Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Hiszpański World of Warcraft

55 postów w tym temacie

Fett

Blizzard Entertainment poinformowało dziś, iż w najbliższy piątek, 29 września, zadebiutuje hiszpańska wersja językowa jednej z ich najpopularniejszych produkcji – World of Warcraft. Prócz pełnej lokalizacji, gracze otrzymają również kompletną pomoc techniczną.

Przeczytaj cały tekst "Hiszpański World of Warcraft" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pytanie na końcu tekstu wydaje mi się nierealne ;) Polska to za mały rynek, a hiszpański to język o wiele bardziej upowszechniony. W końcu hiszpańskim mówi się nie tylko w Hiszpanii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Polska?? GDZIE POLSKA?? Blizzard, wysłuchajcie mnie :D Zróbcie jakas polonizacje WoW''a i wszyscy zadowoleni :D Aha, zrobcie, zeby mozna bylo placic abonament w np. Żabce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

noż w końcu bo ile można odpowiadać na "Habla espaniol?". A co polonizacji po co żeby powstały twory typu "żeziblacha" jak w DoW ?? Polonizacji mówie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie blizard by robil ta lokalizacje tylko wydawca gry na polske tak jak w przypadku GW ...Wiec mysle ,ze bardziej zalezy to od CDProjekt i gdyby oni nalegali to raz dwa byla by lokalizacja bo graczy jest u nas sporo w ta gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam hiszpańska wersja zwisa i powiewa... Bardziej by mnie obchodziła polska wersja WoW-a. Chociaż to raczej odległa przyszłość... Więc na razie czekam na polonizacje GW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 21:24, jac22 napisał:

No to moze ze dwa razy byles, bo o lokalizacji GW tez nic nie slychac od dluuugiego czasu...

Częściej-dopisywałem się w starszych komentarzach. Ale fakt, że newsów o GW pl. jest strasznie mało. Mogliby dać jakieś większe info szczególnie że otworzyli stronę poświęconą tylko lokalizacji GW (na której prawie nic nie ma :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 21:31, szycha666 napisał:

A CZEMU CDP NIE SPOLSZCZY WOWA???


E WoW to jest troche inna gra niż inne:)
Przede wszystkim blizzart i koszta takiego przedsiębwziecia nie śa tanie
niech CDP zajmie sie spolszczeniem Guild Wars.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

--> L33T

"Polonizacji mówie nie."
To drzwi sa w tamta strone.

Tu sie pojawia w tego typu stwierdzeniach głównie nieiwedza. Uwierz mi, że każda nazwa brzmi tak samo, obojętnie czy jest ona po polsku czy po nagielsku, niemiecku czy chińsku. Dlaczego ludzie nie rozumieja, że np.: "Greater sword of moneky" brzmi tak samo glupio jak "Większy miecz małpy" ? Uważacie, że jak cos jest w obcym języku to jest lepsze, brzmi lepiej, nie? W 99% przypadkach tak. Uważacie w duzej części, że trzeba znać języki obce i gra w języku obcym ( np.: angielskim) pomoże Wam w tym. Może i pomoże, ale duża grupa z takich osób niepotrafi poprawnie wysłowić się w języku ojyczstym, więc jak chcą się uczyć bez znajomości dobrej języka polskiego?
Jak nie chcecie przprowadzać komunikacji między sobą w języku ojczystym to zacznijcie mówić tylko wjęzyku obcym, który jest lepszy, nieprawdaż? Po co Wam polonizacje gier? Język polski jest głupi! Po co sie go uczyć jak można znać super angielski... Powodzenia w takim podejsciu do sprawy, to Polska zaniknie niedlugo kompletnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 21:34, -Elk- napisał:

--> L33T

"Polonizacji mówie nie."
To drzwi sa w tamta strone.

Tu sie pojawia w tego typu stwierdzeniach głównie nieiwedza. Uwierz mi, że każda nazwa brzmi
tak samo, obojętnie czy jest ona po polsku czy po nagielsku, niemiecku czy chińsku. Dlaczego
ludzie nie rozumieja, że np.: "Greater sword of moneky" brzmi tak samo glupio jak "Większy
miecz małpy" ? Uważacie, że jak cos jest w obcym języku to jest lepsze, brzmi lepiej, nie?
W 99% przypadkach tak. Uważacie w duzej części, że trzeba znać języki obce i gra w języku obcym
( np.: angielskim) pomoże Wam w tym. Może i pomoże, ale duża grupa z takich osób niepotrafi
poprawnie wysłowić się w języku ojyczstym, więc jak chcą się uczyć bez znajomości dobrej języka
polskiego?
Jak nie chcecie przprowadzać komunikacji między sobą w języku ojczystym to zacznijcie mówić
tylko wjęzyku obcym, który jest lepszy, nieprawdaż? Po co Wam polonizacje gier? Język polski
jest głupi! Po co sie go uczyć jak można znać super angielski... Powodzenia w takim podejsciu
do sprawy, to Polska zaniknie niedlugo kompletnie.


Konkretna argumentacja !!! Rozwiewa wszelkie watpliwosci i poucza. POLAC MU PIWO !!! Oby wiecej takich konsumentow rozumiejacych na czym polega polonizacja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

żeś wyjechał mi chodzi o to że nawet z nazw które brzmią normalnie wyjdzie coś dziwnego. Wystarczy mi polonizacji które zabijają gre najlepszy przykład DoW (Dawn of War) Killa-can = Żęziblacha" no ludzie kochani albo hit sezonu Konsyliaż. Często w polonizacjach pojawiają się błędy np w questach. Boje sie że będzie to lokalizacja w polskim stylu czyli po łepkach aby szybciej. Pozatym musiał by powstać polski serwer nie wybrażam sobie żeby każdy zostawił postacie i odrazu przeszedł na serw pl. I błagam miałem ciężki dzień w pracy i bradzo prosze bez przesady z patryjotyzmem, a znajomość języka obcego to podstawa jak chcesz mieć jakąś przyszłość. Podsumowywując: pal sześć nazwy martwi mnie jakość i ryzko sporych błędów w tłumaczeniu. Tak wole angielski czemu? Bo porównaj jak sens zmienia sie wraz ze zmianą języka np. w filmie? Black hawk down = Helikopter w ogniu XD. Wiedze że jesteś miłośnikem "Łozina" panie "Bagosz".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować