Zaloguj się, aby obserwować  
Zauri

EMPIK - temat ogólny

911 postów w tym temacie

Dnia 05.09.2010 o 21:51, Harrolfo napisał:

To po prostu powiedzą Ci, żebyś sam sobie zamówił w necie :)
Sam tak miałem. Ale w sumie bardziej się opłaca, bo na stronie zawsze mają taniej, a
za odbiór w salonie nie zapłacisz ani grosza.

Ale chodzi o to, że na stronie nie ma, tylko może mają w innych salonach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Acha, to nie zrozumiałem Cię, sorki :)
No nie wiem, jak nie ma na stronie, to w salonach też chyba nie mają. Bo z tego co wiem, to wchodzą na stronę i patrzą czy tam jest, a jak jest to zamawiają. Czyli chyba strona odzwierciedla stan magazynów Empiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie. Czy ktoś oddawał coś ( grę, książkę ) w Empiku ? Chciałbym wiedzieć czy dostanę zwrot pieniędzy, ten sam artykuł, czy artykuł w tej samej cenie. Chciałbym oddać/wymienić Battlefielda 2, ponieważ nie da się grać przez sieć z powodu dość wysokiego pingu. Czy ktoś się w tym orientuje ? ( Chodzi oczywiście o reklamacje ). Sprawdzałem na stronie Empiku w FAQ, ale wolałbym czyjąś opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2010 o 19:34, Jammin69 napisał:

Chciałbym oddać/wymienić Battlefielda 2, ponieważ nie da się grać przez sieć z powodu dość wysokiego pingu.


Hmm a to ciekawe. Pytanie raczej czy taki powód jest wystarczającym do reklamacji. To raczej nie jest wina gry,że masz wysoki ping. No chyba, ze się mylę, wiec proszę mnie poprawić i wskazać właściwy tok rozumowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2010 o 19:34, Jammin69 napisał:

Mam do Was pytanie. Czy ktoś oddawał coś ( grę, książkę ) w Empiku ? Chciałbym wiedzieć
czy dostanę zwrot pieniędzy, ten sam artykuł, czy artykuł w tej samej cenie. Chciałbym
oddać/wymienić Battlefielda 2, ponieważ nie da się grać przez sieć z powodu dość wysokiego
pingu. Czy ktoś się w tym orientuje ? ( Chodzi oczywiście o reklamacje ). Sprawdzałem
na stronie Empiku w FAQ, ale wolałbym czyjąś opinię.

Moim zdaniem wysoki ping to wina Twojego dostawcy internetu. Z grą jest prawdopodobnie wszystko w porządku. No chyba, że to wina serwów producenta, nie wiem jak działa multiplayer w B2. Myślę jednak, że masz marne szanse na uznanie reklamacji. Nie bardzo rozumiem jak wymiana na "ten sam artykuł" miałaby Ci tutaj pomóc.

Zdarzyło mi się parę razy oddawać produkt do Empiku. Raz pudełko po płycie Audio było pęknięte (zobaczyłem dopiero jak rozpakowałem je w domu), innym razem kilka stron w książce było po węgiersku (lub w innym dziwnym języku). Nie mieli na wymianę nowych egzemplarzy, ale bez problemu oddali pieniądze w obu przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym tkwi mój największy problem. Z grą a 95 % jest wszystko ok. Moim dostawcą internetu jest Chello ( mój znajomy też ma ten sam internet i nie ma żadnego problemu z graniem w sieci, w BF ). Ale z drugiej strony w żadnej innej grze typu CoD, WarRock, BF - Heroes nie mam problemu z pingiem ( BF 2 to jedyna gra ). To jest jedyna gra. Ale z tego co się orientuje to dany towar można wymienić do 14 dni ( może dłużej ) za okazaniem paragonu.
No nic spróbuję 2 stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2010 o 21:51, Harrolfo napisał:

To po prostu powiedzą Ci, żebyś sam sobie zamówił w necie :)


Jeszcze nie spotkałem się, żeby na stronie było taniej niż w salonie. Ogólnie uwielbiam u nich kupować. Wejdę na stronę i idę do salonu. Mamy u mnie ogólnie trzy. Oczywiście idę do tego najbliżej. Przychodzę. Patrzę po pułkach, jak nie widzę to idę do stanowiska informacji, mówię co chcę, koleś zaraz patrzy na stronie kopiuje kod produktu wpisuje do ich bazy danych i jak mają to idzie na zaplecze i mi daje. Jak nie mają a jest w innym salonie to mówi, że w tym jest. Kilka razy miałem nawet coś takiego, że facet wiedział o co mi chodzi i że widział to jak rozpakowywali dostawę, ale baza jeszcze się nie zaktualizowała. Wiem, też o której dostawy mają, więc jak chce coś w dniu premiery to wychodzę godzinę po dostawie. Oczywiście nie zawsze jest, ale często.
Ostatecznie jak nie ma w całym mieście, ani nie ma w planie dostawy. To na miejscu mi zamawia, podaje tylko imię nazwisko, numer telefonu i czekam na smsa.

Żałuje tylko, że jeden chłopak odszedł. Był najlepszy ze wszystkich na informacji. On właśnie sprzedał mi ps3. Przychodziłem w dniu premiery i jak tylko mnie widział to cześć, cześć, i od razu pytanie czy przyszedłem po te właśnie grę.
Ogólnie koleś wiedział w co gram, sam też grał, wymienialiśmy się różnymi tytułami, kto w co ostatnio grał czy warto itp itd. Więcej takich sprzedawców.

W dodatku przyjmują dobrych ludzi na stanowiska. Jak otworzyli nowy salon, to parę osób oczywiście się przeniosło i sporo było nowych. To porządnie ich wyszkolili i choć trochę nieporadnie im to szło to jednak szukali i podawali rzeczowe informacje. Nigdy nie spotkałem się z czymś takim, żeby mi powiedzieli bym w necie zamówił. Jedyne co to, czasami podchodzę do kogoś kto po prostu zajmuje się innym działem i wołają kogoś, kto w multimediach jest zorientowany.

To samo się tyczy książek.
Raz podchodzę i że chcę książkę fight club. Facet do mnie, że taki film jest. Ja mówię mu, że książka też. No to on tam wpisuje. A no faktycznie. Ok mamy. Zaraz ruszył na ksiązki, do konkretnego gatunku, szybko przeleciał wzrokiem. O jest.
Jedyne co to na jeden salon się zdenerwowałem trochę, bo straszny gbur był na kasie. Szedłem z salonu bliżej mnie bo tam nie mieli. Już nie pamiętam co to było. Podchodzę do kasy. Grę, kasę na stół. A on do mnie dowód i to takim tonem jakby robił mi łaskę, że w ogóle siedzi na tej kasie. Byłem tam później parę razy to go już nie widziałem. Heh ^^ więc po raz kolejny. Dbają by kadra była dobrze wykwalifikowana i najwyraźniej miła.

Po prostu nie jestem wstanie złego słowa powiedzieć, może prócz tego, że mają stanowczo za mało promocji. Więc to u Ciebie jakieś lipne są te salony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2010 o 20:14, Jammin69 napisał:

Ale z tego co się orientuje to dany towar można wymienić do 14 dni ( może dłużej ) za okazaniem paragonu.


Nie, nie można. O ile nie przewiduje tego regulamin danego sklepu. 14 dniowy termin to termin na rozpatrzenie wniosku kupującego o reklamowaniu towaru. I nic więcej. Jeśli towar nie ma wad fizycznych ani prawnych to nie masz podstaw żądać reklamacji.
Zwrócić ot tak można towar zakupiony poza siedzibą sprzedawcy (np. w internecie) w ciągu 10 dni. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Empik rozdaje czasem jakieś kody zniżkowe dla klientów, co dużo u nich zamawiają z empik.com? Spotkaliście się z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2011 o 18:54, Q-Jot napisał:

Czy Empik rozdaje czasem jakieś kody zniżkowe dla klientów, co dużo u nich zamawiają
z empik.com? Spotkaliście się z tym?

Tak na ogół 5-10% oprócz multimedii ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 12:58, Tyler_D napisał:

Kiedy takie bony są przyznawane? Od jakiejś konkretnej kwoty, ilości zamówień czy to
zależy od jakiegoś widzimisię?

Ja dostaje co jakiś czas, i nie wiem od czego zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 13:04, Tyler_D napisał:

To inaczej, ile zamówień zrealizowałeś? Na jaką mniej więcej kwotę?

Zrealizowałem z 3-4 na kwotę 300zł? i to daaawno. Sporo anulowanych mam i 1 pre order.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi wyjaśnić jak to jest z tym Empikiem, że zamawiam sobie produkt w przedsprzedaży, w tym przypadku Shoguna 2 który ma premierę 15 marca a na stronie po złożeniu zamówienia wyrzuca mi że wyślą mi paczkę dopiero 23 marca ? Przy czym wybrałem opcje odbioru osobistego w salonie w ramach oszczędności na kosztach przesyłki.
Czy to ulegnie jakiejś zmianie w czasie czy tez trzeba czekać aż paczuszka dotrze do salonu z ponad tygodniowym poślizgiem w stosunku do premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 11:16, Szalony_Max napisał:

Czy to ulegnie jakiejś zmianie w czasie czy tez trzeba czekać aż paczuszka dotrze do
salonu z ponad tygodniowym poślizgiem w stosunku do premiery.


Może tak byc bo przesylka idzie z magazynu do nich a potem jest przygotowywana i dopiero wysylana do empiku. Dlatego lepiej wybrac punkt odbioru z gramu bo duzo szybciej jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować