Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Dnia 16.02.2013 o 09:34, mati285 napisał:

A to lepszy sprzęt stworzy lepszy scenariusz? Nie mam nic przeciwko nowej generacji,
ale obawiam się, że wraz z nią nadejdzie jeszcze większy nacisk na grafikę kosztem innych
elementów


To zależy wyłącznie od producenta, popatrz jak wyglądały gry 10-15 lat temu i zastanów się czy technologia przyczyniła się tylko do lepszej grafiki? Moim zdaniem nie, a nawet jeśli to w wielu przypadkach lepsza grafika przyczyniła się do bardziej emocjonującej fabuły i rozwoju wydarzeń na ekranie, a także do bardziej intuicyjnego sterowania (pamięta ktoś pierwsze shootery fpp?). Moim zdaniem twórcy gier zdali egzamin, nadal potrafią tworzyć ciekawe, nowatorskie i miodne gry, a przy tym okraszone bardzo ładną grafiką, nie zawsze ten postęp sprowadza się tylko do jednej cechy gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2013 o 17:23, woko27 napisał:

Macie jakieś stronki, na których będzie live stream z Playstation Meeting ?


blogi playstation, game trailers. co do 2 nie jestem pewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2013 o 17:23, woko27 napisał:

Macie jakieś stronki, na których będzie live stream z Playstation Meeting ?

Na gametrailers i gamespocie zazwyczaj jest takich pełno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby jutro nie było 3 tysięcy pytań typu- "Gdzie moge znaleźć streama do PS Meeting?" ;).

Na stronie wydarzenia: https://us.playstation.com/meeting2013/
Na oficjalnym blogu PlayStation: http://blog.us.playstation.com/
W serwisie Gametrailers: http://www.gametrailers.com/
W serwisie Gamespot: http://www.gamespot.com/
Na IGN: http://uk.ign.com

Jak nastroje przed jutrem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 21:07, Henrar napisał:

Szykuję zapasy na świętowanie :D


Rozumiem :D. Ja już doczekać się nie mogę ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem bardzo pesymistycznie nastawiony do PS4... Chrzanię kolejną generację, lepszą grafikę i inne bzdety, jeśli znowu nie będzie wstecznej kompatybilności to ja chyba sobie już kompletnie daruje konsole i zostaję przy PC, dosyć mam wciskania kitu "nie da się, bo inna architektura". Co ja mam mieć kilka konsol na raz podłączonych, albo szukać potem po szafkach konsoli jak zechcę zagrać w starocia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 22:33, Azvar napisał:

A ja jestem bardzo pesymistycznie nastawiony do PS4... Chrzanię kolejną generację, lepszą
grafikę i inne bzdety, jeśli znowu nie będzie wstecznej kompatybilności to ja chyba sobie
już kompletnie daruje konsole i zostaję przy PC, dosyć mam wciskania kitu "nie da się,
bo inna architektura". Co ja mam mieć kilka konsol na raz podłączonych, albo szukać potem
po szafkach konsoli jak zechcę zagrać w starocia?


Nie to, żeby coś, ale ja mam na dysku drugą partycję z XP właśnie dlatego bo sporo klasyków nie działa na Siódemce, więc nie widzę zbytniej różnicy szczerze mówiąc ;) .

Prawda taka, że gdyby nie MS to Słony by sobie spokojnie panowało na rynku, a tak musi gonić konkurencję i odbijać sobie kasę na nowych produktach i np. właśnie jak tu - ponownej sprzedaży tych samych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 22:33, Azvar napisał:

Co ja mam mieć kilka konsol na raz podłączonych, albo szukać potem
po szafkach konsoli jak zechcę zagrać w starocia?

Nie, masz grać tylko na PS4 i oczywiście regularnie wydawać kasę na "klasyki", które z generacji na generację będą "odświeżane" ;)
A tak na serio, to z tą architekturą to nie jest aż taki wielki kit. Nie można iść do przodu, ciągle oglądając się w tył. Nie można wiecznie próbować dostosowywać nowego pod stare, tylko skupić się na nowym, bo o to chodzi w postępie. Dlatego ja jestem przeciwnikiem wstecznej kompatybilności i cieszę się, że jej nie będzie. Idealnie by było jakby zrobili jeszcze płatne PSN w stylu XBL Gold, ale na to nie ma co liczyć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2013 o 20:57, Bracio napisał:

Jak nastroje przed jutrem?

Będę się śmiał do rozpuku jeśli tej konsoli nie zapowiedzą :D
A tak na poważnie to podekscytowanie. Nigdy tak nie byłem zainteresowany jakt teraz konsolami oraz ich ewentualnym kupnem. W dodatku nvidia dzisiaj odsłoniła pierwszą kartę z nowej serii Tytan (tytan bo mają być przepakowane) a za dwa-trzy miesiące wydadzą nowe układy 7xx. To samo z AMD.

Możliwe że szykuje się ponowny rozwój technologiczny gier, adekwatnie do rozwoju konsol.
Jaram się. Ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Dlatego ja jestem przeciwnikiem

Dnia 19.02.2013 o 23:02, Siriondel napisał:

wstecznej kompatybilności i cieszę się, że jej nie będzie. Idealnie by było jakby zrobili
jeszcze płatne PSN w stylu XBL Gold, ale na to nie ma co liczyć :/

OMG.
Żądasz płatnego trybu multi ?
Na co, po co ?

Jakoś PeCety radzą sobie bez tego dodatkowego strzyżenia owieczek. Nie wiem jakim cudem brać konsolowa w ogóle to toleruje na swoich maszynach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 23:17, Darkstar181 napisał:

a za dwa-trzy miesiące wydadzą nowe układy 7xx. To samo z AMD.

Nie wydadzą. Obie firmy mają premierę nowych układów w czwartym kwartale tego roku.

To, co wychodzi teraz (i w ciągu najbliższych miesięcy) to rebrandowane karty poprzedniej generacji. Wyjątkiem Titan, ale to jest odrzut produkcyjny po Tesli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 23:07, MKRaven napisał:

Czekaj, czekaj - domagasz się płatnego multiplayera? :P

"Domagam się", to za dużo powiedziane. Nie będę się nigdzie o to wykłócał; po prostu chciałbym, żeby PSN zostało wreszcie sieciową usługą godną tego miana. Atrakcyjną, nowoczesną, szybką, stabilną, przejrzystą, z dobrym sklepem, bez ciągłych konserwacji i innych problemów. Jeżeli w osiągnięciu tego miałyby im pomóc pieniądze ludzi, którzy z tej usługi będą korzystać - jestem gotów płacić, także te 200 złotych rocznie. No i oczyściłoby to trochę serwery gier sieciowych z multikont, idiotów różnej maści i dzieciarni (to ostatnie naturalnie tam, gdzie dzieciarnia nie powinna mieć dostępu). Posiadacze X-pudeł jakoś nie mają z goldem problemu, jaki użytkownicy PS3 robili na wzmiankę o płatnym PSN. Jak wiem że płacę za jakość - to płacę. Jak podają mi śmiecia - mogą się wypchać nim, nawet za friko. W tej chwili PSN bliżej do tego drugiego, niż pierwszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 23:02, Siriondel napisał:

A tak na serio, to z tą architekturą to nie jest aż taki wielki kit. Nie można iść do
przodu, ciągle oglądając się w tył. Nie można wiecznie próbować dostosowywać nowego pod
stare, tylko skupić się na nowym, bo o to chodzi w postępie.


No to wytłumacz mi dlaczego na konsolach tak się nie da, podczas gdy na PC (który ma zylion możliwych konfiguracji, sterowników i systemów operacyjnych) właściwie bez większych problemów idzie zagrać w większość gier sprzed kilkunastu lat i dalej wstecz? Z pewnością nie jestem jedynym, który z chcęcią pograłby kiedyś na PS4 w MGS4, Heavy Rain czy innego ponadczasowego ex''a (BEZ płacenia za tą możliwość ponownie, czy to w przypadku wersji pseudo-HD, czy usługi streamingowej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 23:34, Azvar napisał:

No to wytłumacz mi dlaczego na konsolach tak się nie da, podczas gdy na PC (który ma
zylion możliwych konfiguracji, sterowników i systemów operacyjnych) właściwie bez większych
problemów idzie zagrać w większość gier sprzed kilkunastu lat i dalej wstecz?

Jedna architektura procesora, niezmieniona od praktycznie samego początku istnienia PCtów (albo inaczej, architektura, w której część tranzystorów istnieje tylko po to, by zachować wsteczną kompatybilność) + monopol Microsoftu na rozwiązania systemowe i API (również obliczone głównie na wsteczną kompatybilność, co powoduje ogólny wzrost skomplikowania tego wszystkiego).

Na konsolach tego nie ma, bo jest to nieopłacalne (w przypadku sprzętu). API na konsolach też się wybiera pod względem wydajności/wygody w danej chwili a nie z myślą o tym, co będzie w przypadku kolejnej generacji danego sprzętu. Taka charakterystyka platformy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zalogować się do tego nowego Yt na PS3? Dostałem ten kod, wszedłem przez przeglądarkę na Youtube/activate, wklepałem tenże kod i nic, w aplikacji dalej się zalogować nie mogę i dalej podaje mi kod do wpisania w przeglądarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować