Zaloguj się, aby obserwować  
Virganius

Smoki - temat ogólny

97 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2007 o 13:03, Mathijas W napisał:

offtop:ja je mam,fajnie sie czyta,mógłby mi ktoś powiedzieć ile jest książek o śródziemiu?


z tego wychodzi że 3 : Silmarillion, Hobbit i Władca Pierścieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2006 o 21:10, Shadow1994 napisał:

Ja jestem specem od LotrA :P więc poprawie. Po pierwsze Nazgul to niejest wierzchowiec czy
tam jeździec z wierzchowcem ale sam jeździec ,dla mało kapujących to to w czarnym płaszczu.
I teraz smoki w utworach oczywiście były a ostatnim smokiem jaki był ,był nie kto inny jak
Smaug zwany kiedyś Esgarothem ,pierwszym smokiem był Glaurung wychodowany przez samego Morgotha
,Glaurung jest równocześnie ojsem wszystkich smoków.
Pozdro.

- Nazgul to Upiór Pierścienia, Nazgule dosiadały szkaradnych bestii, nie pomnę by Tolkien je nazwał... Na pewno nie były to smoki.
W trzeciej Erze znano z imienia dwa smoki:
- Esgaroth to miasto na jeziorze, które Smaug Złocisty chciał zniszczyć, ale sam został zabity przez dziedzica krolów Dalii :P w roku 2941 Trzeciej Ery, o.
- Skat z Gór Szarych, co odebrał skarby krasnoludom i potem zginął z ręki Frama, człowieka z Eothedu.

Największym smokiem Śródziemia był Ankalagon Czarny. A Tolkien podzielił smoki na dwa szczepy: królewski, z którego smoki zionęły ogniem i zimny, z którego smoki polegały jeno na swej wielkości i sile.

Z mojej wiedzy wynika, że smoki zostały złymi bestiami przez Morgotha Nieprzyjaciela w Dawnych Dniach, nie pomne by je stworzył... Ale poszukam w Sillmarilionie.... Glaurung zaś był niby Urolokiem, ale gdzieś w Silmarilu Tolkien napisał, że "przyleciał znad rzeki", dziwne uroloki nie latały bo skrzydeł nie miały, choc ogniem zionęły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 13:15, Kai Man napisał:


> Ja jestem specem od LotrA :P więc poprawie. Po pierwsze Nazgul to niejest wierzchowiec
czy
> tam jeździec z wierzchowcem ale sam jeździec ,dla mało kapujących to to w czarnym płaszczu.

> I teraz smoki w utworach oczywiście były a ostatnim smokiem jaki był ,był nie kto inny
jak
> Smaug zwany kiedyś Esgarothem ,pierwszym smokiem był Glaurung wychodowany przez samego
Morgotha
> ,Glaurung jest równocześnie ojsem wszystkich smoków.
> Pozdro.
>
- Nazgul to Upiór Pierścienia, Nazgule dosiadały szkaradnych bestii, nie pomnę by Tolkien
je nazwał... Na pewno nie były to smoki.
W trzeciej Erze znano z imienia dwa smoki:
- Esgaroth to miasto na jeziorze, które Smaug Złocisty chciał zniszczyć, ale sam został
zabity przez dziedzica krolów Dalii :P w roku 2941 Trzeciej Ery, o.
- Skat z Gór Szarych, co odebrał skarby krasnoludom i potem zginął z ręki Frama, człowieka
z Eothedu.

Największym smokiem Śródziemia był Ankalagon Czarny. A Tolkien podzielił smoki na dwa
szczepy: królewski, z którego smoki zionęły ogniem i zimny, z którego smoki polegały jeno na
swej wielkości i sile.

Z mojej wiedzy wynika, że smoki zostały złymi bestiami przez Morgotha Nieprzyjaciela w Dawnych
Dniach, nie pomne by je stworzył... Ale poszukam w Sillmarilionie.... Glaurung zaś był niby
Urolokiem, ale gdzieś w Silmarilu Tolkien napisał, że "przyleciał znad rzeki", dziwne uroloki
nie latały bo skrzydeł nie miały, choc ogniem zionęły...

nIE ZDążYłEM ZEDYTOWAć POSTA POWYżEJ, SORRY

[Edit: znalazłem, hyh. W wersji orginalnej odnośnie Glarunga nie słowa latać, to jak zwykle cudowne przekłady na język polski namieszały. Być może dlatego uważa się, że Morgoth STWORZYŁ ojca smoków Glaurunga, popatrzcie: He was bred by Morgoth from some unknown stock and was the first dragon to appear outside of Angband. BRED znaczy WYCHOWAć, więc wcale nie musi oznaczać STWORZYć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 13:15, Kai Man napisał:


> Ja jestem specem od LotrA :P więc poprawie. Po pierwsze Nazgul to niejest wierzchowiec
czy
> tam jeździec z wierzchowcem ale sam jeździec ,dla mało kapujących to to w czarnym
płaszczu.
> I teraz smoki w utworach oczywiście były a ostatnim smokiem jaki był ,był nie kto
inny jak
> Smaug zwany kiedyś Esgarothem ,pierwszym smokiem był Glaurung wychodowany przez
samego Morgotha
> ,Glaurung jest równocześnie ojsem wszystkich smoków.
> Pozdro.
>
- Nazgul to Upiór Pierścienia, Nazgule dosiadały szkaradnych bestii, nie pomnę
by Tolkien je nazwał... Na pewno nie były to smoki.
W trzeciej Erze znano z imienia dwa smoki:
- Esgaroth to miasto na jeziorze, które Smaug Złocisty chciał zniszczyć, ale sam
został zabity przez dziedzica krolów Dalii :P w roku 2941 Trzeciej Ery, o.
- Skat z Gór Szarych, co odebrał skarby krasnoludom i potem zginął z ręki Frama, człowieka
z Eothedu.

Największym smokiem Śródziemia był Ankalagon Czarny. A Tolkien podzielił smoki
na dwa szczepy: królewski, z którego smoki zionęły ogniem i zimny, z którego smoki polegały
jeno na swej wielkości i sile.

Z mojej wiedzy wynika, że smoki zostały złymi bestiami przez Morgotha Nieprzyjaciela
w Dawnych Dniach, nie pomne by je stworzył... Ale poszukam w Sillmarilionie.... Glaurung
zaś był niby Urolokiem, ale gdzieś w Silmarilu Tolkien napisał, że "przyleciał znad rzeki",
dziwne uroloki nie latały bo skrzydeł nie miały, choc ogniem zionęły...



Skoro Galurung byl ojcem wszystkich smokow to smokiem byc musial. Najczęściej nazywano go po prostu Wielkim Jaszczurem Morgotha hehe. Tak naprawde to nie wiadomo do końca ale ja jednak jestem prawie pewien ze to byl smok ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 13:25, Kai Man napisał:

>
> > Ja jestem specem od LotrA :P więc poprawie. Po pierwsze Nazgul to niejest wierzchowiec

> czy
> > tam jeździec z wierzchowcem ale sam jeździec ,dla mało kapujących to to w czarnym
płaszczu.
>
> > I teraz smoki w utworach oczywiście były a ostatnim smokiem jaki był ,był nie
kto inny
> jak
> > Smaug zwany kiedyś Esgarothem ,pierwszym smokiem był Glaurung wychodowany przez
samego
> Morgotha
> > ,Glaurung jest równocześnie ojsem wszystkich smoków.
> > Pozdro.
> >
> - Nazgul to Upiór Pierścienia, Nazgule dosiadały szkaradnych bestii, nie
pomnę by Tolkien
> je nazwał... Na pewno nie były to smoki.
> W trzeciej Erze znano z imienia dwa smoki:
> - Esgaroth to miasto na jeziorze, które Smaug Złocisty chciał zniszczyć,
ale sam został
> zabity przez dziedzica krolów Dalii :P w roku 2941 Trzeciej Ery, o.
> - Skat z Gór Szarych, co odebrał skarby krasnoludom i potem zginął z ręki Frama,
człowieka
> z Eothedu.
>
> Największym smokiem Śródziemia był Ankalagon Czarny. A Tolkien podzielił
smoki na dwa
> szczepy: królewski, z którego smoki zionęły ogniem i zimny, z którego smoki polegały
jeno na
> swej wielkości i sile.
>
> Z mojej wiedzy wynika, że smoki zostały złymi bestiami przez Morgotha Nieprzyjaciela
w Dawnych
> Dniach, nie pomne by je stworzył... Ale poszukam w Sillmarilionie.... Glaurung zaś
był niby
> Urolokiem, ale gdzieś w Silmarilu Tolkien napisał, że "przyleciał znad rzeki", dziwne
uroloki
> nie latały bo skrzydeł nie miały, choc ogniem zionęły...
nIE ZDążYłEM ZEDYTOWAć POSTA POWYżEJ, SORRY

[Edit: znalazłem, hyh. W wersji orginalnej odnośnie Glarunga nie słowa latać, to jak
zwykle cudowne przekłady na język polski namieszały. Być może dlatego uważa się, że Morgoth
STWORZYŁ ojca smoków Glaurunga, popatrzcie: He was bred by Morgoth from some unknown
stock and was the first dragon to appear outside of Angband.
BRED znaczy WYCHOWAć,
więc wcale nie musi oznaczać STWORZYć.


A zobacz co tam pisze odnośnie orkow - niby tez ich nie stworzyl bo to elfy. A jednak stworzyl XD bo to zupelnie inna rasa tak na dłuższą mete. Sam niewiem tutaj mozna dlugie dyspoty prowadzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 10:23, Wilkv napisał:

Co nie oznacza, że nie niemożliwym.


Ale byłby to strzał w stopę, bo na stronie wydawnictwa jest odnośnik do strony internetowej autora. Reklamowanie autora, którego prace się nielegalnie kopiuje byłoby dziwnym posunięciem. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej lubię wschodnią wizję smoków. Chińskie smoki mi się bardziej podobają niż te europejskie :)
Moim zdaniem smoki to mądre istoty magiczne. Lubię oddzielać je od reszty stworzeń, żeby podkreślić ich wyjątkowość. Szkoda, że nie ma żadnej porządnej gry gdzie można by takowym smokiem sterować :/ "I of the dragon" nie liczę, bo to straszna tandeta jest :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 16:09, Piciambeer napisał:

No a Spyro? :D


Dobrze, że żartujesz xD Ale mówiąc całkiem poważnie, to jakoś nie znalazłem godnej gry, w której można by sterować smokiem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, witam wszystkich smoczych fanów. Sorry za archeologię, ale mam coś dla wszystkich bardziej dosłownych miłośników smoków :)

Spoiler

www.[m - K]

Naprawdę fajny serwis poświęcony głównie smokom, dużo miłych ludzi, można pogadać, są forumowe RPGi.

Spoiler

http:// [m - K]

Coś dla tych, którzy chcieliby doświadczyć kontaktu ze smokiem. Dla zdesperowanych :D

PS

Wszystko jest w spojlerach, jak co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na forum gram.pl nie ma ograniczeń wiekowych i sporą częścią tutejszych użytkowników są osoby niepełnoletnie, dlatego też linki do galerii erotycznych i sex-shopów nie mogą być tutaj zamieszczane i zaspoilerowanieich niczego nie zmienia (spoilery nie temu służą).
Jest to Twoje pierwsze przewinienie i jednocześnie debiut na forum więc tym razem otrzymujesz jedynie ostrzeżenie. Mam nadzieję że więcej tego typu linków już tu nie zamieścisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować