Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Konsole vs komputery

210 postów w tym temacie

Dnia 30.07.2008 o 16:11, Metalhead86 napisał:

Hack''n''Slashe, rozmaite sportówki, FPS''y... Wymieniać dalej?

Mowie o grach strikte rozrywkowych. Czyli gry ktore maja tylko dostarczac rozrywki.
>Istnieje możliwość podłączenia telewizora HD i pada pod PeCeta.
Jest taka mozliwosc, ale nieznam nikogo kto ma komputer obok telewizora, pewnie dlatego o tym niepomyslalem.
>Mogę spokojnie złożyć sobie komputer za cenę porównywalną lub nawet mniejszą niż 40 GB PS3, wszystkie gry się uruchomią, a jeśli coś będzie 'przycinać' mogę poszperać w opcjach. Dla chcącego (i myślącego racjonalnie) nic trudnego ;).
Jasne ze mozna, sam takiego kompa mam, ale za 2 lata nadal beda wychodzic gry na PS3 i bede gral na tym samym sprzecie, grafika tej generacji mi wystarcza, kiedy wyjdzie PS4 to kupie PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 16:20, ja33no napisał:

Mowie o grach strikte rozrywkowych. Czyli gry ktore maja tylko dostarczac rozrywki.

A czy gry, które wymieniłem takowej nie dostarczają? Powiedziałbym, że aż w nadmiarze. Chyba, że mówimy o produkcjach typu SingStar czy Guitar Hero...

P.S. Ja wolę bardziej inteligentną rozrywkę typu Planescape: Torment czy Medievel: Total War.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupił bym konsolę, ale zniechęcają mnie ceny i jakość gier. 250zl za przereklamowaną nowość? Nie dziękuję... Tak na marginesie to polscy konsolowcy piracą na potęgę tak jak pecetowi gracze. Można spiracić grę z eXtra klasyki za 20zł, to tym bardziej można konsolową nowość za 200, co nie? W czasach PS2 nie znałem ani jednej osoby z niezmodyfikowaną konsolą. Mieli tam ze 3, 4 oryginały, a reszta ciągnięta z torrentów jedna za drugą...
Nowa generacja przyniosła "niepiratowalne" PS3 ( jedna z przyczyn jej słabej sprzedaży :P) i X360, na którym wprawdzie zaczęli banować piratów na Live, ale i na to znalazł się sposób. :D I tak spryciaż wyda 800 zeta na konsole i gra za darmo. Czasem coś tam mu wprowadzą to wlutuje nowego chipa i gra dalej, a jego konsola waży 2x tyle co ta ze sklepowej półki. PSP? Cała sieć huczy o tym jak odpalić "kopie zapasowe". Nie mówię, że wszyscy konsolowcy to piraci, ale w Polsce jest ich dużo, a jeśli chodzi o starą generację to chyba nawet więcej niż na PC. Komputer jest dla mnie jak instalacja LPG. Lepiej dołożyć i taniej jechać. Tak czy inaczej PC wciąż dominuje w naszym kraju. Widać to choćby po działach z grami w MM/supermarketach. Komputery mają 6x tyle miejsca co konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 16:23, Metalhead86 napisał:

P.S. Ja wolę bardziej inteligentną rozrywkę typu Planescape: Torment czy Medievel: Total
War.

I w tej materii gry PCtowe zdecydowanie przewyzszaja konsole, niestety jest juz takich gier coraz mniej. Spowodowane jest to wlasnie grami konsolowymi ktore sa nastawione na rozrywke, nie na myslenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ja33no

Crysis był tylko odpowiedzią na argument Rumcajsa52 :P.
Ale jeśli miał bym porównywać obie gry to i tak bym wybrał Crysisa i to nie z powodu na oprawę graficzną, czy fabułę ( która była przeciętna ), ale z powodu edytora który był dołączony do tej gry.

@MetalHead86

Przez ciebie mi chyba edycji posta nie zatwierdziło :P

Co do splitscreena to ta funkcja dawno temu wyszła z PC''towej mody ... tak, kiedyś gry na PieCa miały tą funkcję ( np stare NFS''y ). Ale odkąd LAN i Internet stały się takie popularne, twórcy gier zrezygnowali z tego trybu.

"""> -niemusze martwic sie o zadne wymagania itd. poziom graficzny mam zapewniony,

Mogę spokojnie złożyć sobie komputer za cenę porównywalną lub nawet mniejszą niż 40 GB PS3, wszystkie gry się uruchomią, a jeśli coś będzie ''przycinać'' mogę poszperać w opcjach. Dla chcącego (i myślącego racjonalnie) nic trudnego ;)."""

Dokładnie, a oprócz tego PC''towcy mogą praktycznie bez problemu odpalić stare gierki( z lat 90) dzięki emulatorom.

"""Nie ma się co dziwić. Ewolucja gier komputerowych to jeno ulepszanie oprawy graficznej. Zero innowacji, poza tym gry są masakrycznie krótkie, a cena niezbyt adekwatna do jakości."""

No niestety :( ... Choć do cen gier nie mam nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 16:26, H311diver napisał:

Kupił bym konsolę, ale zniechęcają mnie ceny i jakość gier. 250zl za przereklamowaną
nowość? Nie dziękuję... Tak na marginesie to polscy konsolowcy piracą na potęgę tak jak
pecetowi gracze.

Tym bardziej ze na PS3 nieda sie piracic, uwierz mi ze mowie prawde, poniewaz sie tym interesuje i sam mam PS3, oczywiscie Xboxa 360 da sie bardzo latwo spiracic, jest mase ofert przerobienia konsoli na allegro.
Wlasnie z tej prostej przyczyny Xbox 360 zadzi w polsce.
Co do gier to racja, gry w czasie premiery kosztuja na PS3 170-230 zl, ale po niedlugim czasie 120, pol roczne gry kosztuja juz 50 zl (urzywane) i 70-80 w foli, wiec niejest tak zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%. Mówią ciągle że PC upadnie przez piraty a PS2 i Xbox 360 jakoś nie upadł od nich. Powinny też upaść filmy na dvd i muzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 16:31, k13 napisał:

Dokładnie, a oprócz tego PC''towcy mogą praktycznie bez problemu odpalić stare gierki(
z lat 90) dzięki emulatorom.

PS3 ma funkje odpalania gier z PS1 a niektore modele tez gier z PS2. Jezeli mial bym tylko konsole a chcialbym zagrac w dioblo 2, to bym sobie zlozyl komputer ktory odpali takie gry za bardzo male pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 16:36, ja33no napisał:

> Dokładnie, a oprócz tego PC''towcy mogą praktycznie bez problemu odpalić stare gierki(

> z lat 90) dzięki emulatorom.
PS3 ma funkje odpalania gier z PS1 a niektore modele tez gier z PS2. Jezeli mial bym
tylko konsole a chcialbym zagrac w dioblo 2, to bym sobie zlozyl komputer ktory odpali
takie gry za bardzo male pieniadze.

Hmm myślałem że któraś z konsol nie ma tej funkcji ... przynajmniej kiedyś tu tak na gram.pl pisali ;P.
Pytanie tylko, czy można na PS''ie bądź X''ie odpalić stare gry np ze SNES''a ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 16:41, k13 napisał:

Pytanie tylko, czy można na PS''ie bądź X''ie odpalić stare gry np ze SNES''a ?

A czy mozna odpalic na PCcie, gry z NES''a lub SNES''a legalnie? Wydaje mi sie ze sie nida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komputer do nowych gier można złożyć za naprawdę małe pieniądze. Mój kolega sprzedał bebechy starego PC + złom z Guild Wars i ma sprzęt, który udźwignie każdą nową grę na maks detalach. Wiadomo... zostaje obudowa, napęd, nawet dysk, czy zasilacz (jeśli jest dobry). W sumie trzeba kupić procesor, płytę i kartę. Najtańszy PDC to jakieś maks 160zł i kręcimy na 3GHz. Płyta ok. 350zl. Karta... jakiś tani radek za 400-500zł albo gf9600 (nie wiem nie śledzę odkąd mam nowego kompa :P) Tak więc nawet z nowym zasilaczem wyjdzie taniej niż PS3.

@ ja33no Jesli posiadam oryginalny kardriż to chyba emulacja nie jest przestępstwem? :D Głupi pomysł ale chyba legalny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 16:44, ja33no napisał:

A czy mozna odpalic na PCcie, gry z NES''a lub SNES''a legalnie? Wydaje mi sie
ze sie nida.

Te gry to już od dawna abandonware. A same emulatory są legalne. Czyli masz prawo w nie grać legalnie na emulatorze. W swoim czasie nawet Sony nie zdołało wygrać sprawy sądowej nt. programu do emulacji gier na PSX (Bleem-a bodajże)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 16:52, H311diver napisał:

(nie wiem nie śledzę odkąd mam nowego kompa :P) Tak więc nawet z nowym zasilaczem wyjdzie
taniej niż PS3.

Mozliwe, o jakies 200 zl, ale dolicz sobie do tego odtwarzacz blueray czyli czyli okolo 800 zl :). Poza tym az do PS4 gry beda wychodzic na PS3 i ja bede w nie gral, a na moim komputerze juz nieodpale niczego. Oczywiscie grafika bedzie w tedy na PS3 duzo gorsza niz na PCcie, ale grafika to nie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 16:20, ja33no napisał:

Jasne ze mozna, sam takiego kompa mam, ale za 2 lata nadal beda wychodzic gry na PS3
i bede gral na tym samym sprzecie, grafika tej generacji mi wystarcza, kiedy wyjdzie
PS4 to kupie PS4.

Tak, tyle że komputer daje możliwość wymiany ''bebechów''. Poza tym, gdy dobrze wybierzemy sprzęt będziemy mogli cieszyć się rozrywką na tym samym sprzęcie przez parę ładnych lat, ciesząc się przy tym genialną i ogromną biblioteką gier. Prosty wybór? Dla mnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

Dnia 30.07.2008 o 17:04, Metalhead86 napisał:

ale grafika to nie wszystko.

Skoro grafika to nie wszystko, to powinieneś grać jeno na PeCetach ;). Większość gier konsolowych nie oferuje nic więcej, niż właśnie dobrą grafikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety muszę się nie zgodzić. Jestem posiadaczem X360, podobnie jak moich 4 znajomych. Żadne z nas nie posiada żadnej pirackiej kopii na X360, ba, nawet nie przerabialiśmy konsoli - bo po co? Nowości dostać można spokojnie w Pre-orderze za 130 zł (gamehubs.com), a starsze tytuły za 50-70 zł. Nam to nie przeszkadza :)
Aktualnie mam 8 gier (w tej ósemce jest jedna gra, którą co chwila wymieniam na kolejną, potem tą kolejną na jeszcze jedną... kocham komisy :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 17:04, Metalhead86 napisał:

Tak, tyle że komputer daje możliwość wymiany ''bebechów''. Poza tym, gdy dobrze wybierzemy
sprzęt będziemy mogli cieszyć się rozrywką na tym samym sprzęcie przez parę ładnych lat,
ciesząc się przy tym genialną i ogromną biblioteką gier. Prosty wybór? Dla mnie tak.

Masz zdecydowanie racje, ale dla mnie to wlasnie gry konsolowe sa teaz genialnymi grami a nie gry ktore wychodza na PCta tym bardziej ze sa juz coraz bardziej podobne. Jezeli chce dobrej fabuly to czytam ksiaki, a i na konsoli znajdzie sie pare fajnych fabularnych tytulow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 17:08, ja33no napisał:

Masz zdecydowanie racje, ale dla mnie to wlasnie gry konsolowe sa teaz genialnymi grami
a nie gry ktore wychodza na PCta tym bardziej ze sa juz coraz bardziej podobne.

Ciekawostką jest to, że większość konsolowych ''hitów'' jest multiplatformowa ;). Gears of War, Halo, Fable, Final Fantasy (wersja PeCetowa XIII stoi pod znakiem zapytania, aczkolwiek szanse są i to duże), Lost Planet... I to są suche fakty.

Dnia 30.07.2008 o 17:08, ja33no napisał:

Jezeli
chce dobrej fabuly to czytam ksiaki, a i na konsoli znajdzie sie pare fajnych fabularnych
tytulow.

Fakt, w MGS4 sam z chęcią bym pograł - ale to jedna z nielicznych perełek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 17:06, Metalhead86 napisał:

Skoro grafika to nie wszystko, to powinieneś grać jeno na PeCetach ;). Większość gier
konsolowych nie oferuje nic więcej, niż właśnie dobrą grafikę.

Masz jakas konsole? Przynajmniej dla mnie gry konsolowe oferuja duzo wiecej niz grafike. Dla mnie najwazniejsza w grach jest dobra zabawa, ktroa daja mi tytuly typu Heavenly Sword. Jezeli chce poczuc dobra fabule to czytam ksiazki lub gram w stare gry RPG.
Podaj mi jakis tytul ktory wychodzi tylko na PCta i bedzie dobrym RPGiem poza Dragon Age i Diablo 3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować