściągać, wole sobie samemu coś opracować. Jak wróci mi limit w internecie to ściągnę patcha, może będzie trochę się lepiej grało :/. No i co do prostopadłych piłek do napastników - żaden z nich nawet do nich nie dobiega, a jak już dobiegnie to nie strzela bramki. A jak podaje do nogi to zaraz obrońca piłkę odbierze. W FM 2008 nawet jak Śląskiem Wrocław grałem z Wisłą to zawodnicy wykorzystywali 100% bramki. No, ale tam według mnie było łatwiej. Trudno, przegram parę tych meczy, może się zawodnicy podniosą, a ja znajdę przepis na sukces.

A no i jeszcze jedno - jak zarabiać na tych sparingach bo przecież jak ja proponuje jakieś drużynie sparing u nich to i tak ja im płace za ten mecz :/. To jak mam niby zarabiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory za Doubla ale kiedyś był dłłuższy czas na edycje posta chyba :/
Krycie ustawić na strefowe czy 1 na 1? Najwięcej bramek pada po szybkich kontrach, piłka za plecy obrońców, napastnik ich wyprzedza, jest sam na sam, mija bramkarza i gol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2011 o 17:38, Wijet napisał:

A no i jeszcze jedno - jak zarabiać na tych sparingach bo przecież jak ja proponuje jakieś
drużynie sparing u nich to i tak ja im płace za ten mecz :/. To jak mam niby zarabiać?


To oni Tobie płacą przecież.:> Jak gra się kimś o wysokiej reputacji, to nawet 500k można za jeden sparing zarabiać. Ja teraz gram półzawodowym szkockim klubem - East Stirlingshire - i za jeden mecz 12k wyciągam. Efekt jest taki, że mam kasę na wydatki(w obrębie klubu, nie transferowe) na cały sezon.:>

Dnia 03.02.2011 o 17:38, Wijet napisał:

Krycie ustawić na strefowe czy 1 na 1? Najwięcej bramek pada po szybkich kontrach, piłka za plecy obrońców, > napastnik ich wyprzedza, jest sam na sam, mija bramkarza i gol.


Ja bronie strefą, ale moja filozofia gry to 'strzelić jedną bramkę więcej niż przeciwnik', nawet jeśli ma to być gol na 5-4.:D Jak tracisz gole z takich akcji, to cofnij linię obrony, nie będą Ci wrzucali piłek za plecy defensorów.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh tyle sezonów, klubów za mną w FM-ach a po raz pierwszy dzisiaj miałem takiego oto bubla - mój napastnik padł w polu karnym, obrońcy wybili piłkę na rzut rożny. Sędzia uznał, że mój zawodnik symuluje i dał mu żółtą kartkę a mój napastnik? Został zniesiony kilka sekund później na noszach i musiałem go zmienić. Wypas po prostu :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie co do tych sparingów- jak chcę grać np. z takim Santosem to mam napisane - Klub Sanstos otrzyma za ten mecz 700 tyś. zł. i Lech zarobi na tym sparingu 160 tyś. zł. Czyli co? 160 - 700 = - 540 czyli że trace na tym sparingu 540 tyś złotych czy po prostu jeżeli dodać zysk i stratę to zarabiam na tym sparingu 160 tyś. zł.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2011 o 20:55, Wijet napisał:

I jeszcze jedno pytanie co do tych sparingów- jak chcę grać np. z takim Santosem to mam
napisane - Klub Sanstos otrzyma za ten mecz 700 tyś. zł. i Lech zarobi na tym sparingu
160 tyś. zł. Czyli co? 160 - 700 = - 540 czyli że trace na tym sparingu 540 tyś złotych
czy po prostu jeżeli dodać zysk i stratę to zarabiam na tym sparingu 160 tyś. zł.?


Panie, ale zarabia się na sparingach granych na wyjeździe! Opcja, że płacisz klubowi i zarabiasz mniej(na biletach) to sparing domowy.:>

@haderQ - a ja tyle lat grałem w CM, a ostatnio trafiło się takie coś jak na obrazku.:D Szkoda, że wycofali(chyba) tę opcję z FM, dodawała uroku.:)

20110203213109

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie fajna rzecz, w FM-ie też nie spotkałem tak długiego okresu banicji nałożonego na jakiegoś gracza ;) I urok swój faktycznie ma :) Aż chyba pogram sobie w CM-a z tego wszystkiego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2011 o 21:46, haderQ napisał:

No faktycznie fajna rzecz, w FM-ie też nie spotkałem tak długiego okresu banicji nałożonego
na jakiegoś gracza ;) I urok swój faktycznie ma :)


Za pobicie sędziego podczas spotkania wcale nie taka duża.:P Najlepsze było to, że Patrick nie pojechał sobie przez to na Mundial.:D

Dnia 03.02.2011 o 21:46, haderQ napisał:

Aż chyba pogram sobie w CM-a z tego wszystkiego :P


Byle to był CM 3 01/02 i będzie pięknie.:) Chyba jedyny minus tej gry to często psujące się zapisy(ale można się zabezpieczyć wieloma kopiami), do dziś dużo osób w to gra.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się może jak wygląda sprawa z instalowaniem FMa na więcej niż jednym komputerze? Myślałem o tym, żeby zainstalować sobie FM 2011 na lapku też, a ponieważ działa to za pośrednictwem Steamu, to nie chciałbym zostać zbanowanym i stracić legalnej kopii gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 15:25, walgierz napisał:

Orientujecie się może jak wygląda sprawa z instalowaniem FMa na więcej niż jednym komputerze?
Myślałem o tym, żeby zainstalować sobie FM 2011 na lapku też, a ponieważ działa to za
pośrednictwem Steamu, to nie chciałbym zostać zbanowanym i stracić legalnej kopii gry
:)


Wystarczy, że na lapku będziesz miał Steama i zainstalowaną grę;) Ewentualnie możesz grać offline, tylko płytka musi być w środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 15:25, walgierz napisał:

Orientujecie się może jak wygląda sprawa z instalowaniem FMa na więcej niż jednym komputerze?
Myślałem o tym, żeby zainstalować sobie FM 2011 na lapku też, a ponieważ działa to za
pośrednictwem Steamu, to nie chciałbym zostać zbanowanym i stracić legalnej kopii gry
:)


Zacytuję Ci fragment z FAQ FM 2011, który powinien wszystko wyjaśnić:

1. grasz bez płyty
2. instalujesz FMa na tylu kompach na ilu chcesz (ale grać możesz tylko na jednym w danym momencie)
3. steam sam ściąga uaktualnienia
4. bonusy w postaci np. dodatkowej skórki


:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 15:40, Nephren-Ka napisał:

Zacytuję Ci fragment z FAQ FM 2011, który powinien wszystko wyjaśnić:

1. grasz bez płyty
2. instalujesz FMa na tylu kompach na ilu chcesz (ale grać możesz tylko na jednym
w danym momencie)

3. steam sam ściąga uaktualnienia
4. bonusy w postaci np. dodatkowej skórki


:>


Dzięki, wolałem się upewnić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować