Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Było 5 gier miesięcznie plus 3 rocznie (nie myl czegoś z crossbuy). Teraz jest 6 gier miesięcznie (jak jest cross to masz więcej ale to nie jest większa liczba gier a kopii danej gry).

Nie jesteś rozpieszczony oferta ps+ ale tym że pismaki zawyżają oceny. poziom 60-70% to bardzo dobre gry. Zagraj w coś i potem oceniaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2014 o 13:43, Kafar napisał:

Było 5 gier miesięcznie plus 3 rocznie (nie myl czegoś z crossbuy). Teraz jest 6 gier
miesięcznie (jak jest cross to masz więcej ale to nie jest większa liczba gier a kopii
danej gry).

Nie jesteś rozpieszczony oferta ps+ ale tym że pismaki zawyżają oceny. poziom 60-70%
to bardzo dobre gry. Zagraj w coś i potem oceniaj.


tak, tak. pismaki zawyzaja. dlatego uncharted 1 jest znacznie lepszy od 2, a modern warfare 2 nie dorasta do pięt sniperowi ghost warrior. Zreszta, mniejsza z tym.chodzi mi po prostu o różnicę w jakosci ofert.


Rzezcywiście, gier jest więcej. Muszę powiedzieć, że zle to obliczyłem. Zawsze myślałem, że są 3 gry na ps3 i 3 gry na vitę. Potem 1,3,2, a teraz 2 2 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2014 o 16:06, MrGregorA napisał:

tak, tak. pismaki zawyzaja. dlatego uncharted 1 jest znacznie lepszy od 2, a modern warfare
2 nie dorasta do pięt sniperowi ghost warrior. Zreszta, mniejsza z tym.chodzi mi po prostu
o różnicę w jakosci ofert.


Ale właśnie gatunkowy rozrzut jest ogromny. Oczywiście jak ktoś posiada wszystkie trzy konsole. Jeżeli np. ktoś ma ps4 to moze miec problem chociaz nie powinien bo na prawdę ktoś musiałby być niezłym ułomem żeby oczekiwać AAA na PS4 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy wiemy, PS3 dobrze sobie radzi jako odtwarzacz filmów divx (pomijając to, że trzeba scalać z filmem napisy w formacie .srt). Teraz szukam tańszej alternatywy, takiej która będzie czytać filmy z napisami w takiej formie, w jakiej trzeba było je przygotować na PS3 (jeden plik, film połączony z napisami). Czy poradzi sobie z tym każdy odtwarzacz czytający napisy w .srt, mimo że te będą scalone już z filmem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem stycznosci z takim filmem, ale rozum/technologia mowi, ze wiekszosc stacjonarnych odtwarzaczy powinna dac rade, ale trzeba zwrocic uwage na szczegoly czy obsluguje "srt", polskie znaki, typowe kodeki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2014 o 22:13, Sarinew napisał:

Nie mialem stycznosci z takim filmem, ale rozum/technologia mowi, ze wiekszosc stacjonarnych
odtwarzaczy powinna dac rade, ale trzeba zwrocic uwage na szczegoly czy obsluguje
"srt", polskie znaki, typowe kodeki.


Aż tylu danych niestety nigdzie nie podają, więc jest to takie "chybił-trafił". Tak czy siak moja podstawowa obawa to to, czy odtwarzacz z obsługą napisów w .srt będzie je czytać, jeżeli są one scalone z filmem w 1 pliku (a nie osobno; tak jak to się robi żeby na PS3 działały, bo w takim formacie mam wszystkie filmy, a chcę kupić dla rodzinki żeby mogli też coś obejrzeć w salonie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.ferguson-digital.eu/pl/odtwarzacze-hd/295-ariva-hdplayer-310.html Przykładowy player, sam mam.
Jak widać WSZYSTKO ŁADNIE PISZE.
Czyta wmuksowane napisy w każdym formacie, jak i dołączone w osobnym pliku. Tutaj pytanie, czemu aż tak Ci na tym zależy? Nawet jakbyś dorwał player który wmuksowanych nie czyta, to wyeksportowanie napisów z pliku to 1 minuta roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście mi napisać listę tytułów ekskluzywnych dla PS3 którą polecacie ? Póki co to The Last of Us [był to też jeden z głównych powodów dla których kupiłem PS3] kupuję na dniach serię Uncharted [szkoda tylko że tej trylogii pudelkowej już nie można nigdzie zdobyć] i myśle nad Heavy Rain oraz God of War 3.
Jakieś inne gry które polecacie do sprawdzenia przez najbliższy rok [mówię oczywiście o ekskluzywach] ? Potem pewnie wezmę PS4/XONE [zależy jakie gry będą miały i jak cenowo będzie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak do ogrania od razu:

Heavy Rain
Metal Gear Solid (jeśli chcesz przejść wszystkie części, to tylko sprzęt Sony)
Demon Souls

Można dodać do tego tytuły, które wyszły też na X360, ale nie było ich na PC lub parę edycji HD klasyków z poprzednich Playów, ale nie wiem, czy Cię to także interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem Xbox''a 360 przez 4 lata więc raczej większość tytułów które były na obie konsole ale nie na PC ograłem.
A tak jeszcze zapytam, zazwyczaj kupowałem nowe gry, z Uncharted raczej będzie tak że chce je po prostu przejść więc tak się zastanawiam czy brać używane czy nowe. Słyszałem że jest tam multik jakiś ale podejrzewam że nie za dużo ludzi już gra w niego. Sam teraz nie wiem jakie wybrać, swoją drogą cena za pierwszą część jest większa od dwóch poprzednich [mówię oczywiście o nowych grach]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bad Company, Beyond, seria SKATE, Red Dead Redemption, Gran Turismo, Dead Nation... kurde, tyle tych gier sam musze ograć że nawet nie wiem za co sie zabrac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś droższego kabla hdmi ? Wybór jest spory, a mój chinol ma tak wygięte styki, że go nie odratuję(wiem można jeszcze go przerobić, ale nie chce się w to bawić). Warto dawać za takowy ponad 50zł czy nie uświadczę zadnej różnicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2014 o 12:03, Net_com napisał:

Używa ktoś droższego kabla hdmi ? Wybór jest spory, a mój chinol ma tak wygięte styki,
że go nie odratuję(wiem można jeszcze go przerobić, ale nie chce się w to bawić). Warto
dawać za takowy ponad 50zł czy nie uświadczę zadnej różnicy ?


Nie warto. Nie ma żadnej różnicy w jakości obrazu, sygnał działa binarnie - albo jest albo go nie ma, więc nie ma mowy o "ostrzejszym obrazie" czy innych bzdurach. Oprócz tego jedynie warto tylko popatrzeć na jakość kabla, żeby się nie rozlatywał w rękach. Ja za 10m HDMI dałem bodaj nie więcej niż 30 zł, działa znakomicie i taką samą jakość miałbym gdybym dał 300 zł za kabel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówi przedmówca z tym że można ewentualnie zwrócić uwage na izolacje kabla - jeżeli będzie stykał się z jakimiś innymi urządzeniami elektrycznymi może mieć przebicia. To jedyny sens kupowania droższego kabla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy. Im dłuższy kabel tym lepiej mieć go lepszej jakości. U mnie HDMI idzie przez ściany w dwóch pokojach wiec jakby coś się w nim nagle spieprzyło to byłaby bieda :) Ale jak chcesz podłączyć konsolę stojącą maksymalnie metr od telewizora to bulić za wiele nie musisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.07.2014 o 14:41, woko27 napisał:

Nie warto. Nie ma żadnej różnicy w jakości obrazu, sygnał działa binarnie - albo jest
albo go nie ma, więc nie ma mowy o "ostrzejszym obrazie" czy innych bzdurach. Oprócz
tego jedynie warto tylko popatrzeć na jakość kabla, żeby się nie rozlatywał w rękach.
Ja za 10m HDMI dałem bodaj nie więcej niż 30 zł, działa znakomicie i taką samą jakość
miałbym gdybym dał 300 zł za kabel.

Po prostu przeszedłem się do pobliskiego media expert i byłem w szoku w jak różnych cenach występowały kable hdmi. Od 15 zł po 150, nie wspominając o dopiskach, że dany kabel jest dedykowany graczą itd., ale widze że to marketingowy bullshit ;)
Ps. Czy tylko mi się wydaje, że Skate 3 na plejaka lubi się przyciąć i ma problem z wyświetlanymi klatkami na sekundę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2014 o 18:05, Net_com napisał:

Od 15 zł po 150, nie wspominając o dopiskach, że dany kabel jest
dedykowany graczą itd., ale widze że to marketingowy bullshit ;)


Panie, ze sprzętem audiofilskim to dopiero są jaja, jeśli chodzi o absurdalne ceny, absurdalne hasła reklamowe i absurdalne wytłumaczenia tych cen :D Te przewody HDMI to nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.07.2014 o 23:26, Mateuszencjowaty napisał:


Panie, ze sprzętem audiofilskim to dopiero są jaja, jeśli chodzi o absurdalne ceny, absurdalne
hasła reklamowe i absurdalne wytłumaczenia tych cen :D Te przewody HDMI to nic.

Słynny headset do ps3/ps4(działał chyba też z vitą) reklamowany był jako pełne 7.1 za mniej niż 400zł, a że imitacja dźwięku przestrzennego działa tylko w grach(i to nie wszystkich) nikt nie wspominał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2014 o 18:05, Net_com napisał:

Po prostu przeszedłem się do pobliskiego media expert i byłem w szoku w jak różnych cenach
występowały kable hdmi. Od 15 zł po 150, nie wspominając o dopiskach, że dany kabel jest
dedykowany graczą itd., ale widze że to marketingowy bullshit ;)


Kabel HDMI powinien być w wersji 1.3c, ewentualnie 1.4 dla filmów w 3D (choć i to może się nadawać do dyskusji, bowiem 1.3 powinien w zupełności wystarczyć), być odpowiedniej długości i to tyle. Standardy wykonania są generalnie takie same, ale za rzekomo pozłacane końcówki czy markowy kabel nie ma sensu przepłacać... W końcu to technologia cyfrowa, jak coś podłączysz tym kablem to albo będzie działać, albo nie i to tyle, żadne sztuczki tu nie pomogą :) Tak więc wszelkie zapewnienia o tym, że dany kabel jest lepszy można wsadzić między bajki, jak to napisałeś "marketingowy bullshit".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować