Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox 360 - ze wsteczną kompatybilnością nie tak źle?

15 postów w tym temacie

Kompatybilność wsteczna to jeden z warunków sukcesu nowej technologii (choć czasem musi ciągnąć za sobą balast niedoróbek i błędów). Nie jestem konsolowcem, ale z ciekawością przeczytałem artykuł na CHIP.online na temat badania jakiejś firmy analitycznej która wróży (niestety/na szczęście* niepotrzebne skreślić) zwycięstwo Xboxa. 1) Półroczna przewaga premiery, 2) połowę niższe koszty konstrukcji (piszą, że na starcie PS3 może kosztować ok 500$ a Xbox360 ok. 300$). Poza tym Sony zakłada możliwość obniżki cen nowej konsoli w oparciu o sukces Cella na innych płaszczyznach (mobilnej, agd, komputery itp.) gdyż ten umożliwiłby obniżkę cen samego procka (160$ Cell/100$ PowerPC na dziś). 3) Zaplecze finansowe MS dużo większe niż Sony.
Zapowiada się ciekawa rywalizacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domek

Jak poinformował hiszpański serwis Mundorare.com, ze wsteczną kompatybilnością Xboksa 360 nie będzie tak tragicznie jak jeszcze niedawno mówiono. Poza obiema częściami Halo, na nowej konsoli giganta z Redmond z całą pewnością działać mają wszystkie gry sygnowane przez Microsoft Game Studios.

Przeczytaj cały tekst "Xbox 360 - ze wsteczną kompatybilnością nie tak źle?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce nic mowic, ale co do wstecznej kompatybilnosci PS3 to mam watpliwosci, skoro na nowej wersji PS2 nie dzialaja niektore gry :D [cala wypowiedz tak pol zartem brac :P]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też konsolowcem nie jestem, ale wydaje mi sie że zwyciesko z tej rywalizacji może wyjsc 3 gracz czyli nintendo. sony i microsoft popełniają ten sam bład, który zrobilła kiedyś sega w przypadku saturna. czyli drogie konsole, które sie cieżko programuje (zajmie to dużo czasu, czyli gry też będą drogie). jesli nintendo będzie tanie i łątwe do zaprogramowania (krótki czas twozenia - tanie gry) to najprawdopodobniej podbije rynek masowy. jesli jednak nintendo cenowo pójdzie w ślady reszty, o wszystkim zadecydują gry (co ci z super extra-hiper kosnoli skoro najlepsze gry są na gorszą technicznie konkurencje?). dlagego też kupowania nowośći tuż po premierze trzeba poczekać i zobaczyć jakie tytuły wyjdą (a przy okazji i cena spadnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sig tu nei chodzi o latwosc p[rogramowania ale o biblioteke gier jk i samych wydawcow wspierajacyhc dana konsole . Bo jesli chodzi o nintendo to stoi na mziernym poizomie w tym wzgledzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile droższym może być nintendo od xboxa?? Bo 300$ za produkt MS, to nie wiem - mówię nie jestem konsolowcem - ale IMO to nie jest dużo. Jeżeli x360 będzie chociaż 30% wydajniejszy (a chyba zapowiada się, że więcej) to nawet gdyby był droższy o 200zł to chyba i tak więcej osób go kupi (patrzę ze swojego punktu widzenia - jak na kompa nie konsolę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wydajnosci nie ma co porownywac. nie bedzie zadnych testow porownawczych, chyba ze jakis wariat zrobi cos w rodzaju 3d marka na konsole :P
jedyne co bedzie mozna porownac, to cene i katalog gier. jakie by te konsole nie byly, katalog gier bedzie ogromny o to nie trzeba sie martwic. co do wstecznej kompatybilnosci: wszystkie znaki na ziemi i niebie, mowia, ze aby miec w x360 kompatybilnosc, to trzeba bedzie kupic jego drozsza wersje wyposazona w hdd. czyli cena 399usd. nawet jesli sony bedzie kosztowac te 100usd wiecej, to czy dla takiego japonczyka albo amerykanina bedzie mialo jakies znaczenie? a czy dla fana konkretnej serii gier bedzie mialo? wcale - przeciez to raptem roznica ceny na poziomie dwoch nowych gier. tak cos mi sie wydaje ze ms moze robic blad sprzedajac konsole teraz po tak niskiej cenie. powinni chyba sprzedawac ja narazie drozej - bo nie maja konkurencji w swojej kategorii. dzieki temu szybko odzyskaja troche kasy i beda mogli zaserwowac obnizke ceny konsoli o jakies 100usd w czasie premiery ps3... ale ja spec od marketingu nie jestem.

co do faktu, ze ms wypuszcza konsole pol roku wczesniej niz sony i ze niby to ma zapewnic mu zwyciestwo w "wojnie konsolowej" :P a dreamcasta pamietacie? tez wyszedl przed premiera ps2 :) wprawdzie mial gorsze zaplecze finansowe, ale ps2 go zmiazdzyla mozliwosciami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

penny dreamcast mial duzo ladniejsza jakosc obrazu :P i nadal ma :D. Saturn nie byl za dobry co przynioslo negatywne podejscie do dreamcasta przez klientow. xbox360 ,a dokladniej microsoft to zaplecze finansowe bez ograncizen wiec ps3 go nei zmiazdzy :-] (teraz to Sony jest tym ktory finansowo niestoi jak dawniej :P ) ,xbox 1 doskonale wybudowal fundamenty dla przyszlej konsoli :-] .Microsoft wlasnie niska cena i szybko premiera chce przyciagnac ludzi co im sie udaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rywalizacja będzie ciekawa i to bardzo. Ja póki co konsolki nie miałem, ale poczekam do wydania PS3 i wtedy zdecyduje się co robić z funduszem (komp, X360, PS3 czy NES :P). Przyglądałem się trochę parametrom technicznym tych konsolek i sensowniejszy wydawał mi sie XBOX. Tak na chłopski rozum. :D W PS3 same innowacje i niewiadomo co to będzie. ;P Wkońcu "super duper" Cell, czy wmiare sprawdzony układ do gier? Za 1600 zł czy za 2000? Nie wiem, ale bardzo chce się przekonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm Z konsolami to jest tak na początku masz jedna grę która kosztowała cie dosyć duże pieniądze a gry do niej kostują tyle że sie pochlastać mzna i jak nie ma tytułów z poprzednich generacji to bida jest. Poza tym każdy wysatek na gre wymusza że grasz w nią tak, zby ja przejść na 100 %. Jezeli wiec gry z XBOX-a będą pasowały na 360 to będzie dobrze

penny--> jak wysyłałeś posta jako komentarz bezpośredno pod artykułem a nie na fotum to nie ma ani podpisu ani obrazków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

xbox360 ,a dokladniej microsoft to zaplecze finansowe bez ograncizen wiec ps3 go nei zmiazdzy

Dnia 08.11.2005 o 16:07, Mr_Hyde napisał:

:-] (teraz to Sony jest tym ktory finansowo niestoi jak dawniej :P ) ,xbox 1 doskonale wybudowal fundamenty dla przyszlej
konsoli :-] .

oczywiscie. dlatego bedzie na co popatrzec jak juz obie konsole wejda na rynek na dobre :)

Dnia 08.11.2005 o 16:07, Mr_Hyde napisał:

Microsoft wlasnie niska cena i szybko premiera chce przyciagnac ludzi co im sie udaje.

heh, tak czy inaczej przyciagnie. jak juz pisalem, co to za roznica 100usd w ta czy tamta, jak sie nie ma konkurencji :) a jakby potem obnizyli bardzo znaczaco cene konsoli w momencie wejscia na rynek konkurencji to by mialo ogromny efekt, bo ps3 poprostu nie bedzie mogl byc tanszy :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować