Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Spotkaliście się z bugiem w 2011, który polegał na tym, że po rozbudowie bazy treningowej i szkolenia juniorów było gorzej niż przedtem?
Ja grając Wisłą miałem zadowalające w/w obiekty, a po ich rozbudowaniu stały się przeciętne O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wiek wpływa na rozwój atrybutów piłkarzy? Niby taki bramkarz najlepsze umiejętności osiąga w wieku 27-31 lat a ja mam mlodego bramkarza (19 lat) który jest moim podstawowym graczem, czyli mam rozumieć że atrybuty wyskoczą mu w górę dopiero za kilka lat (potencjał ma niesamowity). To samo tyczy się obrońców.
Lubie ściągać młode talenty i podpisywać z nimi 5 letnie kontrakty. Mam najmłodszy zespół w lidze. Powiedzmy że kupię z Wisły ŚO który ma np 25 lat i nie gra obecnie na max potencjale. Czy przy odpowiednim treningu i grze w pierwszym składzie zwiększą sie jego umiejętności? Staram się kupować zawodników poniżej 22 lat, ale jak już kupię starszego to jakoś gra lepiej od tych młodzików.
Jak Wy budujecie swoje zespoły ?Z mlodych zawodników czy ze starych którym kończą się kontrakty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2011 o 09:34, jarekao napisał:

Czy wiek wpływa na rozwój atrybutów piłkarzy?


Owszem :D
Największy postęp notują do ~21 roku życia (trzeba pamiętać, że każdy piłkarz rozwija się trochę inaczej w zależności od kilku atrybutów i częstotliwości gry). Potem atrybuty też rosną, ale już rzadko zdarzają się wielkie postępy a szczyt umiejętności piłkarze z pola osiągają ~28 roku życia. Potem już CA idzie w dół.

Dnia 10.02.2011 o 09:34, jarekao napisał:

Niby taki bramkarz najlepsze umiejętności
osiąga w wieku 27-31 lat a ja mam mlodego bramkarza (19 lat) który jest moim podstawowym
graczem, czyli mam rozumieć że atrybuty wyskoczą mu w górę dopiero za kilka lat (potencjał
ma niesamowity).


Wyskoczą, z tym że bramkarze rozwijają się nieco wolniej niż zawodnicy z pola (bo mogą spokojnie do 35 roku życia grać na CA zbliżonym do PA). A jak bardzo się podniosą to zależy już od tego ile potencjału zostało zawodnikowi "do wykorzystania".

Dnia 10.02.2011 o 09:34, jarekao napisał:

Powiedzmy że kupię z Wisły ŚO który ma np 25 lat i nie gra obecnie na max potencjale.
Czy przy odpowiednim treningu i grze w pierwszym składzie zwiększą sie jego umiejętności?


Powinny się jeszcze zwiększyć, ale wielkiego postępu to on nie uczyni (no chyba że FM postanowi zaszaleć, ale to jest akurat mało prawdopodobne). Piłkarze po 23 roku życia rozwijają się dość powoli.

Dnia 10.02.2011 o 09:34, jarekao napisał:

Staram się kupować zawodników poniżej 22 lat, ale jak już kupię starszego to jakoś gra
lepiej od tych młodzików.


Tak to wygląda, ale za to jak taki młodzik nabierze doświadczenia, to przeważnie zwraca się z nawiązką ;)

Dnia 10.02.2011 o 09:34, jarekao napisał:

Jak Wy budujecie swoje zespoły ?Z mlodych zawodników czy ze starych którym kończą się
kontrakty?


Kiedyś opierałem zespoły na młodych zawodników i zdarzało mi się miewać średnią wieku koło 20 lat, ale z czasem trochę od tego odszedłem i staram się mieć na każdą pozycję i młodego zawodnika i takiego bardziej doświadczonego. Wtedy wyniki drużyny wyglądają lepiej niż gdy są w niej sami młodzi zawodnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2011 o 09:34, jarekao napisał:

Czy wiek wpływa na rozwój atrybutów piłkarzy? Niby taki bramkarz najlepsze umiejętności
osiąga w wieku 27-31 lat a ja mam mlodego bramkarza (19 lat) który jest moim podstawowym
graczem, czyli mam rozumieć że atrybuty wyskoczą mu w górę dopiero za kilka lat (potencjał
ma niesamowity). To samo tyczy się obrońców.


Jak gra w pierwszym zespole, to na pewno swój szczyt umiejętności osiągnie znacznie wcześniej, niż sugeruje gra.:>

Dnia 10.02.2011 o 09:34, jarekao napisał:

Lubie ściągać młode talenty i podpisywać z nimi 5 letnie kontrakty. Mam najmłodszy zespół
w lidze. Powiedzmy że kupię z Wisły ŚO który ma np 25 lat i nie gra obecnie na max potencjale.
Czy przy odpowiednim treningu i grze w pierwszym składzie zwiększą sie jego umiejętności?
Staram się kupować zawodników poniżej 22 lat, ale jak już kupię starszego to jakoś gra
lepiej od tych młodzików.


Jak dodatkowo(do treningu i regularnej gry) masz jeszcze wysoko rozwinięte obiekty treningowe, to pewnie coś mu tam podskoczy w atrybutach, ale raczej nie spodziewałbym się niczego wielkiego. Za to pewnie będzie się lepiej prezentował na boisku mając umiejętności na poziomie potencjału.:>

Dnia 10.02.2011 o 09:34, jarekao napisał:

Jak Wy budujecie swoje zespoły ?Z mlodych zawodników czy ze starych którym kończą się
kontrakty?


Zawsze staram się budować drużynę opartą na wychowankach, i zawsze robię to najszybciej jak się da - wystarczy kaperować zdolną młodzież(poniżej 19 roku życia) i szkolić. Od klubu jaki prowadzę zależy, jak szybko taka polityka może zostać wprowadzona - w tych słabszych zwyczajnie nie ma ani pieniędzy na wykupywanie juniorów, ani obiektów żeby ich trenować i trzeba się ich dorobić przez kilka(naście) sezonów.
Zazwyczaj też korzystam, jeśli jakaś gwiazda dostępna jest za free(kiedyś tak sprowadziłem Rene Adlera do Leeds) i mam kilku swoich ulubieńców, na których nie waham się wydać kasy jak tylko jest okazja(Aguero).:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć, czemu jak mam zainstalowanego patcha 1.3 to dalej nie wyszukują mi się żadne serwery online?
No i jak się zarabia na tych sparingach na wyjeździe jak mi piszę że i tak to ja zapłacę takiej Sparcie Praga 30 tyś zł.Nic nie piszę że dostanę coś za ten sparing :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2011 o 17:32, Wijet napisał:

No i jak się zarabia na tych sparingach na wyjeździe jak mi piszę że i tak to ja zapłacę
takiej Sparcie Praga 30 tyś zł.Nic nie piszę że dostanę coś za ten sparing :/


Ja tam wole zorganizować turniej i wtedy chyba zarabia się najwięcej. Gospodarz meczu płaci za udział w sparingu, więc jak jest na wyjeździe to zespół przeciwny płaci Tobie. Inną sprawą jest że jeżeli wybierasz się gdzieś daleko np Brazylia, Meksyk to wtedy przecież musisz zaplacić za transport i hotel więc nie wiem ile się wychodzi "na czysto". Jeśli robisz sparing u siebie to wtedy masz kase z biletów ale płacisz przeciwnikowi za mecz (chyba że przy sprzedaży piłkarza wybrałaś dodatkowo sparing). Opłaca się grać na wyjeździe z zespołem z Chin (czasem zespół o dużo niższej reputacji zapłaci Ci więcej niż ten o wyższej reputacji) Żeby nie było gram AZ Alkmarem więc nie jest to jakiś super zespół ale myśle że takie MU jak robi tourne po Chinach to wtedy zarabia kokosy (jak w prawdziwym świecie zresztą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2011 o 17:32, Wijet napisał:

No i jak się zarabia na tych sparingach na wyjeździe jak mi piszę że i tak to ja zapłacę
takiej Sparcie Praga 30 tyś zł.Nic nie piszę że dostanę coś za ten sparing :/


Popatrz na obrazek, może wtedy zorientujesz się o co chodzi.:>
Co do płacenia za transport, hotel, itp., to mam wrażenie, że FM tego nie uwzględnia. O ile w tak dobrze opłacanym sparingu jak na screenie takie kwoty mogły by umknąć(bo ile to może być, z 10k?), to tak samo działają sparingi wyjazdowe w 3 lidze Szkocji - organizuje się mecz za 12k dla nas i następnego dani po jego rozegraniu dokładnie taka kwota ląduje na klubowym koncie.:>

20110211202118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą nie wiedziałem że do FM 2010 da się wrzucić taksę z 09 i uzyskać takie same opcje tworzenia taktyki :O(albo raczej :D) .

20110212133052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Trenuje Brazylię od pół miesiąca. Wygrał z nimi MŚ. Po tej imprezie dostałem propozycję pracy w Hiszpanii, Anglii i Francji. Jaki kraj trenować?
PS
Mam 2014 rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2011 o 16:54, Black-Hawk napisał:

Mam problem. Trenuje Brazylię od pół miesiąca. Wygrał z nimi MŚ. Po tej imprezie dostałem
propozycję pracy w Hiszpanii, Anglii i Francji. Jaki kraj trenować?


Taki, na jaki masz ochotę.:> Każdy z nich ma kluby ze świetnymi obiektami dla młodzieży, także w każdym będzie pewnie sporo zdolnych regenów.
BTW - ja kiedyś tak rozpieściłem Brazylię(2 MŚ z rzędu i 40-parę spotkań bez porażki), że po remisie w sparingu z Australią(testowałem młodzież) mnie zwolnili...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2011 o 17:25, Nephren-Ka napisał:

> Mam problem. Trenuje Brazylię od pół miesiąca. Wygrał z nimi MŚ. Po tej imprezie
dostałem
> propozycję pracy w Hiszpanii, Anglii i Francji. Jaki kraj trenować?

Taki, na jaki masz ochotę.:> Każdy z nich ma kluby ze świetnymi obiektami dla młodzieży,
także w każdym będzie pewnie sporo zdolnych regenów.
BTW - ja kiedyś tak rozpieściłem Brazylię(2 MŚ z rzędu i 40-parę spotkań bez porażki),
że po remisie w sparingu z Australią(testowałem młodzież) mnie zwolnili...:P

Wybrałem Hiszpanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymuję się z nową grą do wersji 11.3, a tu klopsik. Okazuje się, że ekipa SI trafiła jakiś bug poważniejszy i prawdopodobnie dopiero w przyszłym tygodniu wydadzą patcha. Ech, trzeba się czymś zająć ;)

"Last Monday I had said that we were hopeful of a release for the patch this week (week of 28th Feb).

Whilst that is still possible, it''s now looking very unlikely. We have been chasing a rare and seemingly random crash issue for the last week (memory corruption) that we are struggling to reproduce due to it''s randomness, and when it is crashing, it''s giving us limited information in tracking it down. We have made progress in narrowing down what is causing it, and working round the clock on this, but tests and test code are still ongoing despite working on it 24/7.

I would therefore suggest that the patch and data update will likely be released next week (week of 8th March), which still fits into the original timeline given if near the start of the week!

I will provide more information once we have more. "

Źródło:
http://community.sigames.com/showthread.php/255662-Patch-11.3-Latest?p=6539553#post6539553

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2011 o 12:52, walgierz napisał:

Wstrzymuję się z nową grą do wersji 11.3, a tu klopsik. Okazuje się, że ekipa SI trafiła
jakiś bug poważniejszy i prawdopodobnie dopiero w przyszłym tygodniu wydadzą patcha.
Ech, trzeba się czymś zająć ;)


Jak mają dzięki temu pozbyć się buga z crashami, to niech pracują nawet cały miesiąc(a nie tylko tydzień). FM 2011 potrafi się chyba wywalić na każdej konfiguracji i w każdym momencie co jest jego największą wadą. Do tego dziwaczną, bo żadne wcześniejsza część nie zdradzała takich objawów.:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2011 o 14:31, Nephren-Ka napisał:

Jak mają dzięki temu pozbyć się buga z crashami, to niech pracują nawet cały miesiąc(a nie tylko tydzień). FM 2011 potrafi się chyba wywalić na każdej konfiguracji i w każdym momencie co jest jego największą wadą. Do tego dziwaczną, bo żadne wcześniejsza część nie zdradzała takich objawów.:/


Hmmm. Mnie nie wywaliło ani razu (ponad 100 godzin gry). Czasami tylko po wyłączeniu gry pojawiał się jakiś błąd i opcja wysłania zgłoszenia, ale to nie stanowiło żadnego kłopotu i miałem podobne sytuacje z 2k10 ;)
Jedyny błąd jaki spotkałem w najnowszym to degeneracja obiektów treningowych zamiast rozbudowy, o czym wspominałem wcześniej.
Niestety zapaliłem się do gry i ciężko mi się teraz czeka na ten patch, a zaczynać nową grę na 11.2 byłoby bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2011 o 14:40, walgierz napisał:

Hmmm. Mnie nie wywaliło ani razu (ponad 100 godzin gry). Czasami tylko po wyłączeniu
gry pojawiał się jakiś błąd i opcja wysłania zgłoszenia, ale to nie stanowiło żadnego
kłopotu i miałem podobne sytuacje z 2k10 ;)


Hmm, mój brat też ma coś koło 100 godzin zabawy za sobą i nigdy go nie wywaliło. U mnie w testowej zabawie Manchester United chyba gra nie lubiła spotkań z Chelsea, bo zawsze kilkakrotnie musiała się popsuć(co jak się prowadzi 3-0 jest dość irytujące). Co ciekawe, testowałem to na czyściutkim FM(żadnych dodatków poza łatkami). Druga ciekawą rzeczą jest to, że w dniu meczu FM potrafi niemal w 100% zająć procesor(czy jakiś słabszy model, czy dość silny E8400, bez znaczenia) i cały czas zastanawia mnie ''cóż ta gra wtedy robi''(wynik losuje?:P). Myślałem, że to właśnie przez to się wywala, ale FM 2010 robi tak samo, a jest stabilny idealnie. Także cieszy mnie, że SI usiłuje coś z tym zrobić.:)

Dnia 28.02.2011 o 14:40, walgierz napisał:

Jedyny błąd jaki spotkałem w najnowszym to degeneracja obiektów treningowych zamiast
rozbudowy, o czym wspominałem wcześniej.


Ja słyszałem jeszcze o zupełnie nielogicznym zachowaniem odnośnie finansów - ktoś stara się ograniczyć wydatki na płace, osiąga dobry wynik, a gra na kolejny sezon ustala mu wyższe cele i mniejszy budżet.:P
Poza tym irytują mnie kosmiczne wymagania finansowe zdolnej młodzieży(ale to już od kilku części jest), gdzie super utalentowany 16latek żąda na wejściu kluczowego statusu i pensji z kosmosu. Nawet wtedy, jeśli gra w jakimś przeciętniaku, a chce go sprowadzić Manchester United czy Barcelona.:/

Dnia 28.02.2011 o 14:40, walgierz napisał:

Niestety zapaliłem się do gry i ciężko mi się teraz czeka na ten patch, a zaczynać nową
grę na 11.2 byłoby bez sensu.


Wiem co czujesz, bo sam często tak mam jak już demo nowej części wyjdzie.:D Człowiek chciałby już pograć, a tu trzeba czekać najpierw na pełną wersję, potem na łatki, a i tak grubo ponad pół roku schodzi, zanim można jakąś długą rozgrywkę rozpocząć.

Sam teraz zrobiłem sobie fajne zadanie(w FM 2010), które polega na utrzymaniu płynności finansowej w Man Utd. Żeby było ciekawiej, przepisałem ekran z finansami z edytora FM 2011 - dzięki czemu co miesiąc 15 milionów funtów na minusie(i to pomimo ogromnej kasy z biletów za mecze na Old Trafford). Pierwszy sezon skończyłem na minimalnym plusie, drugi 20 baniek pod kreską, teraz powoli rozgrywam trzeci(i idzie ku lepszemu).:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 22:58, walgierz napisał:

Ale zaskoczyli mnie - wczoraj czytałem, że jeszcze standardowe testy, które trwają zwykle
3 dni. Widać, że tym razem poszły szybciej ^^


I zostawili w bazie danych dwóch Parzyszków.:P

Sam póki co mam poważny problem, bo nie idzie ściągnąć mojej stałej gwardii z wolnego transferu do Redditch. Od kilku części zawsze sprowadzam niemal tych samych piłkarzy, potem wywalam najsłabszych z klubu i cacy. A tu zarząd się wtrąca i blokuje wszystko, co będzie powyżej budżetu płacowego.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie FM 2011

Czy istnieje jakaś baza zawodników (nie mówię o tej w grze) do ich przeglądania? Najbardziej interesuje mnie CA poszczególnych zawodników (a będąc jeszcze bardziej precyzyjnym, tych grajacych w Polsce). Jedyne co znalazłem w necie, to tylko młode talenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować