Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Co mam zrobić jeśli moi zawodnicy jak to mówi asystent mają w zwyczaje poddawać się przed meczem z silniejszymi rywalami i grać na pół gwizdka z słabszymi? :O (to z kim graja normalnie :D)
Pewnie trzeba odpowiednio poprowadzić rozmowy, z słabymi robię, że oczekuje wygranej jednak nie wiem czy to coś pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grę zacząłem na "małej bazie", a z krajów wybrałem tylko Polskę, Niemcy, Anglię i Hiszpanie. Czasami znajduję fajnych zawodników, ale nie mogę zaproponować im kontraktu (np. z zespołu NK Dinami - Chorwacja). Da się to jakoś zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2011 o 17:51, Eye-Maze napisał:

Pewnie trzeba odpowiednio poprowadzić rozmowy, z słabymi robię, że oczekuje wygranej
jednak nie wiem czy to coś pomaga.


Szczerze mówiąc, to ja olewam te podpowiedzi asystenta(nie wszystkie oczywiście). IMO to zaangażowanie piłkarzy w spotkania zależy bardziej od ich kilku cech mentalnych - determinacji, waleczności, itd. Mając zawodnika o osobowości Gattuso możesz być pewny, że w każdym meczu da z siebie wszystko niezależnie od klasy rywala.
Gorzej, jak nie ma się możliwości wyboru i trzeba sprowadzać każdego dobrego piłkarza, który akurat mentalnie nie musi być dobry(sam tak zazwyczaj właśnie mam). Wtedy skupiam się na zatrudnieniu dobrego asystenta, który będzie mi doborze motywował drużynę w trakcie meczu, a indywidualne rozmowy całkiem odpuszczam(bo zazwyczaj osiąga się odwrotny efekt:P).

@GANGSTERR

Dnia 09.04.2011 o 17:51, Eye-Maze napisał:

Grę zacząłem na "małej bazie", a z krajów wybrałem tylko Polskę, Niemcy, Anglię i Hiszpanie.
Czasami znajduję fajnych zawodników, ale nie mogę zaproponować im kontraktu (np. z zespołu
NK Dinami - Chorwacja). Da się to jakoś zmienić?


Baza ani ilość krajów nie mają żadnego znaczenia, jeśli chodzi o sprowadzanie ''grywalnych'' zawodników. problem leży albo w tym, że próbujesz zakupić ''szaraka''(tylko samemu prowadząc drużynę z takim piłkarzem można mu proponować kontrakt) - to jeśli chodzi o normalny transfer. Bo jeśli chodzi o zakup ''na prawie bosmana'', to często nie można ruszać zawodników z niektórych lig(np. kluby z Premiership mają taką umowę i nie mogą sobie nawzajem podkupywać zawodników za free). Nie sprecyzowałeś za bardzo Twojego przypadku, ale podejrzewam że będzie to któryś z tych dwóch.:>

@Salwatorowiec - tak będzie działać.:> Ważne, żeby w katalogach z bazami danych(do każdej łatki jest inny) lnc =>all mieć tylko dwa pliki: fake.lnc i nleague.lnc(clubs.lnc nie jest już potrzebny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram Lechem, i grając w LM (tu nie będę się wdawał w szczegóły dokładnie jak) zauważyłem pewnego zawodnika z chorwackiej drużyny (ziom to także Chorwat). Nic z nim nie mogę zrobić, zaproponować kontraktu, wypowiedzieć się o nim, totalnie nic.

BTW, trafiłem do fajnej grupy w LM: Real Madryt, Inter Mediolan oraz Wolsburg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2011 o 22:25, GANGSTERR napisał:

Gram Lechem, i grając w LM (tu nie będę się wdawał w szczegóły dokładnie jak) zauważyłem
pewnego zawodnika z chorwackiej drużyny (ziom to także Chorwat). Nic z nim nie mogę zrobić,
zaproponować kontraktu, wypowiedzieć się o nim, totalnie nic.


Jak ma ważny kontrakt ze swoją drużyną(przypuszczam tak), to nie możesz mu od tak zaproponować przejścia do siebie przecież. Musisz negocjować z klubem cenę transferu, a potem z agentem warunki umowy(tu możesz się dowiedzieć, że nie będzie zainteresowany i nici z transferu, nawet jak klub się zgodzi na Twoje warunki).

Dnia 09.04.2011 o 22:25, GANGSTERR napisał:

BTW, trafiłem do fajnej grupy w LM: Real Madryt, Inter Mediolan oraz Wolsburg...


Ładnie.:> I tak w LM nie ma za bardzo jak polską drużyna powalczyć(przynajmniej na początku), a tak zgarniesz ładną kasę za transmisje na wyjazdach i za bilety u siebie(bo pewnie obecność tak renomowanych klubów zapełni Ci stadion).:)

BTW - czemu na takim configu jak masz w podpisie tak mało lig sobie wybrałeś? Spokojnie na 30 mógłbyś wiele sezonów pograć bez przeszkód.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2011 o 01:01, Nephren-Ka napisał:

Ładnie.:> I tak w LM nie ma za bardzo jak polską drużyna powalczyć(przynajmniej na
początku),


I tak i nie ;)
Wszystko zależy od grupy jaką się wylosuje. W podanej grupie faktycznie można liczyć tylko na kasę i co najwyżej na remisy. Ja pamiętam w drugim podejściu do LM także Lechem miałem szczęście w losowaniu i wraz z MU wyszedłem z grupy. Warunkiem są także transfery. Niestety z tym co dostajemy na początku już sam awans do LM jest sukcesem. Jeśli uda nam się złapać kilka nawet niedrogich młodych wilczków (nawet bez wydawania dużych pieniędzy co ja osobiście preferuję) można sporo namieszać w europejskiej piłce. Warto także co pół roku sondować rynek z zaznaczonym filtrem " kontrakt wygasa za 6 miesięcy". Jeśli budżet płacowy pozwala, można nieźle się obłowić nie wydając nawet złamanego grosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2011 o 01:01, Nephren-Ka napisał:

> Gram Lechem, i grając w LM (tu nie będę się wdawał w szczegóły dokładnie jak) zauważyłem

> pewnego zawodnika z chorwackiej drużyny (ziom to także Chorwat). Nic z nim nie mogę
zrobić,
> zaproponować kontraktu, wypowiedzieć się o nim, totalnie nic.

Jak ma ważny kontrakt ze swoją drużyną(przypuszczam tak), to nie możesz mu od tak zaproponować
przejścia do siebie przecież. Musisz negocjować z klubem cenę transferu, a potem z agentem
warunki umowy(tu możesz się dowiedzieć, że nie będzie zainteresowany i nici z transferu,
nawet jak klub się zgodzi na Twoje warunki).

Jak już pisałem wcześniej... nic nie moge robić, także negocjować z klubem, i to się tyczy np. wszystkich zawodników we wszystkich chorwackich klubach

Dnia 10.04.2011 o 01:01, Nephren-Ka napisał:


> BTW, trafiłem do fajnej grupy w LM: Real Madryt, Inter Mediolan oraz Wolsburg...

Ładnie.:> I tak w LM nie ma za bardzo jak polską drużyna powalczyć(przynajmniej na
początku), a tak zgarniesz ładną kasę za transmisje na wyjazdach i za bilety u siebie(bo
pewnie obecność tak renomowanych klubów zapełni Ci stadion).:)

W pierwszym sezonie wyszedłem z grupy na pierwszym miejscu (pokonałem Bayern Monachium), ale wylosowałem Barce (poległem dwa razy 3:2, wiec też nie było źle)

Dnia 10.04.2011 o 01:01, Nephren-Ka napisał:


BTW - czemu na takim configu jak masz w podpisie tak mało lig sobie wybrałeś? Spokojnie
na 30 mógłbyś wiele sezonów pograć bez przeszkód.:>

Najzwyczajniej w świecie cały czas uczę się LM, średnio wiem co dokładnie daje wybieranie tych lig.

I nie przesadzajmy, ze składem nie jest tak źle :P Ostatnio sprzedałem Stilicia za 2,6 mln ojro, a teraz mam propozycję na Krivca za 6,2 mln (ale go nie sprzedam) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2011 o 09:48, PsyhoSpider napisał:

/ciach/


Wiesz, w sensie powalczyć miałem na myśli walkę o zwycięstwo w całych rozgrywkach. A to może jednak być krzynkę trudne w naszej lidze, kiedy zawodnik po jednym dobrym sezonie chce odchodzić do lepszej ligi i większej kasy.:> Sporo pracy wymaga poprawa takiej sytuacji(teraz niby jest nico łatwiej, bo reputacja ligi rośnie wraz z sukcesami), ale i tak kilka dobrych lat to zajmie.
Zakupy na prawie bosmana to też mój główny sposób na grę. Od czasów FM 2006 nie gram mocnymi klubami i zazwyczaj zaczynam od samego dołu w Anglii, a tam nie ma co liczyć na inne transfery(i to się dość długo utrzymuje). Poza tym jestem zwolennikiem budowanie zespołu na wychowankach(czyli sprowadzam w większości zawodników maksymalnie osiemnastoletnich), którzy nie kosztują kokosów(coś jak Arsenal w rzeczywistości).

@GANGSTERR

Dnia 10.04.2011 o 09:48, PsyhoSpider napisał:

Jak już pisałem wcześniej... nic nie moge robić, także negocjować z klubem, i to się tyczy np. wszystkich > zawodników we wszystkich chorwackich klubach


Daj obrazek ze składem takiego zespołu i wszystko się wtedy wyjaśni. Obstawiam, że to po prostu ''szaraki'' są - nierealni zawodnicy, których gra generuje tylko i wyłącznie na potrzeby danego klubu(dlatego nie możesz z nimi nic robić).

Dnia 10.04.2011 o 09:48, PsyhoSpider napisał:

Najzwyczajniej w świecie cały czas uczę się LM, średnio wiem co dokładnie daje wybieranie tych lig.


Kto pyta, nie błądzi(i przez to zbłądziłeś nieco).:P Primo, przy takim kompie ustaw sobie bazę danych na dużą - wtedy nawet w ligach których nie wybierzesz będziesz miał prawdziwych zawodników. Secundo, odpal sobie wszystkie najważniejsze kraje(Anglia, Hiszpania, Niemcy, Włochy, itd.) i kilka tych mniej ważnych realnie, ale ważnych w FM - jak Turcja, Czechy, Brazylia, Argentyna, Meksyk czy Chorwacja. Jest tam sporo klubów, które mają świetne obiekty młodzieżowe, czyli szansa na jakiś wygenerowany super talent rośnie. Na początek warto chyba wybrać tylko najwyższe dywizje z krajów, które wczytujesz(plus wszystkie z tego kraju, w którym zamierzasz grać).
Reasumując - im więcej ciekawych krajów i lig masz aktywnych, tym więcej dzieje się w grze i jest ona bardziej realna. Jednocześnie bardziej obciąża kompa, ale u Ciebie to i przy ponad 30 ligach będzie śmigać przez wiele sezonów.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2011 o 14:53, Nephren-Ka napisał:

Daj obrazek ze składem takiego zespołu i wszystko się wtedy wyjaśni. Obstawiam, że to
po prostu ''szaraki'' są - nierealni zawodnicy, których gra generuje tylko i wyłącznie
na potrzeby danego klubu(dlatego nie możesz z nimi nic robić).

Jak próbuje w tradycyjny sposób, to robi mi zdjęcie pulpitu, a nie chce mi się frapsa sciagac i instalować :P

Dnia 10.04.2011 o 14:53, Nephren-Ka napisał:

Kto pyta, nie błądzi(i przez to zbłądziłeś nieco).:P Primo, przy takim kompie ustaw sobie
bazę danych na dużą - wtedy nawet w ligach których nie wybierzesz będziesz miał prawdziwych
zawodników. Secundo, odpal sobie wszystkie najważniejsze kraje(Anglia, Hiszpania, Niemcy,
Włochy, itd.) i kilka tych mniej ważnych realnie, ale ważnych w FM - jak Turcja, Czechy,
Brazylia, Argentyna, Meksyk czy Chorwacja. Jest tam sporo klubów, które mają świetne
obiekty młodzieżowe, czyli szansa na jakiś wygenerowany super talent rośnie. Na początek
warto chyba wybrać tylko najwyższe dywizje z krajów, które wczytujesz(plus wszystkie
z tego kraju, w którym zamierzasz grać).
Reasumując - im więcej ciekawych krajów i lig masz aktywnych, tym więcej dzieje się w
grze i jest ona bardziej realna. Jednocześnie bardziej obciąża kompa, ale u Ciebie to
i przy ponad 30 ligach będzie śmigać przez wiele sezonów.:>

Ehh, no to zacznę od nowa. Swoją drogą, gram też na kompie wyposażonego w Athlona II X4 640 :P Ale najwyżej jakoś to przeżyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2011 o 16:01, GANGSTERR napisał:

Jak próbuje w tradycyjny sposób, to robi mi zdjęcie pulpitu, a nie chce mi się frapsa
sciagac i instalować :P


Jak zmienisz na chwilę tryb gry na okienkowy, to wtedy zrobisz obrazek. Win7 ma jakieś dziwne akcje z robieniem screenów przy pełnym ekranie bez pomocy dodatkowych programów.:/

Dnia 10.04.2011 o 16:01, GANGSTERR napisał:

Ehh, no to zacznę od nowa. Swoją drogą, gram też na kompie wyposażonego w Athlona II
X4 640 :P Ale najwyżej jakoś to przeżyję.


Jak nie przesadzisz(bo pewnie już przy ~20 krajach skończą się te ciekawe), to i na takim będzie nieźle działać.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak instaluje Fm 2007 wyskakuje mi błąd null.
A wcześniej instalowałem to ze 4 razy.
Mam Oryginalną płytę.
Wiem że null znaczy pusty
Proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2011 o 09:32, Rixio napisał:

/ciach/
Proszę o pomoc!


Spróbuj czegoś takiego - odszukaj katalog Sports Interactive w następującej ścieżce: C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Universal, potem zmień jego nazwę na Sports Interactive Backup. Spróbuj po tej małej operacji zainstalować grę, ponoć pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Rixio - Ciesze się, że mogłem pomóc.:)

Ha, w końcu udało mi się awansować Redditch do PL(przy znacznym udziale pewnego napastnika z Zimbabwe i Davida Bentleya, który często asystował mu z prawego skrzydła). Teraz będzie zabawa, co widać po załączonej tabelce - moja młoda linia obrony trochę sobie nie daje rady, ale to pewnie pójdzie ku lepszemu.
Z dziwności transferowych - Dani Alves w wieku 35 lat daje radę(to jedyne stare ogniwo defensywy). Mogłem mieć jeszcze Filipa Lahma na lewej stronie, ale fizycznie był już strasznie zniszczony.:/
Teraz pozostaje sprawdzić, czy taktyka kilku ''emerytów+młodziaki'' się sprawdzi(a z moim ostatnim tempem gry minie pewnie 2-3 miesiące do końca sezonu).:D

20110502015822

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 02:27, Kadaj napisał:

Ehh, loga ekip z Premier League. Tego mi chyba najbardziej w FM2010 brakuje. : <


Widzisz jakiś problem z rozwiązaniem tego problemu? Wystarczy nieco pobawić się którymś z edytorów grafiki(prosty Paint.Net wystarczy), Googlami(żeby loga klubów wyszukać) i notatnikiem(żeby config zrobić).
A jak chcesz załatwić to szybko, to: http://www.centrumfm.org/grafika-plik-1017,Barclays_Premier_League.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bawię się n-ty sezon z Rakowem i mam problem. Ponieważ z kasa jest nieźle - preferuję sprowadzania tanio i sprzedawanie drogo - rozbudowałem obiekty treningowe i młodzieżowe do "doskonałych", mam akademię piłkarską. Jednak siatka wyszukiwania juniorów wciąż jest mocno podstawowa, a w rozmowie z zarządem nie można podjąć tematu - jest na szaro. Co można zrobić, by poprawić siatkę? Bo to chyba od niej zależy PA newgenów, a tymi mam straszną biedę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 17:28, walgierz napisał:

Bawię się n-ty sezon z Rakowem i mam problem. Ponieważ z kasa jest nieźle - preferuję
sprowadzania tanio i sprzedawanie drogo - rozbudowałem obiekty treningowe i młodzieżowe
do "doskonałych", mam akademię piłkarską. Jednak siatka wyszukiwania juniorów wciąż jest
mocno podstawowa, a w rozmowie z zarządem nie można podjąć tematu - jest na szaro. Co
można zrobić, by poprawić siatkę? Bo to chyba od niej zależy PA newgenów, a tymi mam
straszną biedę...


Hmm, chyba zostaje tylko czekać, aż zarząd będzie bardziej rozmowny.
Na Twoim miejscu chyba też działabym indywidualnie skautami - wystarczy, że będziesz zgarniał zdolną młodzież poniżej 18 lat i też będziesz miał z nich wychowanków. Zbudowanie drużyny opartej na juniorach, którzy pojawiają się co sezon w klubie może być trudne. Nawet z najlepszymi obiektami, akademią, itp. jest to dalej dość losowe(i gracz ma chyba zawsze pecha). Z drugiej strony, jak każdy świetnie rozwinięty klub generowałby juniorów z wysokim PA, to po wirtualnych boiskach biegałyby setki Messich.:P

Ja za to wpadłem na genialnego buga. Otóż prezes mojego Redditch po awansie do Premiership postanowił zbudować nowy stadion(szybko, tylko rok oczekiwania). Super, ale zapomniał wypożyczyć jakiegoś do rozgrywania spotkań. I gram z Arsenalem, Manchesterem, Chelsea i resztą w paskudnej klitce na 5k miejsc. Do tego jest tam całe 400(słownie: czterysta) miejsc siedzących. A w Premiership liczą się tylko miejsca siedzące. Genialnie.:D
Chociaż tyle, że mój super strzelec - Joseph Mushangazhike - daje radę. Wcześniej w Championship 38/41, teraz w Premiership 25/25. Jak mi go nie sprzątnie jakiś Real czy Barca, to może będzie legendą klubu w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 18:06, Nephren-Ka napisał:

Chociaż tyle, że mój super strzelec - Joseph Mushangazhike - daje radę. Wcześniej w Championship
38/41, teraz w Premiership 25/25. Jak mi go nie sprzątnie jakiś Real czy Barca, to może
będzie legendą klubu w przyszłości.


Ja trafiłem na kilka perełek z Afryki, które rozwijają się fantastycznie. Poustawiałem im żądaną kwotę po 30 milionów euro i na razie udaje się ich utrzymać. Ten prosty trik pozwolił uniknąć konfrontacji z robactwem (agentami), które po każdej ofercie za ich pupilka żądali jakichś galaktycznych pieniędzy...
W ogóle muszę przyznać, że najbardziej lubię sprowadzać afrykańskich piłkarzy - często można trafić geniusza za kilk-klikadziersiąt tysięcy O_o. Dlatego większość moich skautów przeczesuje Czarny Ląd nieustannie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2011 o 00:12, walgierz napisał:

Ja trafiłem na kilka perełek z Afryki, które rozwijają się fantastycznie. Poustawiałem
im żądaną kwotę po 30 milionów euro i na razie udaje się ich utrzymać. Ten prosty trik
pozwolił uniknąć konfrontacji z robactwem (agentami), które po każdej ofercie za ich
pupilka żądali jakichś galaktycznych pieniędzy...
W ogóle muszę przyznać, że najbardziej lubię sprowadzać afrykańskich piłkarzy - często
można trafić geniusza za kilk-klikadziersiąt tysięcy O_o. Dlatego większość moich skautów
przeczesuje Czarny Ląd nieustannie ^^


Coś o tym wiem.:> Specjalnie zostałem selekcjonerem Demokratycznej Republiki Conga, żeby ogrywać ichnią najzdolniejszą młodzież w pierwszej reprezentacji, co by nie było problemów z pozwoleniem o pracę do mojego Redditch. Chciałem tak sobie sprowadzić dwóch stoperów(co uczyniłem), a okazał się że tam istne klony Messiego i Ronaldo grają(niestety już dobrych klubach są). W ten sposób wygrałem grupę kwalifikacyjną do PNA, a potem zająłem w nim drugie miejsce(czerwona kartka dla jednego z obrońców w pierwszym kwadransie niestety ustawiła mecz). Swoją drogą to mój najlepszy strzelec i 75% wartości drużyny to też przedstawiciel Afryki(Zimbabwe)
Poza tym jak rozglądam się po Premiership, to pełno tam wszelakich afrykanerów biega. Szkoda tylko, że nie mogę za bardzo młodych wyciągać(poza DRC), bo o pozwolenie na pracę trudno(a klubu filialnego puki co nie chce zarząd:/).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować