Zaloguj się, aby obserwować  
KrzysztofT

"Platynowa Edycja" i "super" jakość opakowań.

48 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2005 o 18:11, Velociraptor napisał:

No może i nie wygląda i tu masz rację. Ale
jak np. ktoś kupi ze sklepu i sam sobie porwie przy rozpakowywaniu, o taśma była zbyć silna ;p , to czy w ogóle to jest
takie ważne, bo moim zdaniem przede wszystkim liczy się jakość zawartości pudełka - głównie płyty CD. :)


Oczywiście, że najważniejsze są płyty, ale ja np. lubię sobie wystawić pudełeczko w jakimś widocznym miejscu... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 17:43, Sarafan_Knight napisał:

Chodziło mi o to rejestrowanie gier przez sprzedawców, a nie o te naklejki, bo o nich wiem. :)


spradawcy to raczej nie rejestruja gier i nie wystawiaja ich ponownie do sprzedazy (choc licho niektorych z nich wie). wiem natomiast tyle ze nagminne jest w wielu marketach to ze kolesie oddaja gry w ramach reklamacji (bo wymagania sprzetowe, bo cos tam) a dranie znowu foliuja pudelko i wystawiaja na polke. potem kupujesz takie cos i sie okazuje ze masz uzywana gre i do tego zarejestrowana elektronicznie. i wtedy jest dopiero kicha.

teraz gdy rejestracja daje konkretne korzysci takie jak wirtualna kase nie wyobrazam sobie aby na pudelkach nie bylo jakiegos zabezpieczenia/certyfikatu. takie cos robi standardowo wiele firm na zachodzie i czegos takiego oczekuje aby miec pewnosc ze dostaje nieotwierana przez nikogo gre. albo, najlepiej kupowac prosto od cdp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gry kupowałem wysyłkowo w sklepie gram.pl. I były zafoliowane, ale pod folią (na pudełku tekturowym i na dvd) były takie zółte "plomby" przyklejane DO pudełka i DO boxa DVD taśmą, która nie chciała zejść. Troszkę "farby" zeszło przy okazji z pudeła tekturowego, a box DVD "lepi" się teraz do wszystkiego. Panowie i panie z CDP - czy nie można było wydać tych gier tak jak np. gry "Swat 4"? (bez zółtych plomb)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 17:08, SimFury napisał:

Powiem Ci jak czytałem to, nie mogłem ze śmiechu :P ale masz wielka racje to byla mała przesada :P


Wiesz jak wydaję kasę na gry ORYGINALNE gry/programy to chyba mam prawo oczekiwać, że pudełko się "nie rozpadnie" bo ktoś chciał zaoszczędzić na "kleju/taśmie"!

Ps. Kilka lat temu dawna "Cenega" wydawała gry EA podobnie - naklejka na pudełku była przyklejona jakimś dziadostwem. I też po zerwaniu do wszystkiego to się kleiło. Myślałem, że po doświadczeniach Cenegi CDP, ani nikt inny nie zrobi takiej kaszany. A o czym piszę na 100% wiadomo tym, którzy kupili kiedyś np. oryginalnego "Red Alert-a 2". Te piękne naklejki z konkursem. Ech....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czemu mnie to zdenerwowało. Bo akurat "Diablo 2" miał być przeznaczony na prezent na urodziny dla kuzyna. A, że już kiedyś kupiłem grę z rozwalonym CD, więc chciałem sprawdzić czy wszystko jest Ok. I teraz mam za swoje :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety tez mam problem z klejacymi sie pudelkami... Na dodatke w pudelkach z Warcraftem i Diablo 2 mialem pourywane "zaczepy" ktore przytrzymuja instrukcje itp. Po prostu katalog gier ktory byl dolaczony do obydwu tych tytulow okazal sie troche za gruby a pudelko tego niestety nie wytrzymalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 18:03, Sarafan_Knight napisał:

> A czy to jest takie ważne??

Raczej porwane pudełeczko na wystawie najładniej to nie wygląda... :)


Porwane pudełeczko to raczej wina odwiedzających punkt sprzedaży np: w Saturnie niektóre gry są wyjęte z pudełek a uniektórych nie ma folii i są otwarte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście z dziwnymi taśmami zamias folii spotkałem się kilka razy. Najczęsciej takie gry znajdują się w Empikach....dlatego też tam nie kupuje tytułów na PC. Pozatym ich ceny są znacznie wyższe niz te preferowane. Za gry z Extra Klasyki czasem tzreba płącić 24.99 PLN mimo, że na pudełku pisze 19.99 PLN.

Takie duże sieci sklepów to straszni złodzieje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 20:35, Szarik PL napisał:

Ja osobiście z dziwnymi taśmami zamias folii spotkałem się kilka razy. Najczęsciej takie gry znajdują się w Empikach....dlatego
też tam nie kupuje tytułów na PC. Pozatym ich ceny są znacznie wyższe niz te preferowane. Za gry z Extra Klasyki czasem
tzreba płącić 24.99 PLN mimo, że na pudełku pisze 19.99 PLN.

Takie duże sieci sklepów to straszni złodzieje....

W którym ty Empiku kupowałeś że ceny wyższe a zamiast folii taśma?Ja kupiłem w Empiku Gothica2 i wszystko było w porządku.W Tesco jedynie jak kupowałem dodatek Noc Kruka do Gothica to była tam taśma którą ekspedientka przecinała chyba 10 minut bo ceny nie można było odczytać na czytniku.No chyba że kupowałeś w jakimś oddziale Empiku właśnie w Tesco.U mnie to nie ma tam nawet wszystkich gier tylko same nowośći.Dlatego staram się kupować w głównym oddziale Empiku w mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 20:50, Darkstar181 napisał:

> Ja osobiście z dziwnymi taśmami zamias folii spotkałem się kilka razy. Najczęsciej takie gry znajdują się w Empikach....dlatego

> też tam nie kupuje tytułów na PC. Pozatym ich ceny są znacznie wyższe niz te preferowane. Za gry z Extra Klasyki czasem

> tzreba płącić 24.99 PLN mimo, że na pudełku pisze 19.99 PLN.
> > > Takie duże sieci sklepów to straszni złodzieje....

W którym ty Empiku kupowałeś że ceny wyższe a zamiast folii taśma?Ja kupiłem w Empiku Gothica2 i wszystko było w porządku.W
Tesco jedynie jak kupowałem dodatek Noc Kruka do Gothica to była tam taśma którą ekspedientka przecinała chyba 10 minut
bo ceny nie można było odczytać na czytniku.No chyba że kupowałeś w jakimś oddziale Empiku właśnie w Tesco.U mnie to nie
ma tam nawet wszystkich gier tylko same nowośći.Dlatego staram się kupować w głównym oddziale Empiku w mieście.



W Gliwicach...a kiedyś w Media jak kupowałem Neverwinter Nights w Platynowej Kolekcji babka rozcina pudełko a tam nie ma płyt...Ufff!...miałem szczęscie...aczkolwiek nie lubie jak mi rozcinają pudełka z gier....zawsze chce pierwszy otworzyć... :evil:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 21:28, Darkstar181 napisał:

Niby jakim prawem rozpakowywali ci grę? Podejrzewano że nie ma płyt czy co? W normalnym sklepie tak się nie robi chyba że
na prośbę klienta.



Normalnie otworzony, wyjęto, sprawdzono....w Empiku są same pudełka przecież. Ostatnio widziałem sam KARTWONIK z HL2 z karteczką na której pisało

"Płyty do odbioru na zapleczu. Za wszelkie uszkodzenia nie ponosimy szkody. Po wyjściu ze sklepu bez płyt, nie zwracamy pieniedzy ani nośników danych..."

Biedak jakiś zapąłci 99zł nie zauważy karteczki i nie ma gty, ani kasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 19:39, Yankowich napisał:

Niestety tez mam problem z klejacymi sie pudelkami... Na dodatke w pudelkach z Warcraftem i Diablo 2 mialem pourywane "zaczepy"
ktore przytrzymuja instrukcje itp. Po prostu katalog gier ktory byl dolaczony do obydwu tych tytulow okazal sie troche za
gruby a pudelko tego niestety nie wytrzymalo...

Zgłaszam ten sam problem. W zakupionych dzisiaj poprzez gram.pl Warcraftcie i Warhammerze górne zaczepy były urwane. CDP przesadza z tymi katalogami i ulotkami.
A w sprawie taśm, to w 1 gierce klej był nie za mocny i ładnie zeszło, ale na drugim pudełku ślady zostały. Myślę, ze wystarczyła by plomba na samm DVD boxie, a kartonik niech pozostanie nienaruszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 21:32, Szarik PL napisał:

> Niby jakim prawem rozpakowywali ci grę? Podejrzewano że nie ma płyt czy co? W normalnym sklepie tak się nie robi chyba
że
> na prośbę klienta.


Normalnie otworzony, wyjęto, sprawdzono....w Empiku są same pudełka przecież. Ostatnio widziałem
sam KARTWONIK z HL2 z karteczką na której pisało

"Płyty do odbioru na zapleczu. Za wszelkie uszkodzenia nie ponosimy szkody.
Po wyjściu ze sklepu bez płyt, nie zwracamy pieniedzy ani nośników danych..."

Biedak jakiś zapąłci 99zł nie zauważy karteczki
i nie ma gty, ani kasy...

Co to za Empik w tych Gliwicach, u mnie w Kielcach wszystko w najlepszym porządku,gry zapakowane w folie,jak nie będzie chodzić możesz oddać nawet po tygodniu...Teraz już wiem że nie będe kupować gier w Empiku w Gliwicach(człowieku jedź do Torunia czy do Krakow, do Warszawy, Czy choćby do do Kielc,sytuacje które przedstawiłeś nie mają miejsca w tamtejszych oddziałach Empiku.Wiem bo byłem.A i jeszcze Gdańsk.Ja bym się zastonowił trochę dłużej nad tą sprową w tym Empiku w Gliwicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 23:25, Szarik PL napisał:

Dlatego ja tam nie kupuję gier


powaznie? a skad je bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 21:37, Słupek napisał:

Myślę, ze wystarczyła by plomba
na samm DVD boxie, a kartonik niech pozostanie nienaruszony.


good idea, ale jest problem - od strony "dziury" w kartoniku widac grzbiet dvdboxa, nie wiesz czy jest on nieotwierany bo plomba jest po drugiej, "zamknietej" stronie pudelka. a co gorsza z tego co widze to pudelko kartonikowe da sie rozlozyc i wyjac dvdbox z drugiej strony :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będęnowatorski w niczym...
No powiem tak, 90% wewnętrznych "zaczepów" do instrukcji jest powyłamywanych, pourywanych. W tych które nabyłem.
Kiepski plastik, mała wytrzymalość. I wcale nie musząbyć "wypasione" instrukcje. A jak już realizacja wysyłkowa... to prawie pewne że będą uszkodzone. Słaba jakość box`ów. Zresztą wystarczy lekko "ugnieść" pudełko DVD i "poddaję" sięnaciskowi bez najmiejszego oporu. Wina plastkiu raczej, bardzo słaby.Chyba większość nabywców to ma . Takie małe "coś" a... zraża bardzo mnie do DVD-box`ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 09:39, Pablo_bel napisał:

Nie będęnowatorski w niczym...
No powiem tak, 90% wewnętrznych "zaczepów" do instrukcji jest powyłamywanych, pourywanych.
W tych które nabyłem.
Kiepski plastik, mała wytrzymalość. I wcale nie musząbyć "wypasione" instrukcje. A jak już realizacja
wysyłkowa... to prawie pewne że będą uszkodzone. Słaba jakość box`ów. Zresztą wystarczy lekko "ugnieść" pudełko DVD i "poddaję"
sięnaciskowi bez najmiejszego oporu. Wina plastkiu raczej, bardzo słaby.Chyba większość nabywców to ma . Takie małe "coś"
a... zraża bardzo mnie do DVD-box`ów.


Ja poprosiłem swego czasu o pakowanie gier w tekturowe pudła, bo przy pierwwzej przesyłce wszystko mi dostawca przesyłki pogiął (gry były zapakowane w folię!). Od tamtej pory mam wszystko bardzo dobrze zapakowane. Oby tak było zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 09:46, Yarr napisał:


Ja poprosiłem swego czasu o pakowanie gier
w tekturowe pudła,

Zawsze dostaję w tekturce ale... podczas przesyłki, przewozu... wystarczy "lżejsze wstrząśnięcie" i już po ząbkach utrzymujących instrukcje. Słaby plastik naprawdę. Przecież to sięgnie pod lekkim dotykiem. Ząbki sąźle "opracowane" i nie wytrzymują. Bardzo słaby. Takie jest moje zdanie. ;-)
I naprawdę, mała rzecz - zwykły "brak" ząbkówa zraża mnie bardzo do tych box`ów. Gdyby nie było wcale tych ząbków to nie byłoby takiego efektu "odrzucenia"a tak... Dbam zawsze o pudełka, ich stan. Takie "wyłamanie" mnie razi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować